0 oy
650 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Selam güzel anneler ve anne adayları.

Oğlum doğdu ve şuan 3 aylık fakat isim.bir türlü içime sinmiyor.aslında eşim tamamen bana bırakmıştı.klasikmi modernmi olsun.derken baya kararsız kaldım.zaten zorlu bir hamilelik geçirdim.bu süreçte eşim bakarız buluruz derken doğuma 2 hafta kala *cesur *olsunmu dedi.başta değisik ve guzel geldi.olur dedim.fakat 3 aydan beri hep canım paşam diye seviyorum.bir türlü ısınamadım alışamadım.dünde eşime söyledim alışırsın falan dedi ama bir türlü alışamadım ve isminini değistirmek istiyom.ne yapmam gerekiyor aramızda varmı isim değisikligi yapan bebeklerde oluyormu.yardımcı olurmusunuz?

13 Cevaplar

0 oy
(119,287 puan) tarafından
Onceden nufusta oluyodu ama simdi mahkemeye basvurman lazim sanirim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cooookkkk uzun bı iş mahkemler falan filan hemde bu dönemde o iş sonuclanana kadar çocuk buyur adına alışır zaten bence sende alışmaya çalış
(6 puan) tarafından
Yok zaten yeni ismine karar verirsem kesin olurmu degişmesi kesin olursa esimde destek olur ve yeni iamiyle sesleniriz
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Bence adı çok ama çok güzel adı hibi büyüsün inşallah ❤️❤️❤️
(6 puan) tarafından
Anladim ama içime sinmedi.hicte duymadigim bir iaimdi zaten
(1,042 puan) tarafından
Valla sen bilirsin canım benim ablamda kızına Almina ismini koydu ilk başlarda alışamadı hiç ama sonradan çok hoş geliyor insana sende alışırsın
0 oy
tarafından
Canim dilekce veriyorsun değişiyor artık çok kolay 1 yaşına kadar süresi var sanırım
tarafından
düzenlendi
...........
(6 puan) tarafından
Hımm simdi ali duhamı yapıcaksınız
tarafından
Daha tam kararda veremedim böyle mi kalsında diyorum kendi kendimede valla bilmiyorum dilekçe tarzında birşeyle olsa hiç düşünmeden gidip yazardım mahkemelere böyle bir dönemde gitmek istemiyorum
tarafından
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜ ARADIM 1DEFAYA MAHSUS GİDİP DEĞİŞİM YAPABİLİRSİNİZ FAKAT YAZDIĞINIZ DİLEKÇE GEÇERLİ BİR SEBEP OLMASI GEREKLİ DEDİ İSMİN UZUN OLMASI VEYA DALGA GEÇİLEBİLİCEK BİR İSİM OLMASI GEREKLİ DEDİ EĞER DİLEKÇE RED OLURSA O ZAMAN MAHKEMEYE GİDİLMESİ GEREKİYORMUŞ ŞUBAT AYINDA BİZE VERDİKLERİ BİLGİYİ SÖYLEDİM ŞUAN İÇİN BU ŞEKİLDE SÜREÇ DEDİLER
tarafından
Hmm benim dediğim gibiymis demekki iyi oldu ya teşekkürlee öğrendiğiniz icin
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Valla canım o mahkemeye filan cok uzun iş ki. Mahkeme yuzde 90 Red edecektir. Cunku zorla konulan. Bir isim degil. Haklısın ama içe sinmeyince de cok zor canım. 
(6 puan) tarafından
Evetviçime sinmedi nabayim
(10,877 puan) tarafından
Göbek ismi taksanız? Benim arkadas vardı. Babası zorla babaannesinin ismini koymus annesi göbek adıyla seslendirdi hatta cok uzun zaman sonra aslında kimlikte farklı oldugunu ogrendim ben
(6 puan) tarafından
Anladım ama isim.ben kimliktede yazsin istiyorum.
(10,877 puan) tarafından
Canım arastırman lazım dediğim gibi mahkemede dava amcanız lazım. 2 de şahit istiyorlar.
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Kulağına ezanla Cesur ismini söylediyseniz değiştirmeyin derim. Dinen o geçerli olacak. Dini konularda hep Cesur kullanılacak
(6 puan) tarafından
Ya esim kimlik basvurusunu dogumdan hemen sonra yapti ben kulagina iki isim okuttum
(7,192 puan) tarafından
İsim değiştirilebilir aksine sünnettir efendimiz sav.de bir çok kişinin ismini değiştirmistir.
(3,046 puan) tarafından
Tam emin değilim ama o zamanlar dinimize uygun olması amacıyla isim değişiklikleri yapılmışdi diye biliyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Ben değiştirdim kızimin adını. Mahkemede tanıdiğimiz vardi öne aldırdık 1 ay içinde hallettik canım. Mahkemeden başka yolu yok mecburen dava açacaksınız ama pandemi sürecinden dolayı süreç uzayabilir.
(6 puan) tarafından
Olur yaz
(6 puan) tarafından
Tamam bekliyorum canimmmerak ettim
(13,852 puan) tarafından
Haa yok onu değil diger arkadaşa yazdim onu ozelden yazayim diye. Benimki kaynanamin adıydı istemedim ve ısınamadım o isme değiştirdik.
(6 puan) tarafından
Kiz bende merak ettim neyken ne oldu banada yaz
(13,852 puan) tarafından
Yazdim kız sanada ;)
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Cesur güzel aslında ya
0 oy
tarafından
Şuan hangi ismi istiyorsun 
(6 puan) tarafından
Ömer istiyom
0 oy
tarafından
İsim degistirmek biraz ugrastiriyo ama isim ekletmek biraz daha kolay diye biliyorum arkadasim adini begenmiyordu mahkeme ile ugrasmamak icin isim ekletmisti kimlikte iki ismi olur siz icinize sineni soylersiniz
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bnce degistirme nasibi o isimmis ismiyle buyusun sen de sevmeye calis
0 oy
(406 puan) tarafından
Mahkemeyr vermen gerekiyo benim şubatta mahkemem var kızımın adını yanlışlıkla benimle aynı koyduk o yüzden mahkemeye verdik değişicekler inşAllah
(6 puan) tarafından
Yanlislik mi yaptilar nufusta o nasil oldu
(406 puan) tarafından
Aynen canım anne adı yazıcak yere bebeğin adı yazılmış karışıklık oldu bebeğim 6 aylıkken anca mahkeme olcak anlıcağın uzun sürüyo bu işler
0 oy
tarafından
Diğer soru kapandığı için buraya yazıyorum evet değiştirebilirsiniz adını fakat işlemleri var bende oğlumun adını koydum ve pişman oldum 10 aylık oldu hastalığın biraz daha azalmasını bekliyorum öncelikle anne baba imzalı dilekçe yazıp mahkeme açmanız lazım ve 1 tane şahit bulmanız lazım mahkemeye sizinle gelicek bence biraz daha erteleyin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 307 göst.
1 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 681 göst.
29 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 80 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asyemurrr6333 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 243 göst.