0 oy
842 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
Kizlar Allah aşkına tepkiniz ne olurdu .1 buçuk aylık bebeğim var .başlarda kaynanam gündüz geldi gitti .ben Corona oldum bidaha gelemedi .gorumceme çok özledim bakamadım kalamadım demiş .gorumcemde eşime msjda bnm dediğimi deme sen anneme desene kalsın fln yazmış .evlerimiz 10 dk mesafede .benmi çok abartiyorum ? Tamam oğlunun evi kalabilir ama gerçekten stresli bir insan ben bebeğe smdi alıştım neden agliyo neyi var bnm başıma dikilcek yok emzir yok karnı açıktı bütün düzenini bozacak napcammben ya gorumcemde kzdm annesinin ağzı yokmu kendi diyemiyomu .eşimle kavga ettk oda senin annen kalıyor ya dedi .kalmasında sknti yok bn anlatamiyom kendimi kadın stresli ve pimpirikli benide strese sokmaktan başka bse yapmıyor üzüntüden resmen sütüm gitti

16 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Peki senin annen sende kalmak isteseydi ve eşin istemeseydi ne düşünürdün? 
-Reklam-
+5 oy
(305 puan) tarafından
Nedir bu kaynana düşmanlığınız  esinin annesi o ya yıllarca emek harcamış büyütmüş bu yaşa getirmiş yazık kadın oğlunun evine sığmaz olmuş sende bir annesin ayni şeyin sana yapıldığını  düşün evlat büyütmek hiç kolay değil eve kabul edilmeyecek kadar kötü birşey de yapmıyor kadın daha gelmeden sutunuz kesilmiş üzüldüm kaynananiz adına 
(916 puan) tarafından
İlk eve geldigmz zaman ben amelytli kalkamıyorum bebek kucagmda dikiliyodu goguslerime bakiyodu emzir emzir emzir mememi tutup bastırıyordu bebeğin brunundan nefes alsın diye bu hareketleri yapmaya hakkı varmı peki ben ztn kalkamiyorum
(424 puan) tarafından
Her kaynana bir değil canım gelsin kalsın diyo zaten bebeği emzirmeye çalışan Kaynanalar var kaç kişiden duydum benim kendi annem kaldı yanımda o bile bazen o kadar bunalttı ki beni şöyle emzir böyle emzir emzik tutan bebeğe sürekli pekmeze batırıp verdi tutuyo zaten tutmasa batır dedim bı süre emziği zor kabul etti 1 aylık bebeğe yoğurt verdi destekli oturttu anne çok küçük desemde dinlemedi şimdi telefonda bile televizyonun karşısına oturt izlesin hiç oturtmuyon bebeyi diyo daha 2 buçuk aylık iste bu yüzden biz annelerin tepkisi kaynana meselesi değil yani
(424 puan) tarafından
Annem şimdiden diyo yemek yemeğe başlayınca alacam bebeyi benim diyo kaç gün durdurki diyorum şeker çikolatayla kandiririm diyo olmayacağını bilsem de uzüyo bunlar beni torunu sevmek en doğal hakkı hiçbir zamn esirgemedim sevmesini ama işte benim annem kaynanan olsa sen istermiydin öyle düşun   
 ¯\_༼ •́ ͜ʖ •̀ ༽_/¯
tarafından
Ay kizin ne yasadigini biliyo musunda boyle bu yorumu yapiyosun acaba
+1 oy
(4,949 puan) tarafından
Bazen çok abartıyorsunuz. 1 hafta kalsın gitsin. Orta yolu bul torunu onunda.
+1 oy
(6,825 puan) tarafından
Sende annesin emzir süt su bu herkesin ağzına sakız olan şeyler birazcık da kulak arkası yapin bunlardan nasıl sütünüz kesilir daha hiç bişey yok ortada gelmemiş bile.kendi annen kalıyormuş bak oda kalsın ne var bunda
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Eşin bir çözüm bulmuyor madem sen konuş kaynananla böyle olmasını istemiyorum gel kal ama beni strese sokma de 
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Daha gelmeden üzüntüden sütün. Kesildiyse gelirse hiç kalmaz. Eşinle konuşup düzgün bir şekilde anlatırsan sana hak verir . 
(916 puan) tarafından
Nediyim annem kırmak istemiyorum diyor
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Kaynanani sevmiyosun her dediği sana batar bende öyleyim çünkü 

Insan ne ederse kendine eder sütün kaçmış yazık değil mi yavrunun hakkina giriyosun 
Kadini degisemezsin esinin annesi olduğu gibi kabul et he de gec
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bence bosuna bu kadar strese giriyorsun canim, seni strese sokarsa kendin ugun dille uyarirsin anne litfen zaten zar zor duzen oturdu, beni strese sokma rixa ediyorum dersin olur biter. Sejin annende olabilirdi kalmak isteyen bence tepkin cok fazla esinin yerine koy kendini
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Ay canm seni çok iyi anlıyorum bnm kaynana da öyle biz bide bir buçuk yıldır aynı evde kalıyoruz düşün yani 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bu dönemde daha fazla strese sokuyorlar seni anlıyorum.benim kaynanam da hastaneden geldik bu cocuk ac kalacak daha emzirmeye bilmiyorsun diye cocugu kucagimdan almisti yemek bile getirmedi mutfakta gidip al acıkınca diye bende soyledim zaten kalmanı istemiyirum bende dedim esime demedim direk kaynanamla konustum baska zaman gel kal ama suan kalma dedim 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Haksızsin . kadını oğlu arasa gel dese nenkdr sevinir onu bkliodur görümcende kardeşine bnu soyleyeblr..senn annen geliosa oda hayli gelecek ne olrsa olsn
0 oy
(3,299 puan) tarafından

10 dk lık mesafede demişsiniz. Açıkçası ben anlamıyorum. Zaten çok yakın mesafe. Neden yatıya kalınır. Gel geri git evine. İnsanın evi gibi olur mu. Kim olursa olsun. Annem de olsa, ben de, görümce vs fark etmez. Farklı şehirler olur kalınır, bakıma muhtaç bi hastalık vs olur kalınır ama zevkine çok rahatsız edici.

Akışına bırakın. Su akar yatağını bulur. Siz keyfinize bakın. Bebiş yeterince vaktinizi alır. Kendinizi yıpratmayın. 
0 oy
(222 puan) tarafından
Benim kaynana da ortanca oğluna söylettirdi, eşimi arıyor hesap soruyor. Kardeşleri korona oldu görüştü ben kabul etmedim evime, ki zaten evin hayrını görmeyin diyen bi yaratık. Hafta sonu 3 gün kalacak evi de 10 15 dk uzaklıkta, iyi bir insan olsa ben derim zaten gel anne diye. Sende en güzeli gelirse al çocuğu başka odaya gelirse de anne uyutcam bende çok uykusuzum kendi evin gibi davran de, sende uyu çocukla. 
0 oy
tarafından
Vala canım mıllet kaynana dusmanlıgı demıs ama hıc oyle gormuyorum msjını cunku bende aynısını yasıyorum kaynananlardayım 4.5 aylık bebegım gazı var ayaklarını gotur getır yapıyorum yerınden fırlıyor amanın koptu ayagı dıyor kucagıma alıyorum aman gerı arkaya dusecek dıyor ama zıplıyor kadın yerınden bir gör yeter dedkm bak ıkı haftadır burdayım ıkı haftadır hıc vazgecmesen aralıksız aynı seylerı dıyorsun ya benım cocugum oyle yapmasam gaz cıkmaz senın yuzunden korkuyorum bır sey yapmaya ya dedım bak lavman yaptım krıze gırıyor cocuk hemen yapıpnsallayacam bır turlu ızın vermıyor kadın ya lavmanı yaptım cocuk kakasını yaptı yapacak altını baglamaya calısıyorum ama o ben baglarken elımden cekıyor yemın ederım sınır krızı gecırdm yeterrr dıye bagırdım sınırımden koltugu yumrukladım bu korktu bır sey dıyemedı ama haketmıstı cıdden cocuk mosmor oldu o ızın vermıyor doylenıp durıyor sen cok cok haklısın Allah sabır versım ıkı haftadır burdaym cocugumu sevmeye cekınır oldum ve bana dedıklerının aynısını kendıdr yapıyor cocuga bı gör ayy yıne sinir oldum
(916 puan) tarafından
Ay beni anlatmssn resmen çocuğu yaninda sevemiyorum ya düşün bişi dicek gibime geliyor o gidince öyle bı rahatliyorumki
tarafından
Vala oyle ben tepkı verıyorum kızıyorum ama aynı ya
0 oy
(58 puan) tarafından
Belki senin eşinde senin annen gelince stres oluyor istemiyo ama bisey demiyor ne kadar abartiyosunuz ya kalicagi 10 gun en fazla belki eşini kirmaya değermi o onun babaaannesi üstelik sen bu on yargida oldugun için bence kadinin laflari sana batiyo yapma stres bosa kendine sacma
0 oy
(175 puan) tarafından
Kaynanan gelecek diye üzüntüden sütün gitti öyle mi.. Pes doğrusu Allah bundan büyük dert vermesin sana.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 1,510 göst.
22 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ömüşüm (452 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 986 göst.
24 Şubat 2022 Aile kategorisinde Asenat_m Hersey (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 752 göst.
2 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 303 göst.