0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (159 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım oğlum şuan 9 buçuk aylık.Benim ilk göz ağrım birtanem.Birgün birilerine böyle anlatmak istiyordum.Eşimle severek evlendim çocuk çok istiyordum 2.5 ay sonra hamile kaldım.Gebeligim güzel geçti doğumunda hızlıydı iyi geçti dikişlerim çok zordu ama.Kaynanamlarda oturuyorduk biz.Hic hayal ettiğim gibi olmadı hiçbirşey.Gonlumce bebeğimin alışverişini yapamadım.Istediklerimi alamadım.Gorumcemin ikinci el pusetini kullandım resmen ilk göz ağrım ne gerek var alma dedi kaynanamlar.Kafa yok ben de niye dinliyordum ki.Para da vardı eşim sanki almayacaktı.Dogum yaptım oğlum oksijen alamadı tam,yatışı verildi ben de iki gün sonra taburcu oldum.Hastanedeyken göğsümden ilk sütün çıksın dediler yan yataktaki kadının bebeğini emzirdim inanamıyorum kendime o ilk emzirme duygusunu bebeğimde nasıl yaşamadım çok kızıyorum kendime.Ilk sutumu içmesini çok hayal etmiştim.Lohusaligim pişmanlıklarla dolu.Taburcu oldum hemen oğlumun yattığı hastaneye gittim kuvezdeydi anne otelinde kaldım.Oyle heyecanlıydım ki hastanede anneliğimin ilk günlerini güzel yaşadım 1.5 2 saatte bir alarmı kurar gider emzirirdim bazen 40 dk bazen bilerek 1 saat dururdum yanında emzirirdim severdim.Uyanip agladiginda ararlardi o dikiş sancılarıyla icimden hep yavrum aglama kuzum geliyorum diye kosar adim yururdum koridorda.Inanin o annelik duygusu öyle müthişti ki.Taburcu olduğumuz gün 9.gündü hastaneden çıkarken kaynanam bebeği kucağına aldı neyse dikişlerim var o yüzden tutmayayım diyedir dedim ama için tuhaf oldu tabi.Eve gittik ufacık oda soba kurulu bir köşede yerde döşek benim için serilmiş.Kaynim da evde 20 yaşında sanırım iyi çocuktur da işte doğum yapmış kadın nasıl rahat eder öyle.Şok oldum bir an Allah ım ben niye kendi evime çıkmadan çocuk yaptım dedim içimdeki o annelik duygusu heyecanı o an komple gitti yerini hüzün aldı şaşkınlık hayal kırıklığı aldı.Kac saat uyudu oğlum 4-5 saat uyudu çok endişelendim emzirmek istedim yeni doğmuş bebek o kadar saat aç kalmamalı.Birsey olmaz hastaneden eve geldi uyur tabi dediler emzirme falan dediler ben nasıl endişeliyim ama cahilliği yaptıkları herşeyi bildiklerini sanıyorlar zaten bir onlar doğru.Uyandi emzirecektim o diyor böyle tut o diye eşarbı böyle kapat boynuna doladılar boynuna çocuk kucağımda ***** saçma mudahale ediyorlar görümden de kaynanamda tepemde.Esimle bebeğime bakıp o mutluluğu hissedemedim bile evde.Iki gece kaynanam benimle uyudu gece altını değiştirmeye izin yoktu hasta olurmuş kim gece alt değiştiriyormuş yeni bebek bu rahatsız olur halbuki.3.Gece artık eşim geldi onla uyudum.Kaynanamlarin katında sobalı odada uyuduk belki 2 ay belki daha fazla.Öyle zordu ki.Saat kaça kadar otururlardı yatakları serip de çocuk erken uyumuş ben ne uzanabilirdim ne dinlenebilirdim.Akil edip de diğer odaya gitmezlerdi.Hic hayal ettiğim gibi gitmiyordu.Uykuya hasrettim.Gunduz oğlum uyurken ev de iş yapardım uyumak kısmet olmazdı hiç oğlum uyurken uyurdum bir kahve içerdim belki kendi evimde olsaydım.Ya da onu doya doya izlerdim...Hiç rahat değildim o annelik heyecanım gitmişti...Gündüz o uyurken uyusaydım belki daha az gergin olurdum oğluma yetebilirdim.Ona bazen sinirli davranırdım uyumakta direttiginde.Stres yapardım sinirlenirdim ne kadar ağlar uyumazsa o kadar müdahale edeceklerdi çünkü halbuki ben tecrübe etmek istiyordum herşeyiyle.Evimde olsaydım tıpkı hastanedeki gibi heyecanlı fedakâr bir anne olacaktım uykusuzluk yavruma daha iyi bakmama engel olmayacaktı.Bazen bu çocuk deli ediyor beni derdim eşime başıma bela almışım gibi konuşurdum.Gece ses kesilince aglardim severdim oglumu onunla daha guzel hatirlayacagim gunlerim olsun isterdim.Bir ara delirecektim sütün yetmiyor diye tutturdular zerre akıl yok ya dış sancıları vardı halbuki göğsünden de sütüm çok güzel geliyordu ama bu çocuk ac deyip durdular boğasım geliyordu herbirini.Ek gıdaya geçince yok o verilmez yok bu verilmez diye karıştılar bu sefer cahilliğin dibi ya insan bir araştırır çocuğa hazır pudingle ek gıdaya geçen insanlar bebek salçası yapımından ne anlar zaten.Bin şükür 8 ayın sonunda kendi evimize geçtik.Ama ara sıra hala oğluma bakınca kötü anıları hatırlıyorum bebeğime ilk günlerimin aylarımın öyle geçmesini istemezdim.Sukur yavrum hep yanımdaydı.Arada sinirleniyorum oğluma olan tahammülümü o günlerde yaşadıklarımda kaybettim sanki...Oysaki tahammülüm yüksek bir anne olacaktım belki hastaneden çıkınca kendi evime gelseydin hastanedeki gibi o gunlerim büyüsü bozulmayacaktı daha normal tepkiler verecektim oğlum uyumayınca gaz sancısı tutuncaİlla bocalayacaktım ama o günlere kıyasla daha iyi olacaktım.Kendimi suçluyorum.Suan oğluma kızdığım anlarda hep o günler yüzünden kızıyorum diyorum.Ama %85 %90 o halim gitti kendimi daha iyi adıyorum yavaş yavaş.Eve ilk geçtiğimiz günlere göre bile fark var.Sinirli hallerime yine de engel olup kaldırsam iyi olur ama kızmak derken şöyle oluyor bezini taşırsa yine mi oğlum ya uğraştırma diye söylediğim oluyor sonra suçlu hissediyorum :(( o benim oğlum ben anneyim niye söyleniyorum ki diyorum :( bu hep olmuyor ama artık çok azaldı eskiye göre.Canim oğlum benim...Eğer cesaret edebilirsem kardeşin olursa eğer birgün onunla daha güzel tecrübelerimiz olacak inşaallah bu sefer abisiyle beraber olacak herşey.Birtanem gözünün nuru...Seni çok seviyorum güzel oğlum...❤Çok uzun yazdım içimi dökmek istedim sadece biri belki okur bilmiyorum.Sadece bunu itiraf etmek istedim kendime

10 Cevaplar

0 oy
(27,352 puan) tarafından
Çok uzundu okuyamadım

Allah sana bağışlasın.
(159 puan) tarafından
Bayağı uzun yazdım biraz rahatladım.Amin Allah razı olsun cümlemizin yavrusunu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah sizlere bağışlasın bunları takıp kendine stres yapma kendi kendini üzmüş olursun ilk başkasının bebeğini emzirmişsiniz bence iyi düşünüp emzirseydin şimdi pişmanım demenin doğru olduğunu düşünmüyorum 
tarafından
Babaannemin her zaman söylediği bir sözü vardı Allah insana gönül şenliği versin yapılır derdi rahmetli hamileliğim doğumum ve sonra yaşadıklarım çok kötü  şeylerdi en son depresyona girdim bütün herşeyim vardı sadece oğlumun oda takımı yoktu mevlüt takımı hediyelikleri kıyafetleri puseti geceliklerim herşeyim hazırdı erken doğum yaptım ve oğlum sarılığı zor atlattı ve hepsi bir köşede duruyor hala daha gözümde yoktur o iyi olsun yeter ben onun onca şeyden sonra sağ doğduğuna şükür ediyorum kafanıza takmayın o yüzden herşey gelip geçiyor
(159 puan) tarafından
Çok haklısın...Rabbim sağlık versin.Ben herşeye daha pozitif yaklaşırdım daha iyi bir anne olurdum diye suçluyorum işte kendimi.O dönemi stresinden oğlum payını alıyordu çok sucluyorsun kendimi.Simdi emziriyorum mırıldandı uyandı uyku basında oturdu gözleri şaşkın şebeke kafası duvara değecekti güldüm durdum :) ilk zamanlar yine uyandı keyfimi bozacak dediğim bile olurdu ağlayasın geliyor Rabbim onun emanetine iyi sahip çıkmayı nasip etsin hepimize evlatlarımızı bağışlasın.Inan gözünde olmaktan değil insan her şeyi yavrusunda görmek istiyor sagligi olsun da once diyorum iste cok sukur hep yanimdaydi iyiydi
(159 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.Oglumda da sarılık vardı oksijen sorunu 1 gün durmuştu tüpe baglanmisti
tarafından
Maşallah ne güzel işte bu iyi taraflarını düşün hep
(159 puan) tarafından
Değil mi haklisin.Allah razı olsun.Cok şükür
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Okudum canım kötü şeyleri aklına getirme getirdikçe tahammülün daha çok azalır fevri sinirli olursun bugün burda kapat o defteri ve birdaha açma yarın sabah bebeğin yeniden doğmuşcasına güne başka ilgilen oyna et yemek yap şarkı söyle kucağına al dans et sen ne kadar mutlu huzurlu olursan bebeğinde o kadar sakin olur bu bir senin için deneyim olsun canım ikinci doğumunda inşallah kimseyi yanına alma okurken çok sinirlendim kaynanalara birazda sana çünkü her şeye tamam demissin neyse dediğim gibi kurtulmuşsun ve tadını çıkar tekrar tekrar hatırlayıp güzel günlerini kendine zehir etme <3

(159 puan) tarafından
Aynen öyle.Amcası oğlumu da çocuk seviyor kaynımın hatrına da olur ne olursa
(3,276 puan) tarafından
Kaynımında pek bir kalır yani yok onun için bir şey alalım dediklerine aldirmıyorum alsalarda giydirmiyorum etmiyorum
(159 puan) tarafından
Şuan için iyi kaynım sorunlu zamanlar olmuştu ama şuan ki iyi halinin hatrına böyle diyorum.Yine de tetikte olmak lazım ama artık kimseye tamamen güvenesin gelmiyor :)
(3,276 puan) tarafından
Geçti borum pazarı sür eşeği niğdeye başta bana nasıl gelişiyorsa hicbir şekilde değişmez romayı da yaksa boş hacı :D sksksk
(159 puan) tarafından
Ya işte kötü düşünmek istemiyorum ama aklıma da geliyor valla öyle:)
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Okudum ve çok ortak noktalarımız var inan bi çoğunu yaşadım çok ağlardım 4 yaşına girmek üzere  ikincide doğmak üzere içimde bırakmadım bu sefer kısa süreli  kullanılcağını bile bike sepet beşik  aldım bi kaç eksiği kaldı gönlümce beğenip  bütçemede uydurup alıyorum çok şükür bu günler bana  hayaldi iki buçuk  aylık bebekle içi bitmemiş eve geçmwk zorunda kalmıştık içinin herşeyini yaptırdık ama sanki biz yapmanışız gibi  herneyse herkes kalbinin ekmeğini yer  bacım güzel  günler gelecek şükret sabret seyret..
(159 puan) tarafından
Gerçekten öyle kimseyi birşey olmuyorda sonra insan kendi böyle hasar görüyor işte olan bize oluyor.O yüzden asla o değeri vermem artık herşeyden önce yavrum kendim evim eşim ailem
(1,908 puan) tarafından
Aynen  çevrwmde bunu atlatamayan bi iki tanodığım var ce ciddi sağlık sorunları  oluşuyo kimse için aklını kaybetmeye değmez  mesafeni asla bozma bacım yoksa çok üzülürsün
(159 puan) tarafından
Haklısın.O mesafeye dikkat edeceğim hata yapmak istemiyorum
(1,908 puan) tarafından
Ben defalarca yaptım ***** gibi ama öyle bi soğudumki güneşi gettiirse nafile.. mesafe  muhteşem bişey  ne sen günaha giryn ne onlar
(159 puan) tarafından
Ben de çok soğudum.Ne kadar uzak dursam o kadar rahat ediyor içim.Dogru cidden
0 oy
(834 puan) tarafından

Oğluna çok güzel bir hatıra olur inşsllah bu yazın.

Sonunda sabrının karşılığını alabilmene çok sevindim. Çünkü ben de 2 yıl birlik oturdum.  4 aylık hamileydim eşimle babası kavga ettiler. Oğlunu kovdu evden. Eşim tutturdu bu kez gidiyoruz yeter bende de gurur bi haysiyet var dedi ve taşındık. Yapayalnız gurbette... eşim hergün dışsrda ben koli taşıyıp koli açıyom esyaları düzeltiyom.  Taşındığımızda anam köyden bize 2 çatal 2 kaşık 2 çay kaşık bi bıçak  2 tabak 2bardak getirmişti.  mutfak eşyam sadece bunlardı. Ve şimdi hamdüsenalar olsun koltuğum da var, masam da var. Estağfirullah gabii ki dr mal da mülk de allah'ın. Ama bizler işte içinde yaşıyoruz yaşadığımız hayatı güzelleştirmeye çalışıyoruz. Ve evlerimiz de ilk başladığımız yer oluyor. 

İnşallah sen de yuvanı öyle güzel yaparsın ki, evlatların hep mutlulukla hatırlar. Geçmişin yükünü sil at, kolay değil biliyom. Ama en azından yüreğin bir nebze söner, evladın odak noktan olunca hiçbirini umursamıyoruz 
(159 puan) tarafından
Ne güzel dedin,ınşaallah.Çok üzüldüm :( 5.ay da  başka ile gitmiştik ilk evim ordaydı sadece 3 ay sürdü eşim kpss sınavına çalışabilmek için memlekete döndük yine kaymakamların evine.O taşınma halini hamileyken yaşadım ben de.Guzel puan aldı atama bekliyoruz şimdi alım oldukça başvuruyor şuan da başka bir iş buldu öyle ayrı eve çıktık.Cok sevindim senin adına hayır çok iyi anlıyorum insan birşeyleri kendi yapmak istiyor.InsaAllah Allah razı olsun yavrum benimle ya ona daha iyi anne olacağım artik
0 oy
tarafından
Ya kıyamam sana ya lütfen şuan oğluna sımsıkı sarıl. Kokusunu içine çek. Sen mükemmel bir annesin.
(159 puan) tarafından
Ya ama çok teşekkür ederim :)  ....❤❤❤ Artık öyle yapıyorum çok çok sağol.Mis kokuyor yavrum birtanem o benim
tarafından
Allah sana  bagislasin cnm acısını göstermesin.
0 oy
tarafından
Biliyormusun aynı şeyleri yaşadım aynı şeyleri yaşattılar bana. Ama ben kendimi toparladım. Bir sırf evimde çocuk bakmak için kendi evime geçince bir çocuk daha yaparım çok şükür şuan 23 günlük ve diğer kızımda yapamadıgm ne varsa ablası ile birlikte bu kızıma yapıyoruz herşey çok daha güzel. Eğer istiyorsan içinde niyet varsa bir çocuk daha yapıp içindeki yaraları kapat derim. Sana ilaç gibi gelicek. 
(159 puan) tarafından
Aynen inan ki ben de bir çocuk daha yapıp ona daha iyi bakmak istiyorum ilk göz ağrıma da daha güzel günler yaşatmak.MasaAllah Allah bagislasin.Esim askerliğini yapsın bir :) arada konukluk bir ayrılık olmayacak bir vakitte ben de kendimi iyice toparlayınca ınşaallah.Esim bu sefer hayır diyor tabi ilk çocukta kötü şeyler tecrübe edince onun da gözü korktu belki bana pek güvenemiyormuş gerçi çocuğa çok iyi baktığımı diyor ama
tarafından
Sende mi çocukla asker beklicen :( ben bekledim 6 ay :( Allah yardimcinz olsun zor oluyor ama gidip gelince birbirinz için daha kıymeti oluyorsunz
(159 puan) tarafından
Evet :( nasıl olacak bilmiyorum çok zor
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ayyy Allah aşkina ağzını açıp laf desen kim ne diyecek sana?Bebek senin farkindaysan hani.4-5bebek dogurunca doktor olunmuyor maqlesef.Eskiler de hiçbir şey bilmiyor bildirileri tek şey ***** saçma hurafeleri
(159 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hay Allah im işte gel de anlat bebek benim bebeğim ama kendileri doğurmuş gibi davranıyorlardı.Ben o psikolojiyle çok susmuşum ama çok sabretmişim.Hurafe dolu cidden 10 cümlenin 10 u hurafe
(6,203 puan) tarafından
Benim arkadaşımın akıllı teyzesi öyle hurafe uygulamış aklına göre bebeği tuzlayıp,sarmış bebek enfeksiyondan olmuş ve kadın zerre vicdan azabı cekmemis
(159 puan) tarafından
İnanamıyorum...Tuzlama yapan oluyormuş duymuştum.Allah akıl fikir versin vicdan yok
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Okudum valla üşenmedim:) o lohusa psikolojisiyle iyi bile dayanmissin cnm sen..ben kendi evimdeydim annem esim fln da hep yanimdaydi ona ragmen cok zor atlattim..oyuzden kendini suclama bnce..o ortamda o cahil insanlarla iyi bile mücadele etmissin..demek ki cok güçlü bi annesin..oyuzden o günleri düşünüp canini skmak yerine daha guzel anılar biriktir ogluşunla..o guzel anılar kötüleri unuttursun..
(159 puan) tarafından
Çok sağol acayip uzun bir yazı oldu çünkü:) ramazan ayında sağırlara kadar uyumazdım daha kaç şeyi yazmamışım.Tum ramazan ayı zehir olmuştu mübarek ay.Allah razı olsun...Inşaallah canım çok sagol
0 oy
(160 puan) tarafından
Ben hepsini okudum ve ayni seyleri yasadik sayilir tek fark bi evim yok hala ayni evdeyiz

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 172 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 459 göst.
26 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde NisaSultan'ınannişi♡ (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 345 göst.
13 Ekim 2020 Diğer kategorisinde 1prenses1prensAnnesi (119 puan) tarafından soruldu

380,270 soru

11,385,508 cevap

34,885 kullanıcı

...