0 oy
630 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hndnjskshskkabsjakaishsb

26 Cevaplar

+6 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben artık oğlumun durmamasından ağliyodum eşim de hiç ilgili değildi misafirlerim oğlum küçükken bazen 20 kişilik gelirdi ve ben oğlumu bir defa dahi çizgi filmin önüne koymadım bu benim tercihimdi uykusuz kaldım ama alışmasını istemedim şuan 16 aylık daha hiç bir çizgi film bile izlemisligi yok benim abim özel eğitim okuyo ciddi manada televizyon otizme neden oluyo diye de bana defalarca dile getirdi benim oğlumu sorsan bırak beşiği ayağı elde hamak gibi sallıyoduk onu ama şükür şuan çok zeki bir çocuk bence biraz uğraş ama TV önüne koyma derim tabi kendi düşüncen canım 
-Reklam-
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım TV ye çok erken başlamışsın. Otizm olur diyorlar sen yine de bir araştır ben hiç izletmedim varsın aç kalayım yani. 
0 oy
tarafından
Çok kücük iyi degil yoruluyorsun bir anda olsa nefes almak istiyorsun anliyorum ama bebeginde kalici zararlara neden olabilir otizim,epilepsi vs.
0 oy
(2,479 puan) tarafından

Üzgünüm ama çok yanlış yapıyorsun... Otizm başta olmak üzere pek çok sorun arz ediyor . İlerde televizyon tablet bağımlısı da olabilir. İnan bebeğim 9.5 aylık nasıl iş yaptığımı tahmin edemezsin sürekli pacamda topladigim yerleri dağıtıyor bebeğin daha çok küçük yazık yapma derim.

Bu zamana kadar hiç TV izletmedim o varken bende izlemiyorum
0 oy
tarafından

Şimdi herkes linçler yok daha çok küçük ne çizgi filmi falan diye valla yaşamayan bilemez 5 dk durup o karnını doyurma hissi varya paha biçilemez o aylarda :ermm:

(95 puan) tarafından
Zaten çizgi filmlerde var tatlım en büyük sıkıntı bireyleri bebeklikten itibaren ahlaken bozmaya çalışıyorlar
tarafından
Bnm ki 16 aylık geçen bizimle Maymunlar Cehennemi ne baktı biraz ama hayvanlı filmlere ilgisi var ve yaşından sonra tv ilgisini çekti
tarafından
Ben çizgi film seyrettirmiyorum belgesele bakıyor he bide klip şzleyip oynuyır
(95 puan) tarafından
Enteresan :) devam edin öyleyse canım ne diyim iyi seyirler bebisinize :)
tarafından
Sağol canım sizede :)
0 oy
tarafından
Hey allahım yarabbim sen ne anlarsın cizgifilmden acaba ")) yemin ederim şimdikiler içerde yüksek okul bitirip çıkıyor ")))
tarafından
Bencede ya sen daha 2 ayliksin kendine geellll diyorum ama dinlemiyo
tarafından
Dinlemez anacim fena bunlar fenaaa "))
tarafından
Yemin ediyorum biz nur nimetmişiz anneme diyorm :)
tarafından
Aynen öyle ya ben  çok saf bi çocuktum yaramazlık dahi yapmazdım ya çocuklarımın hoc biri bana çekmemiş ikiside ******** çıktı "D
0 oy
(44,772 puan) tarafından

Hadi gelsin linccc:woot:

Cok yakindan baktirma bisey olmaz canim

tarafından
Linclenecegimi tahmin etmisstimm evettt ama bu kadarini beklemiyodum
(44,772 puan) tarafından
Bosver takma 2 ay baktirmadik sknra zaten kendileri ister istemez bakiyo valla
tarafından
Aynen biz babasiyla izledigmzde mesela kucagimizdaysa kafasini cevirip bakmak istiyo
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Linç yiyeceksin sımdı. Neden koydun niye koydun. Bısuru sey yazacaklar. Bende tum gun bebegın karsısında oturmasına karsıyım ama yıgenım TV yle buyudu okadar zeki Bı cocuk oldukı masallah bılmedıgı sey yok. Tum gun olmasada bnece ara ara TV izlemeli cocuk ta. Cocukları dısarı cıkaramıoz arkadası edınemıolar bizle etkinlikler yapıolar ama sıkılıyor lar. 
tarafından
Aynen baya baya gömüldüm şu an . Dedigin gibi zaten cok yoruluyoruz bebegime verimli bir anne olamiyorm bazen yorgunluktan cunku kendime bile bakamiyorm sosyal hayat zaten sifirdi kış geldi daha beter oldu
(1,037 puan) tarafından
Sen onun annesisin en dogru kararı onun ıcın sen verırısn
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Canım sadece sesi dinlersen o zamanda mı durmuyor 11 aylık kızım eşim akşamları video açıp izletiyor çok kızıyorum ama anlamıyor ilerde dikkat eksikliği gibi sebeplere yok açıyormuş 
tarafından
Yok canm sadece ses olsa açarim onuda tvye döndürmem ama oylede tatmin olmuyo
(3,276 puan) tarafından
Şimdikiler zehir gibi maşallah :) ya sen 75 günlük bebeksin yaaa tatmin olmamak nedir yerim :D
tarafından
Gercekten cok fenalarr yaa :)
0 oy
(16,215 puan) tarafından
Biraz yakına koymuşsun sanki. Az bişey daha uzak tut. Yarim saat izlese bişey olmaz. Zaten sonra yorulur uykuya dalar bence 
tarafından
Oylede oldu zaten canm cok uzun sure tutmuyorm hemen uyuyo ya deneme amacli koymustum bide besigin kablosu o kadar yetisti ama dikkat ederim
0 oy
(707 puan) tarafından
İlk çocukta bende mahvolmustum ama bir gün TV nin karşısına koyup iş yapmadım.İslerim kaldı yeri geldi aç kaldım ama TV nin karşısına koymadım.Koyulmazda zaten.Daha çok küçük dünyaya gözlerini açalı o kadar az zaman olmuş ki sen onu televizyonun eline bırakıyorsun.1 yaşına kadar izletmedim.1 yaşından sonrada günde çok az izlettim.75 günlük çocuk ne bilecek sevmeyi.Renkler değişince ilgisini çekiyor ister istemez.Al bi kanguru koy icine beraber iş yapın ama onu öyle bırakma orda.
0 oy
(5,560 puan) tarafından
Walla ben de öyleydim oğlum televizyon izliyor rahatladım biraz..en azından lavaboya gidiyorum 
0 oy
(3,063 puan) tarafından
Ben koymuyorum dum canım şiddetle ses gelen yere bakmaya çalıştı koydum şuan 10 dkka bakıp sıkılıyor kendi kendine oynuyor 5 aylık şuan da bazen bakıyor kendisi sıkılınca çeviriyor kafayı otizm vs yazılmış ben bilmiyodum ama bunu
0 oy
tarafından
Valla bazen TV acilma kucgaimizda ise kafami cevririp bakiyor  bir ortamda istek aciksa bakiyor ama TV onunde birakip bir ise yonelmemeye calisyorum.  Bir ara ilk dogdudgu sylar 1,2 aylik iken TV onunde besigi duruyodu  o da uyuodu  megerse TV sesi acik kaldikca bu bebek daha da sersemleyip  uyumaya devam etmisti 2,3 saat uyumustu  o gun cok  uzulmustum  :(  
0 oy
(790 puan) tarafından
Bnm.kardeşim yengemin bebekleri hep tv ile büyüdüler şimdi 12 13 yaşlarindalar maşallah hiç bi sorunlari yok otizm bence beyinden gelen bsey tvnin bunu yaptgina pek inanmiyorum hepimiz mukemmel anne deglz
tarafından
Yarm saatçiktende olacaagni sanmiyorm ya
(95 puan) tarafından
Konu sadece otizm değil üstte bir arkadaşla bu konuda konuştuk biraz tekrar yazmiyim
0 oy
tarafından
Canım zaten o cizgi film anlamiyo renkleri dikkat cekiyo biraz uzakta olsun yeter gozlerini agritmasin benm de bebegim hic durmuyor yemek yiyemiyorum ev isi yapamiyorum falan youtubeden cocuk müzikleri dinliyo bakiyo bizde insaniz millet hemen linclemeye hazir ama durumumuzu bilen yok ben de tek başına ilk bebeğim ve sehir disinda yaşıyorum kimseden yardim almıyorum mecburz 
tarafından
Anlatmaya calstgm sey buydu benim
0 oy
(27,531 puan) tarafından

15 dkka bakmasından hic birsey olmaz yorumlari okudum çok abartmışlar ..

Bir anne bebegini en iyi şekilde korur ve zarar gelsin istemez....  
 Lütfen az birsey kırıcı olmadan yorum yapın.:getlost: 
tarafından
Ay bin pisman oldum sorma
0 oy
(2,241 puan) tarafından

cen daha miniciksin ya:D cok izletmedigin surece bir sorun olcagini sanmıyorum onceden hic izletmiyodum biri geldiginde misafirlikte gorunce gozunu ayirmadan bakiyodu sonra evde actim 24 saat acik kalsa dönüp bakmiyo cunku yasak tatli geliyo ben serbest kildim anca muzik olursa oynar o kadar :) onun yerine ben izliyorum sonra o bebek sarkilarini hareketleriyle yapiyorum benden ogrenip yapiyo sebek olduk iyice cadiya :)) 

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ne yalan söyleyim bense izletiyorum ama izlediği tek şey projenin sarkilari yani aslında kendi bile durup izlemiyo sadece şarkılarını sevdi onu yarim saat falan idare edicek şekilde duruyo bende işlerimi hallediyorum bi buçuk hafta sonra 7 aylık olucak ve çok şükür hiç bi kötü etki görmedim her çocukta otizmi tetikliyicek diye bise yok her anne evladı için en iyisini ister bunu düşünmek diğer anneler gibi seninde elbet aklıma geliyodur ama şöyle söyliyim olmaz diye bise yok Allah uzak etsin öyle şeyleri ama benim anne baba tarafım çok kalabalık bütün akrabalarımızda çok cok var bizde dahil ve hepimiz televizyon karşısında büyüdük biz bütün kardeşler peşpeşe olmuşuz ve haliyle annem hepimizle ilgilenememiş bebekken çünkü geleni gideni çokmuş evden bi gün insan eksik olmazmış haliyle ilgilenememiş gün boyu televizyonlu odada olurmuşuz çok şükür ne bizim ailede kardeslerimde nede kuzenlerimde hiç bi sorun yok ve ilgilenmediği için ben kesinlikle ailemi sorumsuz olarak görmüyorum olsaydı bile sonuçta Allahtan gelen bi durum herkes kaderini birazda kendi yönlendirir ama kimse nasipten kismetten kaderden ötesine geçemez..ben seni çok iyi anlıyorum iki dakika tuvalete bile gidemiyodum  tabiki her anne bu zorlukları çekti büyüyünce bile çeken var ama evladını en iyi sen düşünebilirsin çok uzun süre tutmadığın sürece yakından baktirmadigin ve karanlıkta televizyonu açmadığın sürece Allahın izniyle bise olmaz sen bol bol duanı et o dualar senin evladına büyük kalkan olur zaten inşallah.. Bide biraz daha büyügünde televizyonu yine açarsan eline biseler ver oynasın o zamanda televizyona bagli kalmaz..pepenin çizgi filmleri  sarkilari çok eğitici sadece onu bile açsan yeter çünkü bazı çizgi filmler uygun değil çocuklara..ayy biraz uzun oldu kusura bakma ☺ 
tarafından
Cok tesekkur ederim cok sagol
(9,626 puan) tarafından
Rica ederim canım benim sende sağol ❤
0 oy
(119,787 puan) tarafından
Tv den az uzakta tut gozleri ekranin isigindan etkilenmesin

İlgili bir soru bulunamadı

383,012 soru

11,464,955 cevap

35,064 kullanıcı

...