0 oy
1,274 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar annem pazartesi günü çağırdı. Yufka yapacakmış. Sen de gel sütlüsün canın ister evin içinde oturursun biz ablanls yaparız dedi. Eşime dedim hayır dedi. Ben de niye dedim. Hayır gitmek yok dedi. Ben de ben gitcem konu kapandı dedim. Kavga ettikç yemekte ne var dedi. Bende hiçbir şey dedim şaşırmadım dedi. Ya bebeğim durmuyor akşama kadar. İkindin hazırlasam nolurdu ki ? Ben de niye öle diyon ne biçim adamsın sen. Milletin kocası yardım eder sen de oda yok. Ya hayvanla uğraşıyon ya dağ bayırla çünkü ananın sözünden çıkamıyon evle ilgilenmiyon git anan da ye yemeğini sakın eve gelme . Senin yerin ya ananın yanı yada ahır dedm. Küfretmeye başladı. Ben de açtım ağzımı b.k bulursun gelince beni evde ben babamı arıyorum gidiyprum evden dedim. Ama daha aramadm babamı. Napcam ben bu adamla ya. Yemek yapmadm dye bu kadar laf söylenir mi . Sırf pazartesi anneme gitcem diye yapıyor bunları. Ağlamaktan helak oldum çıldırcam artıık 

43 Cevaplar

+14 oy
(48,634 puan) tarafından
ee sende az sey dememissin
(8,081 puan) tarafından
Aynen katılıyorum ikbalim adam sadece gitme demiş ama kendi  hayvanlıktan girmiş adamliktan cıkmış
(48,634 puan) tarafından
aynen kuzum adamin huyuna gitse belki fikri degisirdi simdi her annesine gitmek istediginde hep sorun yaşanır
(636 puan) tarafından
Kızlar ben burda özet geçtim sadece. Onun dedikleri daha fazla. Kadın olarak ben de ilgi bekliyorum. Ama eve gelir gelmez ya hayvanlara gider ya dağa bayıra. İlgi 0. Bu yüzden sıkılıyorum. Anneme gideyim diyorum binbir türlü laf ediyo.
(48,634 puan) tarafından
annene gitme veya gitmek isteme konusunda sonuna kadar haklisin canim ilgide bekleyebilirsin ama boyle adamin gururuna yuzune vura vura hakaret ederek bir yere varamazsin
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Kusura bakma ama asıl sen çok kötü laflar söylemişsin hem yollamıyorsa gitmeyiver annene gitmek için yuvanın huzurunu bozuyorsun değer mi alt tarafı yufka yiyip onlar iş tutarken boş evde kendin oturacaksın ne demek senin yerin ahır çok ayıp ya

Tükürdüğün yüze bakma bakacağın yüze tükürme demişler 
(636 puan) tarafından
Onun dediklerinin çoğunu söylemedim. Özet geçtim. Bi insanın damarına basılmasa bu kadar lflar söylenir mi . Normal bi tartışma olsa bunları söyler miyim peki bide böyle düşün. Normalde çok sabırlı ve her şeyi şakaya vuran biriyken böyle çileden çıkmam normal mi ? Geçmişini s.keyim diyen adama şiir mi yazsaydm
tarafından
Demekki sende onun damarına basıyosunki oda sana o lafları saymış herşey karşılık saygı da saygısızlıkta
+3 oy
(12,777 puan) tarafından
Valla eşin dediklerinden çok seninkiler daha ağır gibi geldi ne adamligini koymuşsun ne anasını ne yerin ahir  demeyi  biraz sen ağır konusmussun konu bu ise y
tarafından
E posta değiştirebiliyor muyuz ? :))))
(12,777 puan) tarafından
İsim de hayır e posta da galiba kayıt old kalır gene de bı Admine sor cnm o belki değişir
(636 puan) tarafından
Normal de çok sabırlı biriyim. O kadar küfür edince ben de dayanamadım bunları söyledim. Bi insanın damarına basılmasa ufak tefek tartışma olsa bunları söyler mi bi de böyle düşünün.
+2 oy
(3,729 puan) tarafından
Yani eşinle aranizdaki ilişkiyi bilemem ama ben 6 yıllık evliyim eşimin lafının üstüne laf söylemem gitme dediyse gitmem 
(3,729 puan) tarafından
Tabikide eşim benim sahibim değil ben öyle birşey demedim öyle bir kafa yapısına da sahip değilim fakat adam gitme dedi diyede ağzıma geleni söylemem nedenini sorarım ki her zaman mantıklı bir açıklaması vardır durduk yere gitme demez benim eşim. Ama size şu kadarını söyleyeyim eğer ben hanımefendinin söylediklerini eşime söylesem çoktan mahkemeye gitmiştik bile
(14,027 puan) tarafından
Ya sahiplikle ne alakası var benim eşim canı istediği için git ya da gitme demez sizin zannettiginiz gibi birisi değil o izin verirse nefes alıyorum izin vermezse almıyorum gibi bir durum değil bizim ki oda bana karşı böyle. Bazı şeylere bu sekilde karar veriyoruz diye ipleri vermiş olmuyoruz ama siz istediğiniz zaman gidin aman mazallah ipleri vermeyin eşlerinizin eline
(3,729 puan) tarafından
Ggyk biz seninle aynı kafa yapisina sahibiz konuşmalarımızdan onu anladım ki mantıklı olanda böyle olması bence
(14,027 puan) tarafından
Anneme gidip 2 saat oturmak için hiçte canımı sıkamam hiç bir zaman gondermez o zaman huzur bozulur ama arada bir istemeyebilir bende bazen onun gitmesini istemiyorum ne oluyor böyle olunca ben onun sahibi mi oldum şimdi ne kadar yanlis bir üslup. Bence de tospik doğru olan budur
(636 puan) tarafından
Valla ben buraya köle olarak telmedşm. Zaten sadece anneme gidiyorım başka hiçbir yere gitmiyorum. Kendi anası abası her gün yanımda. Ben de istiyorum ailemi görmek onlarla vakit geçirmek.
+2 oy
(22,070 puan) tarafından
Bence cok haklisin annenede gidemiceksen nereye gidecekmissin kendi anasi insanda senin ailen insan dglmiymis coookta iyi etmissin valla az bile demişin
(636 puan) tarafından
Oh çok şükür sağol canım. Halden anlayalarda varmış burda. Anası her dakika biz de. Her işime karışır. Ama ben anneme gitdem dedim mi binbir türlü laf söyler.
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Kimse senin annene gitmeni kisitlayamazsin sen köpek değilsin eşin de sahibin degil
(2,014 puan) tarafından
Çok şükür birisi en doğru yorumu yapmış
(636 puan) tarafından
Allah razı olsun. Halimden anladn canım çok sağol
+1 oy
(6,825 puan) tarafından
Çok ağır konusmusun bunda o ağlasa daha yeri demedin kalmamış ki cnm belki bı bildiği vardı sor konuş yada tatlı dille izin işte fln snn yaptığın da olmamış
(48,634 puan) tarafından
benim arkadasimin esincok cins git der sonra vazgecer yada şunları sunlari yap der oyle izin verir doğru olan bu degil tabiki ama oda esi izin versin diye evi tertemiz yapar yemeklerini yapar hep esinin suyuna huyuna gider. esi hatali bebekle yemek olmuyo ama dik dik konusacagina bebekle yapamadim on dakika tut hazırlayayım deyip konuyu değiştirip daha sonra uygun dille yine sorabilirdi yok ahir yok anan yok bilmem ne adamin izin vereceği varsa bile vermez
(6,825 puan) tarafından
Aynen kesinlikle katılıyorum annesine kadar lafı getirmesi olmamış kadının ne suçu var ki bı ekmek arası yapıym hemen de tost yapıyım de hemen bağırıp çağıran olmak kızmak da iyi değil ilişkiyi zedeler
(636 puan) tarafından
Annesinin sözünden çıkmıyor. Benim varlığım yokluğum bir. Annesi her dk bizde. Yemek lpnusuna gelince de her gün yaparım yemeği sadece pilav makarna vs. Onları yeneceği zaman yeparm sıcak yensn diye. Bugün de mücver yapcaktm. Malzemeleri hazırdı. Sıcak yenildin diye yapmadm. Ters tepki de verinfe kendimi tutamadm.
(48,634 puan) tarafından
hakliyken kendini haksiz duruma dusurmussun canım
+1 oy
(712 puan) tarafından
Senin gidip gitmemene karışamaz annene gidiyorsun sonuçta alttan alma bence yoksa ileri de daha çok baskı yapar senin kararlarına saygı duymak zorunda
(636 puan) tarafından
Şükür yanımda olan biri çıktı. Kuzum her gün gidemiyorum zaten. Ara sıra gidiyorum anneme. Kendi anası her daika bizde. Aşşağı katta oturuyo. Ama ben annemi görmek istedim mi zıtlaşıypr. Her defasında bunu yapıyor. Hep kavga ediyoruz. Halbuki soru sorma şekli mi de görsen gülerek sordm. Adamcııım bizi pazartesi annemgile bırakır mısın ablamşar gelecekms yufka yapcaklarmış dedm. Hayır ya ne işin var orrda yapıyorsa yapsınlr diyo. Ne diyim
(712 puan) tarafından
Bence bırakır mısın demek yerine ben gidiyorum sen mı bırakcaksın ben mi gidiyim de açık kapı bırakma
+1 oy
(3,901 puan) tarafından
Anneye giderken izin almak nedir ya sirf egosunu tatmin etmek icin hayır demeler fln..kimse kusura bakmasin eger kendi ayaklarinizin üzerinde durmadiysaniz kocanizin agzinin icine bakarsiniz..evlilik mahkumiyet degildir..kocamin lafindan cikmam ne demk senin fikrin yok mu..kocamin fikri mantıkliysa dinlerim tabi ki..onun disinda sirf egosunu tatmim etsin diye hayir dediginde susmam..
(636 puan) tarafından
Canım çalışıyordum ben doğum yapasıya kadar da çalıştım. İşe başlayacağım zaman ben başkası baksn dite çocuk yapmadm dedi istifa ettirdi. Evde olsamda ona ezilmem ben.
(3,901 puan) tarafından
Kocanin zihniyeti tam bi geri kafalilik..kadin da calismali..bizim hayat felsefemiz cocuk yap cocuk bak bez temizle yemek yap ev temizleden ibaret olmamali..en basindan konuşmak lazm bu tarz seyleri aslnda..ezdirme kendini aynen..burda bi suru insan kocana karsi gelme annene de gitmeyiver demis..iste o zihniyettekiler ezilmeye mahkum maalesef..
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Bazıları  seni  suçlamış  ama sonuna kadar  haklisin  annenin yanı gitmek  için  izin almana gerek  yok iplerini verme  eline  ne var yanı  1 gün  yemek  yapamadıysan  böyleleri  hakkediyor  o şekil konuşmayı 
(636 puan) tarafından
Kız yemek sıcak yenilmesi gereken mücver yapcaktm ondan yapmadm. Normalde hep yaparm yemeğimi. Dedikleri zoruma gitti ben de ters tepki verdm . Saol canım beni anladığın için.
0 oy
(17,721 puan) tarafından
Ne sacma insanlar var ya gidince noluyomuş
(636 puan) tarafından
Ah bi anlasam
0 oy
tarafından
Allah kolaylik versin de yemek her zaman yoksa erkekler de dayanamiyo boyle şeylere. Belli zaman sonra deliriyolar hepimizde var cocuk uyuduğu anda kalkıp yapıyoruz . Hic karşına alıp neden boyle yaptigini sordun mu belki sana anlatamadığı sıkıntıları vardır senin hakkında.
(636 puan) tarafından
Yo hep yemeğim vardır. Sadece yanına pilav makarna olcak olursa onları yiyeceğimiz zaman yapıyorum sıcak olsun diye. Çok zoruma gitti . Hiçbi sıkıntısı yok. Dün güle oynaya güzeldi daha sabah hiçbikey yoktu. Ta ki annemgile gitcem diyesşye kadar.
tarafından
Boku şişmiş onun :) babana anlat durumu valla simdi rest ceker anlamazsan iyice tepene cikar
0 oy
(10 puan) tarafından
Çok anlayissizmis biraz cahilce yaklaşmış eşin.ben olsam.bir.dk.durmam kölesi miyim onun hem bebekle uğraş hem yemek yap oldu canim

Ben eşim geliyo.bebgi uyutuyorum bazen taaaa 10+11de yiyoruz nerdeyse gece.bence sen kaba konuşma önce.sunu dene bak ben çok yoruluyorum canım.biraz anlayış göster falan diye kibarca yaklas Kirdiysa ** kusura bakma falan de.yibe aynı olursa o zaman bence tavrını köy ama asla ağzını bozmadan o vicdan azabı yasasin
(8 puan) tarafından
Bence de biraz damardan gir masum ol inatlaşmak daha da kötü yapıyor . Erkeğim diye kendilerini üstün goruyolar sende aklını kullan
0 oy
tarafından
İkinizde hatalasiniz cnm 
0 oy
(924 puan) tarafından

Canım sende maşallah  az buz söylenmemissin :ermm:

0 oy
tarafından
Pazartesi gunu git sen esimde ayniydi beni gondermek istemiyodu ama ben hep inadina gittim o kocaysa kocaligini bilsin
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Vallla ben esime senin dediklerini desem yeminle evde kıyamet kopar ben asla oyl3 syeler söylemem  
0 oy
(119,250 puan) tarafından
Simdi bi erkege o kadarda konusma az az alltan alltan koy lafini birden diyince olmaz
(48,634 puan) tarafından
☺️sevda ya yine de ama taksitle mi de diyosun
(119,250 puan) tarafından
Ee yani
0 oy
(617 puan) tarafından
Canim şimdi ağlamayı bırak yemek yap bence  sen bir soylersin gidecem iki soylersin gidecem oda artık bikar git der bu kez o lafı  kaldiramassin ne gerek var bak sende ağır  konuşmuşsun  yanlış  anlama beni ama iyiliğin için diyorum gitme dediyse gitme ananda senin bebegin var öyle versinler nolacak illaki gitmemmi gerekiyor kusura bakma çok yazdım ama 
(636 puan) tarafından
Dedi ki. ****** git nere gidiyorsan senin ben geçmişini s.kerm dedi. Nasıl yemek yapayım ben bu adama
(8 puan) tarafından
Sende anasina laf etmissin o sana anneme gitme demiş bak nasıl canın sikilmis sen ahir falan karistirmissin gidecem demissin . Eşim bana söylerdi eskiden ev benim sen defol git derdim gidecem diye tehtit etmezdim.
(617 puan) tarafından
Ooo  çok büyümüş  kavga ne diyim bilemedim  canım ama uzatma hiç  bir zaman kavgayı  bebekler huzursuz oluyor sırf onun için diyorum yoksa erkekler e acidiğim için demiyorum bebeğinin gözlerine bak ne dediğimi anlarsın canım
0 oy
(8 puan) tarafından
Bende çok zorlandim ilk başlarda . Eşim çok dik annesi babası bile korkar ondan düşün . Bende ilk 1 sene çok kavgalar ettim inatlastim sen erkeksen bende kadınım dedim . Beni de gondermezdi annemgilin yanına bi sokak arkamdan olmalarına rağmen ayda 1 kez saat 5 e kadar oturabilirdim ama baktım ben zararlı çıkıyorum en iyisi huyuna gitmek. Şimdi şükür anlıyorum dilinden ağam paşam diyorum ne istesem yaptiriyorum. Annemgile 5 saatliğine gönderen adam şimdi gün gün çarşı pazar geziyorum (tabi pandemiden önceydi ) ses cikartmiyor kaynanam bile şok geçirdi resmen nasıl yaptın böyle diye. Mutlaka vardır damar bi yolu bence sen de onu bul pes etme sabredince biraz ugrasinca güç sende oluyor inan . Biraz alttan al teyzem hep der ki iyilikle ağzına sıç :)
(15 puan) tarafından
çok güzel lafmis :))) peki faydası oluyor mu iyilikle,, kalpsizler anlar mı iyilikten
tarafından
Hahaha çok iyi demiş tuttum valla :))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 450 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 332 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,213 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Semrak (8 puan) tarafından soruldu