0 oy
522 göst.
Diğer kategorisinde (2,395 puan) tarafından

28+1 haftalık gebeyim kızlar..

Bugün youtube da PD Barış Şahin diye bir doktor var. Onun videoalarini izliyorum.Ve cok güzel şeyler söylüyor.

Son 3 ayda eşinin içine yapmaması gerekiyormuş.

Yoksa Erken doğum riskini arttiriyormus.

Siz neler düşünüyorsunuz? 

İlk defa duydum ve dikkatli olmaya çalışıyorum.

Prezervatif kullanın diyor.

16 Cevaplar

+1 oy
(27,351 puan) tarafından

Yalan yalan sjsjjsjs 

(2,395 puan) tarafından
Güldün kız anlamadım :D
(27,351 puan) tarafından
Yalan ya birşey olmuyor
-Reklam-
+1 oy
(44,603 puan) tarafından

Yalaan kulliyen yalan :D

0 oy
(405 puan) tarafından
O yalan ama zaten prezervatif sağlık açısından da gerekli. Sadece hamile kalmamak için değil. Enfeksiyon riskini ortadan kaldırıyor. 
(2,395 puan) tarafından
Aynen cnm katılıyorum
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Normalde de hamile ilke içine olmaması enfeksiyon açısından önemli ki zaten illa son 3 ay değil hamilelik boyunca olmamalı diye biliyorum ;)
0 oy
(660 puan) tarafından
Evet cnm dogru bi durum bi arkadaşm anlatmisti son ayda icine yapinca bebege bi zarari olmuş bencede yapılmamali 
0 oy
tarafından
Son 3 değil de bence hamilelik boyunca yapılmaması gerekir bence 
0 oy
(620 puan) tarafından
Biz son güne kadar iliskiyi kesmedik. Prezervatif de kullanmadık. Doğumu hizlandirir ve kolaylastirir diye duymuştum, ama mikrop kapma olayı olmaz, bebek korunuyor çünkü. Benim doğumum iki hafta erken oldu, suyum geldi. Rahat ve hızlı oldu dogumum. Ebelerde çok güzel olcak doğumun demislerdi. İlişki tam aksine doğumu kolaylaştırır
0 oy
tarafından
Valla ben hamileligin basindan beri esime dedim kullanir. Nolur nolmaz. Zaten kadin rahmi hassas mikrop kapmaya gerek yok :)  nolur nolmaz
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Hamileyken zaten korunarak ilişkiye girilir enfeksiyondan dolayi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Evet doğru spermin içindeki bir madde rahim kasılmasını tetikliyormuş canım doktor o şekilde anlatıyor, ama ona sebep olması için çok miktarda olması gerekiyormuş yani aslında ilişkideki miktar yeterli olmadığı için sakıncası yokmuş ama hijyen açısından korunmak lazım 
0 oy
(5,557 puan) tarafından

Yok ya ilk defa duydum bnu :D

0 oy
(2,596 puan) tarafından
Bunu biliyordum zaten. Ama son günlerde de öyle yapın diyorlardır bende anlamadım
0 oy
tarafından
Ben de kagan kocatepenin videosunu izledim oyle basit bi sistem yok icine bosaldi diye erken dogum diye bisey söz konusu olamaz dedi saglik ve enfeksiyon açısından tercih edilebilir ama erken doguma sebebiyet vermediginin açıklamasını yapti bir de onu dinlemeni tavsiye ederim.
0 oy
(12 puan) tarafından
Doğru olduğunu düşünmüyorum zaten eşim prezervatif kullanmıyor kullanmaz da 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 3,947 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
30 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.

379,558 soru

11,362,244 cevap

34,839 kullanıcı

...