0 oy
630 göst.
Diğer kategorisinde (2,604 puan) tarafından

image

kkizlar bebegim 6 aylik 1 2 gun once mamayi birakti inek sutu almaya basladi 

Ek gida da vermeye çalisiyorum ama yemiyo biz yerken agliyo istiyo ama veriyorum almak istemiyo 

Bakin bu patates puresi bir avuç kadar yaptim ama 1 kaşik zorla verdim agzina normal mi bu?

Sizin bebekleriniz bi oturusta yiyomu bu kadar yoksa onlarinkide tabakta mi kaliyo 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimkinin bogazinin masallahi var onun 2 katini yerdii ama inet sutu doktor tavsiyesi ilemi baslandi cok erkenn cunku
tarafından
Ekledm senin icin postuma canim bak en son paylastigima kaldiraim hemen :)
(4,725 puan) tarafından
Dur bakıyorum canim:)))
(4,725 puan) tarafından
Maşallah canım ya çok güzel olmuş :) yamacı da ilk kez gördüm maşallah boyu uzun :) Allah uzun sağlıklı ömür versin inşallah nice senelere ☺️❣️
tarafından
Uzun canim boyu biraz suratsiz ciktik uykumuz gelmisti :D saoll kuzu aminn insallahh tum evlatlarimizaa inss ❤☺
(4,725 puan) tarafından
Amin canımm ☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(817 puan) tarafından
Salam ca im sen nece keçmisen inek sudune menede izah ede bilersen hekim meslehetinen kecmisen??
(2,604 puan) tarafından
Mecbur qaldim alinma yemeyi goturmedi 1 gun ac qaldi sutu verdim icdi yari su yari sut qatiram
0 oy
(253 puan) tarafından
İnek sutu icin cok cok Erken gaz olueumu oluyr sikinti yasar bebegin. Bide 6 aylik bebebk yani midesi ne kadr ki . Ara ara ver bi kasik bi kasik . 
(2,604 puan) tarafından
Bi onceki postuma bak mecbur kaldim
(253 puan) tarafından
Verebilirsin tabiki annesin evladin ac olmaktansa her yolu denemissin bn sadece gazi cok olur die soledim. Senin bebeginde bi sorun yok cnm. Bnm oglum 1.5 yasinda 13 kilo eltimin oglu 4 yasinda 16 kilo. Bi gun yer bi gun yemez. Takintli olursan stres olursunuz ikinzde . Midesi kucuk simdi nirmal ole olmasi veya tarini begmemis baska bisi dene
(2,604 puan) tarafından
Tuzu çok çok az koydum belkide ondan yemedi
(253 puan) tarafından
Wala canm gercktn bilmiyrm. Tuzdur sekerdir hic ogluma vermedim bygunlurde yeni yeni veriyrm. Yogurt vermeyi dene . Corba yap onu vermeyi dene illaki ac oldgu icin yicektir bsiiler
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Afiyet bal şeker olsun bebeğine bnm sana nacizane fikrim canm metal kaşık kullanma çok zararlı bebeklerde silikon kaşık al canm bnm 
(2,604 puan) tarafından
Tamamm aliyim bari sagol
(2,678 puan) tarafından
Yanlış anlama olur mu canm Bni doktorlar öneriyor bnde görünce söyleyim dedim
0 oy
(22,070 puan) tarafından
En iyisini yapion canim mamadan daha yararli süt 
(2,604 puan) tarafından
Korkarak veriyorum eda mecburiyetten mamayi almiyo
(22,070 puan) tarafından
Korkma kuzum bende süt verdim halende veriyom inek sutu vermezsen bile hazır sütlerden ver
(2,604 puan) tarafından
Kaç aylikken vermeyw basladin inek sutunu cnm??
0 oy
(426 puan) tarafından
Canım öncelikle inek sütü için çok erken ikincisi 6. Ay sadece tadım ayıdır bir küçük kaşık yese yeter
(2,604 puan) tarafından
Gerçekten mi herkes yemesi lazim demiş kafam katisti
(426 puan) tarafından
Hayır canım daha yeni başlıyor ek gıdaya sadece tadacak sen kendin araştır istersen internetten
0 oy
(1,438 puan) tarafından
6 aylikken pure vermedim ama Nestlenin kasikli mamasindan verdim pirincli onu 1 kase yerdi.
(2,604 puan) tarafından
Onuda verdim 1 kasik zorla yedi birakti
(1,438 puan) tarafından
Ben sutsuz princlisinden aldim 150ml qaynar suya 4 yemek kasigi dokuyordum .katli oluyordu.yemiyordu sonra 1 tane seker atdim oyle alisdi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yer bunu bir iki kaşık kadar kalırsa kalır. 
(2,604 puan) tarafından
Ama oglum yemiyo ya yemeye aliştirmak ta ne zormus
(25,224 puan) tarafından
Sevmemiştir başka şey dene cnm
(2,604 puan) tarafından
Çorbayi deniyim bari
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Bebegine inek sütü vermemn gerekiyor alerjik reyaksiyon gösterebilir dikkat et.sulu beslenirken birden katiya gecmissin bu püre cok kati .yogurtla başlasaydin patates havuc haşlayip blendirdan vecirip corba gibi verebilirsin ben oyle yapmustim 
(2,604 puan) tarafından
2 gundur içiyo hic bi seyi yok suan
Yogurt denedim zaten ilk onuda pek sevmedi çildiricammm
(1,667 puan) tarafından
Biraz daha sivi seyler denemen lazim corba cesitleri mesela  bebek tarhanasi var onu dene hazir corba gibi yapiliyo organigini bulabilirsen cok  faydali
0 oy
(119,153 puan) tarafından
6 aylik bebege inek sutu yasak bacim
(2,604 puan) tarafından
Kiz sevdoş bi onceki postuma bak napiyim yaa kafam davul gibi oldu
0 oy
(622 puan) tarafından
Canım emzirmiyorsun heralde patates puresinin doyuruculugu çok az onun yerine irmikli muhallebi yap su ile pirinç unu yapabilirsin cicibebe yoğurta katıp verebilirsin ama inek sütü içinde erken keşke biraz daha idare etseydin mamayı uykuda karanlıkta vermeye çalış geceleri belki içer benim bebeğim 7 aylık ben yarım yemek kaşığı pirinç unu 1 yemek kaşığı irmiği hasliyorum içine yarım muz ezip koyuyorum bir tatlı kaşığı da keçiboynuzu pekmezi ekliyorum güzelce çatalla mama kıvamına getiriyorum kaşıkla veriyorum maşallah çok güzel yiyor sende dene istersen
(2,604 puan) tarafından
Anlattigin heeer şeyii denedim yok 2 gundur mahvoldum almadi hiç biseyi
(622 puan) tarafından
Ahh canım yaa zor valla Rabbim kolaylık versin belkide dişi çıkıyor dur
(2,604 puan) tarafından
Ayy onada baktim ya bi şişlik falan da yok ki buyuk oglum 8 aylikken cikardi emekledi bu daha erken emekliyo ama dis yok su an
Amiin cnm benim
0 oy
(601 puan) tarafından
Ben pirinç unu bir caybardagi su bir yemeknkasigi pirinç unundan mama yapıyorum içine yarım muz eziyorum çatalla bı tatli kasigida pekmez koyuyorum tat versin diye..böyle denedinmi canim benim kız böyle çok seviyo muz olunca yiyo dha önce normal verdim yemedi bebe bisküvisi koydum gene öyle yemedi muz koyunca hepsini bitiriyo ama patates flan ezdim havuç onları pek sevmwdi iştahlı yemedi yani..eğer onları denediysen alerji sorunu yoksa havucla patatesi hasla blendirden geçir çorba yap bı yemeknkasigi zeytinyağı koy içine..bunuda sevmezse brokoli çorbası yapıyorum kızim onuda severek yiyo.bi tane minik brokoli küçük patates küçük havuç birde kırmızı mercimek bi küçük soğan bı dis sarimsak koyup tencerede kaynatıyorum pişince blendirden geçiriyorum bu corbayida çok sevdi...ek gıdaya geçişte herşeyi deniyoz kızım bazen bugün yediğini ertesi gün yemiyo meyve rendele cam renden varsa bn elma verdim bı günde armut rendeleyin.muzu çatalla ezip veriyorum onuda çok seviyo aklıma gelenler bunlar.benimde kız 6 ay bı haftalık yeni yeni başladık ..sevmediği şeyi sevmiyo deyip vermemezlik yapma bı kacbgun sonra tekrar ver canim
(2,604 puan) tarafından
Tamamm cnm sagolasin hepsini deniyceem
(601 puan) tarafından
Dene ama canim içinde tattirmadigin varsa muz mesela her bebeğe yaramiyo kabız flan olmasın Allah korusun yda alerji flan olur dene ilk baş ona göre verirsin yani afiyet olsun bebise :)
0 oy
tarafından
Benimki 1.5 yaşında hala yemiyo bu kadar :)
(2,604 puan) tarafından
Gerçekten mi ama yemesi lazim cnm
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Süt alan bebek ek gıda yemez genellikle

Ayrıca 6ay süt için çok çok erken neden bu kadar erken verdin ki cnm
(2,604 puan) tarafından
Mamayi redd etti her ne katip verdiysem almadi
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Yok daa çok hata bu ona 

Çünkü tadımlık dönemidir 
(2,604 puan) tarafından
Ay içim rahatladi ya bende niye yemiyo diye kendimi yiyip bitirdim
0 oy
(1,161 puan) tarafından
canim benim kizimda patatesi oyle yemez. bende  bir az sutle acarim.. oyle yiyor. doktora.sordum   o soyledi. devam sutu ka yer diye. sora yedi. yani gerceoden.. nedense oyle sevmedi.
(2,604 puan) tarafından
Bakma bole gorundugune su kattim baya sivi yani.ama bi kasik yedi normalmis
(1,161 puan) tarafından
olur ya canim bazi bebekler sevmez. benim kizda havuc asla yemez.
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Inek sütü verilmez 1 yaşından once
(2,604 puan) tarafından
Iki post oncesine bak
(1,046 puan) tarafından
Küçükken annem bana vermiş inek sütü alerji olmuşum hastaneye yatırmışlar örnek kendim:)))
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Benim kızım 7.5 ayına kadar 1 tatlı kaşığı kadar anca yerdi o da öğüre öğüre
(2,604 puan) tarafından
Buda bi kac kez ogurdu sonra sut içip uyudu
Degisik çorbalar yapcnm artik

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 121 göst.