0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (4,237 puan) tarafından

Kizlar 30 haftalik.olduk hâlâ prensesime isim.bulamadim modern olmasi şart degil ama.kuranda gecen bi isim.olsun istiyorum ikra nur da takili.kaldim eşim beyefendi pek sicak bakmiyo.liste yapiyim diyorum yazdiklarinizdan tesekkurler.simdiden canlar<3

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Neden Kuran'da olmasını istiyirsun ki canım? Ben kızıma peygamber hanımlarının isimlerinden koydum sen de öyle yapabilirsin
(4,237 puan) tarafından
Yani dını bi isim olsun istiyorum cani. Anlami guzel
tarafından
Sana şöyle diyeyim canım. Kızımın adı Hafsa. Peygamberimizin hanımı Ömer radiyallahu anh'in kızı. Kelime anlamı da aslan yavrusu gibi bişey. İkinci kızıma da Zeynep koyacağım insaAllah. Hafsa ismini koyarken anlamına bakmadım bile. Çünkü peygamber efendimiz hoşlanmadığı isimleri degistirirdi. Hafsa ya da Zeynep değiştirdiği isimlerden değil. Onun için koyulabilir bir isim diye koydum. Sen de sahabelerden vs bakabilirsin isimlere. Kuran'da olan her isim anlami güzel demek değil
(4,237 puan) tarafından
Biliyorum canim.anlamida onemli tabiki arastirdim aslinda ama karar veremiyorum nedense bi turlu belki degisik isimler cikar diye yazdim
-Reklam-
+1 oy
(286 puan) tarafından
Asel ismi kuranda geçiyor bnce canım ama kuranda grcmesi şart değil anlamı güzel olmalı bak mesela şeytan da kuran da geçiyor ama anlamı güzel değil Aleyna ismi de öyle bildiğim kadariyla
(4,237 puan) tarafından
Evet aleyna yi bi yerde okumustum.koyulmasin diye dıni isim olsun anlami.guzel.olsun istiyorum zaten canim
(286 puan) tarafından
Anladım canım inşallah bulursun bnde öyle düşünüyodum hep internetten hoşuma gidenleri listeledim eşime gösterdim hiçbirini begenmedi Zerrin dedi bnde kuranda geçmiyor dedm günah oluyor öyle çocuk hesap soruyor diğer dünyada günahı üstüme diyince koydum bnde
(4,237 puan) tarafından
Zerrin degisik aslinda herkeste olan bi isimde degil hayatimda bi.zerrin ozer de gordum bide bizim bi.tanidik vardi
(286 puan) tarafından
Aynen canım bnmde hoşuma gitti die ses etmedim zaten sjssjkaak
+1 oy
(16,490 puan) tarafından

Hira hıranur

Hifa hifanur

Kızım Duru Bide <3

(4,237 puan) tarafından
Durunun yeride ayri ama demi❤
(16,490 puan) tarafından
Evet canım
+1 oy
(188 puan) tarafından
Canım kizimin adı enfal Kur'an da süre anlamı ganimet daha dagrusu adı Enfal Şura 

Şura da Kuran'da geçiyor meclis toplantı gibi anlamları var iki ismi de Kuran'da geçiyor şurayı eşim koydu ama enfali çok severek ben koydum anlamdi da cok güzel ganimet
(4,237 puan) tarafından
Enfal ismini ilk defa duydum degisik ve guzel şura da guzel tesekkur ederim canim
(188 puan) tarafından
Rica ederim canım
+1 oy
tarafından

21 gün önce doğum yaptım kızıma Asel ismini koyduk. Kur'an da geçiyor anlamı da cennette akan bal ırmağı :)

(4,237 puan) tarafından
Evet asel inan okadar cokki etrafimda adiyla yasasin prenses insallah
tarafından
Sağol canım seninkide
(25 puan) tarafından
Aynen
+1 oy
(188 puan) tarafından

Bak bunlarda var canım 

image

(4,237 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim bende bi liste yapip karar verim artik☺
(188 puan) tarafından
Ben öyle yapmıştım
+1 oy
(1,043 puan) tarafından
Betül ismini düşünebilirsin arkadaşımın kızının ismi anlamı da çok güzel. 
(4,237 puan) tarafından
Betulu yazdim eve guzel.isim tesekkur ediyorum canim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 193 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 184 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Funda97 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 409 göst.
29 Nisan 2022 Aile kategorisinde Rabia6606 (2 puan) tarafından soruldu