0 oy
1,629 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (128 puan) tarafından

image

ne yaptıysak geçmiyor  kaç doktora götürdük  ilaç veriyor 5 gün  den fazla surmeyin diyor iyi oluyr 5 günden  sonra yine eskisi  gibi oluyor 

50 Cevaplar

0 oy
(376 puan) tarafından
Canm cok gecmis olsun Rabbim acil sifalar versin alerji mi acaba canm kiyamam bebise :(
(128 puan) tarafından
Doktor egzema dedi.Inş cnm Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(258 puan) tarafından
Bende yaşadım ama vücudunda vardı. Süt ve süt ürünleri diyeti verildi bana ise yaramadı. Test yapıldı çocuğuma ordada o an bisey çıkmadı. Eve geldik 2 saat sonra domates testi yeri şişti kızardı. Domatesi hayatımızdan çıkardık. Egzemali bölgelere Eumovate kortizonlu krem sürdük 3 gün. Hergun banyo yaptık. Ve günde 5 kere bioderma atopik kremle nemlendirdik. Arkadaşında dediği gibi cildi hep nemli.olmali ve hangi yiyecek onu tetikliyor o bulunmalı. Inşallah kısa zamanda geçer seninde.
(128 puan) tarafından
Bebegim daha küçük  cnm süte  alerjisi olabilir diye düşünüyorum
(258 puan) tarafından
O zaman hemen yumurta ve domates yemeyi bırak.
0 oy
(13,220 puan) tarafından
Sıvı ve katı vazelin önerdi mi doktor canım 
(128 puan) tarafından
Yok cnm
(13,220 puan) tarafından
Bizde de egzama vardı çok kötü olmuştu kortizonlu ilaçlar kullanırken iyi geliyordu bırakınca yine kötü oluyordu alerji testimiz de temiz çıktı hep takip ettim besinleri en son profesör dediğim vazelini verdi bir de her gün duş aldırdım kış diye banyoyu kesmeyin demişti yıkamamak çok yanlışmış
0 oy
(12 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm bizimde egzaması çok ağrr geçti en son gittiğimiz doktor 3 günlük kortizonlu kremden sonra sürekli nemlendirmek için bioderma intensive baume önerdi birde duşta kullanmak için bioderma atoderm shower gel önerdi  kısa sürede düzeldi halada onlarıda kullanıyorum istersen bi doktoruna sorarak kullan canın inşallah kısa zamanda düzelir
0 oy
(449 puan) tarafından
Elocon krem verdi ama mükemmel çok şükür yanık gibiydi bnmkisi bide ama geçti
0 oy
tarafından
Cnm derma benziyo bu yayılmıs bi okuttur kurur gecer
0 oy
(160 puan) tarafından
Kına imamin yaninda okut sur gecer insallah
0 oy
(2,066 puan) tarafından
Benim kizmda egzama varr doktor krem verdo geçti  1 hafta kullan dedi  kolunda ensesonde çıkmisto kizmin 
0 oy
(417 puan) tarafından
Aynısı benim oğlumdada var canım. 5 aylikken çıkmaya başladı artarak devam ediyordu kollarinda bacağında yüzünde boynunda biri geçse başka yerden çıkıyordu. Atopik egzama dedi doktor ve kullandigin şampuani değiştir dedi mustela veya uni baby tavsiye ediyorum sabun kullanmayacaksın ve çok iyi durula vücudunu suyun sıcaklıgi ılık olacak üşür diye ben yakmayacak sıcaklık yapıyordum ama daha ılık olması gerekiyormus sıcaktan da çıkıyormuş meğer. Kıyafetleri hep pamuklu olacak tüylü polar şeyler kesinlikle giydirme ve terlemesin hiç. Terledigi yerlerde hemen çıkardı oglumun. Evin derecesi 22 olmalı. Ben bunlara dikkat ettim doktorun tavsiyesiyle ve egzama çıkan yere 5 gün boyunca kortizonlu ilaç verdi birde nemlendirici. Kortizonlu krem adı locoderm önce bunu sürdüm hemen arkasına fito kremi sürdüm. 5 gün kullan locodermi ama fitoyu her zaman kullanabilirsin gün içinde 1 kere olsa yeterli demişti. Bu soylediklerime de dikkat edersen tekrar çıkmıyor. Ben önce sadece ilaci kullanıyordum 5 gün sonra yeniden çıkıyordu sonra doktor üste anlattklarmi yapmami söyledi o şekilde geçti. Sonrasında ek gidaya baslayinca çıkmaya başladı bu seferde yediklerinden alerji olduğu için çıkıyordu süt ürünleri vermedim su an 2 yaşında hala süt vermiyorum. Yoğurt yiyor sadece. Yumurtayı da 10-11 aylık olana kadar vermedim. Bunları tabi denedim 3 gün alerji yapinca bıraktım hiç vermedim değil yani. Sonrasında domates mercimek muz şeftali kuruyemis türleri vermeyi bıraktım yine egzama yapıyorlardı. Aynı zamanda beni de emdiği için sütten geciyordu bende yemiyordum. Bu şekilde rahatladık çok nadiren cildi kuru kalirsa çıkardı nemlendirirdm hemen normal bebek nemlendiricisi marka farketmez. Her banyodan sonra nemlendir veya yağla bebek yagiyla. Su an da arada sırada bazen çıkıyor hemen kremlerini suruyorum geçiyor. 12 yaşına kadar bu şekilde çıkmaya devam edecekmiş ama en azından artmiyor. Ben bu şekilde derman buldum
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ahhh su egzama :( geçmiş olsun kuuzum görür görmez belli zaten egzama olduğu.  İlaçlar kortizonlu diye beş gün diyorlar . Yıkarken su sıcaklığına dikkat et tecrübeli anneler yazmış zaten . İnşallah geçer 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 51 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 181 göst.
6 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Summm (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 106 göst.
1 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Gleren (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.