0 oy
381 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (980 puan) tarafından

Kızım şu anda 123 günlük oldu.Yaklaşık olarak 12 ekimden bu yana kanlı ve mukuslu kaka sorunumuz var ve devam ediyor maalesef. Çocuk doktorumuz alerji olabilir diye düşünüyor ve beni süt diyetine soktu 3 haftadır diyetteyim fakat hâlâ düzelmiş değil. Yarın randevumuz vardı fakat doktorun işi çıkmış salı gününe aldılar randevuyu. Ne yapmam gerekiyor inanın bilmiyorum ve çok üzülüyorum ayrıca 6 aylık olmadan önce alerji testi yapılabiliyor mu. Bilgisi olan varsa lütfen nasıl bir yol izlemem gerekiyor  acaba :(

8 Cevaplar

+1 oy
(795 puan) tarafından
Canım benim kızda var süt alerjisi sıkı diyet yaptıysan ve gecmediyse başka gıda alerjisi de olabilir mesela kuruyemiş domates falan bunları çok tüketiyor musun bı de paketli ürünlerin içeriğini mutlaka oku en ufak süt tozu peynir altı suyu falan olmayacak yediklerinde 
(980 puan) tarafından
Hazır paketli gıdalardan hiç yemedim içmedim canım. Doktorun verdiği listeye uydum
(795 puan) tarafından
Başka gıda alerjisi de olabilir canım alerjik bebek zor oluyor alerji doktoruna goturebilirsin ama küçük bebeklerde tam doğru teşhis olmayabiliyor bizimde çıkmamıştı ama şu an süt ürünleri ve yumurtaya alerjimiz var
(980 puan) tarafından
Hımm arkadaşımın bebeği ile aramızda 4 gün var onlarda da alerji var fakat onun kızında deride döküntü kızarıklık var. Bizde öyle bir şey olmadı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öncelikle merhaba canım benim kızımda 4.5 aylık süt alerjisi var mukuslu kakasi hep vardı ve sürekli kusuyordu vücudunda döküntü de oldu en sonunda ve doktora götürdük süt alerjisi yumurta ve sütü kes dedi 6 aylık olunca getir deri testi yapip başka neye alerjisi var onu öğrenicez dedi bakalım şimdi 2 aydır diyetteyim 
(980 puan) tarafından
Mukus harici kan varmıydı peki. Alerji doktoruna mı gittin yoksa çocuk doktoru mu
tarafından
Kan yoktu hic olmadı çocuk doktoruna gittim ama devlete değil özele devlet önemsemedi bile
(980 puan) tarafından
Bende özele gidiyorum bakalım olmazsa test yaptıracağım. Bu arada size de geçmiş olsun canım
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Canım benim kizim da 5 aylık kakasi mukuslu bir kez de kan gelmişti doktora götürdük süt alerjisi için test yaptı tahlileri temiz geldi bir buçuk aydır diyet yapıyorum hala düzelmedi yarın içinde araştırma hastanesinden randevu aldık hastaneye goturecez oraya gitmeye de korkuyorum ya hastalıktan virüsten
(1,059 puan) tarafından
Özele gidiyoruz özelden açabilir mı
tarafından
Özelse çok iyi laktoz intoleransı olabilir mi diye tetkik yapar mısınız desen yapar hemen, ama devlet hastanesi olunca öyle bir lüksün yok kendi gerek görecek illa o yüzden söylerseniz yapar zaten büyük ihtimalle.
(1,059 puan) tarafından
Tamam çok sağolun
(980 puan) tarafından
Özelde alerji bölümüne gidin varsa. Dediğim gibi çocuk doktoru anlamıyor maalesef
(1,059 puan) tarafından
Teşekkür ederim ikinizde bilgi verdiğiniz için Allah razı olsun
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Post yukarı çıksın 
(980 puan) tarafından
Tşk ederim ☺️
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Benm yeğenimde öyleydi çikolata falan icin e sut giren birşey yemiceksin 
(980 puan) tarafından
Ne çikolata ne de hazır paketli gıdalardan hiç yemiyorum ama yine de devam ediyor maalesef
0 oy
(449 puan) tarafından
Ben alerji tesrini 4 aylıkken özelde yaptım 450 di devlet yapmıyormuş mecbur kaldım dayanamadım o haline
(980 puan) tarafından
Yani 6 aydan önce alerji testi yapılabiliyor o zaman yaptırayım en azından bilinir ona göre ne gerekiyorsa yaparız. Tşk ederim
(449 puan) tarafından
Medicalpark hastanesi yaptı birçok özelde kabul etmedi yapmayı bilginiz olsun tlf hastaneyi arayıp bilgi alabilirsiniz
(980 puan) tarafından
Allah'tan burada Medical Park Hastanesi var. Çok teşekkür ederim sağolun. ❤ ✿
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Benim oğlumda 3 aylıkken çıktı ve 7 aylık hala diyeti tam açmadık 3 aylıkken deri testi yapıldı süt ve süt ürünleri dana eti yumurta kuruyemiş susam kesinlikle yasak şimdilik sadece doktor gözetiminde yoğurt verildi bir sorun olmadı süt ve süt ürünleri yiyebiliyoruz artık ama diğerlerini hala yemiyoruz 
(1,472 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım
(980 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. O zaman en kısa zamanda testi yaptırayım çok sağol ✿ ❥
(1,472 puan) tarafından
Sağol canım sizede çok geçmiş olsun :)
(980 puan) tarafından
Teşekkür ederim iyi günler dilerim ✿
(1,472 puan) tarafından
Rica ederim iyi günler :)

İlgili sorular

0 oy