0 oy
450 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kundak yaptınız mı ne kadar aylıkken bıraktınız yapmayı? Ben doğdu doğalı kundak yapıyorum 2 aylik olcak 2 gün sonra geceleri yapıyorum rahat uyuyor bid3 hazır kundak aldm kolay yapıyorum ama büyüdüğü için kollarını yukarı kaldırıyor uyurken ama yapınca da rahat uyuyor suan mesela kundaksız kolları oynatıyor sürekli hareket halinde uykudan uyanıyor hemen ne yapabilirim?

21 Cevaplar

+1 oy
(1,307 puan) tarafından
Valla 4 aylk benm oğlum hala kundak yapıyorum hem iyi uyuyo hm vücudu dinleniyo hmde ağrımıyo elleriyle kndini uyandrıyo bnm oğlum 
tarafından
Evet ama neden bilmiyorum büyüdükçe kundak yaparken ortalığı yıkıyor istemiyor ama ben yine de yapıyorum bazen uykusu cok varsa uyanmasn diye yapmıyorum
(1,307 puan) tarafından
Evettt sevmiyorlar ama yapcak bişey yok rahat ediyolar
-Reklam-
+1 oy
(2,264 puan) tarafından
İkisindede yapmadım sevmiyorum ben 
+1 oy
tarafından
Kızım 7 aylik hala kundak yapıyoruz yoksa uyumuyor çok rahat hissediyor kendini . Bu arada tabi minik bir cocuk o yüzden yapabiliyoruz rahatça 
tarafından
Bizimki de cok rahay ediyor canm ama son zamanlarda istemiyor aglıyor
tarafından
Uyku tulumunu dene birde canım
0 oy
(54 puan) tarafından
Benim oğlumda 45 günlük özellikle geceleri kundakliyorum uyuması daha rahat ama sürekli kollarını çıkarıyor 
tarafından
Bende yapmaya çalışıyorum son zamanlarda agliyor istemiyor gerilmek istiyor uyku halinde yapmadigim zmaan gor eller surekli oynak halde
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Doğduğunda da yapmadım şimdi de yapmıyorum kemik gelişimi için zararli ve kalça cikikligi yapabiliyor kundak
tarafından
Annem cok sıkı yapardı ilk zamanlar ben korkardım bisey olcak diye ama hamdolsun olmadi cok kucuk doğdu hic yapamadım beceremedim sonra hazır kundak aldm cok rahay onu yapiyorum ayaklar gevşek kollari sıkıyorum o da ayarlı bi sekilde
(1,307 puan) tarafından
Onu da senden duydum onn Bi zararı da yokki hafifce kollarını bağlıyoruz tam tersine çok rahat ediyolar önceden tahta beşik vardı onda eller kollar bağlanır Dı hatta gelşmi iyi olr der büyük ler güzel ce uyurlar hatta hala burda kullanan var
(6,203 puan) tarafından
Kollarının bağlanıp kumdan yapılmasından bahsetmedim ben.Hangi doktora sorarsan aynısını söyler.Bebegin tüm vücuduna sıkı kundak yapılması kalça cikikligi yapar ve kemik gelişimi için zararli.Buyukler değil,doktorların dediği onemli
(1,307 puan) tarafından
Ole çocğu tabut gbi sarmktan bnde hoşlanmam ama ole bişey duymadım ne bilm tahta beşik leri biliyomsn bilmiyorum onda da sadece kolları bağlanır
0 oy
(10,506 puan) tarafından
İki bebemdede yapmadım sıkıntı bende öyle gördükçe ben sıkılıyorum daralıyorum 3 aylık oldu öyle uyuyor rahat rahat 
tarafından
Bende oyle dusunuyordum annem yaparken ama guzel uyuyor kundakta
(10,506 puan) tarafından
Benimde annem k. Validem yaptı bana daral geldi. Öyle şeye hiç dayanamam hemen çıkardım
0 oy
tarafından
33gunluguz ve sadece ilk baslarda annem yapti ilk 10 gun yani annem gidince yapmadim bn hic
tarafından
Benimde annem basindan beri yaptı ben beceremedim hazir kundak aldm cnm cok rahat
0 oy
tarafından
1 yaşina kadar yaptım çok düzenli bir uykusu vardı hala aynı uyku düzenindeyim çok sıkı degil gevşek bırakıyor dum 
tarafından
Oh masallah darısı başımıza bizde duzenli uyku yok
0 oy
(25 puan) tarafından
Bebegim nisanda dogdu ve 6 aya kadar kundak yaptım yoksa kesinlikle uyumazfii kundakla uyurduu sakinkesirdi sonra kendi istemedi bnde yapmadim
tarafından
Benimki de simdi istemiyor ortalığı yıkıyor
0 oy
(22,070 puan) tarafından
15 aylik kundaksiz uyumaz uyuyunca acarim geri
tarafından
Benimkinin uykusu cok hafif canm acsam hemen uyanır
0 oy
(3,078 puan) tarafından
2 aylık olana kadar yaptım canım 
tarafından
Benimki son 2 haftadir istemiyor :(
0 oy
tarafından
Yap sen canım rahat uyur 
tarafından
Agliyor yaparken canm durmuyor ama yapınca da rahat uyuyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benimki mayısta doğdu yani tam sıcak zamanlariydi o yüzden 1 ay falan kundakladım sonralarda kundaklamaya çalıştım ama rahatsız oluyodu aksine kundakliyken uyanıyodu hareket etmek isteyip kollarını oynatamayinca agliyodu bende kundaklamadım şuan 7 aylık ve çok şükür rahat uyur hareketlenince de uyanmaz nasıl alışırsa öyle gider ben bu şekilde yaptım öyle alıştığı için elleri kolları oynayınca uyanmiyo
tarafından
Benim kide tam tersi değişti ilk zamanlar kundakliykem iyiyfi simdi büyüdüğü icin sanırım kundak yaparken agliuor
(9,626 puan) tarafından
Olabilir canım artık anlamaya başladıkça sevmiyo olabilir kundaklama diyip karışmakta istemiyorum aslinda çünkü belki senin berisinde farklı etki gösterebilir ama istersen bi kaç gün kundaklama bu sefer ona alışsın alışırsa artık hareket edince uyanmamaya baslar..eger illa kundak yapayım rahat uyusun diyosan biraz daha gevşek yap yada sadece kollarını sabitle komple kundaklama istersen..Allah var yani ben bile oglum kundakliyken daraliyodum onlar nasıl daralmasinlar onlarda haklılar kendilerince :/
0 oy
(43 puan) tarafından
Benim bebeğim de elleri kundağa koydukmu çırpınıyor çıkar diye bı turlu ellerini kundak yaparken koyamdk hep dışarda olcak
tarafından
Aynen hazır kundak aldm kıyamıyorum diye oda kolları gerdikce alttan kollar çıkıyor
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Valla ben yapmamıştım yapsaydimda sanki yine yatacaktı ya 11 aylik olmus hala da yatmıyor 
tarafından
Benimki de iste kundak son zamanlar da istemiyor
0 oy
(48,668 puan) tarafından
hiç yapmadım eve cok uyandırıyordu ama kollarını sokmuyodu hic icine sinir oluyodu ☺️☺️
tarafından
Suan benimki öyle yaparken agliyor yinede yapıyorum uyurken kollar alttan çıkıyor gerilmek cok istiyor uyku sırasında
(48,668 puan) tarafından
bence rahat etmeli biz nasil oyle duramazsak bebeklerde duramaz ☺️
0 oy
(1,523 puan) tarafından
32 gunluguz yapıyorum
tarafından
Yap cqnm hazir kundak al cok rahat attim yoruma foto
0 oy
(3,136 puan) tarafından
5 aya kadar kundak yapıyordum rahat uyurdu. Yoksa sürekli uyanıyordu. Kundaklayacağım zaman anlardı kendi kendine kollarını serbest bırakırdı. Huzurlu yatardı. Kundaklamaya devam et istersen 
tarafından
Oh ne guzel benimki suan hic istemiyor yaa
(3,136 puan) tarafından
Rahata alışırsa istemez artık. Ama benim kızda bir ara istemedi sonra alıştı trkrar
0 oy
(283 puan) tarafından
Yarım kundak yapin sadece üstü 
tarafından
Canım normald3 kundak yapmayı beceremem ilk zamanlar hep annem yaptı sonra hazir kundak aldm simdide istemiyor aglıyor yaparken uyurken kollarini hareket ettirmek istiyor
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Ben yaptım 4 ay boyunca 

Sonrasında da sadece kolları bağladım 
tarafından
Bende kundak beceremiyorum sanki sıkıyormuşum gibi ama hazir kundak ışıme yaradi

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 83 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 137 göst.
15 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 97 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ❤️Sace❤️ (1,292 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...