0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Gxjshsjbsjsjskakshshsh

15 Cevaplar

+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Güzel mesleğin varmış sen bence çalış çalış ki o kızıma ve kendine saygın olsun sana saygı duyar  daha iyi gelecek kur her çalışan ilgisiz olmaz o annen ama sen başka kişisin 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Annen anne olamamış malesef sadece çocuk doğurmuş... 
0 oy
tarafından
Çok doğru çocuk aile ortamını tatmayınca ilerde onun etkisi çıkıyo . Zannediyorlar ki çocuğu besleyip büyütünce iş bitti halbuki çocuk ilgi sevgi istiyo ama yok
0 oy
tarafından
Benim annemin de bir farkı yoktu ınanki 

Okuldan gelir dersin başına otururdum . Bak bulaşık yıkanacak ya oturdu dersin başına derdi daha 4 e falan gidiyordum.  Çalışmazdı ama doğru düzgün yemek bile yapmazdı.  Babamla tartışır hıncını bizden çıkartırdı.  Sabah kalkardık bi ablam kahvaltı hazırlar birisi soba yakar bende yatakları falan toplardım daha da ses ettiniz kaldırdınız diye söylenir dururdu  .

Ilk kızıma hamile kaldım dedimki .Allahım annem gibi anne olacaksam bu bebeği şimdiden al elimden diye.  Bazen kızıma sinirleniyorum biraz yüksek sesle söyleyince oturup ağlıyorum.  Ben annem gibi anne olmak istemiyorum diye 
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Ya şartlar çok önemli 

Benim ksynanamda civujlsri konuşmayı pek sevmez eşim de onun gibi ve hep ilgili ydi annem der 

Hâlbuki o kadar sokak ta gezmiş çöplükten yemek yemiş eşim bağırsakları iltihapmis 

Çok zayıflamış hatta geçen senelerde yine tekrardan başladı 

Ama hiç annesini suçlamaz

Gorumcemin kayni da eşek kadar adam olmuş annesine sen küçükken topumu patlattin hep içimde kaldı dedi 

Olaya nasil baktığın la alakalı 

Kişiye göre değişiyor sen çok iclenmissin 

Çünkü sen annen gibi bir yapıda değilsin 

Eğer öyle olsaydı hiç umursamaz din 

Umurdama da bu saatten sonra 

Babam bir kere başımı oksamadi bir kere hasta olduğum da neyin var kızım demedi 

Ama yine de seviyorum babamı 

:'( biliyorum hissediyorum babamın yanına ilk giden ben olucam 

0 oy
tarafından
Çok üzüldüm emin ol bizde çok ilgili buyumedik kuzummm evladıma asla yaomiyorum
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kuzuuum bnde ayniyim benim hastalagim var 17 yasimdan beri annem hic umursamaz bi gunde gece kalkip gelemdi yanima nasil oldn diye bi gunde istedigimi yapamadi okuluma hic gelmedi bi gun kahvalti hazrlamadi saçimi yaomadi evlendm atak gecrdm 3 ay suryo bi gun evimi temizlemedi 3 ay ayni carsafla yattim hamileykn yaprak sarma istedim dolaptan cikarip pisirmedi hastanede yatmak zorunda kaldm 4 gun duzgunce arayip sormadi bile ikinciyi dogrdm sehir disinda 5 saatlik yolu cikip gelmedi laf saydm bilet aldi obur gun geldi bir gun dogum gunumu kutlamadi say say bitmez hic birini untmuyorm  ama napalim kader deyip susuyoruz iste coook sey var cok 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Her doğuran ana olamıyor ...
0 oy
(260 puan) tarafından

O yönden çok ama çok şanslıyım kimsenin istemediği bi çocuk olarak öz babamın bile istemediği bi çocuk olarak yinede dünyaya geldim annem istediği için.

O kadar güzel bi sevgiyle büyütüldüm ki hem terbiye dayağını yedim :D hemde her gün öpücüklerini alıp güzel sözlerini duydum.
Halada öyleyim çok sever çocuklarını hele benim çocuğumu aynı bizi sevdiği gibi sever arada şaka yapar torun evlatdan tatlıymış der onu sizden daha çok seviyorum der :D 
Siz ceviz kabuğu o ceviz içi der. :)
Yakınımda oturur hep yani ikimizde kiracıyız ev baksak yakın ararız hep :D 
Hala 1 yaşındaki çocuğu gibi bakar bize öpüp koklar açmışsın tokmusun der kahvaltıya yemeğe çağırır bi derdi olsa ilk bana anlatır yani kısacası muhteşem bi annemiz var çok şükür rabbim yokluğunu göstermesin arada kavgada ederiz tartışıp küseriz de ama asla kopamayız.
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Üzülme canım her insanın yapısı kişiliği farklı, yengem de öyle hiç çocuklarıyla ilgilenmez, çocugu 6. Sınıfa gidiyor bir gün toplantısına gitmemiş, ya babaannesiya eltisi gidiyor, çocugun toplantısına git çocuk özenir herkesin anne babası geliyor, oda neden annem yok diye düşünüp üzülür, aman Allah onların belasını versin, gece gündüz ağzında bu bela, küçüğünü yaz günü dışarı bırakır, akşam güneş batana kadar annem sorar çocuk nerdr diye, dün hava soğuktu, çocuk akşama kadar sokakta yaa nasıl vicdanı dayanıyor anlamıyorum, hiç bir gün görmedim çocugunu kuçaklayıp oğlum kızım yavrum diye sevdiğini, değişik madem öyle bi yapın var doğurma, yazık günah.. Ben sinirli bir insanım öyle olmama rağmen çok şükür çocuklarımdan ilgi alakamı hiç kesmem, bir defasında oğlum eşimin iş yerindeyken merdivenden kayıp bileğini inciltti, bana söyledi anne ağrıyor diye baktım ovdum anne çok ağrıyor dedi, bende eşime çocugun bileği ağrıyor bi doktora götür, yok aşkım incilmiştir dedi, bende 8 aylık hamileyim brn götüreyim diyorum bana da izin vermiyor, çocuk 14 yaşında 4 gün o elle eşimle işe gitti geldi, baktım  eli şişmiş aldım çocugu hastaneye götürdüm bileğinde çatlak varmış alçıya aldılar, 20 gün alçıda kaldı, kızım liseye başladıgında ilkokul okudum, gecenın 3 4 e kadar yanında oturp bana anlattıgı konuları dinlerdim, anladıgımı ona anlatırım, annelik doğurup karın doyurmak değil, ilgi alala sevgiyle, varlıkla yoklukla her dakika her saniye yanında oldugunu hissettirmek önemli, çocugun başına Allah korusun brişey geliyor ilgisiz bir anne babaya açamıyor bu sorunu, ilgi alakalı olursa çocuk derdini sıkıntısı paylaşıp yanlıl şeylere karar vermezz
0 oy
(857 puan) tarafından
9 ay taşımakla anne olunmuyor her çalışan anne böyle değil 
0 oy
(391 puan) tarafından
Yazdıklarınıza üzüldüm. Ayrıca meslektaşımsnz ne kutsal bir mesleğe sahibiz cok şükür. Annenin duygusuz ve ilgisiz bir anne olmasının çalışan anne olması ile ilgisi yok. Ben de çok ilgisiz bir anne elinde büyüdüm ve annem ev hanımıydı. Şuan 7 aylık anneyim işe henüz başlamadım ama senin gibi düşünmüyorum. Hayatın bin bir türlü hali var her kadın imkanı dahilinde ayakları üzerinde durup kendi parasını kazanmali. Çocuk rol model olarak seni örnek alacak. Ne güzel bir meslek sahibi olup çalışmak hemde annelik yapmak ben sırf çocuğuma iyi bir gelecek vermek için sonradan okudum devlet memuru oldum hiç pişman değilim. Bir süre sonra o çocuğa zaten yetemeyeceksin. Maddiyatta önemli. Gurur duyuyorum işimle de anneliğimle de ❤
0 oy
tarafından
Işte bu yüzden "zaruret dışında" annenin çalışmasına karsiyim.  Çocuğum okula gitmeden benim hazirladigim kahvaltiyi yapmalı okulda onu üzen bise olduğunda eve gitsem de anneme anlatsam diye teselli olmali. Senin için de üzüldüm canim eminim güzel bi anne olcaksin
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Canim ilgisizligin calismakla alakasi yokki ben de calisiuorum ama kizim bir yana dunya bir yana annen ciddi anlamda ilgisizmis acaba erken falan mi evlendi belkide hazir drgildi annelige 
tarafından
37de evlenmis 38  de beni dogurmus gec yani
(1,659 puan) tarafından
O zaman bisey diyemeyecrgim canim yine de annedir saygini eksik etme
0 oy
(663 puan) tarafından
Tamam küçükken ilgi beklersin ama sonrada zamanla soğursun diye düşünüyorum bende küçükken annem benimle ilgilensin diye saatlerce soğuk betonun üstünde otururdum annem gelip beni kaldırsın diye annem ısrar ederdi ama inatla kalkmazdım ilgi beklerdim annemde işten güçten pek ilgilenmezdi küçükken neysede şimdi bi beklentin olmasın bence kadının fıtratında bu var yapacak bir şey yok değişecek değil ya sen kendine yetmeyi bil en güzeli beklentin olmasın hemde bu yazdıklarını annene anlat çok soğuksun de hep ilgi bekledim çok ilgisizsin diye içinde kalmasın

İlgili bir soru bulunamadı

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...