0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (2,372 puan) tarafından

GöbeğiniZe bastırdılar mi? Benim ilk oğlumda bastirmadilar. Göbeğim kaldı. Kimileri bastiriyorlarmis.Şubat sonu doğumum var da allah izin verirse doktora söylesem ameliyatta iken veya ciktiktan sonra belden asagim uyusuk iken bastirsalar göbeğim in şişliği hemen gider mi?

Çok rahatsız edici kızlar ya.. :ermm: 22 yaşındayım güzel durmuyo göbek..

Ikinci dogumda Size yaptılar mi veya tanidiklaruniz yaptırıp da memnun olanlar var mı?

(Bnm cnm çok tatlı ilk oğlumda iken saramamistim çok agrimisti)

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk doğumda bastirdilar ama genede wkaldi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal doğum oldu ikisinde de bastırtılar 
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Benim ebeler bastırmıştı canım bir de ben doğumdan 4 gün sonra sardım bir gün daha sonra korse kullandım sabah uyanınca taktım gece yatarken çıkardım hiç göbeğim kalmadı korse alarak kopçalı ve en küçük bedenini al 
0 oy
tarafından
Rahim yerine otursun diye bastırdı doğumum zor olmuştu 2-3 defa yaptı ebe 
0 oy
tarafından
Bebek cikmadan once bastirdilar bilmiyorum amac neydii birde dogduktan sonra masaj gbi bisey yaptilar 
(2,633 puan) tarafından
Hahaha bebek rahat çıksın diye yapıyorlar onu. Bende de yaptılar sonra fırt ladı ertuş. Masaj da eşiği düşürmek için
tarafından
Hayir la esik ciktiktan snra yapildi bana rahim toplansin die :/
Nys nbr
(2,633 puan) tarafından
Ya bende eşik çıkarken yaptılar. Sonra da gittiler
(2,633 puan) tarafından
Çorba yiyoz sen napiyon
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Valla bana bastırdılar yatağa alınca odada dümdüz kaldım doğumdan sonra ama zaten zayıftım korkum o bastırmadan yana yine benimde martta olucak dogumum :(

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Geçen ocakta yaptım sezeryan doğum. Doğumdan sonra ebe odadayken bastırdı karnıma afedersin parça falan çıkıyor ama çığlık atmıştım epey acıdı canım. Karnım yok şuan 48-50 kg gidip geliyorum 
0 oy
(119,070 puan) tarafından
Oooff hemde ne bicim bastirdilar bastirdikca alttan kan fiskirdiydi
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ilk dogumda bastilar gel git alttan bakmalar ikinciye tecrubeliydim sancim geldi hemen gitmedim 6 saat sanci cektim evde sonra gittim 8 cm dediler 20 dk dogum yaptim ne el atmalar nede karin bastirma hic biseye firsat kalmadi cunku dedikleri sey bebegin gelmis artik dediler
0 oy
tarafından
Bastırma ile göbeğin alakası yok ki canım benim ilk oğlum da bastırdılar göbeğim kalmadı ikinci de bastırmadılar yine kalmadı bünye ile alakalı Bi durum bastırma amacı da bebeğin eşi göbeğinden kopsun düşsün diye 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
İlk doğumum olacak da bişey merak ettim. Doğum daha mı az acılı oluyo sarmaktan
0 oy
tarafından
Tabi bastiriyorlar ama rahim yerine otursun diye ben hen ayağa kalkınca korsemi taktım hiç yatmadım 32yasindayim 35gun önce doğum yaptım sardım sımsıkı üçüncü gebeligim üçüncü sezaryanim göbek kalmadı mekik cek iglesince  
0 oy
(13,782 puan) tarafından
Plesenta düşsün diye bastırılıyor diye biliyorum. Benimki kendiliginden çiktı o yüzden bastırmadilar göbegim falan da kalmadi.
0 oy
(79 puan) tarafından
Belki sana normal olmadığı için yapmışlardır benim normaldi ve basmalarınin sebebi çocuğa destek verip çıkarmak sonrada içeride bisey kalmaması için basıyorlar 
0 oy
(10,197 puan) tarafından
Onu senin durumuna göre yapıyorlar kanaman iyiyse yapmazlar benim iyiydi bastırmadılar
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Bastırmadılar bana sezeyndı gerçi 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
28 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (1,982 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
0 oy
24 cevap 462 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 63 göst.
24 Mart 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu

377,941 soru

11,312,622 cevap

34,745 kullanıcı

...