0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde (2,372 puan) tarafından

Merhaba kızlar beni bilenler bilir.

22 yaşındayım. 2.5 yaşında bir oğlum var böbrek hastası. Şuan da 28+3 haftalık gebeyim.

Ve oğlum çok çok yaramaz. 2 dk yerinde durmuyor yani öyle söyleyim.  Çok yoruyor beni. Eşim vardiyalı çalışıyo. Eşim ne zaman evde olmaz ve oğlum ne zaman uyurum o zaman temizlik yapabiliyorum..

Ve birden is yapmak da çok yoruyor beni. Oğlum böbrek hastası olduğundan günde 9 defa ilaç veriyorum saatli..

Bunun yemeği cisi falan derken çok çok yoruluyorum..

Yardım edecek kimsem yok. 1 sokak otemde ablam oturuyo. Onunda 4 yaşında kızı var ve 4 aylık da hamile. Onu da cagiramiyorum.

Malum korona olduğundan da komşum falan da yok. Biryere çıkamıyorum.

Eşim 3 de gitti ise gece 1 é çeyrek kala geliyo. Oğlum da 11 de uyuyo. 11 den 1 é kadar kostur kostur is yapıyorum. Çamaşır bulaşık tuvalet Lavabo vs vs. Çok yoruluyorum. Oğlum bir de gece 1-2 defa kalkıyor. Böbrek hastası ya çok su içiyor. Ki içtiği şu kadar çiş yapıyo ve karnına çıkıyo. Gece de pek uyuyamıyorum. Sabah da kalktığımda sarhos gibi oluyorum af edersiniz.

Karnimdakİ bebeği neden yaptın diyeceksin yalan yok kacinti oldu..

Şuan 2 dk dinlenme molası verdim ve işlere girisecegim tekrardan.. sabah 8 de kalkıyorum anca kahvaltı hazırla oğlumu Giydir derken bir yorgunluk çöküyor.Biraz uzanayim diyorum geri kalkacak gücüm olmuyo. Uyuyamıyorum da. Ta ki öğlen 12 ye kadar kalkıyorum geri yemek hazırla oğlumun ilaçları falan. Ne durduğum belli ne iş yaptığımm .:(

Siz nasıl yapiyorsunux isleriniZi guclerinizi.

Anlatır mısınız canlarım.. 

21 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Daha cok gencsin enerjin cabuk tükenmiş zıpkın gibi olman lazım aha diğeri de doğacak iş yükün artacak kimse sana yardim etmek zorunda degil (eş harici)

Bence bebegin dogana kadar enerji depola çünkü hem ona hem diğerine yetismek zorunda olacaksin
(8,081 puan) tarafından
Ağla ıstersen ☺
(2,372 puan) tarafından
Valla cnm ilk oğluma hamile iken böyle değildim. Bunda çok çok yoruluyorum.:( bu da erkek.
(7,654 puan) tarafından
Laf kalabalığı yapayım da nerden yaparsam kardır diyosun sende haklısın yememiş icmemis yorum yazmış sacma sapan sorular sormuşsun gizemm :))) sana aglamam gerek aslında ama gülmeyi tercih ederim
(7,654 puan) tarafından
Allah kolaylık versin her hamilelik bir olmuyor malesef
Çocuğuna da üzülüyorsun tabi insallah Herşey yoluna girer sabırlı ol sen
Allah dağına göre kar yağdırır
(1,908 puan) tarafından
Gizem çocuk musun sen dalga geçiyorsun gülünecek yermi şimdi bu post okurken icin parcalandiya ayip denen bisey var sen ise cocuk gibi insanlarla.dalga geçiyorsun yazıkkkkk
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Insallah en kisa sürede oglusun tamamen iyilesir bacim insalllahhh
(2,372 puan) tarafından
Zor cnm ya. Tabi Rabbimden umit kesilmez :( doktor ömür boyu ilaç kullanacak diyo. Genetik bu hastalığı. İki böbreği de benek benek kireç :(
tarafından
:(cok uzuldum gel sarilayimnsana uzulme sen cok gucly bir annesin hep gul tamaammo ne zaman istersen dertleşelim konusallim
+1 oy
(1,331 puan) tarafından
Rabbim yâr ve yardımcın olsun inşallah ❤️ Rabb'im evaldinada acil şifalar versin inşallah tez vakitte iyileşir insallah ❤️ şu cümleyi söyleyip belki sana moral olamk isterim Rabbim kimseye tasiyamicagi yükten fazlasını vermez sen çok güçlü bı kadınsın hiç merka etme herşeyin üstesinden gelirsin inşallah rabbim evine yuvana huzur mutluluk sağlık sevgi muhabbet versin inşallah ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
(2,372 puan) tarafından
Ayyy amin birtanem bnm allah binlerce kez razı olsunnnnnnnn. <3 <3 <3 <3< 3
(1,331 puan) tarafından
Gözlerim doldu ağlamak istiyorum ya rabbim kalbi temiz herkesten razı olsun inşallah ❤️
+1 oy
(4,237 puan) tarafından
Valla ben daha beter durumdayim suan 29+2 yim.iki sezeryan arasi cok.kisa oglum 3 bucuk aylikken hamile kaldim esim kendi korunuyordu herneyse olan oldu artik son 3 gundur cok asiri agrilarim olmaya basladi sanki yeni sezeryandan cikmis gibiyim karnimin ici aynen o sekilde agriyo annem ablam kardesim gelip sarma kofte falan yapip attilar dolaba hazir olsun diye bana yakin binkiz kardesim var isim olunca geliyor ogluma bakiyordu ama oda hamile dusuk tehlikesi var artik yardim et denmez onada kaynanamlara gelince evde 2 tane bi 25 yasnda bide 18 yasnda gorumcem var koydeler isteseler gelebilirler oglumla oynasa bi fayda bana isimi yapmasi zaten onemli degil hani kimse kimseye yardim etmei zorunda degil diyorlar ya arkadaslar etmek zorunda niye cocugu dogurunca sahip cikiyorlar sevmeye gelip yeme zamani yemeye geliyorlar peki ihtiyacim oldugunda bana destek olmayacaklarsa ne anlami kaldi aile olmanin kendi kizlari normal sezeryan olduda agladilar oyle ben kendi memleketimde bile doguramiyorum konyada olacak dogumum ve riskli bir dogum olacak plesentamda yapisiklik var beni bu haldeyken umursamayanlari bende bu saatten sonra insan yerine koymam neyse uzun oldu valla kusura bakma cok doluydum bu konuda
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Okurken ben yoruldum inan 
(2,372 puan) tarafından
Bir de beni düşün guzuu. Eğilirken iki bacağımi açıp egiliyorum :=(
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Ben çalışıyorum kızıma kayınvalidem bakıyor gelince kızımı alıyorum onunla uğraşıyorum sonra kaynanam alıyor iş yapıyorum yanında birinin olması yardım etmesi çok iyi oluyor ilk doğduğundan 5. Aya kadar hep ben baktım tek başına uyuyunca iş yapıyordum 
(2,372 puan) tarafından
Ay ne güzel :(
0 oy
(148 puan) tarafından
Bndede 2 tane cnm biri uzaktan dersi diğeri bir yaşında emmesi bezi yemeği bulaşığı olduğu kdr diyorum napayım robot değilim ya eşimde çok şükür bişi demiyor yani anlican hiç birşey 4x4luk olmuyor ama şükür evlatlarm iyi aç deilim açıkta değilim tek derdim ev işi olsun
(2,372 puan) tarafından
Oy çok şükür cnm bnm. Benim Esim saga sola beni kötüler pis diye.
(148 puan) tarafından
Çokta fifi alsn bezi eline o silsin o zmn hahaa
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Rabbim sabrını verir inş canım kolay değil biz annelerin işi 
(2,372 puan) tarafından
Öyle de çok çok zor bu annelik. Cennet annelerin ayakları altında boşuna dememisler. Kolay kazanilmiyormus cennet hale
0 oy
tarafından

Rabbim yavruna şifa versin canim , sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebeğini de . ilk gebeligim benimde 24 haftaligiz . Hepimiz sağ salim doğuralım inşallah<3

Allah kolaylik versin canim sana <3

(2,372 puan) tarafından
İnşallah cnm bnm ecmain
0 oy
(426 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim de oğlumun doğuştan bir böbreği yok Rabbim onlara hayırlı uzun ömürler versin inşallah
(2,372 puan) tarafından
Amin birtanem ecmain
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Rabbim oğluna şifa versin inşallah
(2,372 puan) tarafından
Amin birtanem amin
0 oy
(3,337 puan) tarafından
Allah gücünü kuvvetini artırsın canim benim rabbim adını sabirlilar listesine yazsın 
(2,372 puan) tarafından
Amin amin ecamain birtanem
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah canım 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
23 yaşındayım 3 senelik evliyim 2 düşük yaptım 37+1haftalık hamileyim şimdi çok şükür korku dolu anlarla doğumu mu bekliyorum  başka yaptığım bişey yok şimdilik.

Doğum yapınca annem gelicek yanıma inşallah ama kaynım 1 hafta  da bizde kalırsın diyo evlerimiz yanyana ben gitmek istemiyorum yatılı bu durum canımı sıkıyo doğum yapcam herkez başıma doluşcak çoluk çocuk gece başıma bırakmazlarsa çocukları inşallah  böyle herşeyi düşünüyorum. Anca canımı sıkıyom işte
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.
0 oy
(391 puan) tarafından
Çok yorucu bir süreç çocuk bakmak büyütmek süreci gerçekten ikinci çocuk size çok kötü olmuş tabiki inşallah sağlıkla doğar ama birincinin de rahatsız olması sizi iyice yıpratmış Allah şifa versin yardımcınız olsun. Ben 7sene sonra bir taneyi zor yaptım bir daha düşünmüyorum şuan 7 buçuk aylık çok çok zor çocuk bakmak. 
0 oy
(119,078 puan) tarafından
Zaten halim kalmadi okudulca yorgunluk basti
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Canim 26 yaşındayım 4 tane çocuk var 2 aylik 15 aylık 3 yasinda 8 yasinda. Zor evet ama onlar da olmasa evde  yalnizim gibi oluyo tek cocuklu iken o kadar cok yorulmuyodum ama ev cok sakin sessiz ıssız di şimdi bi koşuşturma varki sorma biraz iş biraz oyun biraz kaçamak.  Islerimide yetiştiriyorum iyi kötü cok şükür . Allah herkese yardim etsin 
0 oy
(32 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun arkadaşım ciddi ben bile okurken yoruldum birde ikinci olunca Allah yardımcın olsun canım :)
0 oy
tarafından
Allahım güç kuvvet versin inşallah canım yavruna da şifa versin rabbim 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 289 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hayalerva (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 290 göst.