0 oy
810 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Evet yanlış duymadınız 2 aylik bebegim gaz sorinundan dolayı sallamaya alıştırdım, dün tesadüf youtubede bi programda seyrettim sallamak bayıltiyormus bebegi uzun süre uyumaz diyo gercektende oyle bebegimin uykuya dalmasi uzun sürüyor bir de uyuyunca 1 saat uyuyor en fazla 2 3 saat uyuyor ama nasil duzene koyarım bilmiyorum dün gece seyredince aklıma takıldı sizde durumlar ne? 

22 Cevaplar

+6 oy
(27,415 puan) tarafından

He hepimiz bayılarak büyüdük o zzaman:ermm:

tarafından
Hahah sorma benimde çok tuhafıma gitti kendimi kötü hissettim hatta kundakta yapilmamasi gerekiyormus hatta ve hatta cocugu uyutup besigine koymamak gerekiyormus bebegi koyup kendisinin uyumasını beklemek gerekiyormus
(27,415 puan) tarafından
Küçücük bebekten fazla beklentideler öyle düşüncede olanlar.
tarafından
Imkansiz gibi bisey yanii doktor bide bunu anlatan
(27,415 puan) tarafından
Saçmalık bnce
-Reklam-
+1 oy
(5,913 puan) tarafından
Bnimki kolikti mecbur salladim halada salliom ama en fazla yarim saat uyuyor gecede saat basi yarim saat 15dakkaya bir kalkior 
tarafından
Bende öyle cok gazli bi bebekti daha yeni yeni duzene girdi
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Hunharca sallanırsa evet bayıltabilir. Hafif sallama için aynı şeyi söyleyemeyiz 
tarafından
Bende aynısını yazacaktım siz yazmışsınız katiliyorim
(1,524 puan) tarafından
Bende salladım çünkü ama hep hafif hafif çok da faydası oldu güzel uyudu  :)
tarafından
Canım bende zaten hafif salıyorum minicik cocuk hunharca nasıl sallanır ki, benimkinde uyky sorunu oluyordu ama şuan ona bağlıyorum 40 gun boyunca emzirip yanıma yatırıyordum uyuyordu şimdi beşiğinde sallayınca vs. pek uzun uyumuyor gobegindede sıkıntı vardi gecesi gündüzü yoktu
(1,524 puan) tarafından
Valla ben öyle sallayanlar gördüm ki bebeğin kafası gövdesinden ayrılacak diye korktum...
0 oy
(924 puan) tarafından

Ablam yeğenleri hep sallayarak büyüttü vaalla sorun olmamıştı şaşkınım :ermm:

tarafından
Aynen benim ablamlarda oyle
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Valla kızımı sallayrak uyutuyorum kızım sallanmadan uyumuyor annem 4 tanemizi sallayarak uyutmus çok şükür kızım oldu ve kızım sallandı mi çok güzel uyuyor 
tarafından
Aynenn canım
0 oy
tarafından
Ama sallama bebegin gazina iyi
tarafından
Evet erkek cocuhu cok gazli olur derler oyle gercekten
tarafından
Evet 5 aydir bizde hala ayni . Valla ilk oldugu icin bide ben sallamak sverdim  eskiden heves ettim hem sallim  ayagimda hemde dinleneyim
Mantiginda idim . AMA hata yaptim hatta dr ile konstum  bbeek  ayagimda sallayinca  ayakllarini  kas kati yapio dedim oda sallanmak  istemio  ondan dedi.
Valla mecbur saladim  salliom da hala :( maalesef  oda alisti sallanmadan uyumuo:(( su an bu postunla  birlikte acayip vicdan azabi cekiom :((
0 oy
tarafından
Kendi uyumaya alışınca farkediyosun onu sersemliyo artık kafası ondan uyuyo. Benimki gündüz uykusu neyse de gece uykusuna hiç ellemesem 1 2 den önce yatmıyo sallıyorum o yüzden. Gündüz kendi uyuyo yorulunca
tarafından
Benimkide oyle kucagimda emzirirken uyuyorfu 40 gün boyunca yanima koyuyordum uyuyup gidiyordu 40 gunden sonra kucagimda uyuyor aliyor yatiriyorum uyanıyor
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Ben simdi çaba  sarfediyorum sallamamak icin
tarafından
Aynen ama alisinca zor oluyor
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Sallamak var sallamak var
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Evet biliyorum o yuzden hic sallamadkm o gazin oldugu zamanlarda hoplattim halay cektim oda kucagimda tabi o sekilde gazini aldim ve simdi sallasam aglar yani sallanmayi bilmiyor suan yan yatiriyorum poposuna iki uc defa pat pat vuruyorum ritmik bi sekilde uyuyor kendi hemen
tarafından
Bende denedim de 40 gubden sonra sallamak durumunfa kaldim mama gaz yapiyormus ondan da uyumadi hep
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Kuzum yanlis bilgi.. sallamak bayiltmaz. Aşırı sallamak bayginliga ve kulak zari oynamasina sebep olur. Dozunu asmamak kaydiyka bebek sallanabilir. Uyku  terapisi doktorumuzun verdigi bilgidir
tarafından
Ay Allah I'm ondan mi benim bebegin  hep kulagi agryo ben  heleki  ilk 2,3 at cok saladim  :(((  bazen farkinda olmadan sert de salladim ;((
tarafından
Bende aşırı sallamiyorum kuzum ama kadın sallamak zararlı diyo sallamadan pış pış yapıp uyutun diyor oda imkansız dunden beri kafaya taktım valla
tarafından
:(( aglamamak icin zor tituyorum kendimi  ay ne buyuk hata yaptimmm:(
(2,020 puan) tarafından
Canlarimm hepimizde bazi konularda tecrubesizlik vardir. Bende doktorumdan ogrenmesem bikmiyordum. Ve benim bebegimde kolik bir bebekdi magluk kolik brbek de cok zor oluyor. Asiri olmamak kaydiyla  hafif bir sekilde sarsmadan sallayabilirsin demisti doktorumuz :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Evet hatta beyin kanaması bile yaşayabilir bebeginiz
tarafından
Ben aşırı sallamiyorum canm aşırı da diyorlar ama doktor direk sallamak zararlı diyo asirisi hafifi sallamayın net diyo
(6,203 puan) tarafından
Evet sallamanın her türlüsü zararlı zaten
0 oy
(6,039 puan) tarafından
Biz de sallanarak büyüdük Bi sıkıntımız yok şükürler olsun 
tarafından
Aynenn bide benim bebegim huysuz sinirden katılıyor ve hep ilgi istiyor ana kucağında 15 dakka duruyor sonra aglamaua basliyor kucagima alana kadar
0 oy
(10,459 puan) tarafından
Salınım sallama önerilir anne karnı ritmidir desteksiz uyku 5 veya 6 ay sonrası verilebilir. Sallanma sendromu çok ayrı bir şey shaken baby mevzusu yani, Onda bebek zarar görüyor ki kimse evladını uyusun diye öyle sallamaz canım. Hafif ritmik hareketlerde sorun yok 
0 oy
tarafından
Ikibuçuk aylik bebegim var hiç sallamadım direk yatırırım oyuzden sorun olmuyor 
0 oy
tarafından

Ay ben sallanan beşik alacaktım almiyim mi yani şimdi :ermm:

0 oy
tarafından
2 cocuk annesi olarak soyluyorum 1 cisini bende oyle dedim sonra salladım ıkıncıyı hem kundak yapıyorum hem salıuorum hemn uyuyo gayette iyi uyuyo eskıler de sallardı eskıker ne yapıyosa hepsı dogruymus valla
0 oy
(739 puan) tarafından

Evet onu bende görmüştüm :angel:

0 oy
(14,036 puan) tarafından
Bazı doktorlar öyle diyor bazı doktorlarda anne karnında sürekli sallandıkları için güvende hissediyor diyorlar neye inanacagimizi şaşırdık 
0 oy
(657 puan) tarafından
Yalan yaa benim oğlum çok sallasamda bayılmıyor artık gece saat1.2oluyor kendi kendine bayılıyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 154 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde 2801 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 110 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Aslsmyr (799 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 481 göst.