0 oy
576 göst.
Diğer kategorisinde (5,492 puan) tarafından
Demin eltim aradı o sana uğrayacağız diye, çocuklar kayınvalidemi özlemiş. Bende hastane işim var ama buyrun dedim annem evde. Kayınvalidem de demin diyo ne ikramlık yapacaksan yapayım. Ben kahve çikolata düşünülüyodum, o da kahve oluyo çay yaparız siz gelene kadar dedi, 4 çeşit ikramlık çıkarttırdı buzluktan. 1 saat anca oturacaklar. Bana fazla geldi ama bilmiyorum ben mi dar düşünüyorum

16 Cevaplar

+2 oy
(4,040 puan) tarafından
Misafir geldiyse ben ne var ne yok çıkarırım ben senin gibi düşünmezdim elti de misafir bence
(418 puan) tarafından
Katılıyorum
(5,492 puan) tarafından
Çok oturmayacakları için dedim, 1 kahvelik anca oturuyolar çocukların yasağı olduğu için
(418 puan) tarafından
Olsun 4 çeşit ikramlıktan hepsinden azar azar koyun genede zengin gözüksün misafir olduğu için:)
(4,040 puan) tarafından
Yine de yaparım yerlerse yerler kendileri bilir benim bebek olduğu zaman kaynanamın misafiri gelmişti uzaktan. Fazla zamanı yok sen bı kahve yapsan yeter dedi bana. Ben kalktım sıfırdan 4 5 ikramlık hazırladım yanına çay koydum. Zamanı olup olmadığına kendi kadar versin.
(1,331 puan) tarafından
ama sürekli gelen misafir de her seferinde 4 çeşit ikram edilmez ki ertelediğin bence yakındır ve devamlı da geliyordur öyle her zaman gelip gelmemezlik yapmıyordur bence ayrı misafirlere sürekli gelmeyen misafirleri 4-5 çeşit yapılır ama bana göre eltine ve sürekli geliyordur büyük bir ihtimalle en azından haftada bir sefer geliyordur ya da iki haftada bir ona 4 çeşit bana biraz fazla geldi açıkçası ama normal misafire bizde çeşit çok yapıyoruz
-Reklam-
0 oy
(1,331 puan) tarafından
4 çeşit ikramlık hakikaten çok fazla biz mesaj çay koyarız yanına çekirdek kuruyemiş tarzı varsa koyarız onun dışında ikramlık bir iki çeşit bir şey ayarlarız ama mesela ben genelde her zaman kolaya kaçar mercimek köftesi falan yaparım yanına da yeşillik tarzı çeşit çeşit meze hazırları koyarım yani hazır genelde çoğunlukla onlar bir de yanına yemiş tarzı bir şey koyarım bu ama tabi misafirden kastım mesela sürekli gelmeyen bir misafir ise ayrı ama bana sürekli gelen bir yengen var mesela hiç sıkıntı yapmam bir ikramlık yeterli mesela kenya'nın o anlık bir şey ama onun dışında sürekli gelmeyen biri ise ya da ayda yılda bir gelen biri ise hazırlarım ama 4 çeşit yine de bence fazla
(5,492 puan) tarafından
Bende ya ufak tefek, kuruyemiş çekirdek koyayım dedim, kayınvalidem olmaz az olur diyince vazgeçtim
(1,331 puan) tarafından
neyse canım iyi yandan düşünmek lazım bence seni düşündüğü için hazırlıyor dur yani sen ona göstermek yapıyordur çeşit çeşit bilemezsin iyi yandan düşunmek lazim sonuçta senin evine geliyor senin misafirin belki de dediğim gibi senin için uğraşıyor durkadın aslında
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Misafir yasak 
(5,492 puan) tarafından
Adres vereyim de şikayet et kız, ama biz eve gelmeden edersen sevinirim
(25,224 puan) tarafından
Ver kız ama geldi şuan diye söyle bana geldiği anda edeyim tam
0 oy
tarafından
Buzlugumda varsa bende çıkartırdım sen yanlış düşünüyosun 
0 oy
(418 puan) tarafından
Fazla değil sonuçta misafirin geliyor 4 çeşit nedir ki tabiki çıkarılıp ikram edilmeli 
(5,492 puan) tarafından
Çaya kadar durmayacakları için dedim canım
(418 puan) tarafından
O zaman direk çay yap ikramlık azar azar koy  :) geriye kalanı siz afiyetle yiyin
0 oy
(530 puan) tarafından
2 çeşit yeterli bence 4 fazla olmuş canım keşke sana bıraksıydı ne ikram edeceğini 
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Bence ne ikramlik  yapacaksin  demesi bile yanlış ne buluyorsa  onu yicek içecek ben bole bilirim valla millet bi tuhaf olmus
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Dolapta varsa cıkartırım ben seviyorum ıkramlıgın cok olmasını. Bahaneyle bende yiyorum ya =D 
(5,492 puan) tarafından
Afiyet olsun tatlım
0 oy
tarafından

İkramlıkldan ziyade Keşke gelmeseymiş yani yasak biliyorsunuz bide bi komşu görse polise ihbar etse yüklü miktarda para cezası yersiniz 

(5,492 puan) tarafından
Öyle de canım ne diyebilirim geleyim diyen kişiye, ben istemiyo olurum sonra
tarafından
Sende haklısın
0 oy
(27,452 puan) tarafından

Eltin değil bu kim olursa olsun Allah'ın misafiri dolu dolu ağırlamak Rabbimin hoşuna gider

Sen dar dusunuyorsun .
(418 puan) tarafından
Katılıyorum
(5,492 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
tarafından
Ben misafir geleceği zaman herşeyi çıkartırım cnm misafir berekter benim gözümde buzulkta varmış sonuçta cikartsin :)
(5,492 puan) tarafından
Haklısın tatlım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sık sık gelen biri değilse evimde ne var ne yok hepsinden azar azar olsa ortaya koyarım. İster yesin ister yemesin. Misafir bereketi ile gelir. Ayrıca eski insanların adeti gibi bişeydir bu evlerinde ne varsa biri gelince fazlasıyla sofraya koyarlar. Helede Anadolu da... Bence sen yanlış düşünüyorsun. Bende Kaynanan gibi yapılıyorum çünkü hatta daha fazla... 
(5,492 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Boş ver canım öyle düşünme hiç sen yabancı gibi görmeyip kahve olsun diye düşünmüşsün yoksa ikramın sayısı önemli değil yani bu seferlik de böyle olsun 
(5,492 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederiz
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Sonuçta misafirliğe geliyor ne varsa çıkar kız sonra konuşmasın arkandan 
(5,492 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
0 oy
(489 puan) tarafından
Kayinvalidenin ben hazırlayın demesi ne güzel hep olaylara kötü yandan bakmamak lazim. Ki çeşit çıkarması da kötü değil bence beraber oturup yersiniz negzel
(5,492 puan) tarafından
Benim hastaneye gidecek olmam dışında sorun yok
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bu kişiden kişiye değişiyor galiba. ben mesela kahve ve tatlı bi atıştırmalık olsa yeter derim. hani kahve yanına lokum olur çikolata olur falan okey bence. ama kimisi Allah ne verdiyse koyuyor ya mesela kahvenin yanında tuzlu ne alaka bence ama koyuyor kimi arkadaşlarım. o da saçma geliyor yani bana. çay olduğunda da olsa iki çeşit olsa yeterlidir bence. bi tatlı bi tuzlu tamamdır. 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 851 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 191 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kizannesiyim (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 171 göst.
+1 oy
93 cevap 3,626 göst.
16 Haziran 2022 Aile kategorisinde ezber (213 puan) tarafından soruldu