0 oy
742 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim perşembe günü 15 günlük olacak ebe perşembe getir dedi neden çağırdı ? Bu virüste çok korkuyorum sağlık ocağına gitmeye

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Topuk kanı almak için 
tarafından
Aldılar ama geçen hafta
-Reklam-
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Topuk kanı için gittiniz mi daha önceden eger gitmediyseniz ondan çagırmıştır 
tarafından
Topuk kanı için geçen hafta götürdüm evet aldılar bunu neden çağırdılar bilmiyorum bu virüste her dakika çağırıyorlar
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Topuk kani almak için  hastanede alinmadiysa kayıt edecek tır 
tarafından
Aldılar topuk kanı
(6,919 puan) tarafından
Sağlık ocağı arayıp Bilgi verebilir misiniz  ben oğlumu goturmedim kendim gidip Bilgi verdim. Kayıt ettiler  3 aylık aşı tarihi aşı takvimi verdiler
tarafından
Yarın bende arıcam canım götürmek istemiyorum bu hastalıkta
0 oy
tarafından
Topuk kanı alınıyodu sanırm yada normal kan. Kilo alımına vs bakılır. Her ay gidiceksin yaşına kadar gelişim kontrolü aşılar için
tarafından
Çarşamba günü götürmüştüm topuk kanı aldılar herşeyine baktilar
tarafından
Sonuçlarında bi sıkıntı mı çıktı acaba ihmal etme inan onlar daha farkında salgın durumunun önemli olmasa çağırmazlar
tarafından
Yok canım herşeyi temiz çıktı gecen hafta özel doktora da götürdüm ben kontrol etsin diye ondada herşeyi temiz güzel çıktı
0 oy
tarafından
Sarılık var mı diye bakacaktır 
tarafından
Anladım olabilir teşekkür ederim
0 oy
(119,275 puan) tarafından
Ayagindan kan alincaktir
tarafından
Çarşamba günü götürdüm aldılar topuğundan kan
0 oy
tarafından
Bebek ilk dogdugunda hastanede 1 yâda 2 hafta snra sağlık ocaginda topuk kanı alınışı kaydı yapılır bide kilosuna falan bakacaktir
tarafından
Aldılar topuk kani
tarafından
Sağlık ocaginda da alindimi
tarafından
Evet hem doğduğu gün hastanede hemde sağlık ocağına götürdüm orada aldılar 2 defa canım
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Topuk kanı vermişsin kilo takibi için çağırıyorlar ben goturmedim valla benide arıyordu 
tarafından
Bende goturmicem büyük ihtimalle geçen hafta zaten özele götürdük bunları takip etsin diye bu hastalıktada herşeye gel diyorlar bunlarda
0 oy
(73 puan) tarafından
Topuk kanina bide kilo vs bakiorlar ilk iki hafta kilo alimi cok onemli diyorlardı ondan
tarafından
Topuk kanı aldılar canım
0 oy
tarafından
Canım baş çevresini falan ölçüyorlar bu çok  önemli. Benim kuzenimin çocuğunun baş çevresini ölçmek için gidiyordu bingildagin erken kapandığını söylediler. Erken teşhis koydular çocuğun engelli kalmasını engellediler dolayısıyla çok mühim bu rutin kontroller
tarafından
Geçen hafta özel doktora götürmüştük herşeyini ölçtü baktı canım aynı değil mi sonuçta korkuyorum bu virüste şuan olduğum şehir çok büyük risk altında haberlere çıkıyor kaç gündür
tarafından
Canım belli olmuyor normaldi o çocuğun herşeyi bi anda hızlı kapanmaya başlamış sonrada beynine baskı yapmaya başlamış eğer 1 hafta daha geç gidilseymis çocuk ameliyat olamıyordu. Sakat kalma ihtimali vok yüksekti ama çok şükür farkedilip tedavi edildi
tarafından
Anladım canım yarın arıcam ebeyi o gerekli şeyi söyler.
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Kilosuna boyuna bakmislardi canm virde kan aldılar 
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yok canım kilo kontrolü için çağırıyor ebe. Mutlaka götür bebeklerin geldiği saatte hasta kabul etmiyorlar zaten o saate göre çağırmıştır. 
tarafından
Saat vermediki canım gün içerisinde gel dedi, geçen hafta özel doktora götürdük kontrolleri için kan testine kadar herşeyine kadar baktılar çok şükür temiz çıktı
(13,202 puan) tarafından
Götürmek zorundasın canım devlet ebeye mecbur kılmış veri girmeyi. Bir ay aşısını başka yerde yaptırdım aşı günü aradı ebe yaptırdım dedim verileri söyle ben aksi takdirde sorumluyum bebeğine birşey olursa dedi.
tarafından
Anladım canım yarın ebeyi arıcam o kesin gel veya gelme der
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Topuk kanı vermişsiniz aslında 

Tam hatırlamıyorum ama biz 1 aylıkken gitmiştik 
tarafından
Bende yarın arıcam öyle çok önemli birşey değilse götürmicem bu virüste Adanadayiz çünkü şuan Adana berbat halde
(2,671 puan) tarafından
Aynen canım ara öyle git önemli birşey değilse bebişi evden çıkarma
tarafından
Öyle yapacam kuzum teşekkür ederim
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Bize de ayni demişlerdi canim kilo boyu kontrol yani ben goturmedim zaten kendi cocuk doktoru tutuyor takibini virüs kayniyo ortalik 
tarafından
Bende götürmek istemiyorum ya geçen hafta daha özel doktora götürdük herşeyine baktı çok şükür herşeyi iyi gelişimi felan dedi bende gitmesem olurmu acaba sağlık ocağına
(1,521 puan) tarafından
Ayni kontrolu onlarda yapcak canim tabi sen bilrsin ama nacizane fikrim gerek yok gercekden
tarafından
Haklısın canım büyük ihtimal goturmicem
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bizi 15gun snra cagirmadilar sadece topuk kani alinirken 15gunluk olunca d3 vitaminine baslicaz smdi yazdr dediler bnde onu kullanmicam knfim alcam dedim tmm 1aylik asiya gel dediler 
tarafından
Bende yarın arıcam önemli değilse goturmicem canım biz Adana'dayiz şuan Adana berbat halde çünkü
(5,913 puan) tarafından
Bizde istanbuldayiz ailem adanada aynen adana cok kotu olmys
tarafından
Aynen vallaha kendimizden korkar olduk artık çok kötü durumda buralar herkes korona

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 150 göst.
2 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 227 göst.
0 oy
5 cevap 94 göst.
13 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap

34,835 kullanıcı

...