0 oy
1,193 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hafta sonu kaynanamdaydık ya pazar gecesi direk anneme geldim eşim bırakmıştı gece çalışacak diye ve boşanmayı kafama koydum her yerden engelledim uzunca yazı yazdm boşanma kararımı söyledim açıklamıştım, ama eşim sürekli yazıp arıyordu, ciddiyetimi anlamadı daha sonra annemi aradı gün icinde beni sordu, annem odada uyuyor dedi. Neyse dün aksam bana dedi sizi görmeye gelcem, bende gelsende göremezsin bitti dedim bakarız gelcem görcem sizi felan diyince ben aradim eşimi başladık konuşmaya,  dedim artık bitti ben sürekli annenin laf sokmalariyla ömrümü geciremem cocuktam önce şahsıma laf sokuyordu cocuk oldu cocuk üzerinden laf sokuyor dedim, eşimin dedigi laf şu, annem yüzünden bırak 1 seneyi 15 güne boşanırdık biz ben annemi 1 sene de bu kadar düzeltebildim dedi, her geldigimizde ordan eve tekrar gitmemim sebebi seni savunmam bunu senin yanında yapmam dedi, babama bile şikayet ediyorum yeri geliyor dedi babamda kaynana degilmi hepsini geçti babaaneni geçti diyo dedi, sen gidince odadan çıkmayınca sesi çıkmıyor dimi dedi önceden olsa çıkardı çünkü ben diyorum ki karışmayın ne zaman uyanırsa ne zaman kalkmak isterse o zaman kalksn sizi ilgilendirmez diyorum dedi, gercektende oyle kizlar hafta sonu eşim sabah işe gitti öğlene kadar odada çıkmadım eşim gelene kadar, kimsede ses etmedi bi tek yemeğe çağırdılar ama kaynanamin o çıktığım sürede laf sokmaları eksik olmadı tabi, neyse gecen hafta gitcektik eşim iş var burda sen gelme dedi ben annemde kaldm, eşim gittiginde hani nerde demisler esimde benim karım size hizmet etmek zorunda degil, ben sizden mukellefim ben yapıyorum yeter demiş, ben sana söylemesem de ben seninn her zaman arkandayım ben arkanda olmasam o evde kavga kıyamet eksik olmaz biz 15 günlük evliyken boşanırdık dedi ben annemi biliyorum dedi, sen yokken yapma karışma diyerek bu kadar oldu daha da olcak dedi, biz mesela ordan gelince kızlar hep evde kavga oluyordu esim gidiyordu bi is var diyip köye gidiyordu meger annesine hesap sormaya gidiyormus neden huzurumu bozuyosun neden karisiyosun neden laf sokuyosun diye, tabi ben bunu bilmiyordum eşim büyük yemin ederek bana bunları anlattı, ama ben gerçekten kafaya koymuştum boşanmayı Rabbim biliyor ya çocuğumun olması bile gözümde yoktu bosancam diyordum, ya bakın gecen hafta esim sofrayı kurmuş kaynanamla benim tabagimi yan yana koymuş, tam oturcam kaynanam sandalyeye ayağını koydu bende aldm dıger tarafa geçtim yani ben istemiyormusum yaninda oturmayı gibi gösteriyor, bi sonraki yemekte yine ayni sekil bu sefer telefonunu koydu oturmayayim yanına diye.. Sinsiligine tahammül edemiyorum severek boşanmayı kafaya koymuştum ama eşim anlatınca hak verdim gerçekten kötü birisi biz hep kaynanam yüzünden kavga ediyoruz hep konumuz o baska yok yani.. Şimdi ben ne yapayım?

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Eşin bunları yapıyorsa ne mutlu sana boşanma bence kaynanaya da gitme ayda 1 kere gidersin evin ayrı nasılsa görmezsin olur biter eşin arayı yapmaya çalışıyor sana belli etmeden çok güzel bşi bu yani 
tarafından
Ya şöyle diyim bosanmamım tek sebebi kaynanamın yüzünü görmemek sesini duymamak artık tamamen hayatımda mutlu olmak çünkü ne kadar kisa da gitsem sanki 10 yildir o evdeymisim gibi nasılsın bir kere bile demedi hep.laf sokayım hep eleştireyim hic bi zaman oturup güzelce konuşmadı.. Kısır muamelesi mi yapmadı herkesin icinde, cocugum oldu mujdesine sevinmedimi diyim 9 ay boyunca 1 kere arayip cocuk nasil demedimi diyim, pantolon giyiyorum diye 3 oglum vae 4. Senmisin mi demedi bunlar sadece bir kaci he bide altını çalındı evinde bana ben çalmışım muamelesi yaptı daha neler neler ben artık dayanamiyorum
tarafından
Eşinle konuş ben annene gitmek istemiyorum hiç sen istersen gidersn ama ben hiçbir zaman gitmek istemiyorum kabul edersen geleyim etmezsen boşanalım de ona göre davran sende eşinle sorunun yoksa yuvanı Bi kaynana için bozma derim canım
tarafından
Zaten ayda 1gidiyoruz artik ama şimdi torun oldu kaynatam gelin diyo arıyor gelin cocugumda daha 2 aylik yollayamam ki severken bile laf sokuyor ya düşün gecen hafta cocugu seviyor sana muzik mi dinletiyorlar kuran dinletmiyorlarmı yok işte seni aglatiyormu bunlar yok iste cocuk kusuyir midesini ussuttu yok ana kucağı titresimli cigerleri yer degistirir, ha bu ayin basinda hastaneye gittik ya arabaya biniyorum nasilsin demiyor ama cocugumu kucagindan indirmiyor cocuk katılıyor agliyor ver diyorum olsun bisey olmaz diyo benim cocugumu benden kaçırıyor resmen
tarafından
Bunları eşinle konuş açıkça ona göre kararını ver canım kaynana da Bi psikoloğa gitsin aşağılık kompleksi mi var ne
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinle aran tam olarak nasıl cnm 
tarafından
Iyi canım ama o gözümde yoktu artık çünkü her gitmem de kaynanamın bel alti konuşmaları laf sokmalari elestirmeleri ilk gunden bu gününe kadar böyleydi
0 oy
(48,996 puan) tarafından

ayni evde mi oturuyosunuz.

dön evine esinle daha mutlu ol madem esin sana destek soyledigi lafları duymazdan gel kolay degil ama ayagini mi koydu anne ayagibi cekermisin oturucam de herkes duysun telefonunu mu koydu aa telefonun burda oturuyoduk az daha kirilacakti de etkiye tepki yap 
tarafından
Ayni evde degili abla ama ayni ev gibi 20 dakka aramız her gitmemizde aglayarak donuyorum eve her gitmemizde eşimle evimizde kavga huzursuzluk oluyor cicim aylarımizda bile kavga ediyorduk kaynanam yüzünden zehir oldu bütün evliligim
(48,996 puan) tarafından
o zaman azaltin gitmeyi esin yalniz gidip dolassin otursun gelsin eve erkeklerde canta gibi eslerini tasimak birlikte gitmek istiyorlar ozeniyorlar ama olmayinca olmuyo iste huzur kacacagina oyle deneyin birde
tarafından
Ay da 1  gidiyoruz ama oda yetiyor onu hic gormemek istiyorum boşanmak istemem de ki sebebde bu evli kaldigim surece onu hep görcem
(48,996 puan) tarafından
esin icin ayda bir tahammül etmelisin
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Evi ayır Mak istediğini söyle aynı evde olmaz yoksa bu böyle gider neden bir oturuyor sun
tarafından
Ayni evde degiliz cok istedi kabul etmedim etseydim kim bilir nolurdu ama ayni ev gibi ilk gunden bugune surekli arayıp gelin gidin yapın laflari evlendik ertesi günü kahvaltıya çağırdı bi önceki postumda anlattm gittigimizde ben eve her gelmem de ağlıyorum valla aglamadigim bi gün olmadı
(12,776 puan) tarafından
He tmm hatırladım mesafe koyacaksın o zaman cnm eşinle gidip 1 2 saat oturup eve geleceksin laf soksa da duymamazliktsn geleceksin o postuna da dedim tek sorun bu ise bunun için bosanilmsz
tarafından
Zaten hiç muhabbet etmeyiz nasılsın bile demez ben sorunca yarım agazla iyiyim der sen nasilsin demez yani aynı ortamda oturunca susarız sadece laf sokmak icin konuşur cocuga sapka almisti bende taktm aradan bi zaman sonra dedim bak senin aldigin sapka hıı dedi kafasini çevirdi ben daha ne yapabilirim ki
0 oy
(1,862 puan) tarafından
İşiniz çok zor bu kaynanayla valla Allah kolaylık versin, kayınpederin madem farkında karısına sahip çıksın biraz toparlasın, oğlunun yuvasını yıkacak kadın biri dur desin yani buna. Eşinin arkanda olması seni sevunması güzel bence çocuğun da var madem, eşinle aranı düzelt, eşin seni tutuyor yuvanı yıkma şimdi sinirle öyle yapıyorsun ama çocuğa yazık günah çok zor sıkıntılı bişey boşanmak çocuk için. 
tarafından
Diyorum ya valla yaşım 26 ama 50 gibiyim her gitmem de aglayarak dönmek cok zoruma gidiyor evimizde hep onun yuzunden huzursuzluk harici yok esimle kafa yapimiz cok uyuyor zaten 5 yil sonunda evlendik hic bi zaman sahsi kavgamiz olmadı ama ben artık dayanamıyoeum her gitmede bu muameleyi görmeye
0 oy
tarafından
Niye aynı evdesin ? Valla ne çevremde ne yakınımda ne tanıdığımda hiç beraber oturan görmedim sadece bu uygulamada duyuyorum beraber oturuyoruz diyeni .ya Allah aşkına aynı evi nasıl kabul ediyorsunuz 
tarafından
Beraber degiliz 20 dakka aramiz cok istedi birlik o kadar cok istediki evlenmeden once sirf bunun icin arardı ama kabul etmedim
tarafından
Aa anlattıklarından ben beraber gibi anladım o zaman niye sorun yapiyon gitmeyver ya
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Eşinin dogru soledigine inaniyosun seni savunuyosa gercekten neden bosancan ki..bidahakine senin arkandan degil senin yaninda savunsun o zamn seni..
tarafından
Işte esimin demesi de annene abin yengenin yanında bağırsa hoş olur mu.. Kaynanam bas basayken hep laf sokar esim varken yapmaz 2 kez yaptı eşim lafını söyledi bidaha yapmiyor bas basayken olabildiğince elestirir laf sokar ya nasıl diyim valla yasim 26 ama sanki 50 gibiyim sayesinde evliligimdede bişey anlamadm çünkü hep ordan eve gelince neden diye kavga ediyordum esimle
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Esinle sıkıntın yoksa neye göre boşanmaya karar verdin onu anlamadım..  ayrıca burada evliliginle ilgili kararı kendi başına al canım.. ne yapmak istiyorsan onu yap. Kimse üzerine vebal almak istemez.
tarafından
Eşimle sıkıntım yok ama her gitmem de kaynanam.bas basayken laf sokmalari benim psikolojimi bozdu yasayan bilir Allah kimseye yasatmasin ve eşimle her kavgamiz kaynanam yuzunden ordan eve geliriz kavga kiyamet gitmek istemem.kavga kiyamet
(7,118 puan) tarafından
Eşin arkandan değil, yanında savunacak seni. Ne anladım ben bu işten. Döneceksen de şartlarını baştan  koy canım.
tarafından
Eşimin lafı da su abin yengenin yaninda annene bagirsa hos olur mu ben söyleye söyleye bu kadar düzeltebildim diyo daha da düzelicek diyo annesini biliyor huyunu biliyorum diyo sende cevabını ver icine atma diyo ama yapabilsem zaten ağlamam ki bu denli
(7,118 puan) tarafından
Bağırarak sorun cozulmez zaten canım. Oturup düzgünce konuşması lazım. Sen neden cvp vermiyorsun peki.
0 oy
tarafından
Adamın bi suçu yok. Bana böyle davranan bi kaynanam olsa eşimde arkamda olsa anasından emdigini burnundan getirirdim edepsiz terbiyesiz kadın. Dön kocana adam haketmiyor sensizliği istediğin zamanda git gel annene sıkıldıkça 
tarafından
Gitcem bu evliliğin sonu gercekten olmicak  cunku ben her gitmem dert sahibi oluyorum eşim gidelim mi dediğinde tüylerim diken diken oluyor biliyorum çünkü gidinxe yine ağlıcam
tarafından
Kaynananla sürekli görüşmek zorunda mısınız
tarafından
Evet çünkü kaynatam eşime çok düşkün sürekli yan yana olmak istiyor diger ogularini gozu gormez eşim de eşim hep
tarafından
É tamam eşin gitsin 2 haftada bir haftasonu kalsın yada aksama dönsün. Sen gitme uzak dur sonuçta bu kadın sana iyi gelmiyor görmezden gel yok say
tarafından
Gider döner ama şimdi torun oldu ya daha çok istiyor kaynatam beni arayıp gelsene diyo kaynatam cok iyi hatta kendi bile dedi ben bile cekemiyorum senin cekmemen normal benim icin gelin bosverin onu ama olmuyor iste
0 oy
(1,331 puan) tarafından
gözün aydın diyeyim çünkü hayatını fırsatı gelmiş artık eline artık gitmek zorunda değilsin kayınvalidene gitmediği zamanlarda kimse sana niye gitmiyorsun diyemeyecek tir eşinde bak ne güzel arkandayım İhsan bilmeden at iki tarafında aslında ortasını bularak bir şeyler yapmaya gayret etmiş bu zamana kadar işte sen biraz tabii yıpranmış sınama geldi geçti diye düşün e şimdi arkanda onun desteği var ya gerisi hiçbir önemi yok dediğin gibi hayatına fırsat artık yani bu saatten sonra kayınvalidene git gitme yap et hiç sorun değil çünkü artık her şeyi farkındalar bence eşinle kesinlikle bu durum için ayrılma kayınvaliden hiçbir şekilde sevindirme bu durum için sen evine bak yuvana bak kocana bak oh nemmus ya ne güzel olmuş
tarafından
Kuzum zaten ilk zamanlae cok sık gidiyorduk artık ayda 1 ama o ayda bir gittigmizde hafta sonu kalıyoruz 2 gun o 2 gun 1 omur gibi geciyor valla, zaten mutlu olalım istemiyor esimle muhabbet arasinda gulusunce esimin suratına bakışı var görsen kıskanıyor kesin dersin cok kez yakalim o surat ifadesini
0 oy
(598 puan) tarafından
Kocanla arani bozma.ne güzel seni savunuyor hakkını öldürmüyor benimki annesine hayır demeyi bile bilmez o yüzden yuvanı sağlam tut kaynanayi kafaya takma gül gec
tarafından
Cok denedim valla bak dedim aman annedir bosver ama bizim normal konuşmamız yok nasilsin derim iyiyim der sen nasilsin demez her firsatta laf sokar esim yokken ozellikle esim varken 2 kez yaptı lafını yedi ama iste dayanamıyorum kafaya taka taka hayattan tat alamiyorum
0 oy
(870 puan) tarafından
Sabırla sonuna kadar okudum erkeğin eşiyle annesi arasında kalması gercekten çok zor bir durum ama eşin senden yana bu çok güzel bir durum uzun bir süre gitme kayınvalidene oda anlar hatasını mesafe her zaman iyidir sırf kayıvaliden için boşanmakta garip burda neler okuyoruz şiddet uygulayan sorumsuz eşler cocugunda var oda hisseder herşeyi yinede karar senin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun 
(870 puan) tarafından
Çok garip eşinin o kadar uyarıp yine yapması Allah tan korkar insan
tarafından
Yokk korkmaz sadece bana değil öksüz yeğeninede ayni
(870 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ne denir ki
tarafından
Amin insallah insallah
(870 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(285 puan) tarafından
Kız deli misin buda soru mu tabiki sende kocanın arkasında duracaksın kaynanan söylensin dursun sen gül geç ya kaynana yüzünden koca mi bırakılır kocan arkandaymis o arkandaysa hepsi boş ben senin yerinde olsam daha da iyi olurum kocama daha da sıkı sarılırım sonuçta seni ezmiyormus karistirmiyormus benim eşim benim evim ayrı yolum ayrı ben onlardan geç kalkıyorum die benle kavga ederdi isini yapmıyorum die bie yandan eşim bir yandan kaynanam laf çarpıp söylenip dururlardi eşim kendisi söylüyor sen bu evin gelini değil miisn yapacaksın işlerini seni boşuna mı almiism dio annnesine karşı gelmişim cevap veriyorum die 6 günlük doğum yapmış karısının üstüne yürüyor sus anama cevap verme die böyle kocam olsa kusura bakmw ben ona kurban olurdum kaynanamın inadına da iyi olur hatta kaynanama da kocamın önünde iyi olurdum yokken de laf carpardim ki kocam beni daha çok sevsin die yerinde olsam evime dönerim yuvamı o karı yüzünden bozmam 
tarafından
Valla yüzünü birak sesini dahi duymak istemiyorum o derece yıldım.. boşanmak istemem eşimi seviyorum ama artık tahammulum kalmadi
(285 puan) tarafından
Gitme sende eşin sorun etmiyorsa otur evinde huzurumuz bozuluyor ben narin ruhluyum hemen kırılıyorm die
(285 puan) tarafından
Ne kadarlık evlisin canım bu arada
tarafından
1.5 yıllık canım
(285 puan) tarafından
Aynı ben işte bosver kaynananı hatta inadına eşinle daha iyi ol bak gör nasıl mutlu oluyorsun
0 oy
tarafından
Ben şahsen kaynanam yada o bu için eğer kocamla iyiysen yuvamı bozmam kaynanan sana öyle mi davranıyor sende karşılığını ver susma niye eziliyosun eşinin arkasına sığınmak yerine kendinde kaynanana cevabını verebilirsin ben gerçekten bu erkeklere üzülüyorum birtatafta annesi diğer tarafta eşi arada kalıyor orta yolu bulsun diyosunuzda sen kaynananda bulamıyorsun eşin nasıl bulsun canim boşanmak oyle  kolay mı yazık gerçekten 
tarafından
Oo versem anlamaz hic anlamaz valla o hep ben lafı sokarım sen ne dersen de kafasında
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Bi şans daha ver bakalım eğer gerçekten arkanda olduğuna güveniyor, hissediyorsan. Kaynana da gitmek istemediği söyle. Yok kırılır üzülür deme. Kimsenin canı senden kıymetli değil. Sen üzülüyorsun, kırılıyorsun onlar düşünüyor mu? Hayır. Açık acik söyle sık sık görüşmek istemediğini 
tarafından
Zaten eskisi gibi gitmiyoruzcnm  ama ben her gitmem de bu muameleyi görmekten bıktım
(2,447 puan) tarafından
Şu dönemde hiç gitme zaten bosver
0 oy
(141 puan) tarafından
Ne güzel eşin arkanda işte biraz daha üstüne git annesiyle ilişki tamamen kes gül gibi geçinin gidin yuva yıkmak kolay değil Rabbim yardımcın olsun canım 
tarafından
Zaten kaynanam böyle olmasa herşey mükemmel ama benimde sınavım kaynanam sanırım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 593 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 927 göst.
0 oy
19 cevap 772 göst.
28 Haziran 2022 Aile kategorisinde wannabemom (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 634 göst.
11 Ekim 2020 Aile kategorisinde Zeliş fatoş (610 puan) tarafından soruldu