0 oy
311 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (758 puan) tarafından
Kızım 2 gündüz uykusu yapar iki uykudan da ben uyandırırım bıraksam saatlerce uyur. Uyuturken de epey sallıyorum minimum 40 dk. Önceden en fazla 20 dk da uyurdu. Acaba tek uyku için erken mi? 12 aylık şu an her bebek farklıdır o yüzden internetten bakmak istemedim. Onlar hep kalıp bilgiler. Bu kadar küçükken tek uykuya geçen bebeği olan var mı?

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani onu bebek belirler diye biliyorum ben 
(758 puan) tarafından
Onu da düzenle canım bebiş doğunca zor olur
tarafından
İnan yapmadığım denemediğim kalmadı yok olmuyor. Günü gününe de uymuyor bi gece mesela kalkıyor 1 de 4 de yatıyor bir gece de kalkıyor 1 gibi yediriyorum uyuyor. Bi daha 4 gibi uyanıyor tekrar yediriyorum altını değişiyorum 6 ya gelirken uyuyor. Karnını doyuruyorum uyanmadan diyorum açlığına uyanmasın ama yok uyanacagı saatte uyanıyor. Geç yatırdım olmadı erken yatırdım olmadı. Olmuyor. Zor olacağının farkındayım ama elimden başka bişey gelmiyor. Annemde olacağım doğumdan sonra bi buçuk yaşını bulur geri dönmemiz inşallah düzelir.
(758 puan) tarafından
Valla doğrudur bebeklerin sağı solu belli olmuyor
tarafından
Tek rahatlığım ağlayan bi bebek değil uyanıyor veriyorum eline oyuncaklarını uyumazsa oynuyor ben uyuyorum ama tabi yat kalk yat kalk o da sıkıntı oluyor sarhoş gibi oluyorum
(758 puan) tarafından
O da iyi canım beterin beteri var
-Reklam-
0 oy
tarafından
13 aylıkken gecirdim ben. Baktım gece geç uyumaya başladı o zaman tek uykuya geçti. Gece vaktinde uyuyorsa 2 uyku yapabilir ama süreyi ileri atıyorsa tek uykuya geçme zamanı gelmis
(758 puan) tarafından
Aynen canım ben uyandırıyorum ya hep çok mutsuz uyanıyo uzun Bi süre de kendine gelmiyo çok kafam karışık açıkçası
tarafından
Bizim de öyle ben uyandirirsam o gün çok huzursuz oluyor kendi uyanırsa mutlu oluyor. Bence tek uykuyu dene ilk uykusundan uyandırma istediği kadar uyusun akşam da vaktinde uyut. Baktın olmuyor yine şu an yaptığın gibi devam et
(758 puan) tarafından
Aynen yarından sonra öyle yapacağım canım inşallah iyice sarpa sarmaz ☺️
tarafından
Insallah canım Allah yardımcın olsun  :))
(758 puan) tarafından
Amin hepimizin ☺️
0 oy
(549 puan) tarafından
Erken canım en azından 15 aylık olana kadar iki uyku yapsın gelişimi için önemli.Kızım 17 aylık 1 ay kadar oluyor tek uykuya geçeli acele etme gelişimleri için çok önemli uyku
(758 puan) tarafından
Kız benim bebeğim doğduğundan beri böyle uykuyu hiç sevmez. İki uykuya da 7 aylıkken geçmişti
(549 puan) tarafından
O zaman sen bilirsin bebeğini en iyi tanıyan sensin sonuçta
(758 puan) tarafından
Evet canım teşekkür ederim
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Benim kızımda aynı dediğin gibi ama tek farkı ayağımda 10 dk içinde uykuya dalar. Öğlen 12.30 da uyur 2.30 da yada 3 te uyanır akşam üzeri 4 5 gibi uykusu gelir uyuturum bu sefer gece uyanıp sabaha kadar ayakts geçiririz. Mecburen tek uyku yapıyoruz. Şuan 11 buçuk aylık 3 aydır böyle 
(758 puan) tarafından
3 aydır mı? Yani 8 aydan beri tek uyku mu uyuyo canım
(1,169 puan) tarafından
Evet. Sebebi karışık hasta oldu ve düzeni değişti. Gece 3 te uyanıp sabah 7 ye kadar oturuyorduk. Öğlen 1 de uyanıyordu. Öğlen uykusu uyumadı gereken saatte kahvaltı ediyordu. 3 te öğlen uykusu uyuyup akşam 6 da uyanıyordu. 11 de gece uykusu gece 3 te yine ayaktaydı. Çok fazla uyku sorunu yaşadık doğduğundan beri zaten
(758 puan) tarafından
Anladım canım eğer dayanabiliyorsa sorun yok demektir
(1,169 puan) tarafından
Yani akşama doğru sersemleşip huysuzlanıyor biraz ama oyuna dalınca geçiyor gibi
(758 puan) tarafından
Oyalamak önemli o noktada
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Bence o şekilde dene oğlun huzurlu olursa devam edersin internet cidden hep kalıp bilgiler oğlum 8 aylık nette 3 saatte bir uyuması lazım diyor oğlum 2 kere 45 dk zor uyuyor mesela
(758 puan) tarafından
Aynen canım onlara hiç bakmıyorum bile ben. En iyisi tecrübe edenden bilgi almak.
(14,036 puan) tarafından
Gorumcemin oğlu 15 aylık tek uyku uyuyor çocuktan çocuğa değişir bence
(758 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Ben 13-14 aylıkken tek uykuya geçirdim daha iyi oldu 
(758 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(71 puan) tarafından
Tek uykuya gececek gibi mesaj veriyorsa gecir ha birde sallamayi birak artik yazik sana ya
(758 puan) tarafından
İşte tek uykuya geçince çok uykusu olur sütünü içerken uyuyakalır diye ümit ediyorum
0 oy
tarafından
Erken canım  geçirme 
(758 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ☺️
0 oy
(6,681 puan) tarafından
11ayliginnan kizim yalniz oylen uyuyo 1de uyuyup 4-5arasi kalkiyo bide 9da uyuyo
(758 puan) tarafından
Epey uyuyo maşallah canım
(6,681 puan) tarafından
Evet yoruluyo cunki surekli abisiyle  benle oynuyo bos oturmaya izin vermiyorum
(758 puan) tarafından
Anladım canım inşallah ben de başarılı olurum
0 oy
(439 puan) tarafından
Benim bebeğim de 1 yaşında geçmişti tek uykuya istemiyordu uyumak 2 uyku yapsa bile gece geç uyurdu sabahladığımızı bile bilirim o yüzden tek uykuya çevirmiştim
(758 puan) tarafından
Gece geçe kalmamak için ben kaldırıyorum iki uykusundan da
0 oy
tarafından

Sallamaya alıştırman iyi olmamış senin için çok yorulursun benimkide 1 yaşında  5 inci ayından 10 uncu aya kadar ben yanında yattım öyle uyudu hiç sallamadım ben şimdi 2 kere uykusu oluyodu genelde bi öğlen bi akşama doğru ama artık tek uykuya indi çünkü eğer 2 defa uyursa gece uyumuyo tek uykuda gece bi uyuyo saat 10 ile 11 arası sabah 10 a kadar uyuyo TEK uykuya geçmesi lazım artık annesi 

(758 puan) tarafından
Tek uykuya geçerse sütünü içerken kendi uyuyakalır diye ümit ediyorum
tarafından
Benimki öyle inşallah seninki de öyle olur
(758 puan) tarafından
İnşallah canım ☺️ dua et bana
0 oy
(48,735 puan) tarafından
uyumuyodu genelde tek uykuyu bile
(758 puan) tarafından
Demek seninki hiç sevmiyor uykuyu
0 oy
(13,927 puan) tarafından
Benimki 12 aylık olduğu gün gündüz tek uykuya geçti. Bence erken degil ama ben mudahele etmedim kendi isteğiyle o şekilde uyumaya başladi.
(758 puan) tarafından
Kendi isteği ile nasıl oluyo canım sen uyutmaya götürmüyor musun
(13,927 puan) tarafından
Hayır hic zorla uyutmadim. Kendi kendine uyur.
(758 puan) tarafından
Anladım kukuli ☺️☺️
0 oy
(10,562 puan) tarafından
Hep tek uyuyup 12 aydan beri 1 defa uyuyor 
(758 puan) tarafından
Anladım canım senin küçük bebeğin de vardı dimi
(10,562 puan) tarafından
Evet cnm 3aylık
(758 puan) tarafından
Maşallah canım Allah bağışlasın
0 oy
(912 puan) tarafından
12,5 aylikken gectik canim yani 2-3 haftadr tek uyku yapiyor yaklasik 1-2 saat arasi uyuyor kizimda mutlu bnde :)
(758 puan) tarafından
Ben de ilk denemeyi yarın yapacağım canım umarım biz de mutlu oluruz
(912 puan) tarafından
İnsallah canim
0 oy
tarafından
12 ayın sonuna doğru tek uykuya gecti
(758 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benimkide yaşına yeni girdi canım bende iki gündür tek uykuya gecrdim oglen birde yatryorum üçe kadar uyyo sonra dokuz buckta yatryorim akşam iki uyku olunca akşam on onbir gibi yatiyo oda geç bana göre bnmkide yanma yatip emer uyur bana göre de o zor iyce dalana kadar birakmiyo kalksam gözü kapali meme ariyo
(758 puan) tarafından
Sabah kaçta kalkıyo canım
tarafından
Sekiz buçuk dokuz gibi kuzum
(10,562 puan) tarafından
Aynı benim kızın uyku saatleri tek uykuya al cnm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,585 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 253 göst.