0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ya psikoljin bozuldu resmen hiç iyi değilim beta hcg beklenenden az artmış doktor biraz bekleyelim dedi ama beni neler bekliyor bilmiyorum korkuyorum 7.5 ay sezaryen olmuştum bebeğimi kaybettim. Neler olurda acil hastaneye gideyim lütfen bilgi  verir misniz ?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yan boşluğuma baya ağrı giriyordu benimkinde. Bel sırt ağrısı olmuştu. 
tarafından
Dis gebelik miydi yoksa kimyasal mi son 1 saattir karin ağrım var çok korkuyorum.
tarafından
Bı dr dış gebelik dedi biri kimyasal dedi en son kürtaj yapalım dediler ne olduğunu anlayamadan kendi düştü hastaneye gidebilirsen git ama gidemezsen sakin ol stres etkiliyor
tarafından
Yarın yola çıkcam uçakla 1 saatlik korkuyorum ya yola bisey olurda diye
-Reklam-
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Beta 22 çıkmıştı kimyasalmış iki gün sonra gitti zaten yeni evliydim  çok etkilenmiştim on gün kanamanın ardından şuan 4 yaşındaki oğlum olmuştu üzülme yani öyleyse bile üstüne hemen oluyo genelde 
(1,908 puan) tarafından
Azalmamış artmış korkma hemen stresten uzak dur şuan verende  alanda  Allah genelde sağlıksızlar tutunamıyo o yüzden  başka şeylerle uğraş vitaminlerini düzenli  kullqn yorma  kendini
tarafından
Doktor beklenen den az yükselmiş boşta olabilir dışta olabilir takipte al dedi ama dış gebeliği araştırdım çok zormus iç kanama bile olabiliyormuş stresten mi karnıma ağrıma girdi yoksa dis gebelik belirtisi mi bilmiyorum :((
(1,908 puan) tarafından
Herkesinki bir olmuyo  boşuna  stres yapıyo olabilirsin illa daha hızlı yükselcek diye şart yok tedbir al tevekkül et
tarafından
Çok evhamliyim malesef. Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin..
(1,908 puan) tarafından
Amin inşaallah canım
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bende kimyasal gecirdim kaset test yaptim cikti orda 15 gun sonra kontrole gidecektim kan vermemistim bi gun once kanamam oldu gittim olmasi gerekenden az artmisti duzenli kan verdim iki gun daha azyukseldi sonra duştu bhcg adet kaniyla gitti tekrar adet olmadan hamile kaldim 25 haftaligiz suan 
tarafından
Peki herhangi bir belirti yaşadınız mi
(1,921 puan) tarafından
Adet olacak gibi cok karnim agriyordu ama hamilelikde de oluyor o ondan baska bi belirti yokdu
tarafından
Anladım cnm sahol.
0 oy
(41 puan) tarafından
benimde 10 15 gun bi kanamam oldu bende ilac kullandım ondan uzado sandim sonra doktora gittim büyük ihtimalle düşük yapipsun dedi sonra kana vakti düşük deilmis bi kac kez kontrol edildi sonra yatış yaptilar kontrol altında tutulup bi  kez agir bikasik agrim oldu sonra  igne ile hamileliği bitirmislerdi sonta 6ay sonra normal gebelik oldu şükür suan 9 aylik kızım var 
(41 puan) tarafından
tam hatırlamıyorum ama cok yeniydi  ama iki gune bi kan veriodum 2 3 kez gittim sonra beni büyük bhastaneye gönderdi orda yatış yaptılar baya ufakti görmek de bile zorlandılar oydu buydu derken bi hafta yattım igne verdiler sonra
tarafından
Igneyle halloldu yani ne güzel ameliyata gerek.kalmadan
(41 puan) tarafından
aynen öle kanamam falan olsaydı ameliyat olabilirsin dediler benimkk cok rahattı esim geliodu doktor izin vermiodu her an bisiolur diodu ama bende bı kez agri oldu yoksa cok rahattim ole sadece bi hafta yattım igneylede degerler sifir olunca çıktım
tarafından
Bende perşembe kan vercem sağlık ocağında sonuca göre acile giderim artık :(
(41 puan) tarafından
aynrn canim aksaltma benimki rahatti ama tehlikeli birşey
0 oy
tarafından
Boş gebelik yaşadım hiçbir belirtim olmadı 
tarafından
Nasıl sonlandı peki
tarafından
8 haftalıktı gittiğimde kese var bebek yoktu 1 hafta daha bekledim 3 doktor baktı yine aynıydı sonuç kürtaj oldum.kanamam olması için özel bölgeme bişey sürüp ilaç verdiler kanamam oldu parça düştü sonra bayıltıp yaptılar
tarafından
Anladım cok geçmiş olsun.
0 oy
tarafından
Kimyasal gebelikte değer 100 u bulmadan düşmeye başlıyor birden ve adet görüyorsun sadece rahim duvarı kalinalsiyor 

Diş gebelik de normal gebelik gibi ilerliyor ama fallop kanalına yerleştiği için ondada anı beta yükselip düşmesi oluyor 

Boş gebelikte her şey normal gebelik gibi ilerliyor kese belirli haftaya kadar büyüyor ama döllenmemiş yumurta olduğu için kese icin de bebk gözlemleyemiyor 

Bir belirtisi var mı derse de diş gebelikte genelde şiddetli şancı ve anı kramplar oluyor 

Kimyasal veboş gebelik ise normal gebelik belirtileri gösteriyor 
tarafından
Ben en çok dış gebelikten korkardım sanırım başıma geldi. Beta 6 gün önce 53 çıktı bugün 197 yükselmiş ama az yükselmiş dedi doktor adetime göre 4+2 yim.bugun
tarafından
Değil-dir inşallah canım benim kotuyu düşünme iyi diyelim iyi olsun inşallah
0 oy
tarafından
Benim de oglum dan once az atmıştı ve adet gunum de adet oldum bir nevi dusuk gıbı birseydı canım
tarafından
Anladım sağolun yazdığınız için
tarafından
Rica ederim ihmal etme kanına karısıraa zehırleyebılır
tarafından
Çok korkuyorum açıkçası ama yarın bir saatlik uçak yolculuğum var onu anlatırsam hayırlısı ike evime gidince hemen hastaneye gidicem
tarafından
Rabbım yardım etsin insallah canım
tarafından
Allah razi olsun.
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Hem dış gebelik hem kimyasal geçirdim dış gebelik te beta düzenlı artmıyordu kanama da olmadı 5 gün hastanede yattım igne yapıldı kimyasal gebelik te de beta yükselmedi 15 gün sonra kanamam oldu kendiliginden bitti 
tarafından
Dış gebelik baya zor diyolar geç kalkınırsa ameliyat bile gerekebiliyormus korkularım o yüzden
(5,134 puan) tarafından
Evet canım geç kalmamak gerekiyor bebek rahim yerine tüpe yerlestigi için orda büyümeye başlıyor ve tüpü patlatıyor zaten doktor bakıyor beta ya göre igne yapıyor
tarafından
Sizin süreç nasıl.ilerlerdi dış gebelikte k.bkmayin çok soru soruyorum:(
(5,134 puan) tarafından
Beta düzenli yükselmıyordu kanama da olmadı  ugs bakıldı kanala yerleşmiş igne yaptılar kanamayla beraber gitti
tarafından
Ben bugün kan verdim bide perşembe vercem eğer yine düzensiz yükselmişse direkt hastaneye acilden giris yapayım diyorum.
0 oy
tarafından
Seninki kimyasal canim bende de oldu bir hafta geçmeden ilk kahverengi leke geldi sonrada adet kanaması gibi beş gün kanamam oldu 
tarafından
Dış gebelik tehlikeli diyolar umarım kimyasaldır kendi kendine düşer. :((
tarafından
Insallah canim diş gebelik biraz zor oluyor diyorlar
tarafından
Normal.adet günün den 1  hafta sonra mi sende kanama başladı. Benim adetim şuan 3 gün geçti

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 422 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
24 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 120 göst.
20 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tuqceee (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
26 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...