0 oy
2,515 göst.
Aile kategorisinde (660 puan) tarafından
3 eltiyiz en buyuk olanda bi kız bi oglan ortanca 2 oglan bendede bi oglum vardi kızim da oldu neyse kaynanamın kızı olmadigi için ve ilk torunda kız oldugu için onun ustune cok dusuyo hatta hep yanında nereye gitse göturur kızı gbi olmuş artk eltim de braz ilgisiz dusuncesızdir herseyi kaynana dusunur suan 9 yasinda birsuru ceyizi var örme yelekler patikler esarplar hatta utu çay makinasi vs. Bunlarin hepsini alırken 1 tane kızim var anasi ilgilenmiyo bana bisey olsa orta kalir diyerek aliyo simdi benmde kızim oldu ya kaynanama tenezul etmek gbi bi niyetim yok sadece yorumlarinizi merak ediyorum bak 2 kızın oldu benim kızımada yap et desem mi siz olsaniz bisey dermisiniz yada ne dersiniz kendime dert tasa yaptigm yok simdi otururken aklima geldi size sormak ıstedim :)

14 Cevaplar

+1 oy
(13,202 puan) tarafından
9 yaşında kıza çeyiz mi düşünülür der ve bunu ayrım olarak görmene pes artık derim. Kaç yaşında evlendirmeyi düşünüyorsunız çocuk gelin mi olacaklar? 
(660 puan) tarafından
Ayrim yaptigi halde yapmiyorum diyo bes belli yaptigi zaten ben takmam hç bir zaman bu konuda bilemedm
(13,202 puan) tarafından
Annem de kardeşimle yıllarca ayrım yaptı aramızda asla kabul etmedi derseniz de kabul etmem derdi ama hep onu kayırırdı ekonomik olarak ayırmazdı hala ayırmaz. Annem kabul etmiyor kaynanam mı kabul edecek? İlk toruna daha düşkün oluyorlar zaten boşver. Komşu kızı doğum yaptı 3 yıl önce göz aydına gittik hastaneye babaannesi De oradaydı nasıl tatlı mı dedim amann işte torun dedi. Ee senin bilmem kaçınca ama anneannesinin ilk güzel söz desen nolur aynısını bu sene kendimde yaşadım 1 yelek ördü 4 yaş giyer başka bir şey yok.
(660 puan) tarafından
Aynen öyle cnm benim annemde boyle bisey görmedim bisey yapiyosa torun sayısına göre yapar yada hç yapmaz ama kaynanam hep onceligi eltimin kızına verir hatta abimin esi bebek mevludu yapti mevlutte kuçuk tepsi dagıtti kaynanamda gelmisti eltime ayri aldı kendine ayri toruna ayri aldi nasl utandim orda kuçuk cocuk ya tepsiyi alip napicn ceyize cok mu lazimdi tek bu degl her gittigi mevlutte boyle yapar
(13,202 puan) tarafından
Boşver hiç sallama. Birşey desen eltini bahane eder yine yapar.
(660 puan) tarafından
Aynen cnm haklısın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Umrumda olmazdı bir şey demezdim 
(660 puan) tarafından
Şuan oyle yapıyorum :)
0 oy
(790 puan) tarafından
Valla kaynanam eltimin kizina altin takmiş hediye vs almş ama oğluma bi çöp almadi severken kurban olurum diye sever ama ortada hicbisey yoktur bize gelirken bi ekmek bile almaz artk takmiyorum
(660 puan) tarafından
Ayni durumdayiz cnm suan bisey demiyorum zaten
0 oy
tarafından
Bnmki oburlerini de seviyor ama bnm cocuklari ayri bi seviyo ayrimcilik yapmiyorum diyor ama bnm cocuklari daha cok seviyor belki sürekli yanindadir diyedir bilmiyorum
(660 puan) tarafından
Ayrı bi seviyosa bana göre ayrımcılik yapiyodur
0 oy
tarafından
Amaan boşver kız sen dedikten sonra yapmasının bir anlamı yok bence 
(660 puan) tarafından
Suan demiyorum zaten ama içinden gelmeye de niyeti yok gbi
0 oy
tarafından
Tabikide söylemem sende bence söyleme bisey annesi olarak yaparsin ağız  egmeye gerek.yok
(660 puan) tarafından
Tbi cnm cok sukur ben yaparim ihtiyacimda yok sadece desem mi bilemedim
0 oy
(317 puan) tarafından
Kaynanam görümcemin kızlarına her şeyi yapmış suan evinde bakıyor benim kizama bir çöp bile almadi kafama bile takmıyorum evime bile gelmez kafam çok rahat sende takma 
(660 puan) tarafından
Suan oyleyim zaten cnm hç takmiyorum bisey desem  mi bilemedim
0 oy
(2,211 puan) tarafından
9 yaşındaki bir çocuğa ceyizden önce eğitim hakkı verilmesi lazım, dantel patik vs orecegine kitap alışkanlığı edindirmesi gerekir, daha küçücük bedene evlilik ve çeyiz öğretilmesi çok yanlış.. 

Sorunuza gelince ; onun kızı değil sizin kızınız.. Torununa birşeyler yapması sizin yada başkasının durtmesiyle değil içinden geldiği için yapmalı..
(660 puan) tarafından
Oo daha neler neler yok zengin bulcakmış yok gul gbi yaşatacakmiş hep evlilik uzerine bilgi vererek buyutyo
 Tbi ki cnm ben yaparm herseyi kızima dedgn gbi içınden gelmeli
(2,211 puan) tarafından
Yok artık! Annesinin kızına sahip çıkması lazım, önce okuyup mesleğini altın bileziğini taksın da çeyiz geri kalsın..
(660 puan) tarafından
Oncelik ceyiz onlara gore annesi hc ilgilenmez cnm ceyizinde ne var bilmez bile
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kiminse karşısında muhtaç durumuna düşmeyu sevmem bence deme gereksiz...  Bir insanın içinden gelince yapılan şeyler güzel olur
(660 puan) tarafından
Haklisin cnm
0 oy
(372 puan) tarafından
Canım kim ne derse desin ilk torun hep önceliklidir benim oğlumu çok severler ama annemler bile 30 yaşına gelmiş kuzenime o bizim ilk göz öğrımız derler yani aman çeyiz mi kaldı Allah aşkına  3 5 para verip alırsın çeyiz dediğin nedir ki yani
(660 puan) tarafından
Oyle tbı neden ayrim yapiyo demiyorum ilk torun hemde kız o konuda bsey demiyorum sadece ceyiz anlamında kafam karışikti onun cevaplarinda aldım burdan:)
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kız umurumda olmaz 9 yaşındaki çocuğa  ne çeyizi sende bi alemsin  bu yaştaki çocuğa çeyiz  almadı diye de lafını yapmam aklıma bile gelmez 
(660 puan) tarafından
Kiz o 9 yasindakini ceyizlerini görsen ben 20 yasindayken o kadar yoktu daha neler neler yani
0 oy
(6,820 puan) tarafından
Benim oglum 16 aylik kaynanamin bir 150 tlsinden baska biseyi yok canim ama eltiminkilere doldurur alir basta cok takiyodum ama suan hic umrumda degil oglum onlarin 5 katini yiyor 5 katini giyiyor yani cok sukur biz hayattayiz ona muhtac degil oglum
(660 puan) tarafından
Aynen cnm cok sukur
0 oy
(817 puan) tarafından
9 yaşındaki çocuğa çeyiz düzeceğine bankaya eğitimi için para yatırsın çok seviyorsa kaynanan çok ilginç böyle kaynanam olsa mümkünse sevmesin benim kızımı çeyiz yapmaya kalkarsa da izin vermem asla boşuna takma kafana boşver 
(660 puan) tarafından
Oyle tbi cnm bende en kucugum diye dedem beni cok kollardi o konuda bisey demiyorum ama kaynanam herzaman 1 tane kızım var baska yok 1 tanecik kızım diyodu simdi 2 oldu o konudayim ben
(817 puan) tarafından
Söyle ozaman içine atma 1 tane kızım var diyorsunda benim kızım ne oluyor anne de
(660 puan) tarafından
Firsat bulursam ucundan soylim demi :)
(817 puan) tarafından
Söyle canım büyüdüğünde sevilmediğini hissederse etkilenir çocuk babaannemden nefret ederim mesela torun ayrımı yaptığı için ve yıllardır aramam
(660 puan) tarafından
Haklısin cnm
0 oy
tarafından
Benimkide eltimin kızına üstüne ölürler o derece o eve gledimi 

Bizim oglanda gittimi ha var ha yok 

Bunları böyle görünce de artık gitmiyorum çok nadir gidiyorum hatta bunun için eşimle aram bozuluyor gitmiyorum diye ama umrumda değil yinede gitmem 

Lafa gelincede ben söyliyürum yeterli ilgiyi ogluma vermiyorsunuz gelmeyede gerek yok diye
(660 puan) tarafından
Iyi diyosun valla bakalim suan susucam kızıma biseyler yapcakmi

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 856 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 442 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu