0 oy
773 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dün doktorumla konuştuk 27'si doğumum olacak kısmetse. Sizce nasıl olmalı dedim ve bana bence spinal ol, daha erken yürürsün, daha erken yemek yersin ve bebeğini daha erken emdirirsin dedi. Biraz panigim nasıl olacak dedim, o benim işimi zorlaştırır o zaman düşün cumartesiye kadar dedi, kızlar napmaliyim. Çok panik bir insanimdir, hemen tansiyonum düşer telaşa girerim yapım bu. Ama bebeğimi de görmek istiyorum. Herkeste diyor sen spinal yapaman o sesleri duyacan konuşmaları felan beni korkutuyorlar yoruldum artık herkesin birşey demesinden bi akıl verin ya

22 Cevaplar

0 oy
(1,793 puan) tarafından
İnan bana benim kadar korkan yoktur spinal sezeryandan doğum yapmaktan bile kaçmayı düşündüm o derece sen düşün ama bianda karar verdim hatta vermeden girdim diyebilirim ameliyata iğne yapıldı ve beni yatırdılar sonrasında dedigin gibi yok konuşmaları duycam yok hissedicem diye düşünürken doktorumun sesini pek duymadim desem yeridir zaten kızının keman dersinden eğitiminden bahsediyordu bana sadece  birkez bastiriyorum korkma dedi demesiyle bak senin kızın diye göstermesi bir oldu :) yanımda da anestezi uzmanı vardı konuşturuyor seni istersen ama ben öylece durdum sadece bebeğim ilk 10 dakikada falan çıktı sonra da beni dikmeleri falan toplam yarım saat 45 dakika da odaya goturuldum :) oğlumda genel oldum onda kustum kötü oldum bunda kusma mide bulantısı baş ağrısı vs hiç bişey yaşamadım ❣️ 
tarafından
Doktorum dedi eğlenceli geçiyor yani resim çekiliyoruz felan yinede sen bilirsin dedi ama bende en başından spinal istiyorum düşünecem bakalım :)
(1,793 puan) tarafından
Evet benim kızımın ilk çıktığı an doktoruyla resmi var hatta paylasmisti doktorumuz ❣️
tarafından
Benim doktorum da yeni hesap açmış paylaşıyorum bende çekiliriz ne güzel felan dedi :)))
(1,793 puan) tarafından
Biizimki de direkt WhatsApp dan durum yapyr canm :)
-Reklam-
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Spinal de eline iğne vurduktan sonra sadece acıyı hissetmiyorsun ama karnında bişeyler yaptıklarını hissediyorsun. Yani doktor orda bişeyler yaparken ay bu ne yapıyor diye panik olursan tansiyon, sorunu yaşayıp bayılabilirsin. Benim yanımda Bi hemşire elimi tutup sürekli güzel şeyler söylüyor ve şimdi şu olacak, bu olacak korkma diye teselli veriyordu hatta ben karnımda hareket hissedip kesti mi dedim bana bitti bile dedi ve kızımın sesini duydum ama cesaretli olmalısın emin ol spinal çok rahat hiç mi hiç acımıyor 
tarafından
Cesaretimi toplayıp yapmak istiyorum herkese inat ve onu bırak kendim ve bebeğim için bunu istiyorum
(749 puan) tarafından
Cnm bnmde ikincisi spinal oldu ve bnde cok panik bir insanim hemde asiri cokda korkuyordum.soyle soyleyeyim belden asagisi uyusuyor aci asla ve asla hissetmiyorsun sadece sarsinti ve cekistirme bus enin cnini asla yakmiyor .birde rica et beni konuaturun die bn oyle yaotim elimi tutt hemsire ve surekli bana soru sordu bnde cevapladim o esnada zaten surekli sana sakinlestirici veriyorlar hic anlamiyorsun hafif bulantin olucak soylersin hemen seruma ilac katip o bulantiyida ortadan kaldiriyorlar snra hafif karnina bastirio bir rahatlama grlio bir bakiyorsunki karsinda bi melek o an ne pabik ne baska birsey dikisi zaten hic hissetmiyorshn yani yarimsaatlik birsey ve sen bunu sanki 5 dakika da yasiyormuasun gibi hizli geciyor .hic korkma ve ben bunu basaricam de kandin3
0 oy
(169 puan) tarafından

Yemin ederim bak aynı korkuyu yaşadım bende o masaya yatana kadar ama iğne olduktan sonra sadece bebeğine odaklaniyosun. Hiç korkma. Ben 4 e çeyrek varken doğum yaptım geceye doğru falan ayaklandım yürüdüm. Kızımı doğunca goremedim erken doğduğu için ama sesini duydum en azından :)  spinal bu arada

tarafından
Bende spinal olmak istiyorum bebeğimi ilk ben görmek istiyorum çok korkutuyorlar beni çok sinirleniyorum bu duruma, hepsine inat cesaretimi toplayıp yapmak istiyorum. Bu arada anastezi doktoru yanında oturuyor mu ameliyat boyunca
(169 puan) tarafından
Evet oluyor  canım. Hiç korkma
tarafından
Ay tamam canım çok sağol bende spinal olacam inşallah :))
0 oy
tarafından
Ben sırf bu panik atak yüzünden iki kez genel anestezi aldım ve çok çabuk ta kendime geldim doktorumun eli hızlıdır maşallah şipşak halleder isini o yüzüden çok yüksek anestezi vermediler hemen yattım hemen kalktım ") yanı panik atağın varsa bence genel anestezi al daha rahat olursun birde ameliyatta tekrar genel anesteziye dönme dudumu var eğer öyle olursa iki kez anestezi almış olacaksın 
tarafından
Ben kendime güvenemedim açıkçası birde doktorum sağlık açısından bana uygun bulmadı belimde kayma var diye ben direkt genel anestezi aldım iki doğum yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım bol su içip yürüyünce açılıyor insan hemen
tarafından
Doktorum 3-4 saatte kendine gelirsin dedi o kadar mı uzun sürüyor ya
tarafından
Benim o kadar sürmedi herhalde ya birde şey yönü var ayılsam bile görmek istemedigim insanlara baygın numarası yaptım hahahahahahahah işime geldi "D
tarafından
Kız Allah seniiii :Ddd
(749 puan) tarafından
Cesaretlinol banada doktorum panik yaparsan bayiltiriz dedi ama hicte paniklemedim saglam durdum.birde canm genel yapmadi beni korona var test yaptirman gerwkiyor dedi eger o esnada korona olursan anestezi yaorsak senin icin iyi olmaz vs birseyler dedi ve genel yapmadı .bnde paniktim basaramiyicam sandim ama basrdim sende basaricaksin
0 oy
(467 puan) tarafından
Allah aşkına ne konuşması doktorlar konuşmuyor bile  merak etme 10 dakkada bitiyor konuşma falanda yok sadece anestezi doktoru seninle konuşuyor tansiyon iyi durumun iyi vs. O sırada zaten bi bakıyon bebek çıkmış 
(467 puan) tarafından
Anestezi doktoru iğneyi yapıyor ve arkada duruyor sürekli ekrandan tansiyona falan bakıyor benim öyleydi.
(749 puan) tarafından
Bnmki vurdu ve o andan itibaren gormedim belkide yanmdaydi ama bn fark etmedim genc bir kiz vardi tansiyonuma bakardı bnmle sohbet etti bebegimle resmimi cekti  cok yatdimci oldu bana
tarafından
Kız ben doğurdum bile bebeğim 6 aylık oldu :)
(749 puan) tarafından
Ayy anacım ben eski paylasimlaramı girmişimm allh bagişlasin peki nasil yapton dogumu
tarafından
Spinal sezeryan yaptım canım ve harika geçti, tabi doğuma sancıyla gittim ondan sancım olduğundan yeterki bi an önce dogurim diyordum
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Bende mecburi sezeryan oldum ayy ben dayanamam belden korkuyorum dedim 2 Ml sakinlestirici yaptilar seruma bi baktım  bebegim kucagimda hemen ayıldım  yani ama kesip bicmeyi hatirlamiyorum☺️
tarafından
Aynen ablamada sakinleştirici yaptılar bizimkiler tutturmuş yok genel uyusturmus 2 defa uyusturmus felan ama halbuki sakinlestirici vurmuşlar sadece
(2,633 puan) tarafından
Spinal cok guzel canim sadece hafif bi sakinlestirici iste rahat olursun bence hic korkma mutluluk en guzeli herseyi unutuyosun bide mutlaka dikişlerine  zarar vermicek bi korse giy yani güçlü  ol yattikca daha fena olursun
tarafından
İsteyince yaparlar mı canım ama baygın gibi de olmam dimi onu vurunca
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Valla genel anestezi aldim spinal olmadı çok titredim korktum genel oldu çıktım yarım saat sonra kendime geldim ağrım vardı illaki 8 saat sonra kalktım gezdim o saati verdiler 1 kere sadece kustum ondan sonra iyidim gene olsa genel alırım yani çünkü ben ayikken altımda birileri uğraşmasıni kaldırmazdim iyikide böyle oldu
(3,053 puan) tarafından
Banada dediler sen kaldıraman diye valla kaldırdım:)
tarafından
Bende kaldiracam inan fena gaza geldim burada bebeğimi ilk ben görecem:))
(3,053 puan) tarafından
A pardon ben genel anestezi yi diyosun sandım ama istersen spinal ol senin için hayırlısı inşallah sağ salim gelsinde bebişin
tarafından
Spinal için diyorum canım sağol bu arada :)
(3,053 puan) tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(53 puan) tarafından
Cnm bisey sorucam kac haftaliksin
tarafından
Benim tam 39+5 de doğumum olacak canım
(53 puan) tarafından
Ins o kadar dayanirim bacaklarimin ustunde tasiyorum sanki cocugu gozum uykudan acilmiyor sende oylemisin bi bitkinlik hep benim zoeunlu sezaryen makata yerlesmemis bebek ayaklari ordaymis donmez dahada dedi ama
tarafından
Yok kuzum sanki hiç hamile değilmişim gibiyim ben vallaha, bebeğimin kafası da tam afedersin özel bolgemin üstünde  ama ben bilerek sezeryan istiyorum
(53 puan) tarafından
Allahım inşallah sağ salim kucağımıza almayı nasip ettsin canım anne olmak kolay değilmiş ben bya baya analdim benim agir geciyor
tarafından
Sağol canım evet kolay değil Allah sanada kolaylık versin
0 oy
tarafından
Ikisini de oldum. Ikisinde de çabuk kalktım toparladım. Spinal de ameliyat sırasında hiçbişe hissetmedim zsten çok kısa sürdü. Her insanın bünyesi farklıdır ama spinal den sonra nerdeyse 4 gün aşırı baş bel sırt ağrısı yaşadım. Genel anestesi de öyle bise olmamıştı. Doğumdan sonra bir kere kusup bütün narkozu vücuttan atmıştım. Neyse ki önemli olan bebekleri sağ salim kucağımiza almak. Hayırlı doğumun olsun şimdiden geçmiş olsun 
tarafından
Bende spinal olmak istiyorum bebeğimi görmek için hakkımda hayırlısı olsun artık iyice düşünecem bunun için
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben genel  oldum  ve çok  rahattı  hemn  yürüdüm  kızım  doğduktan  yarım  saat  sonra  beni  de  odaya  aldılar  ve emzirdim erken  yemek  yiyemedim ama zaten  o an yemek  düşünmüyorsun hiç  bebeginle  ilgilenmekten  ben spinal  düşünmüştüm ama eşim de doğuma  girseydi  tek  başıma  cesaret edemedim  hiç  çünki  birşeyler  yaptıklarını  hissediyormuşsun 
tarafından
Kaç saatte uyandiniz acaba genelde ?
(5,949 puan) tarafından
Dikiş  ve uyanmam toplam  yarım  saat  canım
tarafından
Doktorum bana 3-4 saati bulabilir dedi neden acaba ya
(5,949 puan) tarafından
Yok  canım  yarım  saatte  odadaydım ve hemen  kızımı  emzirdim  sadece  8 9 saat sonra  yürüttüler  okdar
tarafından
Benim doktorum niye öyle dedi anlamadım ben zaten hemen ayilmak istiyorum
0 oy
tarafından
Spinal oldum igneyi 4 kez denediler omurgamda egrilik varmis beni kevgire cevirdiler bidaha dogurrsam genel olucam
tarafından
Allah Allah nasıl bir ihmarkarlik bu, seni sakat edebilirdi
tarafından
Allah kahretnesij yukari cikardilar daha agliyordum inan annemde bemle agladi icinde oynadilar cikarip sapladılar beni cikarib istemiyorum diye bagirdim doktor ozurler diledi halimi gorunce hatirlamak istemiyorum
tarafından
Kalçana iğne mi vuruyorlarda içinde oynatmislar bide bel kemiği bu ya herşey olabilirdi şikayet etseydin keşke canim
0 oy
tarafından
Valla korkacak hiçbişey yok müzik açıyorlar gülüyorlar eğlenceli geçiyor iki dkda bebegimin sesini duydum hiçbişey hissetmedim bol bol dua ettim sen başkalarını dinlersen daha çok panik olursun canim dokuz ay karninda yasiyosun insan o an biran önce bebegini görmek istiyor o ağlama sesini duymak göğsüne yatirmasi bambaşka bende spinal oldum kızımın kokusunu içine çektim çok güzeldi yine hamile kalırsam inşallah spinal olurum 
tarafından
Bende aynen öyle kızımı ben görmek istiyorum ilk. Onu ben taşıdım 9 ay kokusunu ben almak istiyorum o anı yaşamak istiyorum. Zaten şimdi annemede dedim kimse artık yorum yapmasın dedim, ben kararımı verdim spinal olacam bebeğimi görecem sanki beyin ameliyatı mi olacam bu kadar abarttiniz dedim, kaynanamgilin hepsi karışıyor sonra bana diyor sen bilirsin yine. Laf sokup çekilmek olmuyor benim kararım belli artik
tarafından
Aynn öyle canim sen bol bol dua et insallaj doğurdum diye post açarsan ozaman dersin çok kolay geçti diye zaten uyustuktan sonra gerisi kolay inşallah kolay doğumun olur sağ salim yavrunu kucağına alirsin
tarafından
Çok çok sağol güzel dileklerin için canım doğum edince post açacam görürsün inşallah sende :)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
23 gün oluyo doğum yapalı spinal anestezi oldum ki sormadılar bana sorsalar genel anestezi isterdim öyle çok korkuyodum iyi ki sormamislar ilk başta biraz kötü olabiliyosun ki yanında biri oluyo sana diyo zaten bulantin olabilir olursa şöyle vs diye söylüyorsun sana ilaç veriyor geciyo falan iki üç dk kötü hissediyon bulantı tansiyon düşmesi gibi sonra geciyo her şey ben boş boş tavana bakiyodum zaten ameliyatla ilgili konusmuyolar bebek çıkınca ağla sesini duydum bnde ağladım :D bana ön dk da bitti gibi geldi 55 dk fln Durmuş'un meğer ameliyathanede bide bu yerde okudum sezeryanin ilk 2-3 saati çok ağrılı olurmuş spinal alınca etkisi geç bittiği için o saatlerde hala uyuşukluk olduğu için daha rahat atlatiyomussun öbür türlü anestezinin etkisi çabuk bitiyo ben ayaklarım uyusukken çocuk emziriyodum :) uzun uzun yazdım artık seçim senin kuzum
tarafından
Ellerine sağlık bu yazıyı okuyunca motive oluyorum. Çok sağol kuzum bende karar verdim zaten spinal olacam kesinlikle ben görecem ilk bebegimi insallah
(7,791 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun canım sağ salim kucağına alırsın inşallah:)
tarafından
Sağol canım benim :)
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Sesler konuşmalar falan korkulacak panikleyecek birsey yok ki boşuna korkutmasinlar seni onlar da bizim gibi insan normal muhabbet ediyorlar aralarında bunda korkacak ne var sen uzaniyorsun anestezistte seninle konuşuyor hangi ara oldu demeye kalmadan bebeğin ağlama sesini duyuyorsun. Spinal harika birsey gerçekten acıyla uyanmak kendinı iğrenç hissetmek yuruyememek bunların hiç birisi yok teyzem genel oldu ordan biliyorum berbat bir haldeydi bebeğini tutamiyordu kendine gelemiyordu annem tutuyordu bebeği emsin diye ama ben Spinal oldum ben kendim tutuyordum iyi düşünüp karar vermen ve sakin olman kendini korkutmaman lazım 
tarafından
Kararımı verdim zaten kuzum kesinlikle spinal olacam, beyin ameliyatına girmiyoruz sonuçta güzel birşeye giriyoruz yani cesaretimi toplayıp olacam
(14,017 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına al inşallah bebeğini❤
tarafından
Teşekkür ederim canim :)
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım ben spinal yaptım çok pişman oldum devamlı bir sırt ağrısı ve o dayanılmaz baş ağrısı hafızamı kaybettim çok kötü şeyler yaşadım bence genel ol şimdiki aklım olsa genel yapardım varsın daha geç yürüyüp daha geç yemek yiyeyim 
tarafından
Yaaa anladım canım kötü olmuş seninki ama ben spinal istiyorum heralde hayırlısı olsun artkk
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Bende spinal oldum :)korkma kız korkacak bişi yok  konuşmuyorlar bile :)

tarafından
Bende spinal olacam kuzum kararımı verdim
0 oy
tarafından
Ben genel oldum belden uyusturulmalilardan önce kalktım önce emzirdim benden önceki hala yerinden kalkamiyodu 
tarafından
Niye böyle diyor bu adam o zaman bana ya Allah'ım
tarafından
Bilmiyorum ki hatta beni uyandırdı doktor ağrı kesici yapıldı hemen odaya alındım bebeği giydirdi kaynanam kucagima aldım hemen emzirdim ben 6 saat snra sa kalktım lavobaya gittim tek başıma
tarafından
Anladım canım belkide kişiden kişiye değişiyor ondan kesin birşey diyemedi doktorum en fazlasını dedi sıkıntı olmasın diye
tarafından
Olabilir canım yanındakiler hep beldendi adına na deniliyo tam bilmiyom kadın yerinden kalkamadı benim bunyem ister istemez sağlam ondan da olabilir
tarafından
Spinal deniliyor işte kuzum ona
0 oy
(245 puan) tarafından
İkisininde deneyimle iş biri olarak tavsiyem spinal. Gerekirse hafif sakinleştirici veriyorlar kuş gibi oluyorsunuz
tarafından
Sakinleştirici vurunca baygın gibi mi oluyoruz acaba
(245 puan) tarafından
Biraz sadece kızımı gördüğüm anı hatırlıyorum. Ve ameliyathaneden çıkışımı. Tüm ameliyat personeline teşekkür etmiştim. Ritim bozukluğu ve panik var bendede korkmayın rahat olun onlar gerekeni yapıyor merak etmeyin
tarafından
Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacam inşallah
0 oy
(42 puan) tarafından
Merhaba canım bende sen gibiydim korkuyordum o yüzden genel anestezi olmak istedim hep . Birde migrenim var belden olunca baş ağrısı kalır demişlerdi daha çok korkmuştum. Anestezi uzmaniyla gorustugumde bebeğini ilk sen gör diye konuşunca ameliyathanenin önünde karar değiştirdim. Ve spinal anestezi oldum . İyikide olmuşum yavrumu ilk ben gördüm.  Fotoğraflar çektirdik. Bence sende bu hissi yaşamalısın. O an o his çok farklı kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel. Bebeğimi çıkarırken bana sakinleştirici vurdular . Ben sonrasını hatırlamıyorum bile odaya çıkaracakları zaman uyandirdilar . 
tarafından
Ay ne güzel ya bende karar verdim spinal olacam bebeğimi ilk ben görecem :))
(42 puan) tarafından
Sağlıcakla alın inşallah bebeginizi kucağınıza
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(421 puan) tarafından
Bende böyleydim canım ve genel oldum iyi ki de öyle olmuşum daha ameliyat haneye inince titremeyw başladım hadi beni bayıltın hadi diye diye diğer spinal olan arkadaşlarım hep diyoki acımıyodu ama kesilip dikilirken çekiştirmeleri falan hissediyosun hep dediler bidaha olsam bidaha genel olurum uyu uyan bitti yani benimle beraber spinal olan 2 kişi benden sonra kalktı benden sonra yemek yiyebildi benden sonra gazları çıktı falan 
tarafından
Doktorum bana 3-4 saate uyanamazsin dedi genelde
(421 puan) tarafından
Yok canımm beni yukarı çıkartırken uyandırdılar uyandım hatta hiç. Uyumadım o gece heyecandan hep bebeğime sarıldım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 210 göst.
21 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalankt (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
0 oy
7 cevap 246 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.

378,159 soru

11,318,227 cevap

34,765 kullanıcı

...