0 oy
634 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin şuan acil bir ödemesi 15 milyar  ve parası eksik  ve para bulamıyor.Ve canı cok sıkkın. Benide 530 TL ödemem gereken bir para var eşime bahsetmeli miyim yoksa ne yapmalıyım?

13 Cevaplar

+1 oy
(1,578 puan) tarafından

Bu durumda ben olsam eşime değilde babama yada erkek kardeşime bahsederdim. Adam zaten kendine bulamıyor birde ben çıkmak istemezdim aradan doğrusu 

tarafından
Onlarda da var mıdır bilemem sonra eşim kizarsa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer hemen ödenmesi gereken bişeyse tabiki soyle ama acele bisey değilse söyleme zaten 15 bin para ödemesi var diyosun 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Gunu suresi varmi veya annen baban verebilirse onlardan alabilirsin 
tarafından
Cuma son annemde varmıdır bilmiyorum
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Bende o duruma geldim bacı 1 sene önce kartımın 700 lira borcu vardı ben onu unuttum gitti. Eşimde yüklü ödemeleri vardı eve kağıt geldi ben şok mümkün degil ödemem. Abime telefon actım bu benim borcumdu falan diye. Sagolsun hemen halletti sonra eşime dedim böyle böyle diye. Bana niye demedin dedi kırıldı tabi. Dedim senle alakası yoktu bu borcun abim kapattı hemen dedim tabi durumumuz düzeldi hemen abime ödedi o parayı altta kalmamak icin. Sen yinede söyle bacı beraber karar verin derim
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Aciliyeti yoksa hemen bahsetme
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Acil değilse ve başkasından alabilirsen söyleme bence

0 oy
(2,447 puan) tarafından
Eve giren çıkan para ortak sonuçta canım. Eşininde bilmesi gerekir bence 
0 oy
(418 puan) tarafından

Senin ödemen acil değilse şuanda bahsetme ama daha sonra eşinle paylaş yada ailenden rica et yardim etsinler sende daha sonra onlara ödersin 

0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim şimdi ödemesen de olursa ödeme. Ama ödemen şartsa orasını sen daha iyi bilirsin kişiden kişiye değişir ben ailemden istesem eşim baba kızardı galiba. Sen eşini daha iyi tanirsin
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canim  eşine  söylemelisin  bence ailene falan  söyleme esin  mahcup olur  sana  kızar bana  neden  söylemedin diye artık siz ewlisiniz  senin borcun eşinin borcu 
0 oy
tarafından
Esinden habersiz borç yaptiysan söyleme aranız kötü olur
0 oy
(4,444 puan) tarafından
şimdi olayı kendine çevir de düşün kuzum sana haber vermeden eşin ailesinden arkadaşından borç pars slıp kapatıyor senin borçtan bile haberin yok aylar sonrada sana borcum vardı şundan aldım kapattım borcumu diyor ne kadar kırıcı değilmi sen borcun olduğundan çok sakladığına üzüleceksin bence sen borcu söyle  borç alacak yine birilerini ara ama eşinin haberi olsun bence 
0 oy
tarafından
Solemelisin bence sonra solesen belki baştan soleseydin diyecek adam kadasinda ona göre biseler halletmeye çalışacak 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 864 göst.
0 oy
6 cevap 576 göst.
30 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Miraysf06 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 447 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kumsalecem (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 823 göst.

379,321 soru