0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
Eşimden birsey istediğimde bana hayır diyor ama annesi şunu alın deyince aliyor çok sinir oluyorum. Mesela bebeğimin eli sürekli ağzında dişleri kaşınıyor galiba parmakları kıpkırmızı oluyor bende diş kasiyici alalım bir tane dedim alamam dedi bana dün annesine görüntülü gosterirken gene eli agzindaydi annesi de benim dedigimi dedi telefonu kapattiktan sonra bana diş kasiyici alalim diyordun alalim bir tane diyor ama ben deyince hayir diyor. Bebegim 5 ay 10 günlük oldu tadımlara baslasam mi dedim bana herseyin vakti var 6 aylik olunca basla dedi çıkıştı. Annesi çorbalara başlayın artik bu sefer de yemez bak gec kalmayin dedi bana gelmiş ek gıdaya başla yavaş yavaş diyor. Napayım ne diyeyim ben bu adama ya herkesin kocası mi böyle yoksa bi benimki mi böyle 

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tabikide benim dediğim olur eğer ben ve eşimle ilgili ise 
-Reklam-
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Seninki cinsmiş bacım açık açık konuş bence
(274 puan) tarafından
Konuşuyorum anlamıyor ki yok öyle birsey diyor
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Madem böyle yapacak anasının dizinin dininde otursaymış. Sen boşver herkesi canım.. her insanın karakteri farklı oluyor. 
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Yanı bizi ilgilendiren konuysa benı 

Annesiyle başka ise annesini 
0 oy
(426 puan) tarafından
İkisi de değil ancak kendi kafasına yatarsa yapar bişeyi :) ama bu çocuk mevzusunda böyleuse sadece takma bence çünkü annesinin tecrübeli olduğunu bildiği için daha çok güveniyordur doğal olarak bizde arada böyle şeyler yaşıyoruz ben dediğimde olur mu ki öyle diyor annem ya da annesi de benim dediğimi söyleyince tama diyor
(274 puan) tarafından
Büyük ihtimalle öyle düşünüyor ama bende gereksiz birsey istemiyorum zaten bunu bi anlamadı.
(426 puan) tarafından
Aman canım boşver üzme kendini buna takılıpta güzel güzel tatlı dille söyle alır o da merak etme
(274 puan) tarafından
Alması önemli değil. Bi diş kasiyicida bile beni değil annesini dinliyor ona bozuluyorum ki daha önce bunun kavgasını da ettik yani hala aynı
0 oy
(7,953 puan) tarafından
Benim dediğim olur tabiki 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
genelde annesi ile aynı kafada olduğumuz için bizim için sorun yok bildiğin kayınvalidemle ben aynıyız yani düşüncelerimiz falan hep genelde aynı olur o yüzden hep söylerim gelin kaynananın toprağın çeker derler de bence gerçekten öyle çünkü ben de kayınvalidem çok benziyoruz birlikte yaşadığımız için zaten sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür ama eşimle ben genelde daha çok ağız birliği yapıyoruz
0 oy
(225 puan) tarafından
Çocuğumla alakalı konularda öncelikle benim dediğimi uygular ama başka bir konuya kendine göre hangisi doğruysa onu uygular
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Valla aynısı canm benim eşimde maalesef öyle ben diyince mantıklı gelmez ama annesi diyince hemen 
(274 puan) tarafından
E nolcak böyle ben çok sinir oluyorum
(2,126 puan) tarafından
Ah ah bilmiyorum canm düşün ben birde birlik oturuyorum ağzının içine bakıyor resmen bişey yapmak için
(274 puan) tarafından
Ay yok bizim Allahtan aramız 3 saat
(2,126 puan) tarafından
Allah yardımcımiz olsun canm
0 oy
(5,220 puan) tarafından
keserim ula öyle adamı heralde benim dediğimi yapacak sıkıyosa yapmasın =) 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Var hepsinin öyle huyları sütüm  gelmedi neredeyse hiç mama vermeyecekmişim sütüm gelecekmiş aç kalsınmış çocuk Allahtan annem yanımdaydı da kimseyi eşim dahil iplemedik. Ve eşimle ciddi kavga ettim bu konu için. Hala arada inat ediyor. Herşeyde değil ama bu konuda. Oda illaki lazım mı alalım mı dedi annesine mesela ciddi ayar olmuştum. Ki şu grupta en anlayışlı en yardımcı kocalardandır benimki düşün. Ezdirmem kendimi asla bebeğin annesi benim annen veya ablamlar değil demişliğim var. 
(274 puan) tarafından
Bi defa kavga ettim zaten ama kabul etmiyor. Bende dedim aynısını şimdi de hatta sen o diş kasiyiciyi al ben onu nasıl çöpe atıyorum dedim. Ama derdin ne senin sana huzur batıyor falan diyor.
(13,202 puan) tarafından
Benimki de aynı balkondan fetva veriyor annen onu dinliyorsun dedim inkar ediyor. Normalde öyle değildir ama aramız bozuk kaynana ile ondan sonra yapmaya başladı. Normalde bizim fikirlerimiz her zaman öncedir.
(274 puan) tarafından
Aynen bizimde aramız bozuk kaynanayla 5 aydır konuşmuyorum. Onun öncesinde eşimle aramda hiç bir sıkıntı yoktu kaynanayla aram bozulunca annesine düşkün oldu
(13,202 puan) tarafından
Bizimki de ortayı bulcam diye çatlıyor. Bulunacak bir orta yol yok dedikçe deliriyor
0 oy
(1,433 puan) tarafından
Annesi deneyimli diye onun dediğini dinliyor güvenmiyorlar bize :)
(274 puan) tarafından
Evet ama bende kendimi kötü hissediyorum yani bi diş kasiyicida da anasının sözü dinlenmez ki
(1,433 puan) tarafından
Haklısın canım tabi ki dinlenmez zamanla düzelir herhalde
(274 puan) tarafından
Inşaallah canım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Allahım kriz geçireceğim ne demek alamam ya ??? Kıyameti kopar bence bi de başkası diyince alınıyor o çocuğun annesi sensin. Canım birşey alınacaksa diret o almıyorsa para ver ben alacam  de huzur bırakma yavaş yavaş alışacak 
0 oy
(1,433 puan) tarafından
Benimki de dünyada tek çocuk doğuran kendi bacısı sanıyor her şeyi ona sor diyor :))
(5,406 puan) tarafından
:))) bu da ayrı bir tür  işte
(1,433 puan) tarafından
Bacısı bir kere bile hayırlı olsun demeye aramadı bir de
(5,406 puan) tarafından
Ama ondan iyisi yoktur. Benim de görümce sorunsalim var hem aramaz sormaz hem de yenge beni aramiyor surat  asıyor tavır yapıyor diye her yerde konuşur. Millet beni uyarıyor niye öyle yapıyorsun konuş diyorlar deli oluyorum  var ya
(274 puan) tarafından
Ablası yok şükür :)
(5,406 puan) tarafından
Çok şanslısın nur :))) bunlar da 2 erkek 1 kız işte
0 oy
(530 puan) tarafından
Vallahi önce sadece ablası ne derse onu yapıyordu 6 ay boyunca kavga ettim görümcemle şimdi 1 yıldır konuşmuyorum annesini pek dinlemez ama ben olum annssi olsun yerine göre dinliyor 
0 oy
tarafından
Genede sen alalım dedin kaşıyıcı alalım demiş kayınvalidem yok ama eşimde ablasını çok dinler aynı sorun bizdede var
(274 puan) tarafından
Güzelce söyleyince yok öyle birsey diyor. Kavga edince sana huzur batıyor diyor bunun beni anlaması için bi 5 10 sene geçmesi lazım herhalde
0 oy
(143 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun vallah bu durum zor  eşim çok şükür bir şey dersem yapar aynı şekil bende ona karşı öyleyim bir dediğini iki etmem   o da benim icin aynı...:) 

(274 puan) tarafından
Maşallah Allah bozmasın :)
(143 puan) tarafından
Amin allah razı olsun inşallah  , rabbim en yakın zamanda eşine de bir yol gösterisin...
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Senin ki cins canım çocuğum hakkında ki kararları eşimle ortak veririz bilmediğimiz olursa sorarız 
(274 puan) tarafından
Olması gereken sizinki canım
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Öncelikle belki benle aynı fikirde  olmayanlar  olabilir  ama benim çocuğuma  babası ne karışır  ne biliyor ki erkekler  çocuk  hakkinda  gelip bana ek gıdaya başla diyemez ben bilirim  evladim  için ne iyi ne kötü  zaten kaynanaya  gelince her donemin  şartları  vs farkli oluyor  ben bebekden şekerli bi mama yediriyorlarmis  nisasdadan  napim bende mi yedireyim  mamalarda  bile şeker  var diye vermiyoruz  yani  kimin sozunu  dinler dersen tabiki benimm  her konuda  benim lafimi  dinler çünkü  o taraf kendi menfaatlerinden  başka bişey düşünmez  ... kaynanam hemen doğar doğmaz banyo yapdrlm  dedi hayır göbek bağı  düşücek  dedim gitmiş pansuman  malzemesi  almış o ne dedim göbek için kullaniliyor  hayir  doktor bişey surme  dedi dedim diğer gün gelmiş  gene surmeye  kalkıp hayir  kullanmicam  ya dedim esimde o zaman annesine  kızdı niye israrla  usdelion  diye yani kim doğruysa  öle dawranmali  esin beni tutsun  isdemem annesinide  tutsun  isdemem  hatta bazen ben derim eşime annene iyi davran diye  ama benim bebisime  ben karar veririm:) umarım aciklayici  olmusdur :)
(274 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum ama babasi sonucta internetten bebegi olan arkadaslarindan falan arastirip ogreniyor ama sonucta ek gıdayı ben hazirlayacagim bebeğimin bütün bakımını yapan 24 saat yanında olan benim benden iyi bilemez. Bazen fazla karışıyor ama babası diye sesimi çıkarmıyorum. Kaynanam bize de doğduğundan beri Zeytin yağı verin çocuğa Zeytin yağı sürün su verin falan dedi ama eşim o konuda bana bıraktı ben vermedim.
(1,466 puan) tarafından
Ben mamasina  çok az zeytinyağ  koymusdum  kabız oldgnda   ama tabi  bu senin haklı oldunu  deisdrmz :)
0 oy
tarafından
Sende kocana hiç danışma bile kendin yap sonuçta sen büyütüyorsun kafanada takma bence  böyle ana kuzularida niye evleniyor ki otursaymış dizinin dibinde 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy
19 cevap 636 göst.
0 oy
28 cevap 1,028 göst.
0 oy
29 cevap 728 göst.
2 Mayıs 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,926 soru

11,373,213 cevap