0 oy
318 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
Kızlar fikir verin .

Şimdi benim borcum 100 Gr altın vardir ev aldık tabi onun için hep borclandik neyse  evimi satıp insanlara olan borcumu ödemeyi geri kalanlada kendime bilezik yapmayı düşünüyorum insanlar borçlarını istiyor 4 senedir odeyemedik .sizce mantıklı mı  eşimde maaşi iyi değil asgari bile almıyor  neyapsam acaba bana mantıklı geliyor kiraya girerim diye dusunyorum..

15 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ben doğru mu okudum evi satıp borç ödenir mi??

Mantıklı değil kuzum
(34 puan) tarafından
Başka çarem yok gibi görünüyor
-Reklam-
0 oy
(1,667 puan) tarafından
En son çareyi evini satmayi düsun bence bu devirde ev almak cok zor kiralarda sürünme .bankadan kredi cekebilirsin evini ipotek edip kiradaymis gibi ödersin yavaş yavaş ödeyemezsen o zmn satilir  
(34 puan) tarafından
Kredi yi falan hiç odeyemeyiz malesef
0 oy
tarafından
Cnm bu devirde evini satıp borç ödemede ne blm kredi cek kirilmicaksan direk diom hiç mantıklı değil biz bı taraflarimizi yirtioz alcaz dye
(34 puan) tarafından
Son çare bu insanlar haklı olarak borçlarını istiyor ve gelir yok düzgün başka ne şekil ödenir.(
tarafından
Kredi çek yada düzgün gelir Dion cnmda smdi haklsn neye ne kadar gidio hesap olmui mu .yani eger hiç çareniz yoksa ki bnce hala mantıklı gelmiyor ama çünkü kirada oturmk dha çok zorlar sizi
0 oy
tarafından
Sen de çalış çaliştigin parayla yavaş yavaş borçlarini odemeye başla bence
(34 puan) tarafından
İki çocuk var biraka bileceğim kimse yok Erzurum gibi bir yerde evden iş yapmakta yok keşke çalışa bilsem isterdim   .
tarafından
Anladim canm o zaman büyüklerine danış Allah kolaylik versin
0 oy
(153 puan) tarafından

Bence hic mantıklı değil canım esininde maaşı iyi degilmis kiralar zaten ucmus kiraya cikarsaniz hic gecim yapamazsnz. 

(34 puan) tarafından
Yapacak başka çare yok bir müddet kirada oturmam lazım insanların parası bende borç gerçekten içim hiç rahat değil bu durum yüzünden eşimle konuscam bu konuyu inşallah benim dediğime gelir
(153 puan) tarafından
Evet insanın borcu olunca  gercektn zor oluyor ama bu devirde de ev almak cok zor ne dyim ki ALLAH yardmcnz oLsun canım.
0 oy
tarafından
Ablamın görümcesi aynı dediğini yaptı ödemeyeceksen yapacak bişey yok bu dediğini yapmaktan başka mantıklı yani 
(34 puan) tarafından
malesef napsin oda bizim gibi mecbur kaldı
tarafından
Evet... bayaa sene oldu halen evi yok ama sanırım borcu da yok
0 oy
(590 puan) tarafından
Kredi cekip tum borclariyi odeyin evi satip borc odemek kadar sacma bisey olamaz en azindan bir yere borcunuz olur 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Esin asgari bile almıyorsa kira ödeyip geçinmeniz çok zor olur. Eğer öyle birşey yaparsanız da kesinlikle bilezik yapma yarın bir gün tekrar ev alırken falan bozarsan bilezik başına bin lira zarar edersin. Gram ya da külçe yapmak en mantıklısı 
(2,078 puan) tarafından
Kuzum bilezik başına bin TL'ye bozulduğunu ilk kez duydum, bu bozulun bilezik gramı en az 100 150 gram olması lazım
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Galiba Son çare olarak bunu düşünmüssun yoksa kim evini satmak ister ki Allah yardımcın olsun geçinmek çok zor 
0 oy
(87 puan) tarafından
İlla satacaksan geri kalanıyla araba al. Altın falan yapma o da gider ama arabayla hem yatırımın kalır hemde karın artar 
0 oy
(964 puan) tarafından
Boğazından kes gerekirse ama evini satma giden gelmiyor hata edersin Allah herkese yardım etsin 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Mantıksız canım 100 gr altın kaba bir hesapla 45 50 bin tl ediyor, kenara birşey atmıyorsunuz belli, evş satarsanız ömrünüzün geri kalanı kirada olursunuz, eğer senin çalışma gibi bir durumun varsa 1 bucuk yıl çalışıp bie maaşı yiyin bir maaşı borçlara verin 
0 oy
tarafından
Evi satmak yerine eşin çalışıyorsa kredi çekip kira öder gibi taksitleri ödeseniz 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
İnsanlar çok haklı, ama evi satıp borç ödemek garip. Eşinin maaşı 4 yıl önce de aynı düzeydir, keşke bunu hesap ederek borca gitseydiniz. Ayriyeten kiraya vereceğiniz para zaten aylık 1 çeyrek parasından fazla olacaktır. Ona ayıracağınız bütçeye bence borca ayırmanız daha mantıklı olur
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Sen başta hata etmişsin eşinin maaşına güvenmiyorsan neden borçla ev aldin işin zor altin fırladı rabbim yardım etsin ana bence mantıklı değil birdaha ev sahibi zor olursun bu maasla

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 180 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Fato11 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
0 oy
6 cevap 130 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 267 göst.

382,009 soru