0 oy
820 göst.
Diğer kategorisinde (39 puan) tarafından
Bu sabah kahvalti yapmaya geldiler elinde cikolatayla geldiler 8 buçuk aylik oglum eline verdiler diyorum zararli bevek icin oda dalga gecer gibi yemiyor yalıyor o diyor. Çatalları unutmusum bir de sohrayi koyarken eşim elimizle mi yiyeceğiz dedi. Hem kaynatama hem eşimin o sözüne cok sinirlendim catali masaya vura vura koydum. Oglumun elinden de aldim çikolatayı yeter artik dedim. Esimde ben sana yeter artığı gosteririm dedi. Bu ilk degil surekli ogluma bir sey veriyorlar diyorum zararli bir sey olmaz diyorlar. Gecen gün gofret verdiler ondan önce bisküvi verdiler. Domates de alerjen bir gida domates verdiler. Daha 4 5 aylikken ekmek yedirmeye çalıştılar. Benim de sabrım taştı artik. Eşimle  tartıştık bizde bağırdım cagirdim onlar gidince. Ona gore suçluyum kendime göre doldum artik.

36 Cevaplar

0 oy
(291 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Millet saçma sapan yorumlar yapmış canım. 8 aylık bebeğé çikolata VERİLMEZ. Şekerli şeyler 2 yaşına kadar verilmez. Hele ki sen annesisin. Sen vermeyin diyince seslerini kesmeleri gerekir. Eşin gıcık bir insan heralde. Annesinin yanında bir şey deme boşver. Onlar gidince suyuna giderek söyle. 
(39 puan) tarafından
Soylediklerine tamamen katılıyorum
-Reklam-
+3 oy
(4,490 puan) tarafından
canım ne olursa olsun biz eşimle birbirmize ailelerimiz yanında tabır yapmıyoruz sesimi yükseltmiyoruz haklıyken eline koz vermissin
(39 puan) tarafından
Biliyorum ama artik sabrım taşmıştı
+2 oy
tarafından
Allah aşkına hangimiz bebekken çikolata yemedik o zaman herşeyini en organik olan şekilde vermen lazım bu kadar tavırlı davranmana gerek var mı domates ve ekmek konusunda haklı olabilirsin ama çikolata içşn abartmışsın canım
(39 puan) tarafından
Ama ne kadar zararli olduğunu bir arastirin isterseniz ben hic bir sekilde karışmıyorum onlara bu gune kadar en guzel sekilde davrandim ama onlarin bu konuda bana karismalarini istemiyorm
(3,036 puan) tarafından
Bence abarti değil canım anneye sormadan verilmemeli
(4,040 puan) tarafından
Abartı değil o çocuk onun tadını alınca hep gördükçe isteyecek işin en zararlı tarafı bu zaten
(130 puan) tarafından
Hatırlıyormusun bebekken çikolata yediğini zararını bilsen böyle söylermisin acaba ki daha 1 yasında bile olmayan bir bebek allah korusun bebeğinizi.
+1 oy
(5,902 puan) tarafından
Abartma bu kadar bence yeni dogmuş bebek gibi davranıyosun küçük Bi çikolatadan birsey olmaz huzurunuzu kaçırmaya degmez 
(39 puan) tarafından
Yeni dogmadi ama cok zararli cikolata oglumu bu sekilde beslrmek istemiyorm
+1 oy
(1,244 puan) tarafından
Birşeyi çok merak ettim siz bebekken çok mu sağlıklı beslendiniz.  Ve şu anda da yine çok mu sağlıklı besleniyorsunuz. Çikolata almasalar bu seferde çocuğuma hiç bir şey almıyorlar elleri boş geliyorlar diyecektiniz 
(39 puan) tarafından
Oyle bir sey soylemem benim kucukken nasil beslendigimi bilmiyorum keske beni de sağlıklı besleselerdi. Ama bu bebegi saglikli beslemek en azindan belirli yasa kadar annenin ve babanin görevi o bunun sagligi icin onemli
+1 oy
(772 puan) tarafından
Bu tarz olaylar hep oluyor bizde de görümcemin eşi Almanyadan gelmişti bi gün baktım elinde bitter çikolata veriyo çocuğa ben vermiyorum fln dedim eşime bakıom sen bişi söle die fln aradan 2gün geçti yine elinde çikolata gelio busefer bende şakayla karışık abii vermeyaa geçen gün verdin bitter çikolata 2gündür çocuk simsiyah kaka yapıo fln baktım bi sonraki sefer elinde beyaz çikolata gülermisin ağlarmısınn
(870 puan) tarafından
Beyaz çikolata iyimiş
(2,257 puan) tarafından
Ayyy Allah'im sesli güldüm resmen :)
(488 puan) tarafından
Güldürdün:)
(594 puan) tarafından
Ayyy bu yoruma gelinceye kadar normaldim. Bu yorum u görünce bi gülme tuttu  :)))
(772 puan) tarafından
:)) beyaz çikolatayı görünce şok olmuştum hiç beklemiyordum kendimi gülmekten alamadım
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ne desem bilemedim bence sende de hata var onlarda da
(39 puan) tarafından
Evet hatam var ama sabrim tasti artik kendime hakim olamadim biraz da onlar kendilerine ceki duzen versinler surekli ben alttan almam gerekmiyor
0 oy
tarafından
Haklısın cnm keşke rahatsız olduğunu onlar gidince deseydin eşinle kötü olmasaymissin o onları uyarirdi 
(39 puan) tarafından
Yok canim ya ne uyarmasi kec kere dedim ben onlara çocuğa zararli diye esimde vermeye calisiyor uyarmaz canim
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ya tamam  zararlı ama çocukta 8 buçuk aylık olmuş kalp kıracak kadar birşey yok bence 
(39 puan) tarafından
Bence cok degil 8 buçuk aylik oglum premature 2 ay erken dogdu duzeltimis ayi 6 buçuk aylik
0 oy
(12 puan) tarafından
Aynı şeyler benim başımda geldi artık birşey olmaz lafından nefret eder oldum ama senin hatan başkalarının yanında eşine öyle davranman keşke onlar gidince söyleseydin oda seni anlayacaktır en azından ben öyle yapıyorum ki söylemem birşey ifade etmiyor ama yinede dertleşmek iyi geliyor 
(39 puan) tarafından
Soyledim canim kac kere soyledim kimse takmiyor ki beni
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cahil insanlar cnku..biz de cocuk buyuttuk lafindan baska bir sey bilmeyen tipler..bnm çocuğuma asla kimse oyle bnm istemedigim bir sey veremez..esim de her zamn bnm yanimdadr yemk konusnda..
(39 puan) tarafından
Keske benim de oyle olsa doktordan duymadiklari surece yada bebeğe bir sey olmadigi surece anlayacakları yok malesef
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Ya bende aynılarını yaşadım taşınıyoruz diye eşimin kuzenine bıraktım kızımı 4 aylıkken domates çorbası yemiş hemde bir kase sonra pekmez vermişler pirinç maması vermişler Allahtan bisey olmadı ama bende yavaş yavaş ek gıdaya başladım taşınınca da bi daha gitmedim onlara ben biraz tepkimi koyamıyorum insanlar kırılacak diye ama verilmemesi lazım 
(39 puan) tarafından
Bende simdiye kadar koymadim ama sabrim tasti artik
(2,069 puan) tarafından
Evet haklısın ama tadına bakmasında bence sorun yok tabi öyle çikolatayi bitirene kadar verilmemeli. Eşimde geçen pasta almış parmağı ile kremasindan tattirdi. O kadar çok kurallarım vardı ki hepsini yıktılar sagolsunlar :)
(39 puan) tarafından
Aynen benimde oyle tattirsa sadece bir sey demem bende bizim elimizde görüyor istiyor tadina batırıyorum aci eksi tatli damak sevki oluşsun diye
0 oy
tarafından
Yanı çocuğa çikolata vermeleri yanlış ama çatal unutulmuş sert sert koymussun ben olsam kafama atsaydin derdim eğer bir misafirlikte biri bana böyle davransa kalkar giderim istemiyorsan kabul etmezsin bu kadar basit
(39 puan) tarafından
O anlik sinirle kafalarina da atabilirdim o kadar doldum ki artik
0 oy
tarafından
Çok vermiyor lar tadırmak için olsa bişey olmaz sıkıntı etme okadr, valla çataları oyle yapıp vura vura koysan ben kalkıp giderdim heves ediyorlar onlarda napsinlar 
(39 puan) tarafından
Yok canim ne tattirmasi cocuk bildiğin yiyor ve bunun arkasi da hic kesilmiyor
0 oy
tarafından
Bişey söylemeden al elinden öyle bisey verdiklerinde. Herkes bişey olmaz demiş de zaten hastanelik olmasını beklemiyoruz bu durumda. Ne kadar geç bilir tanırsa öyle şeyleri o kadar iyi. Eşin de anne babasının yanında ayıp etmiş. Gösteririm ne demek yani. 
(39 puan) tarafından
Ne zamandir çok da dusuncelerim umrunda degil zaten
0 oy
(6,203 puan) tarafından
4-5cocuk buyutenler kendini prof zannediyor ondan oluyor böyle seyler
(39 puan) tarafından
Haklisin her seyi biliyorum saniyorlar ben o kadar arastirma yapıyorum ki bebegim saglikli beslensin diye onlar için bunlarin hic önemli yok yine kendi bildiklerini yapiyorlar
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Bir şey olmazdı aslinda biz neler neler yemisiz. Keşke onların önünde tavır yapmasaydin. Anne olarak korumak istemissin sen de haklısın ama catallari masaya vurmak çok saygısızca bir davranış evine gelmişler ne olursa olsun saygısızlık yapmaman gerekiyordu. He de geç
(39 puan) tarafından
Canim simdiye kadar anlayisla karşıladım konusuyorum guzelce anlamiyorlar baska kendi dusuncelerimi kabul ettirmek icin ne yapabilrim esim zaten onlar tarafında
0 oy
(924 puan) tarafından
Ben tatdiriyordum kardeşleri yerken eline sarılıyor herşeyden tatdirdim şimdi önüne ne koyarsan ayırt etmez yer alerji olmadı ebe herseyden tadımlık ver demişti 6 aylıkken başladık 
(39 puan) tarafından
Canim tattirmak ayri yedirmek ayri seyler onlar yediriyorlar ve bunun arkasi hiç kesilmiyor kesilmeyecekti de artik sabrimin sonuna geldi baska sıkıntılar da onlarda ust üste geldi patladim bende yanlış biliyorum ama elimde degildi artik
0 oy
(780 puan) tarafından
Büyütülecek bisey deil aslında kendine dert arayıp adamlarında geldiğine geleceğine pişman etkirmişsin resmen yıkıcı olmayın biraz yapıcı olun yumuşak olun neden agresif bi şekilde hareket ediyorsunuz ki versin çikolatayı ne var vermese başka torununa verse bu seferde bizimkileri sevmiyorsa yok onları seviyorlar bi çikolata bile almazlar oluyor lutfen olayları buyutmeyin
(39 puan) tarafından
Oyle bir sey demem sagliklo şeyler alabilirler neden cikolata bir bebek icin cikolata ne kadar zararli arastirin isterseniz buyutecek kadar var ve bu bir cikolata ile de bitmiyor ve bitmeyecekti de. Ben simdiye kadar saygida kusur etmedim onlarda beni azicik anlasalardi patlamazdim kimseye.
0 oy
tarafından
Şuan kaynanangili mutlu etmekten başka bisey yapmamissin... 3 4aylik olsa tamam da 8 aylık yani az az yiyebilir 
(39 puan) tarafından
Neden mutlu olsunlar ki 8 aylik ama o bir bebek ve premature 2 ay erken dogdu. Bir cikolata ne kadar zararli onun için
tarafından
Kavganız için emin ol... Allah aşkına bizde çocuk büyütüyoruz biz bilmiyoz demi yararlı zararliyi

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 690 göst.
27 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 342 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (270 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 380 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 427 göst.