0 oy
1,445 göst.
Aile kategorisinde (483 puan) tarafından
Eşimle sorunlarim var daha dogrusu ailesiyle 1 haftadir babamin evindeyim arayip sormadi bile biraz once babam aradi ne yapacaksaniz yapin ortada cocuk var dedi bu arada bebegim 7 aylik o da bebek olmasa ayrilirdim ama ayrilmasamda boyle gitmez ne yapacagimi bilemiyorum ayrilmak istiyorum ama bebegim annesiz babasiz buyumesinide istemiyorum dedi ama konusmalari hep ayrilik yonunde aslinda biz iyi anlasiyorduk ama ailesi yuzunden tartistik bugunde dediki ailem yoksa bende yokum babam sen ailenle konus bizde konusalim bir sonuca varilsin dedi telefonu kapattilar eşimle severek evlendim ama sonumuzum boyle olacagini bilemezdim 1 hafadir aramiyordu bugun annemler arayinca gotuntulu konusalim kizimi gormek istiyorum dedi sizce eşim benimle barisir mi yoksa ayrilir mi bunu neden burda soruyorum bilemedim ama cok doldum artik onu taniyamiyorum ailesinin doldurusuna geliyor

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ailesinden uzaklaşın o zaman belli ki düzeninizi onlar bozmuş
(483 puan) tarafından
Memuriyet sebebiyle farkli ilcedeyiz ama sık sık gorusuyoruz yinede..birde yakin zamanda yakinlasmak icin dilekce verecektik zaten bu saatten sonra yakinlasmam onlara ama istemiyor artik beni bebek icin barisasim var ama barissamda olmaz dedi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Icini bosaltmissindir yazarak rahatlamışsındır az da olsa ama eşini tanımıyoruz o yüzden bilemeyiz ki
(483 puan) tarafından
Biliyorum tanimiyorsunuz ama yinede icim bir umit bulur mu diye salakca ugrasiyorum işte hem ayrilmak istiyorum diyor hem bebegim annesi babasi ayri yasamasin ama barisirsamda olmaz diyor anlayamadim acaba barisir mi benimle
0 oy
(461 puan) tarafından
Rabbım hakkınızda Hayırlısını versın cnm. 
(483 puan) tarafından
Amin Allah Razi olsun kardesim duanizi eksik etmeyin yuva kolay yikilmiyor malesef hele ki ortada cocuk varsa
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Canım yazışmalarından mecburiyetten tekrar beraber olacağınızı anladım. Sanki isteyerek değil.. ama hakkında hayırlısıı inşallah.. bozmayın lütfen ciğeri beş para etmez insanlar için yuvanıza
(483 puan) tarafından
Ben bozmak istemiyorum ama eşimin barisasi yok istemiyorum ama bebegim annesi babasi ayri buyusun istemiyorum ne olacaksada olsun diyor bilemedim gercek amacini
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Ailesinden uzakta bir yere yerleşmeyi teklif et öyle olursa mutlu olur fln de belki ikna olur

(483 puan) tarafından
Zaten uzagiz ama sık sık gorusuyoruz yinede
0 oy
(992 puan) tarafından
Ailem yoksa bende yokum demis ailesini kabul edebileceksen  barış yoksa... ayrılık duruyor
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ayrılmak istemiyorsan mecbur ailesini kabul edeceksin saygılı olacaksın belli ki kocan aileci. Ailesi için senden vazgeçmiş. Aslın da idrak edemiyor asıl ailesi sen ve çocuğu ama o bu bilinçte değil 
(483 puan) tarafından
Ailesiyle tartistigimda eşimde yanimdaydi onlarin attigi iftirayi o da duydu ama dogrusunu bildigi halde soylemedi bende tahrik oldum zaten benim bazi ozel rahatsizliklarim var sinirlenince kendime hakim olamiyorum ve fenalasiyorum bazen soylediklerimi bile hayal meyal hatirliyorum ailesi bana soyleyince bende onlara soyledim ama onlar hakli oldu ailem yoksa bende yokum dedi bugun annemlere ayrilmak istiyormus ama cocuk var barissamda olmaz boyle diyor sizce ayrilir mi benden 1 haftadir evimde degilim cok ozledum evimi
(5,406 puan) tarafından
Ya işte bak sen kocanı evini seviyorsun. Ayrılmaz bence blöf yapıyor bu şekilde olmaz derken senin ona bir daha yapmayacam ailene saygılı olacam demeni bekliyor. Işin zor ama bu koca seni hep ezdirir. Dediğimi yapabilir de kocanı avucuna alırsan rahat edersin  yoksa hep böyle olur mecbur alttan alacaksın
(483 puan) tarafından
Dediklerinizi dikkate alacagim zaten eşimi bi avcuma alabilsem gerisi kolay dediklerinizi dusunup dikkate alacagim
(5,406 puan) tarafından
Hadi inşallah istediğin gibi olur Allah yardımcın olsun
(483 puan) tarafından
İnşallah duaya ihtiyacim var ederseniz sevinirim
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Galiba eşin çoktan vazgeçmiş 
(483 puan) tarafından
Evet vazgecmis bende biliyorum ama yinede bir umit acaba cocuk icin barisir mi bebegim annesi babasi ayri buyumesini istemiyorum ama barisirsamda boyle gitmez diyor sizce ayrilor mi benden
(1,908 puan) tarafından
Üzgünüm ama istemiyo belliki çocuğunu mutsuz ve gergin bi ortamda büyütmen daha mı iyi olcak?
0 oy
(56 puan) tarafından
Ortada buyuk sebepler yoksa bence barış. Cocugunu dusun ve ilk adimi sen at.cocugumu babasiz buyutmek istemiyoru. Fln de. Boş boşuna yuvani yikma, kocanin ailesi yuzunden. Senin ailen senin icin nasilsa onun aileside onun icin oyle. Sen ona ilgi cok vereceksinki evde, o durmadan ailesini aramasin. 
(483 puan) tarafından
Ortada aslinda buyuk sebepler yok ama ailesiyle tartisma esnasinda bana iftira atilinca fenalastim ve agir kelimeler kullandim benim özel bir rahatsizligim var kardesim cinlerle ilgili malesef ve  sinirlenince bazen yaptiklarimi hayal meyal hatirliyorum elimde olmayan seyler konusuyorum esimde bunu biliyor ama bana sirtini dondu o kavgadan sonra sahip cikmadi suanda o soylenen sozler yuzunden ayrilmak istiyor ama bebegim var kararsizim diyor tabi burda suçun buyugu ailesinde olmadik laflari demis gibi gosterdiler her zaman ilk adimi ben atardim o hic atmazdi bu defa bende atmayacagim icim yaniyor gunlerim zehir oldu ama atmayacagim ayrilmasindanda korkuyorum sozlerinde ayrilik var
(56 puan) tarafından
Cnm bunu kocanla konusan? Mesela desenki: ben tedavi gorecem ama bunun icin destege ihtiyacim var, bu rahatsizligimdan kurtulmak istiyorum. O an nededigimi bilmiyorum fln? Bence cocugun icin son kez adim daha at cnm. Cocugunu babasiz buyutme. Cocugun  buyudugunde sana sorcak babamla niye ayrildiniz, sen dogru durust hakli bir cevapta veremicen. Cocugun sana derse anne benim icin affetseydin, sen ozmn nedicen?
(483 puan) tarafından
Ben onu degil o beni istemiyor o gel dese gidecegim zaten benimki yuzsuzluk ama gidecegim onun dusncesi suan ayrilik ama cocugu dusunuyorum diyor barissakta olmaz diyor o ayrilmayi dusunurken ben kendimi ona zorla mi kabul ettirneye calisayim of cidden cikmazdayim evimi cok ozledim
(56 puan) tarafından
Zamana birak cnm onun siniride insin biraz. Belki sensizlik onu uzer seninle barismak ister. Allah bir an once kavustursun cnm
0 oy
tarafından
1 haftadır çocuğunu aramayan adamdan ne bekliyosun ki bende eşimle ayrılık aşamasına geldim ama her akşam geldi oglunu görmeye her akşam 
0 oy
(790 puan) tarafından
Cnm sen az geri dur pesine dusmeyn kendi senn pesine duser bekle  umursama ama bitirdysede dik dur al parasndan malindan otr bak bebegine bu kdr uzulmene degmz hep ayni teraneyi yasarsn snra basta birakydm dersn emin ol bunlr degsmz yastik degisirde kader degsmzmisya o hesap cocuguna ver sevgini cocuk mutsz evde büyücegne huzurlu  mutlu yuvada annesyle buyur esin seni ve cocugu ikinci plana atms aile onemli ama insann ilk esi be cocugu gelir ama o ailesnk tutms sizi ayms ne kdr koca ne kdr baba olck ki duzgun insan once kendi ailesne sahp cikardi bu senle barssada cok surms ayni seyleri yasatr sana emin ol
(483 puan) tarafından
Bunu biliyorum simdi barissakta yine hep boyle gidecek bu ama 1 haftadir evimde degilim cok ozledim elimde degil
0 oy
(119,521 puan) tarafından
Insaallah barisir
(483 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Hayırlısı neyse o olsun insallah
(483 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Kendini naza çekiyordur fazla yüz verme istersen cok üstüne gitme arasa konuş inatlasma kendi  halinde kalsin onunda ailesi var yanliz kalıp düşünsün o anne babasının bi parçası ama onunda bi parçası var bunun farkına varacak sadece biraz zaman verin birbirinize 

aynı yollardan bende gectim hemde defalarca ve  dönüşü  olmayan şeyler de yaptık  ama sonuç olarak barıştık 

Ve biz gorucu usulü evlendik kaç kere gittim bi kere olsun kendi düşünerek donmedi bana su anda piskologa gidiyoruz pişman oluyo 

Inşallah sizde düzelirsiniz esin yaptığı hatanın farkına varır 
(483 puan) tarafından
Ben zaten konusmadim 1 haftadir o da aramadi ne beni ne kizimizi ailem aradi bugun boyle olmaz ayrilacaksaniz ayrilin barisacaksaniz barisin ikinizde konusmuyorsunuz diye aslinda bana kalsa coktan adim atmistim ama bu ailemin evine 2. Gelisim ilkindede ilk adimi ben attim almayada gelmedi otobuse binip gittim gorev yerine kavga edincede kopek gibi geldin dedi bu defa konusmayacagim annemler konussun sonuc neyse karar versin o cunku ben hala seviyorum beni zor durumumda yalniz biraksada seviyorum
tarafından
Bu olay bi kaç kere daha tekrarlarsın emin kl o zaman bu sevgin biter
Ve bence ailende karışmasın simdi de ailesine arattiriyo diyecek  kendi halinde kalsin bu 2 hafta 1 ay sürer biraz ama sonucuna değecek
Onunda bi ailesini var farkına varsın kıymetinizi bilsin deymicek yere yuva yıkılmaz bunun farkına varacak
(483 puan) tarafından
Keske farkina varsa
tarafından
Emin ol varicak  
Bak biz severek evlenmedik 3. Günde başladı sorunlarımız değer vermezdi umursamazdı  annemlere gittigimde hic arayıp sormadı postlarıma bakarsan bir çok sorun yaşadık bizde şimdi
Konuşuyoruz pişmanım düşünemedim  diyo tek ailem sizsiniz diyo
Sizde düzelirsiniz inşallah ve bence tek ihtiyacınız biraz zaman
0 oy
(16 puan) tarafından
Akilli olsun kocan ailede atilmaz ama hicbisey esinde yerini tutmaz.baskalarin lafiyla bi evlilik yurumez once bunu anlamasi lazim bence.
(483 puan) tarafından
Anlamiyor iş ayriliga kadar geldi
(16 puan) tarafından
Canim aasilan oki baskalarin laflariyla gaza gelen biri once degismesi lazim  eyer bu huyunu kaldirabilirsen baris sonra uzulen sen hep olursun
(483 puan) tarafından
Ya valla sanki taniyor gibi konustun cok cabuk gaza gelir eşim heleki ailesi bi dolduruyor gorseniz
(16 puan) tarafından
Canim  yazmissin zaten anlamak 8cin tanimaya gerek kalmadi   esinle acik konus  sen ona so ucta aileni at demezsin ama herseyinde bi siniri var.bic gelemem ben bole seylere ona cocuk dogurucam ailesine hizmet edicem sonrada ailesini bana tercih edicek kesinlikle kaldiramam bunu
0 oy
tarafından
Canım bak oncelıkle en onemlısı eşin senı sevıyor mu bu onemlı barısmak ıstemıyorum demesı aılesınden kaynaklı sevgısı varsa eger gıt evıne ve aıleısyle cok cok ıyı ol okadar ıyı ol kı bır sey oldugunda esın artık sana hak versın ozellıkle eşin varken aılesını goruntulu ara torununu gorsunler falan de bak bende ablaları huzunden cok kavga ettım ki halen edıyorum benı hıc bır zaman ıstemeduler 6 yıldır tanısıyoruz esımle bır senedır dr evlıyız 4 aylık bebegım var ben esım ıcın onu sevdıgım ıcın ablalarıyla barıstım ıyı oldum bak bırıyle ıyıyız dıgerıde kendını bellı ettı ve esım karısmaz artık bana cunku o ablasının nasıl oldugunu gec de olsa anladı o yuzden zamanla anlayacak ve ucunuz aılesınız baska kımse yok ben hep soyluyorum bak  bunuda dıyorum senın oncelıgın annendır derım kızımız oldu şuan herseyden önce kızın sonra annen 3 numara benum derım dogruya dogru bak benım once evladım gelır sonra annem sonra eşim gelır kaynanamla sıkıntım yok severımde gorumcelerım sıkıntılı onlarında hakkından gelıyorum artık zaman alacak canım ama sabredeceksın ıyı olacaksın onlarla ozellıkle anne babayla ve en cok anneyle ıkı yuzlu ol ya yapmacık ol yuvan ıcın ama sana zarar verılıyorsa sevmıyorsa şiddet varsa bır sey dıyemem dıger turlu de aılesıne fırsat verme aılesının ıstedıgı sızı bosandırmak zaten onlara bu fırsatı verme ara eşini kızımız ıcın yuvamızı kurtaralım de ben aılene ıyı olacam degısecem saygılı olacam de zaten zamanla olacak sen ne kadar zıt olursan aılesıyle kavga edetsen o aılesını savunur ama bırak kendı gorsun sen cok ıyı ol aılesıne
(483 puan) tarafından
Eşimin beni sevip sevmedigini artik anlayamiyorum bana cok iyiyiz cok iyi anlasiyiruz seni seviyorum diyordu ailesinin yaninda anlasamiyoruz seninle dedi arkadasinada biz cok iyidik ne oldu bize demis yani bi oyle bi boyle ailesinin doldurusuna cok geliyor bugunde bosanmak istiyorum ama bebek var barissakta olmaz boyle dedi annemlere benim bu ailemin yanina ikinci gelisim onceden cok iyi davraniyordum onlara ama onlar bana iyi davranmadi isin kotu tarafi eşim bunu bildigi gordugu halde yine onlar hakli
tarafından
Kötü ya canım sende esınde ıyısınız aslında ya bellı yanı dolduruşa geldıgı ne dıyım kı ınşallah bosanma olmas babanda aramasım bakim uzun sure kalırsan asıl aılesının sen oldugunu anlar belkı ya
0 oy
tarafından
Sorun ne bilemiyorum ama belli ki sen eşini seviyorsun ve boşanmak istemiyorsun o zaman ailesiyle barışman lazım adam açık açık söylemiş ailem yoksa bende yokum diye 
0 oy
tarafından
Hiç canını sıkma babanın evinde az daha dur  Biraz uzaklaşın birbirinizden. O da yalnız çocuğundan uzak kalınca barışac ak merak etme
(483 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(894 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Sırf ailesiyle tartıştın diye bitirmeyi düşünmek niye üstelik aileside iftira atmış sana. Seni hangi noktalarda eleştiriyorsa eğer sen de hak veriyorsan kendini düzeltmeye bak. Ama haklı iken sırf bitirecek korkusuyla geri adım atma haklı olduğun nokta da kimse hakkına girmesin belliki o da farkında yuva öyle kolay kurulmuyor çocukta var biraz o da alttan alıp kabullenmeli bazı şeyleri biraz da sen. İkiniz daha önce konuştunuz mu hiç bu sorunları bir şekilde orta yol bulunamadı mı
(483 puan) tarafından
Biz evlendigimizden beri sorun yasiyoruz ailesi yuzunden onceden sevgililik ve nişanlilik doneminde iyidik aslinda biz hep iyiyiz bana gore ama iş ailesine gelince haklida olsam onun gozunde haksizim
(894 puan) tarafından
O zaman sen kendini bence iyi tart bu şekilde ailesi ile eşini kabullenebileceksen devam et belki bir ihtimal zamanla eşin ipleri ailesinin eline değilde sana verir olur da vermezse senin kendini kaybetmeden götürebilmen lazım ailesini ve yaptıklarını
0 oy
(469 puan) tarafından
Öncelikle hakkında hayırlısı olsun canım eger esini seviyorsan bebegını dusunuyorsan sen ara ve tatlı bir dille konusmaya bak ailesiyle ayrılmıyorsa bazen kabul etmek en iyisi ortada cocuk var 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 138 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,100 puan) tarafından soruldu

381,378 soru

11,417,801 cevap

34,971 kullanıcı

...