0 oy
591 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Saçları yoktu doğduğunda çok seyrek şimdi biraz uzun çok ince telli bebeklik saçı hiç sıfıra vurmadım çevrem vur gür olsun diyor şuan 13aylik ne yapmalıyım 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki de 23 aylık biz de hiç sıfır yapmadık baya da saçı oldu 
tarafından
Peki sıfıra vurucak misin yoksa kestirecek msiin biraz
tarafından
Uzadıkça kestiriyoruz sıfıra vurmayı düşünmüyorum
-Reklam-
0 oy
(119,496 puan) tarafından
Bende vurmadim kiyamamda
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Kızım saçlı doğdu 1 yıl geçti kesmedim kesmem
(3,729 puan) tarafından
Oğlum 4.5 yaşında hiç sıfıra vurmadım sadece uzadıkça kisalttik maşallah şuan saçları çok gür ve kalın telli
(16,506 puan) tarafından
Maşallah cnm
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ben 14 aylik vurdurdim saci cok seyrekdi erkek olsa vurdurmazdim belki ama kiz oldugu icin vurdurdumki gurleşsin
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canım benim kızım var dogdugunda gürdu sacları maşallahı vardı ama ben bu kışa girmeden eylül gibi bayağı kısalttım 3 numara diyolar sanırım hemde kışın saçıyla uğraşmamak için çünkü ilk sacları yumuşakti şimdi daha gür geliyo yine kalın telli oldu biraz daha tamamen kazitmayi bende.istemedim zaten kışın evdeyiz hep :)
0 oy
(417 puan) tarafından
Canım benim oğlumun da doğduğunda hiç yoktu saçları sonradan çıktı şimdi 2 yaşında saçları bayağı bir var 1 buçuk yaşndayken saçları çok uzamisti terliyor diye kestik uçlarında daha güzel çıktı kalinlasti telleri. Şimdi de sıfıra vuracaz gür çıksın diye. Çünkü eşimin ailesinde tüm erkeklern saçları dökülüyor erken yaşta onlar da hiç sıfıra vurmamislar bebekken. Ilerde kel kalmasın diye ben kestirme taraftarıyım 
(3,729 puan) tarafından
Kestirmek istiyorsanız kestirin fakat ilerideki kelligin şuan saç kestirmekle ilgisi yok bilin istedim
(417 puan) tarafından
Bence var canım kellik ırsi bir şey ama saç kestikce daha iyi besleniyor kalinlasiyor gür çıkıyor çevremde çok kişide de gördüm
(3,729 puan) tarafından
Benim saçım bebekken o kadar ince ve azmis hiç kazimamislar şuan hem çok gür hemde çok kalın yani tamamen ırsi. Esiminde bebekken kazimislar şuan kel :) çünkü babası ve dayısı kel tamamen genetik
(417 puan) tarafından
Tabiki genle ilgisi var ama kişiden kişiye değişiyor işte kuzum. Bebeklik saçı daha ince yumuşak oluyor ben kestikten sonra farkettim hem daha sert hemde kalın geldi yeni saçları oglumun. Abilerimin annemgil kazimislar ablaminkini de kazimislar onlarin saçı hem gür hemde telleri kalın benim kazinmamis daha seyrek ve ince telli yapıyla tabi alakası da var ama kesmek kuvvetlendiriyor diye düşünüyorum ben. Tabi herkesin kendi seçimi:) :) :)
0 oy
(290 puan) tarafından
Biz vurmadık maşallah bi saci var sırma gibi oğlumun vurma sakin ya alakası yok o daha bebek tabiki saci cikacak
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Benim oğlumun saçı çok dökülüyordu ağzına giriyordu sıfıra vurduk saçtan dolayı kızarıklık oluyordu 3 ayda hemen uzadı ilk saçı köyü renkti şimdi sarı
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Benim kızımın da saçları çok seyrekti bi de çok dökülüyodu. Sıfıra vurduğumuzda 4 aylıktı. Her şeyden önce sünnet olduğu için vurmuştuk sıfıra. Şuan da gayet saglıklı saçları
0 oy
(94 puan) tarafından
Hiç bir mantığı yok yazık yapma kestir tabiki ama kazıtma 
0 oy
tarafından
Dha gür çıksın dye vuruluo cnm zaten bn vurdm :)
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Gürkeşme olayı olmuyo diyolardı bem 9 aylıkken vurmuştum ama çok saçma sapan uzamıştı bi taraf döküldü falan hepsi bir güzelce uzasın dşye yaptım şuan baya sık ve uzun oldu 19 aylık
0 oy
(174 puan) tarafından
Canım bilim bunu yeni keşfediyor çocugun saçını kazımanın beyin gelişiminde olumlu etkileri oldugunu ancak Efendimizin sünneti ilk dogdugunda kazımak 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canın nasıl istiyosa öyle yap çünkü genetiği nasılsa öyle olacaktır. Hiç aklında soru işaret kalmasın. 
0 oy
tarafından
Ben inanmiyorm kesmenin gurlestirdigine ilk kızımda yapmstm hiç fark etmedi simdki kızıma yapmadim bebeklik saçları döküldü yeniden çıkıyor şuan kesmicmde kazitmcmda
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Bir yasinda vuruyorlar.bende 1 yasinda kesdiricem yerine daha guzel sac geliyor oyle
0 oy
tarafından
Biz kazımak zorunda kaldık çok pişman olduk bencede yapmayın öyle bir şey kendi kendine canlanır zamanla 
0 oy
(616 puan) tarafından
Yapacaktım ama hastane işleri girdi araya ve kış geldi yapmam artık onun yerine tatlı badem yağı alıp surevegim beslesin diye duştan önce sonra yıkarım arastirdm bir zararı yok 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 339 göst.
8 Mayıs 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nesibeturann (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
2 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 256 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Kizinaasikbiranne (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 300 göst.
22 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,218 soru

11,412,404 cevap

34,956 kullanıcı