0 oy
706 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar merak edenler vardı yapınca post aç deneyelim diyosunuz hiç denemeyin ben daha önce gördüm karides avuç icim kadar vardı bu çok küçük pakette büyük duruyo ama cozulunce suda yıkayın ama kuculuyor birde pisirince daha da kuculuyor büyük olsa tadı güzel olurmuş ama fasulye zannetti eşim fasulye salatası nereden geldi aklına dedi bende karides diyince şaşırdı hatta kayinbabamda yemiş daha önce oda baya şaşırdı bune boncuk gibi kalmış çok küçük bunun büyüğü güzel diyor oyuzden almayın hiç parama yazık oldu :(

9 Cevaplar

0 oy
(44,800 puan) tarafından

Balik yemiyorumki onu yeyim:D

tarafından
Ay balığın deniz canlılarının her türlü sunu yerim ailecek yeriz kalamar bile alırım arada ahtapota taktım şimdi kafayı yapıp yicem :)
(44,800 puan) tarafından
Ben sevmiyorum yaa evdede buyuk balik arada yaparim mecbur cocuklar ve esim icin  deniz urunleriyle aram yok ben daha sebze yemegi seviyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay kız kusura bakma güldüm;) boşver denemiş oldun almazsın bidaha 
tarafından
Ahahah bende eşim fasulye diyince guldum hatta  beğendi her yemeğe kulp bulan adam şaşırdım misafirler gitti şimdi diyecemki beni rezil etmemek için mi beğendim dedin diyecem
tarafından
Kiz boşver sorma moralin bozulur kötü derse :) aman yemiş bitirmiş bosverr:))
tarafından
Ahahah ay valla çok güldüm halime inanır mısın çocuk uykudan kalktı sallıyorum :)))) ay bide kendi babam kayinvaldem kayinbabam var yemekte ne cesaret yaptım ya deli gibi yap evde yanlız Ken baktın olmadı at görmeden :))) Allah'ım yarabbim ;)))
tarafından
Aman afieyt olsun olsun ya kimse bişey demediyse çaktırma;))
0 oy
(924 puan) tarafından
Bende tam bugün A101den almıştım oysa
tarafından
Valla kuzum hiç tiksinme derim yapipta malzemene yazık güzel olsa karides harika olurdu ama hiç iyi değil
(924 puan) tarafından
Biraz üzdü ama teşekkür ederim uyarı için canim
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Canım küçük olması çok normal zaten büyük olsa bimde satılmaz çok pahalı olduğu için. Jumbo olanların yanına yaklaşılmıyo. 
(3,212 puan) tarafından
Biz eşimle küçük olanları seviyoruz mesela azıcık büyük çıkınca arkadaşlara veriyoruz :) zevk meselesi.
tarafından
Tadı yokki kuzum onunda ben büyük sandım nette gördüm afişini BİM'in eşime dedim al diye oda ne bilsin almış keşke almasaydim:)
(3,212 puan) tarafından
Nasıl yaptın
tarafından
Tereyağı zeytin yağı erittim sarımsak rendeledm sonra kavurduktan karidesin koydum suyunu çekti 5 dışında toz kırmızı biber karabiber tuz koydum en son kaydınızı koydum
(3,212 puan) tarafından
Ben de öyle yapıyorum acaba tarihi falan mı geçmişti ki paket mi açıktı bilemedim. Biz genelde fırında balık yapınca yanına yapıyoruz çok ağır bişey olduğu için meze gibi. Kendine has bi kokusu tadı olması lazım aslında
0 oy
tarafından
Ahahaha kusura bakma ama kahkaha attım :D fasulye zannetmiş adam ahahahahha
tarafından
Valla kuzum kayinbabamda fasulye sanmış okadar kucukki bide yuvarlak hicbisy benzemiyor başka :)
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Jumbo güzel oluyor. Biminki anca güveç falan yaparsan yenir hale geliyor 
tarafından
Ay yok bidaha tobe almam ordan ayiklarken midem bulandı çok kötü koktu burnuma
(8,081 puan) tarafından
Ayıklanmış değilmiydi zaten canım
tarafından
Yok ya kabuğu ayıklanmış pisliği dışkısını ayıklama dan koymuşlar yemeye hazır yaziyo bide onu ayikladim küçük küçük insanın sınırı bozuluyo
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Evet vn duymuştum normal karidese göre küçükmüş büyükler kg su 140 TL mis 
tarafından
Aşkım 80 dedi ben geçen hafta Ankara'da hale gitmiştik orda sordum tazeydide cesaret edememistim sonra pisman oldum keşke alsaydım yemeden tiksindim
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Eşinin tepkisi senin anlatımın beni güldürdü sağol canım alıp yapmayız ☺️☺️
tarafından
Ay benim tipini gören gülmekten koptu ya kip kızarık oldum milletin içinde yiyemedim de kötü olmuşsa diyemedim :)) aslında aroması güzel karidesler okadar kucukki ağza bile gelmiyor cignenecek halde bile değildi utandım valla keşke evde kimse yokken yapsaydım dedim :))
(4,698 puan) tarafından
Karides güzeldir aslında bimden aldığın için öyle olmuş canım
0 oy
(817 puan) tarafından
Canım alacaksan migros tan al üstünde jumbo yazması lazım onlar büyük oluyor karides çok pişirilirse erir 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 256 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,190 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 661 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
17 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde filizzz (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 797 göst.