0 oy
394 göst.
Aile kategorisinde (324 puan) tarafından
Kızlar oğlum 9 aylık olacak, böyle olacağını bilsem başka yollarla uyuturdum kimse söylemedi  cahillik işte. Bı kaç gün denedim kucağımda sallayarak uyusun ona da razıyım ama ağlamasına dayanamıyorum. az önce 3 saat uğraştım kucağımda gezdirdim salladım olmadı sonunda birden ağlama krizine girdi pes ettim emzirdim uyudu. Sorum şu ben bu işi basaramiycam ama merak ettiğim konu ne zaman geçecek bu durum. Bı sitede kadın yorum yapmış 28 aylık çocuğum hala emerek uyuyor diye. Benimle aynı durumda olup bu dönemi atlatan var mı. Emzik biberon falan hiç bişey almıyor bu arada 

11 Cevaplar

+1 oy
(620 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım yavaş yavaş kendi başına uyutmaya alıştır. Uyku saati olsun belli zamanlarda uyusun sürekli. Mesela önce memede uyut yine ama tam dalmadan yatağına koy. Sonra kucaginda pışpış yapıp emmeden gogsunde tut dalmadan yatagina koy. Daha sonra bi oyuncak falan ver kucaginda ayni pozisyonda. Sonra yataginda sadece oyuncakla birak. Yavaş yavaş alışır. Saatlerinin düzenli olması önemli.

Benim bebisin saatleri hergün aynidir. Misafirlige gittiğimizde dengesi bozulunca ertesi gün de huzursuz oluyo, çok etkileniyor hemen.ben dalmadan yatağına biraktim hep uyku sorunumuz yok şükür. Şimdi direk kendi başına uyutmaya basliyorum. Hatta bugün denedim yanina oyuncağı koyup gittim uyudu :)
(324 puan) tarafından
Maşallah maşallah nazar değmesin, saatler duzenli değil hiç malesef önce saatleri oturtmaliyim o zaman. Tam uykuya dalmadan koyuyorum yatağa kaçtır çığlık çığlığa bağırıyor kucağıma alıp pispis yapıyorum aynı dediğin gibi, her seferinde ağlamalar çığlıklar :D önce saatleri düzene koyalım o zaman sonra bu dediign sıralamayı tekrar deniyim :)
(620 puan) tarafından
Öyle yap o zaman canım. Benim saatleri hiç sasmaz. Ben yapmadım ama kendisi düzen oluşturdu. Sen kendin duzen yap ama.
(324 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkürler
-Reklam-
+2 oy
(206 puan) tarafından
Benimde hayalim emerek uyuyan çocuk. 8 aylık kızım emince gözleri açılıyor. Artık sutumde uyku açıcı madde mi var çözemedim. Bende istiyorum memede uyuyan çocuk :(
(324 puan) tarafından
Çalışmak zorunda olmasam uyusun valla da işte. bir de öyle bı duruma geldik ki uykusu gelmeden asla emmiyor ona da üzülüyorum.
+1 oy
(4,152 puan) tarafından
Pes etmemekk canmm. Bir en fazla iki defa baska sekilde uyutmayi basarrsann devam eder. 
(324 puan) tarafından
Dun aksam kucagimda uyumuştu aslında yine 3 saate yakın uğraştım, ma ikinciye başaramadım sinirden oturdum ağladım demin ya. Sabah bı daha deniyim bari gece aglamasin  şimdi uyku haliyle kendimi döverim diye korkuyom:D
(4,152 puan) tarafından
;) allah yardimcin olsun canm. Mesela cok yor kuzuyu sonraa yikaa iyice uykusu gelir yikanmakta uyku getirr sonra nasil uyutmak istersen istikrarli bi sekilde dene ins olur
(324 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bı plan yapıyım o zaman yarın ona göre deniyim sağol :)
(4,152 puan) tarafından
Amin ins hepimizden ;)
+1 oy
(7,174 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benimki de emerek uyuyor ama arada sallıyorum alternatif olsun diye bunun içinde baya oyun oynayıp uyku saatini az biraz geçirip uyutuyorm çok direnirse biraz gönlünü alıp tekrar ayağıma koyup uyutuyorm. Emerek uyuması daha çok işime geliyor benim 
(324 puan) tarafından
Ayağımda salliyim diyorum kaçıyor hemen, memeyi vermeyince ennson kafasını omzuma vuruyordu nolcak bu halim ah ah :)) uyku saati de yok malesef hiç duzen kuramadik bı
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Benimki de emerek uyuyor ama ben halimden memnunum sallamaktan iyidir. 28 aylık olana kadar bu alışkanlığı değiştirememiş kişinin sorunu o 
(324 puan) tarafından
Vallahi şaşırdım bende çok uzun bı sure, teşekkürler cevap için
+1 oy
(4,668 puan) tarafından
O krize girdiği anda pes etmeseydin sorunu çözmüş olacaktın tatlım. Biraz sabretmen lazım.
(324 puan) tarafından
Haklısın ya o kadar saat dayanıp pes etmek olmadı teşekkür ederim tekrar deniycem artık
+1 oy
(855 puan) tarafından
Analık zor ya benimkide 6,5 aylık çok güzel ama aşırı zor sabır fedakarlık
(324 puan) tarafından
Çok zor haklısın Allah yardımcımız olsun
+1 oy
(6,825 puan) tarafından
16 aylık emerek uyuyor oğlum

Benim için güzel bişey sallama fln hiç olmadı şükür bn o olsa perişan olurdum kedin
(6,825 puan) tarafından
Hiç başkası denedi mi ya uyutmayi ikbalim:)
(48,491 puan) tarafından
bir kere esim uyuttu ikimizde sasirdik ☺️ esime dedim alış virus falan olursam sen bakicaksin ertesi aksamda uyur diye esim aldi uyutmaya gitti elosum salya sümük agladi anne diye ihale yine bana kaldi ☺️ bir kez halam uyuttu gündüz o zaman cok yorgundu bir kez de annem uyutmustu sanki ☺️ benimkinin uykuya dalma problemi var tam dalacakken kalkip bebekleriyle oynuyo
(6,825 puan) tarafından
Yerim ya :))) peki nasıl uyutuyorsun bacii. O öyle oynamaya alıştıysa ondanda kalkıp oyun istiyordur onu unuttur bnce kuzu yatak denince aklına direk uyku gelsin uyuduğu saat aralıklarına bak.bnm ki Max 5saat sonra uyuyor şu an.erken kalkarsa sabah erken uyur geç kalkarsa geç uyur ama arası Max 5.uyusun diye hiç zorlamadm ama uyumaya yakın son saatlerinde yorup yatırıyorum sonra emip uyur
(48,491 puan) tarafından
bizim hic duzenli saatimiz olmadi sadece gunduz uyumadiysa aksam dokuz bucuk gibi uyuyor uyuduysa 11 i geciyo uyumasi. konusuyo donuyo bebekleriyle oynuyo kalkip babasina sesleniyo tam uyucak diyorum susuyo ustume yatiyo obur tarafa donuyo opuyo git diye kovuyo sonrs gitme birakma beni diyo oo neler neler ☺️ simdi kirmizi baslikli kiza alisti onu anlattiriyo surekli
(6,825 puan) tarafından
Ayy yerim yerimmmm onun dillerini :))) op bnm için ..ins hiç yormaz sni annesi alışır zmnla Kendi kendine uyur ins:) ❤️❤️
+1 oy
(48,491 puan) tarafından
memekolikti kizim gozlerini aralidigi gibi emmesse uykuya devam etmiyodu geneldede memede duruyodu. sutten kesicem diye gece uykusu icin yanimda yatirarak uyutmaya alistirdim sutten kesincede ogle uykusunda ayni sekilde devsm ettik. hala hemen uyumaz bir saat döner konuşur daha.kucuk bebegin birak emerek uyusun tadini cikar 
(324 puan) tarafından
Çalışma durumu olmasa hiç zorlamiycam da işte mecbur bı kaç aya duzeltmem lazım sadece gündüz başka türlü uyusa yeter ben varken isterse sabaha kadar dursun memede sesimi çıkarmam hayırlısı bakalım sağol :)
(48,491 puan) tarafından
nerede calisacaksin canim bebeklerin nazi anneye geciyor eminim.sen yokken uyur bakma benimkinin uyku problemi var uyucaz deyince sinirleniyo minikken cirkef cirkef bagirirdi  uyumamak için telefona cekefdim teli gorunce susardi uc aylikken falan simdi büyüdü konusrak uyuyo ☺️
(324 puan) tarafından
Elimde telefonu görünce susuyor hemen vermedigim halde versek bağımlı olacak demekki :D beni gormeyince mecbur kalıp uyur bence de ya bakalım. Önceden Carrefourda çalışıyordum şimdi iş bakmadım önce şu problemi çözerim diye düşündüm ama en kötü geri oraya girerim :D hasta kabul personeli eğitimi almıştım ama şimdi Corona çıktı şansıma hastaneye girme hayal oldu o yüzden kaldı öyle :)
+1 oy
(616 puan) tarafından

İlk 3 ay popoyu pispisleyerek uyuyan bebem sünnet oldu yalancı emziği bıraktı uyku düzeni değiştirdi ozaman dan beridir emerek uyuyor hala da öyle 18 ayımız bitti buarada bazen işime geliyor bende ilrisini düşünüyorum bakalım memeyi bırakınca nasıl uyuyacağım diye karar kara düşünüyorum :ermm:

(324 puan) tarafından
Evet memeyi bırakınca nasıl uyuyacak bu bebeler hep aklıma geliyor benimde. İnşallah sende başarırsın ya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 120 göst.
14 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Melike52 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Seda caylan (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 167 göst.
21 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 104 göst.