0 oy
838 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
Namaz kılıyorum mümkün olduğunca fırsat buldukça kızımdan

Abdestli iken ayrı ama özellikle hani engel olacak gibi geliyor iyice eşimle yakinlasmiorm hani biraz sarılıp etsek dur diyorum bir dahaki namazına engel olckms gibi geliyor oynasmamz

Eşime bunu yapıyorum diye günaha da giriyormym acaba diye üzülüyorum

Eşimde hep istekli hani sever sarılmayi vs vs

Ne ölçüde olursa namaza engel olmaz ? 

Hani az çok tahmin edebiliyorum ama iyice net aydınlanmam lazım yoksa eşime hiç yaklaşamycgm bu gidişle 

(Eşime diyorum hani birliktelik olur duş alırız olur biter ama böyle olmuyor diyorum) 

Doğrumu sizce?

( Kızımdan fırsat bulamiorz gnlde zaten o iş için de

8 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Cinsel ilişkiye girmediğiniz sürece gusül bozulmaz.  Oynaşma vs sebeple gelen akinti ise abdesti bozar. Abdest alıp namaz kılarsın gusle gerek yok. 
(2,596 puan) tarafından
Bence o zamanda alması lazım . Bende sevda gibii düşünüyorum. Sonuçta hoşuna gidiyor tatmin olmasa bile o yolda ilerliyor.. gusül şarttır bana kalırsa o sırada .
(800 puan) tarafından
Bunu bildiğim iyi oldu boşuna duşa giriyor muşum
tarafından
O zevk akıntısı olursa sadece gusle gerek yok canm direk münasebet olursa veya tam anlamıyla ilişki dışında tatmin olma olursa o zaman gusül gerekir
tarafından
Sevda tatmin olma durumunu yazmamış ki hoşlanti demis afedersiniz ona zevk suyu denir buda sadece abdesti bozar. Yoksa tatmin olma durumunda gelecek olan şey zaten direk guslu bozar
(2,596 puan) tarafından
Zevk suyuyla hamile kalınabiliyor ama.. afedersiniz ama ille ten tene değmesi gerekmiyor.. o zamanda özür dileyerek söylüyorum ıslaklık oluyor. Bunun için bence benceye senceye gerek kalmadan gusül almak gerekir. Sonuçta namaz kılıp kuran okuyoruz her şekilde temizliğimizden abdestimizden emin olmamız lazım
-Reklam-
+1 oy
(7,174 puan) tarafından
Birlikte en azından erkeğin şeysinin sünnet yerinin kadının seysine girmesi lazım gusül için.  (Fıkıh kitaplarında bu tabirle geçer k.bakmayin açık sözlüluk icin ) Ya da  senden şehvetle meni gelmesi gerekiyor. Z.suyundan bahsetmiyorum onunla karıştırma . Kısaca iki sarılıp bir öpmeye gusül gitmez .
0 oy
tarafından
Erkegin menisi gelmedigi muddetce, kadinin isr iceriye girilmedigi muddetce gusul gerekmez. Ama erkekte sertlesme olursa abdest gerekir gusul degil. Sarilmayla sirnasmayla bise olnaz :) 
0 oy
(660 puan) tarafından
Canim tanidgim bi abla vardı işe gelırken her sabah duş alıp abdeslenirdi neden dedim gece bisey yapmasakta sarılip yatmak bile abdes gerektir bence derdi afedersin ama o an zevk suyu bile gelebilir anlamazsin ve namazin olmaz demısti
(7,174 puan) tarafından
Zevk.suyu guslü bozmaz
tarafından
Aynen canım bozmaz
(660 puan) tarafından
Dogrudur cnm ama o kisi rahat edemedgi için gusul tazeliyodu
0 oy
(578 puan) tarafından
Seninle aynı şeyi yaşıyorum bende bu konu yüzünden namaz kilamiyirum sürekli yakınız eşimle ilişki olmasada ille dokunmalar oluyor 
0 oy
tarafından
Bu durum mezheplere göre değişir. Hanefi mezhebinde sıkıntı olmaz ama şafi de olur diye aklımda kalms. Ama hanefi de sıkıntı olmaz ondan eminim
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bende arastirmistim netten boğazı geçmediği sürece gusül bozulmaz yazıyodu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 43 göst.
0 oy
1 cevap 118 göst.
22 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu