0 oy
423 göst.
Aile kategorisinde (2,792 puan) tarafından

Bugün evimize geldik çok şükür,burayı ihmal ettim sizleri özledim kızlar,prensesten vakit buldukça girmeye çalışıyorum:blink:

Annem ve kardeşim yanımda,ağrım sızım hala var oturup kalkmakta yürümekte zorlaniyorum destekle anca hareket edebiliyorum. Göğüs ucum hala yok,hastanedeyken elektrikli makine ile sütümü sağıp bebeğime az da olsa içiriyordum ama manualle gelmiyor resmen 3 de 1 ini bile veremiyorum bebeğime. Çok üzülüyorum o malum hastalık olur diye korkuyom az da olsa vermeye çalışıyorum sürekli mememi tutturmaya çalışıyorum 2 3 kere emip emip bırakıyor süt gelmeyince kızıyor ağlıyor,arada biberonla veriyoruz mecbur,ne zaman düzene girecek Allahım yardım et göğüslerim daha boş 2 saat boyunca sağsam bile damla damla geliyor.. Sağ göğsümden daha fazla geliyor sol göğsüm yarısı kadar geliyor soldan da zaten dün gece gelmeye başladı sağ 2 gündür geliyor. Şuan için tek sıkıntımız bu çok şükür Allahım başka sıkıntı vermesin inşallah.. bizde durumlar bu kızlar <3

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım sezaryen doğumda süt bazen 2  3 gün sonra gelebiliyor sen pes etme emzir ve lütfen sakin olmaya çalış çünkü bebek sendeki stres ve sıkıntıyı hissedip huzursuz oluyor. Sezaryen doğum gerçekten zor Allah yardımcın olsun ama sakin ol gün geçtikçe azalacak ağrıların yürümek zor geliyor haklısın ama bol bol yürü ki dikişlerin daha çabuk iyileşsin sakin ol bol bol su iç ve bebeği emzirmeye çalış sıkıntı stres yapma herşey düzelecek inşallah bebek emecek emme refleksi kuvvetlenir gittikçe sen sakin ol stres yaparsan süt hiç gelmez. Ağrın çok olursa ağrı kesici al sakin ol yemeğini ye bol suyunu iç bol bol yürü ve sık sık emzir hepsi geçecek merak etme inşallah bebeğin sağlığı yerinde olsun herşey düzelir bi kaç güne. Benim bebeğim hastaydı üstüne kolikti çok çok zordu birde ameliyatlıydım ve yalnızdım stres bastıkça ağlardım ama kendimi sıkmazdım rahatlamak için ağlardım ve bebek daha çok huzursuz olduğunu farkettim ne zaman ki ben rahatladım bebekte rahatladı. 
(2,792 puan) tarafından
Ya siboşum çok sağol Allah razı olsun içimi rahatlattınn yaa teşekkür ederim. Amin inşallah ya amin inşallah ❣
tarafından
Senden de Allah razı olsun canım bak kendini hiç sıkma ilk bi kaç gün ben öyle oldum sonra yakın arkadaşım var arayıp bol bol konuşurdum tlfonu kapatınca rahatlardım tecrübeli samimi olduğun arkadaşın varsa gerçi yanında kız kardeşin var mesela sıkıntı bastıkça hissettiklerini konuş anlat çok iyi gelir ama stres yapma inşallah emecek bebek sütünde gelecek sakın olumsuz düşünme canım ☺️ Ha olurda Allah korusun ememez mama verirsin bu da dünyanın sonu değil kendini asla sıkma benimde sütüm azdı çok üzülürdüm sonra kızımın süt alerjisi olduğunu öğrendim sütten tamamen kestik ağladım sonra düşündüm Allah korusun çocuk yurtlarında birkez anne kokusu alamamış çocuklar var dedim dünyanın sonu değil dedim öyle öyle iyi hissettim kendimi. Tabiki her anne çocuğunu emzirmek ister ama süt yoksa yada bebek tutmuyorsa bu demek değildir ki sen yetersiz bir annesin iyi bir anne değilsin fln sakın böyle düşünme. İnşallah bebek emer  sütünde çoğalır ama senin her zaman huzurlu sakin bir şekilde emzirmek gerekirki bebeğin de rahatlasın emsin inşallah tamam mı canım inşallah en fazla 1 haftaya kadar ağrıların da bitecek bebeğin de emecek herşey geçecek sadece sabırlı ve sakin ol sık sık emzirmeye çalış emme refleksi gelişsin ve kokunu alsın herşey çok güzel olacak inşallah ☺️❤️
(2,792 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağolasın Allah razı olsun ya valla rahatladım sayende teşekkür ederimm❣❣❣
tarafından
Rica ederim canım sağlıkla huzurla büyüt inşallah ☺️❤️
(2,792 puan) tarafından
Amiinn inşallaahhh
-Reklam-
+1 oy
(1,793 puan) tarafından
Sıcak kompres

Sıcak duş 

Humana rezene 

Bulgur 

Kayısı hoşafı 

Tahin helva

Bunları dene canm inşallah gelir sütün 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah çok sağol canım
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Allah anneli babali sağlıkla büyütsün canım insallah
(2,792 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağolasın Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Canım bebeğin emiyormu
(2,792 puan) tarafından
Ucum olsa çok güzel emecek ama işte çok az emiyor
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Birşey sormak istiyorum. Hamileyken göğüs ucu olan doğumdan sonra yok olabiliyor mu? Yani bebeğim sürümü içmezse diye endişeleniyorum..
(2,792 puan) tarafından
Bilmiyorum ki benim ki hiç yoktu hala yok önceden olsa neyse de
(1,019 puan) tarafından
Anladım cnm.. Bu arada gözün aydın Allah analı babalı büyütsün  ♥️
(2,792 puan) tarafından
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gozun aydin canim
(2,792 puan) tarafından
Sağolasın canım teşekkür ederizz❣
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah kendini sıcak tut canım kim ne derse desin tatlı süt yaptı bende tatlı sütlaç baklava yiyebilirsin bol su iç ayağından pratiğini çıkarma ödem varsa bir dilim ananas ödemi atar çok geçmiş olsun canım Allah'ım yardım etsin
(2,792 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederizz,tamam öyle yaparımm,amin  inşallah Allah razı olsun ❣❣
0 oy
tarafından
Daha gelir canım sütun ilk bebek ya bide vücudun ancak adapte olur bol bol su iç komposto hoşaf iç ve benim tahinin üzerine biriken yağ ile goguslerime masaj yaparak hem göğüs ucu.u çıkarttım hemde sütümü indirdim sanada tavsiye ederim aynı zamanda tahinide yiyebilirsin pekmeze katip hemde sana kam olur güç olur süt olur 
(2,792 puan) tarafından
Tamam denicem kuzum çok sağol teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım güle güle büyüt bebeğini ") ❤
(2,792 puan) tarafından
Amin inşallahhhh:))
0 oy
tarafından

Gozun aydin canim Allah anali babali büyütsün inşallah 

(2,792 puan) tarafından
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Gözün aydın canım 

Sütün gittikçe artar bende sezeryan oldum 4 gün sonra geldi  anca yetti arada mama takviyesi yaptım 10 günlük olunca sütüm yetmeye başladı mamayı kestim stres yapma canım herşey düzelir zamanla 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah  adaşım yaa sağolasın amin inşallah
(3,078 puan) tarafından
❣️❣️❣️❣️
0 oy
(653 puan) tarafından
Sağlıkla büyüt canm bebeğini gözün aydın çok şükür ❤️
(2,792 puan) tarafından
Çok sağol canım aminnn darısı başına inşallahh
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım cok normal sürekli emzir tuttur göğsünü benim 15.gün geldi sütüm mama takviyesi yaparsan bile sakın memeden indirme ben 1 ay gece gündüz memede tuttum bsk inan gelecek sütün 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah selo ya inşallah tek isteğim buu
(25,224 puan) tarafından
Gelir bak inan 15 günde geldi benim cocugum sarılık bile oldu mama takviye ettim ama memede uyudu memede uyandı asla indirmedim 1 ay boyunca sende öyle yap
(2,792 puan) tarafından
Tamam canım inşallah ucum olsa da emse indirmicem valla bende
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Amin 

İnşaAllah sütünde gelır... 
(2,792 puan) tarafından
İnşallah minnoşum sağolasınn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 482 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu