0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde (967 puan) tarafından

Kızlar Allah izin verirse ocağın ilk haftasında oğlumuz olacak ismini adem koymak istiyoruz sizce nasıl çevrenizde duydunuz mu  ben hiç duymadım adem isminde bir bebek 20 yaşımdayım:D

Nedir bu adem lerin huyu suyu nasıldırlar:D

15 Cevaplar

0 oy
(4 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende surda bekleyim bende adem çınar koycam Allah nasip ederse
(4 puan) tarafından
Zaten çınarıni  ikinci olarak düşünüyodum canım koymasamda olur hemde fikrim değişti
(967 puan) tarafından
Haberleşiriz canım unutmam senısende adem koyacaksın diye. D    bana yaz doğurunca. Dd
(4 puan) tarafından
Tamm canım bende untmam yazarım önce doğrursan sende yaz
(967 puan) tarafından
Tamam seni favoriler e eklim hemen ben
(4 puan) tarafından
Tamm ekledim bende canım
-Reklam-
+1 oy
(632 puan) tarafından
Bacımın oglusu Adəm))yakisikli bu bebek
+1 oy
(8,081 puan) tarafından
Dinî açıdan sorgulayamayız bile. Fakat biraz eski geliyor kulağa 
+1 oy
tarafından
Sorman bile hata H.z Adem s.a.v düşününce çok güzel bir isim
0 oy
tarafından
Huyu suyu isimlerden mi geliyor kız  :))

Güzel isim canım adi ile büyüsün minnoş isimler koymaktan iyidir 
(967 puan) tarafından
Kız bizde öyle derler ya adı sahibine çekmese 5 gram eti çekermiş :D
İlk bebeğim kızdı görümcemin ismini koydum oda çok sakin biridir cok saf temiz dir şu an kızım 1 yaş 2 aylık MaaşAllah diyeyim cok akıllı bebekliği de öyle akıllı ve sakindi. Buda kaynım İn adı bakalım bu nasıl olur. Dd
0 oy
tarafından
Eşimin ismi, iyidir ademler baldır şekerdir ;) cömert ,temiz k,şımarık ,merhametlidir ayrıca insanlığın babası hz. Adem'in ismi ,güzel isim ismiyle yaşasın bebişin...
(967 puan) tarafından
Merhametli olduklarını bende duymuştum ay hadi inşallah çevredekiler saçma sapan yorum yapıyor korkuttular beni yok ağırmış kaldıramaz mış bebek yok işte yaramaz deli olurlarmış. Bende burda sormak istedim bi
tarafından
Hurafelere inanma canım ruha üfleyen Allah her insanın farklı karakteri olur isim ağırlığı kaldiramama durumu olsa Kurani kerim de cocuklariniza guzel isimler verin demezdi Allah. Sacma anlamsız isimler vermektense anlamlı olsun cocugu yetistirecek olan sensin güzel yetiştirirsin ismine uygun olur karakteri inşallah.
(967 puan) tarafından
Çok doğru söyledin canım bravo valla :))) çevredekiler biraz cahillik var böyle düşünmüyor işte herkes
tarafından
Bosver çevreyi doğru olanı sen biliyorsan yeter zaten herkes her zaman her şeyi diyecek dinlersek isin içinden çıkamayiz
(967 puan) tarafından
Cok haklısın canım :)
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Adem ismindeki bebekler büyüdü yaşlandı dede oldu öldü 

Yeni ademler doğdu 

Adem ismini severim arkadasimin oglu adem ali bal gibidir:)

Simdi hamilelerde nasil degisik bir isim koysam adı altinda sacma sapan isimler koyanlar var ben gelenekçiyim bu konuda severim klasik isimleri

(967 puan) tarafından
Hiç deme ya canım bende şimdiki isimleri anlamıyorum tuhaf oluyorlar.  Bende adem ali koymayı çok istedim de iki isim kaldıramaz diye düşündüm zaten adem başlıca ağır bir isim
(7,654 puan) tarafından
Valla ismiyle büyüre inanırım adem isminde tanıdıklarım genelde sakin arkadaşın oglu 4 yaşında inan hem akıllı hem sakin benimde oglum olacak ama esime biraktim isim işini
Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin
(967 puan) tarafından
Aminnn canım inşallah. Hayırlısı olsun bakalım
0 oy
tarafından
Kayınpederin ismi hissiz bi adam. Duvar gibi. Anlamı da yokluk hiçlik. Hiç güzel bi anlami yok sen bilirsin genede 
(310 puan) tarafından
Pardon? Bacim peygamber ismi azcik  saygi gosterydin bari öyle yazacagina yazik günah ne demem hic güzel bir anlami yok...
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Kardeşimin adi adem huysuz sinirli BENCİL çok kıskanç arasında en iyi huy merhametli yinede tüm ademler bir olmaz :)) 
0 oy
tarafından

Guzel.bence  hz Adem in adi

0 oy
(103 puan) tarafından
Ben adem ismini hiç sevmem adem ismli tanıdıklarımda çok gereksiz huyları vardır çocuğuma koycağım en son isim herkes yanına çınar koy falan yazmış çınar isminide sevmem hem adem çınar iğrenç bir ikili asla çocuğuma koymam 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Hz Adem den geldiğini dusunursek cok guzel :)
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Tüm gordugu ademler cok seiz sakın, efendi cok güzel isim rabbim hayırlı evlat versin kucagına
0 oy
(632 puan) tarafından
Bacımın oglusu Adəm))
(967 puan) tarafından
Nasıl bari yaramaz mı akıllı mı Leman. Dd uslu mu yanı
(632 puan) tarafından
Yaramazdi simdi uslu oldu) 5 aylık simdi akillandı))
(967 puan) tarafından
Hııı anladım. D iyi bari akıllanmıs
(632 puan) tarafından
Evet güzel işim)
0 oy
(2,264 puan) tarafından

Dayımın ismi ne biliyim bilemedim şimdi :D

Ama Hz. Adem düşünürsek güzel tok bir isim

Bazı o kadar güzel isimler varki koyulan insanlar karaktersiz olunca isimleride mahvediyorlar maalesef

(967 puan) tarafından
Artık karar verdik kuzum hayırlısı olsun inşallah.  Haklısın valla
(2,264 puan) tarafından
Hayırlı bir evlat olur inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 167 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 101 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Hlmeren (672 puan) tarafından soruldu
0 oy