0 oy
1,124 göst.
Diğer kategorisinde (189 puan) tarafından
öyle bir migrenim tutmuş ki biraz uzanayım dedim yere uzandım( asla koltukta oturup uzanamam çünkü kızım izin vermiyor) ayy uzamaz olaydım burnumu ısırdı saçlarımı yoldu kumandayla kafama vurdu kocamam tablet gibi oyuncağı var yüzüme öyle bir vurdu ki bian başka yerdeyim sandım parmağını burnuma sokuyor gözüme sokuyor en son telefonumu elmacık kemiğime vurdu istemsizce bağıra bağıra ağladım ya napcam ben bu çocukla daha 16 aylık yaşıtlarıyla yanlız bırakamıyorum hemen vuruyor ısırıyor cz

31 Cevaplar

0 oy
(2,128 puan) tarafından
Kız canım benim kızımda ısırıyo babası güldü etti baya cıvkını cıkardı ben hayır yapma agzını tutarak ısırılmaz diye kızdım simdi beni ısıramıyor ama babasını ısırıyo :) 

Kızabilirsin o seni yonetmiycek canım sen onu yoneteceksin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
O kadar şiddetle vurması bence normal değil. 
0 oy
(404 puan) tarafından
Kusura bakma bacım ama valla sesli güldüm =))Rabbim yardım etsin şimdiki çocuklar hep böyle 
0 oy
(1,423 puan) tarafından
Benim kızda 17aylık bu ara elinden bisey alınınca çok sinirleniyor kendini dövüyor yemek varsa tabakta yere fırlatıyor benim saçım i yoluyor kalk benle oyna diye bende tek benim çocukta var sanıyordum 
0 oy
(71 puan) tarafından
Sen tepki vermezsen bu yaptığının yanlış olduğunu anlatmazsan büyüyünce döver bile seni. Ki bu davranışları sürekli ise bı sıkıntı var bı pedagog psikiyatri felan götür yaşı dahada ilerlemeden ilk sahlik ocağına sor nereye goturmen gerekiyorsa söyler aksatma sakın derim
(189 puan) tarafından
ben tepki gosteriyorum bi kaç kere ellerine hafiften vurdum belki yaptığının kötü bişey olduğunu anlar diye ama o karşılık olarak daha çok vurdu bana sadece bu vurma huyu var ıslak mendil getir diyorum getiriyor bezini getir diyorum getiriyor telefonu kumandayı getiriyor ama vurduğunda etrafı dağıttığında kızınca yüzüme boş boş bakıyor
0 oy
(102 puan) tarafından
Gecicidir bence daha gelisim asamasinda.Benim kizim o aylarda 10 11 aylik dişlerini  deniyordu uzerimizde habire gelip isiriyordu.Bildigin kopek gibi isirinca dartiyo kafasini salliyordu parcalayacak gibi.Hayir dedik yapma dedik masuscuktan agliyomus gibi yaptik olmuyo bikerisinde parmagimi isirdi o an bende onunkini isirdim hafifce yine anlamiyo.Sonra kendinden vazgecti simdi 18 aylik kendim veriyorum parmagimi isir diyorum isirmiyo öpüyor.
0 oy
(197 puan) tarafından
Ilk öyle yaptığı zaman güldüyseniz o da oyun sanıyordur
0 oy
tarafından

Valla okurken güldüm işkence yapmıs resmen sana  :D benim oglanda 2 yasında ve aynı sonumuz ne olur bılemem :)

0 oy
(195 puan) tarafından
Bence anormal bir durummuş gibi davranma tepki verme bı arkadaşımın çocuğu kafasını duvara vuruyor istediğini yaptiramayinca diye doktora götürdüler adam tepki vermeyin siz tepki verdikçe devam edecek demiş bence psikoloğa götürmeyin bebeğinize tanı koyarlar biraz yaramaz bı çocuk olarak değerlendirin ceza verin mesela sevdiği oyuncaklarla bı süre oynatmayın size vurduğunda neden devam ettiriyorsunuz alın elinden herşeyi hiç tepki vermeyin kendi kendine ağlasın 
(189 puan) tarafından
ben bazı şeyleri hemen yapmak istemiyorum biraz ağlasın unutsun istiyorum ama ses yukarı ve aşığı gidince gelip herşeyi veren her istediğini yapanlar var cevremde bu yüzden çok değişik bi çocuk oldu sonra herkes köşesine çekiliyor ben bebeğimle huzursuz oluyorum
(195 puan) tarafından
Evet aslında sebep bu başkaları her istediğini yapıyor hemen veriyor çocukta o beklentiyle davranıyor sizde sürekli her istediğini yapamazsınız o da çevrenizden gördüğünü sizinde yapmanızı bekliyor yaptiramayinca sinirleniyor hiç tepki vermeyin benim kızım 14 aylık annemlere kayinvalideme gidince uyumuyor hep oyun istiyor bana gelmiyor yemeğini yemiyor hep mız mız herkes onunla ilgileniyor hep oyun ilgi istiyor ama eve döndüğümüzde unutuyor devam ettirmiyor ama ben uzaktayım siz bence insanlarla bu durumu konuşun biraz otorite kurmaya çalışın çocuk üzerinde mesela o istemiyor diye koltukta neden uzanmiyorsun ki uzan ve anlat ona aglasada dinlemesede anlatmaya calis siz öyle yaptıkça inatlaşır
0 oy
(6,905 puan) tarafından

Bnm ki de oyun sanıp vurur az önce bana da yaptı 16aylik ama bnm ki bnle ilgilen vuruşu:) uyudum kafama gözüme çıktı babadan sıkıldı öyle bir şey mi yoksa hep mu böyle

(189 puan) tarafından
eşim evde olsa bile ben uyuyamam uzandığım an bu şekilde yapıyor koltukta oturuyorum benide al diye ağlıyor sonra bi şekilde çıkıp rahat durmuyo bende hep yerde otururum hiç koltukta oturamam hep böyle yaa
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Çocuğunuz sizin istemediğiniz şeyleri yaptığında siz ona nasıl davranıyorsunuz? Yada böyle yaptığında istediklerini yapıyor musunuz? Ya sizi taklit ediyir yada yolunu bulmuş isteklerini boyle elde ediyor.
(189 puan) tarafından
mesela bugün bu şekilde davrandığı zaman bi kaç kere emine hayır emine yapma dedim sonra biraz sesimi yükselttim vurduğu yeri gösterip acıdı dedim ağladım ama o kadar yorgundumki tekrar uyumaya çalıştım elimi yüzüme koyuyorum vurmasın diye elime yüzümden çekip öyle vuruyor çevrede çok fazla erkek çocuk var ben onları taklit ettiğini düşünüyorum çünkü hepsi cok hareketli kızımda öyle hiç durmuyor yerinde bide tek kız çocuk ve babaannesinin adını taşıyor
(3,212 puan) tarafından
Diğer arkadaşların da dediği gibi bir pedagoga götürün. Bunlar normal davranışlar değil. Pedagog size nasıl davranmanız gerektiğini gösterir. Hatalı davranan çocuklarda sorunlar genelde ailenin yaklaşımından kaynaklanır.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 410 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sevaliss (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 166 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 758 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 679 göst.