0 oy
346 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar kusura bakmayın lütfen ama bisy sormak lazım sobada kaburga yapalım dedim eşime tamam dedi akşam kayinvaldemde gelecekler bahçeye ama ben hiç yapmadım bikere vidyosunu izlemistim eşimde başka görmedim de yapmadimda nasıl yapacam bilmiyorum ateş ağır mi olsun çok mu olsun kaç saatte piser üstü kapansın mi tuz karabiber dışında ne koycam içine hiç tarif bulamadım sobada hep fırında yapmışlar ama karışık bu biraz bilen varsa bı yazabilirmi kusura bakmayın tekrardan kimsenin canı çeksin istemem :(

5 Cevaplar

0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben yapmadım bilmiyorum ama gördüm annannemler eti tepsiye koyuyor üstüne baharat az yag döküp ativeriyolar sobanin gözüne baya 2 3 saat normal ateşte pişiriyor güzelde oluyor risk alırım dersen yap her yemeğe aynısı tavuğu vs de böyle yapıyorlar
(3,055 puan) tarafından
Valla ozmaan riske girme tarif bilen de yok galiba internetten bakıp direk fırında pişirsen olmaz mı
tarafından
Burda fırın yok kuzum ya olsaydı öyle yapacaktım zaten de sobanın içine atacam tepsiyle
(3,055 puan) tarafından
Ozaman şöyle yap eti tencereye al üzerine baharat at kısık ateşte ağzı kapalı biraz kavur rengi dönene kadar sonra o suyuyla yağıyla vs tepsiye koy ve sobaya gönder sobanın isisida bence ne çok düşük nerde birden pisicek olsun ağır ağır yani yumuşacik olur istersen üzerine folyo çek annemlerde gördüm bu :)
tarafından
Folyo kapatiyim bencede aynen öyle pide ancak saol canım teşekkür ederim ;)
(3,055 puan) tarafından
Rica ederim:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum kaburgayi güzelce zeytinyağı ile komik olucak belki ama okşa ter yerine ovalayarak sür elinle bu arada zeytinyağının içine soğan ve sarımsak rendelersen de çok efsane tat veriyor biraz karabiber biraz tuz evde var ise yenibahar baharatı da çok yakışıyor kaburgaya yumuşak lokum gibi olsun der isen az ateş te 4 5 saat acelen var ise orta ateşte 3 3 buçuk saat pisir afiyet olsun kuzum 
tarafından
Okadar suruyomu pişmesi ay ;)
0 oy
tarafından
Kız niye sen seni yoruyorsun bildiğin bı yemek yap gitsin
tarafından
Aşkım babannem yarın evine gitcek yemediği bisy yapiyim dedim
tarafından
Anladım canım yapabildinmi
tarafından
Yaptım kuzum çok güzel oldu çok sağol rezil olmaktan kurtuldum
0 oy
(505 puan) tarafından
Folyo kapat cnm yoksa duman koku mahfeder atesi yavas olsun erken koy biraz pisene kadar
0 oy
tarafından
Ocakta zor yemek yapıyoruz sobada yemek yapmak çok zor 

Ben normal ocak ta yemek yapmasını bile bilmeden yeni gelinken sobada yemek yapmaya çalışmıştım ahhh eski günler geldi aklıma bundan 3 sene öncesi ahhh ahhh

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 219 göst.
0 oy
8 cevap 1,100 göst.
23 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Sümeyye23 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,456 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 271 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kimbilirdi ki (449 puan) tarafından soruldu