0 oy
1,376 göst.
Aile kategorisinde (895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu konuda gorusler cok farkli olabiliyor.sahsen ben yaptirtmiyrm.ARKADASLAR GUVENLE ALAKASI YOK.TOVBE YARABBIM YA

54 Cevaplar

+12 oy
(2,078 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bazıları güvenmiyorsan evlenmeyecksin demiş, bunun güvenle alakası yok, edep haya diye bir kavram var, kız çocugu gelmiş 4 5 yaşına babası duş aldırıyor, tamam hastalıkta annenin yokluğunda olabilir ama kadın duşunu aldırmayıp o görevi babaya bırakması saçma, ne oluyor kız çocugu bir iki yıl sonra babaya abiye karşı olması gereken edep haya kavramından uzak oluyor

Büyük kızımla oğlum arası 3 yaş, eskiden evimiz sobaydı, ilk kızımı banyo yapardım, sobanın yanına getirir havlunu beline sarar aşkım kardeşin görmesin minnoşunu ayıp derdim, oğlumu da o şekilde hiç bir şekilde birbirlerinin mahrem bölgelerini görmelerine izin vermezdimr, çocuk olsada yazık günah, şuan kızım 17 yaşında odasında giyinirken 8 yaşında ki kız kardeşini odadan çıkarıyor, üzerini değiştikten sonra içeri alıyor, benim yanımda asla üzerini değişmez
(895 puan) tarafından
Tabiki cnm erkege de mahsus edep.mesela bak ben emziriyrm.oglum buyuk.ilk emziregim zaman gogsumu cok sakinirdim baska odaya gecerdim.yada oglum cikardi.ama zamanla baktim haya utanma ortadan kalkiyo malesefki.ha simdi bunlarin dusuncesine gore diyecek kelime bulamiyrm oglum kotu gozle bakar diyemi ben kendimi sakiniyrm hayir edebimden.utaniyrm yaninda gogsumu alenen acmaya.belki buda sacma gelecek cogu kisiye.ama demekki oyle yetistrilmisim.simdi yobazda olurum kesin.:)
(12,264 puan) tarafından
Aynen öyle işine gelmediği yorumları yaptıkları zaman insanlar yobaz da olur başka birşey de
Yonca Evcimik şarkı sinida nelerele çektiler hatta başlık acicam ne düşünüyorsunuz diye kesin beni topa tutarlar
(2,078 puan) tarafından
Hehehe, :)) benimde oğlum 14 yaşında bende öyleyim canım, bazen oğlum duştayken anne gel sırtımı kesele der, duşa kabinda ayakta dururp beni bekler, camı buharlı görünmüyor, orda derim oğlum sırtını dön otur, büyüdün ne dikiliyorsun öyle, heee anne ne bileyim der, tabii 2 sene önce diyodu bunu, şimdi hemen oturuyor :))
(895 puan) tarafından
Ben dinlemedim ama tv gordum rap gibi biseymis herhlde.bilemicm bi dusun yinede cnm topa tutarlar.bi ara ben bile dedim yani ben yanlis biseymi yazdim diye:)
(44,604 puan) tarafından
Lesinlikle arkadasim katiliyorum sana  esime degistirtmeyi birak yaninda bile ben acip degistirmezdim
-Reklam-
+7 oy
(12,773 puan) tarafından

Söyleyeceklerim bu kadar psikolok bu kadın 

image

(25,224 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum hele ki bu devirde edep mahrem  erkeğe öğretilmeli babası alt açıyor diye bizim mahremimiz var aaa ben yaptırmam diye ortalıkta gezenler neyin kafasını yaşıyo acaba. Değiştirtenler edepsiz mi yani. Neden sadece kıza yükleniyor mahrem olayı. Bak ortalık virüs kaynıyo tut ki cocugun annesi virüs kaptı hastanede yatıyo kim değişecek o cocugun altını o zaman mahrem olmuyor da normal zaman da mı oluyor. Belli bir yaşa kadar tabi ki baba değiştirir. Değiştirtmek istemeyenin kendi düşünce yapısı bşy diyemeyiz
(12,773 puan) tarafından
Valla eşim aslanlar gibi de değiştiriyor değiştir derim değiştirir ama yıkamaz çünkü düşünürüm diye korkar eskiden yikardir beraber edep haya bunlar la olmaz özel böyle sadece anne baba doktor elleye bilir diyo isek sakınca görmüyorum oda o zaman erkek bebeği değişsin anne de ona bakmasın değişmesn
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum  böyle  düşününler  ayrımcılık yapıyor  benim  gözümde bebk  yani  tabi  değiştirecek herşey  birlik  olmalı  bu annne  baba  sonuçta
+4 oy
tarafından
Asla çok aypitr ya yapılır mı erkek çocuğu olmsna rağmen dikkat eden günah ya bnce
tarafından
Bnce dedm zaten bu bir ee o zaman sen kızının altını babasına ver o Degstrsn bn dikkat edyrm dedm sadece adı üstünde anne işte baba dgl oğlan çocuğu dye de herkesn yannda rahtca degstremzsn bnce babasida olsa ♥️
(5,949 puan) tarafından
Adı  üstünde   o da baba başkası değil
tarafından
Günah demek ne kadarda kolay olmuş sizin için. Günah demek için Allahın yâda Hz Muhammed (sav) yasaklaması gerekir siz kendi kendinizi e hüküm verir olmuşsunuz
tarafından
Tm sen öyle anla
tarafından
O bir tabirdir bde burda ders vermim smdi dine gelince açıklama yapmana grek yok bn bütün dinleri en ince ayrıntısına kadar okumuş biriyim ve kimseye bsy demedm üstüne nye alindn oda snn sorunun neyse herkesn görüşü vardr tmm mi tatlm bu konuyu dha uzatmcm derse girecek yoksa iş ♥️♥️♥️
+2 oy
tarafından
Ben yaptiriyoeum banyosunda yaptırıyo esime güvenim sonsuz benden bile çok dusunuyo kızımı 
+2 oy
(2,009 puan) tarafından
Hayir degistirtmedim degistirtmemde simdiden ogretiyorum kizima yasak olduğunu 3 yerine asla dokunulmayacagini
(969 puan) tarafından
Keşke her aile bizim gibi bu düşüncede olsa canım
(2,009 puan) tarafından
Keske kuzm
+2 oy
(44,604 puan) tarafından
Hayir tabikide kizim su an 5 yasinda bebekliginde bir kez bile degistirtmedim yaninda accaksam bile yonumu ona dogru donuyorum ole aciyodum bence dogru degil 
+2 oy
tarafından
Bunun güvenle alakası yok dinen uygun değil ar damarı diye birşey var maksat onu çatlatmamak. Benim oğlum var kimsenin yanında ne üstünü soyarim ne altını değiştiririm ar perdesini yirtmaya gerek yok sadece kız çocuklarına geçerli olan birşey değil zaten bu. En iyi örnek 5 yaşında iki yigenim var birinin annesi çok muhafazakar çok dikkat etti diğeri de yabancı erkek yanında bile alt değiştirdi. Bir yigenim babasının yanında bile üstünü soymaz utanır diğeri sokakta bile orasını burasını açar. 
(895 puan) tarafından
Herkesin fikri degisik cnm.boyle dusununce babasina guvnmiyrmusunuz oluyo.anlatinca da anlamiylarda:)olay tabiki guven degil.oyle olsa Allah korusun insan evli durmaz.edep.haya farkli bisey
(969 puan) tarafından
İşte bende bundan bahsediyorum edep haya diye birşey var canım ya
+2 oy
tarafından
Ne kadar saçma yorumlar var ya . Eşe güvenle bi alakası yok edep var namus var . Bugün babasının yanında rahatca poposunu gösteren bir çocuk ilerde poposunu göstermeyi normal karşılayacak.  Biri dokunmak isterse belkide sakınmayacak.  

Ben gebeliğimin son bir iki haftasında çok kötüydüm eşim 5 yaşındaki kızımı yıkadı ama çamaşırıyla girdi banyoya çıkarken ben ilk havluya sarıp çamaşırını öyle çıkardım .  Hâlâ ben çamaşırıyla yıkıyorum kendime güvenmiyor muyum 
+1 oy
(10,388 puan) tarafından
Hayır yanında da açmıyorum ben arkamı falan dönüyorum görmüyor yani banyo falan da yaptırtmam
(969 puan) tarafından
En doğrusu canım
(10,388 puan) tarafından
Yani bu benim doğrum başkasına yanlıştır herkesin kendi düşüncesi cnm
+1 oy
(1,287 puan) tarafından
Asla bırakmam ve eşim de asla böyle şeyleri yapmaz erkek olsa belki yaptırırım ama kız asla
(9,128 puan) tarafından
O zmn oğlun olunca snde ozel bolgesni gorme hep bbası ilgilensn cbm
(969 puan) tarafından
Katılıyorum
(1,287 puan) tarafından
Güvenle alakası yok canım haya edep denen bisey var hastalık durumunda tabiki de yapicak keyfi degistirmesi gerekmiyor o zaman 10 yaşındaki kızında banyosunu yaptirsin o zaman birakirmisiniz yada babasının önünde giyinmesi ne izin verin olurmu aynı şekilde erkek çocuğu içinde geçerli mahremiyet eğitimi olmalı
+1 oy
(4,700 puan) tarafından

Bebeğin avretinin, büyük kızın avreti gibi sayılmayacağı söylenebilir. Bir zaruret olmadıkça baba tarafından bile görülmemesi edebe daha yakın bir davranıştır. Bez değiştirme ise bir zarurettir. Sadece bez değiştirme ile sınırlı bir bakmayı bu harama dâhil etmeyiz. Nureddn yıldız bende bu görüşteyim zaruret olmadığı sürece eşimin yanında bile değiştirmemeyi düşünüyorum bir kızım olursa

+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Bu konuda herkes birbirine saygı gostermesi lazım tartışılacak bi konuda değil sen değiştirirsin ben değiştirmem 

Bana gore ayıp olduğundan değiştirmem 
+1 oy
(1,358 puan) tarafından
Ben asla  izin vermem degistirmesine bunun guvenle alakasida yok sonucta baba esim bile rahatsiz olur alti hava alsin diye actigimda kizar bagla şu cocugun altini dee r 
(969 puan) tarafından
Küçükken öğrenir herşeyi zaten
+1 oy
(12,264 puan) tarafından
Medeniyet namına aaaaa olurmu saçmalamayın deemek değiştirebilirler sesleniyorum 

Hastalık hariç ne diye değiştirsin baba kiznin altını kadın ne yapıyor 

İşi çocuğuna bakma değil mi adama.ne diye alt değiştirme işini yükleyecek 

Allah'ım çok saçma sapan yorumlar gördüm 

İnsanların düşüncelerine saygı duyuyorum ama saygı da beklerim açıkçası 
+1 oy
tarafından
Ne kadar cahil ve ne kadar gereksiz tutumları olan insanlar var. Fikriniz şaşmış sizin. ANNE NASIL ERKEK COCUGUN ALTINI DEGISTIRIRSE BABADA KIZ ÇOCUĞUN ALTINI DEGISTIRIR. "Gunah" yazan  arkadaslar Allah misiniz Peygamber misiniz? Allahın helal kıldığını siz nasıl gunah diye hüküm verir olmuşsunuz? 
(1,244 puan) tarafından
Okuduğum en mantıklı yorum.
+1 oy
tarafından
Hayır değiştirmez asla izin de vermem . Pijamasini falan çıkarıyor ama bezini asla açmaz   

Çocuk bile olsa bi mahremi var neticede babası olabilir ama bana göre doğru değil. 
0 oy
(148 puan) tarafından
Bebekken değiştirdi Su an degistirtmiyorum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Değiştirmeli yeni yeni yaptiriyorum. 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Benimki daha doğmadı ama değiştirmesini ilgilenmesini isterim sonuçta babası ve eşime güvenim sonsuz.
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Tövbe tövbe neden değiştirmesğn ki hasta olduğum da değiştirmişti yani babası ya hu 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 444 göst.
0 oy
1 cevap 370 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yamacinannesi (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 1,647 göst.
0 oy
3 cevap 185 göst.

377,144 soru

11,286,980 cevap