0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Duygularımı kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Anne olmak çok güzel ama kendimi çok özledim. Anne olmayı öğrenirken kendini unutmayan varsa nasıl oldu ne yaptınız. 

Klişeleri geçelim hergün duş al kendine zaman ayır spor yap vs. vs. 

Gerçekten yapılabilecek bişey varmı yoksa buna alışmalımı

9 Cevaplar

0 oy
(1,396 puan) tarafından
Bebeğime evime ayırdığım zaman kadar kendime de zaman ayırıyorum 
(11 puan) tarafından
Mesela ne yapıyorsun ve ne zaman çocuğun ne kadarlık
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
En ne zaman kaş bıyık aldım biliyor musun doğumdan 3 gün önce ve şuan oğlum 97 günlük. 
(11 puan) tarafından
Bende oğlum 2 aylıktı şimdi 6 aylık. Geçen ağda yapayım dedim tüm gün sürdü otur kalkla
(13,202 puan) tarafından
Ütüyü bile ki bebek eşyası az önce 2 saat sürdü onun yanında
(11 puan) tarafından
Ben artık ütülemiyorum
(13,202 puan) tarafından
Kurutma var aslında sıcaklık görüyor ama eşim erdikçe yapmaya çalışıyorum
0 oy
(17,876 puan) tarafından
Kabullenmek lazım bununla yaşarken kendinide çok sevmek lazım bunun geri dönüsü mümkün değil bu yüzden kabullenirken kendinide ihmal etmemen ve sevmen lazim
(11 puan) tarafından
Çok seviyorum kendimi onun için özledim ama bu sürece alışırken bişey yapmak lazım böyle gitmiyor
(17,876 puan) tarafından
Ne yapabilirsinki nasil bisey yapilabılir
(11 puan) tarafından
Bilmiyorum ki
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Anne olmak çok güzel bir duygu, Allah isteyen herkese versin inşallah.  Ama zor gerçekten. İnanır mısın saçımı tarayacak dermanım yok. İçimden de gelmiyor. Her gün üzerimde pijamalar. Saçlar toplu ve birbirine girmiş. Duş Vs bunları alıyorum elbet onda sıkıntı yok ama bakım yapamıyorum kendime. Önceden hatta hamileyken güzel güzel evde bile olsam giyinirdim. Saçımı düzleştirir hafif makyaj yapardım. Ama yok resmen halim perişan.
(11 puan) tarafından
Bence bunlar beden yorgunluğu değil ruhsal yorgunluk. Kafa kafaya verip çözüm bulalım hormonlar allak bullak.
0 oy
(286 puan) tarafından
Bende kendime bakamayanlardanim artık kendime bakasim da gelmiyor açıkçası 
(11 puan) tarafından
Tabi bir zaman sonra içinden gelmiyor unutuyorsun yol yakınken bir çözüm bulmak lazım
0 oy
tarafından
O büyüycek kendi kendine oynamayı öğrenicek ortalık karıştırmayı öğrenicek. Seninde kendin ayırıcağın çok zamanın kalıcak. Hep bebek kalmıycak illa ki büyüycek 
0 oy
(424 puan) tarafından
Bence alismalisin bebeğim 3 aylık kaşım biyigim aldı başını gidiyor saçlarımı taramaktan başka gözle görülür bir bakımım yok ki şikayetci de değilim en fazla 1 2 senemi bebeğime ayircam tamamen sonrasında zaten istesen de şimdiki kadar dip dibe olamıyorsun okulu kreşi fln derken çocuklar saatlerce evde olmuyo olsada çişini ögreniyo yemek yemeyi biliyo en fazla ömründen gidicek 2  sene değmez mi sence bı de bu yönden bak ❤️❤️
(11 puan) tarafından
Değmez çünkü bu süreç sağlıklı bir birey olmazsam çocuğumda sağlıklı olamaz ruhsal olarak çöküşteyim ve dibe inmeden kurtulmam lazım bu halde oğlumada faydam olmazki yüzümde bir maskeyle dolaşıyorum daha ne kadar takıcam o maskeyi Bi yerde anlamıcakmı çocuk
(424 puan) tarafından
Değmez diyosan o zamn bebeğini annene yada kayinvalidene bırakarak kendine vakit ayırabilirsin bunları düşünüp kendini bunalıma sokacagina evlat sabihi olamayanlari yatağa bağımlı çocuğu olanları düşün şükret emin ol dış görünüşden önemli şeyler var  üzme kendini
(11 puan) tarafından
İnan bırakıcak biri olsa bırakırım ama kimseye güvenemiyorum. Sorunda bu zaten kendimi özlemem her şeyimi oğluma adamamdan ama zaman geçtikçe enerjim kalmıyor. Şarj olmam lazım
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Düzelir zamanla kendine vakit ayır mutlu olacağın şeyler yap.

0 oy
(636 puan) tarafından
Valla kuzum ben de unuttum kendimi. Ev çamaşır bulaşık çocuk derken kendime vakit ayıramıyorum. Sabah ezan okunmadan kalkıyo bebeğim. Gün bitmiyor zaten. 9a kadar anca kahvaltı yapıyoruz. 10da bebeğim uyuyo hemen bulaşıkları toparlayıp evin içerisini toparlayıp bulaşıklara geçiyorum. 1 saatte uyanıyor. Sonra sırf onunla ilgileniyorum. Öğlen uyuyo. Hemen yemeğe girişiyorum. 1 saat sonra tekrar uyanıyor vemkıpır kıpır hiç durmuyor. Başka bi iş yapamıyorum. İkindin uyudumu da hemen hayvanlara bakıp geliyorum yemeğimi yiyorum çamaşır varsa onları hallediyorum zaten gün bitiyor çok yoruluyorum :( 
(11 puan) tarafından
Ben bazen evi hiç toplamıyorum boş boş oturuyorum o uyurken e haliyle ertesi gün iki katı yorgunluk
(636 puan) tarafından
Bazen ben de de oluyor. Koltuğa sırtımı dayayıp bacaklarımı uzatıyorum öle oturuyom yorgunluk çöküyor. Saf gibi oluyom :) valla bugün doğum günüm ama bir temizlik topuzum altımda kareli pijama duruyor :) bebenin peşinden dolanıyom
(11 puan) tarafından
Nice mutlu yaşlara her günün bir öncekinden güzel olsun

İlgili bir soru bulunamadı

381,071 soru

11,408,424 cevap

34,945 kullanıcı

...