0 oy
722 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
.......

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yorum yapcak kimse yok mu
(7,942 puan) tarafından
Ah o durumu çok iyi anlıyorum benimki vardı emmiyordu kuvezde kaldı biberona alıştı kendimi yedim bitirdim pskoloğa gittim bide hastalıkları vardı hafif yeni büyük bı hastalıktan çıkmisti o yoğun bakım kapısı beni delirtti emmedigi zmn otur ağlardım cnm yoksa yoktur sen kötü bı anne değilsin kim istemez ki emzirmeyi aç bırakma mama ver sanki herkes anne sütuyle mi büyüyor ben bı damla almadim anne sütü
(47 puan) tarafından
Bebeğinizin mamaya ihtiyacı varsa verin lütfen önemli olan onun sağlığı sütünüz az olabilir bu bir problem değil yasitlarinizin sütü fazla olabilir her vücut aynı değil.mamayi biberonla vermeyin alıştırma bardağı var yada başka yöntemler var o zaman sizi de emmeyi bırakmaz.sadece aç olduğu için emmez sizi özler kokunuzu özler sıcaklığınızi özler emer.moralinizi yüksek tutun iyi beslenin uykunuza dikkat edin bol su için başkalarını düşünmeyin bebeğinizi ve kendinizi düşünün umarım herşey yoluna girer...
tarafından
Allah razı olsun kızlar cok sagolun verdim simdi mama kendine gelsi keyfi yerine geldi
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kuzum instagramda emzirme sayfaları var,onlari takip etmeni tavsiye ederim. Gerçekten insanı cok rahatlatıyor. 

Bu arada bebegine mama verdin ya da sütün yetmedi diye kötü anne olmazsın. Kendini toparla böyle düşüncelerden uzaklaş.
tarafından
Instrgram kullanmiyorum kuzum :( dediğini yapcam baskalari yuzunden strs oluyorum cocuguma yansiyor hep
0 oy
(505 puan) tarafından
Bi ay oldu dogum yaptm cnm tek memeden emziriyorum mastit oldum tek gogsum tikandi beslenmeme dikkat ediyorum snde ole yap sut arttirici seyler ye
tarafından
Yiyorum valla herşey yiyorum rezene aldm fayda etmedi diger bebekbakim sayfasında verilen tarifi yaptim fayda etmedi
(505 puan) tarafından
Surekli emxirmeye calis ne kdar cok emerse s<t iner
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Olmayınca olmuyor canım yapacak bir şey yok hemen kendine kötü anne yi yapıştırma hıç emziremeyen napsin benimde yetmiyor 8 aylık hala mama veriyorum napim yani çocuğum doysun önemli olan bu 
tarafından
Dogru kuzum verinxe rahatladi bebegim
0 oy
tarafından
Süt artırıcı şeyler tüket eczaneden al ne bilim bin türlü çözümü var ayrıca niye kötü anne olsın ki bende emzirmedim 
tarafından
Aldm cnm rezene kullandm ise yaramadi malesef
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ben 30 yasindayim cok saglikliyim gayt guzel beslenirim gel gorki 1 damla bile sütüm olmadi yani kendini kimseyle kiyaslama ilk gunden beri mama verdim asla ac birakmam yavrularimi doysun diye damla damla iciremem gunahtir mamaysa mama yeterki tok olsunlar saglikli olsunlar bnce mamayi ver sutunude cogaltmaya calis insaalah fazlasiyla gelir yoksa da kendine eziyet etme 
tarafından
Bende vercem artık yarin 2 ay kontrolü var bana dicem emzir mama verme kilosu iyi ama cocugum huzursuz demin mama verdim keyfi yerine geldi
(1,113 puan) tarafından
Kilodan degilki sadece bebegim huzursuzken ben nasil rahat edeyim dimi canim ver afiyet olsun kuzuya
tarafından
Aynen ama iste direk kea demeleri kolay oluyor onlar için
(1,113 puan) tarafından
Ayy valla ben hic kimseye sormadim cocuk benim benden cok kim düşünür onlara doktora hemsireye gore bisey yok aglasin diyolar oldu bende ağlasın diyodum:)
0 oy
(196 puan) tarafından
İki saatte bir emzirmeyi dene bebek zaten çok küçük o da çok yoruluyor emerken meme reddi olmasın diye biberon vermeyin ama sütünüz de az geliyor demekki o yüzden kaşıkla vermeye çalışın veya enjektörle verin şuan 2 saatte bir 60 CC yemesi lazım kendinizi suçlamayın emzirmek istiyorsunuz en doğrusunu yapıyorsunuz ama sağın sütünüzü kaşıkla verin emzirmeye de devam edin 
tarafından
Canim inan doymuyor basindan beri doymayan bebegim var masallah suphanallah mesela yeni dogan bebek uyur ya kenara koyarsin benimki uyumazdı avent biberon red yasatmiyor cok şükür canım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Sütün yoksa mecbur mama vericeksin yazık bebeğine kilosu düşer aç kalirsa
tarafından
Verdim simdi canm keyfi yerine geldi
0 oy
tarafından
Sütunun olmaması seni suçlu yapmaz ki. Ben de mama veriyorum bebeğime emziriyorum da doymuyor. Mamayı öcü gibi görmeyin mecbur kalınca veriyor insan yapacak bir şey yok. 
tarafından
Canim ben zaten hem mama hem emziriyordum 1. Aylik kontolde bebek hemsiresi mamayi kes emzir sadece dedi bebegimin özel doktoruda gunde 2 3 kez verebilirsin dedi ama ben etrafa baktm dedim ki onlarin yetiyor belki benim yeter sık sık  emziyorum ama yine huzursuz demin mama yaptım keyfi yerine geldi valla
tarafından
Kuzum bana da doktor dedi mamayı azalt kes verme ama vermeyince olmuyo aç kalıyor çocuk hiç sıkma canını ver mama da ver emzir de
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim seni cok iyi anliyrm.oncelikle bebeginin bezi islatmasi onemli.cisini 5,6 kez yapiysa yetyrdur.ayrica cekiyor ama gelmeyince agliyrsa yetmiyr demekki.sutun cektikce gelir ama malesefki olmayinca olmuyor.doymadigini yetmedigini dusundukce stres yaptigin icin sut uretemiyrsn.aynisini yasadim.eger doymuyorsa bi sure 1 ogun mama ver.doydukca sende rahatliyrsun ve sutun geliyr.stres kesinlikle cok onemli.okadar seyler yaptim agladim.bi taraftan ayagimda sallarkn kendi emmiyor diye pompayla sagip biberonla verdim.goguslerim sagmktn yara oldu.okadar az cikiyrduki anlatamm kendimi perisn ettim sanki mama degil zehir vercktim.pes ettim bi hafta verdim bebegiminde keyfi yerine geldi.o sira hem emzirdim hemde ne duyduysam yaptim yedim ictim.ve sonunda yetti.ins seninde gelir cnm.dedigim gibi stres yapmak engelliyr sutu
tarafından
Bazen az yapiyor bazen cok canım çişini anlayamıyorum  evet şuan mama verince anladm ki açmış gercekten ve yaptım keyfi yerine geldi :(
0 oy
(658 puan) tarafından
Canım olmuyorsa olmuyor bu sekin suçun değil ki? Inan goguslerimden süt fışkırırdı 2 biberon doldururdum neye yaradı? Ilaclarla sütünü kesmek zorunda kaldım. Sütüm hiç yaramadı bebeğime zaten süt alerjisi cıktı değerleri çok yüksekti sadece diyet mama verdik bak 1 yaşına geliyor yoğurdun tadını bile bilmez kızım. Emzirmedik diye bu kötü bir anne olduğumuz anlamına gelmez. O zaman her emziren anne olurdu. Senin sevgin şefkatin verdiğim değer ödün telaş korku mutluluk bunlar seni anne yapar. Sütünü içmiş içmemiş bununla anneliğini kıyaslama lütfen. Senin çok iyi bir anne olduğun zaten bebeğin ac kaldığı için endişelenmen uzulmenden belli oluyor. Şimdi kalk yap mamanı al kucağına bebeğini içir mamasını gazını al kocaman sarıl ve mutlu olmaya bak ♡ 
tarafından
Yaptım sana yemin ederim aglayan çocuğumun mama yiyince keyfi yerine geldi sonra bakıştık konuştum ömre bedel♡
(658 puan) tarafından
Oyleler canım benim sen kendini hiç üzme emzirmeyi bırakma yine emzir sonra arkasından mama ver ki tamamen doysun ne sen ne bebeğin mutsuz olmayın kuzum ♡
tarafından
Oyle yapcam kuzum artık ♡ Allah razı olsun canımm
(658 puan) tarafından
Rabbim sendende razı olsun kuzum ♡
0 oy
(774 puan) tarafından
Ah canım bende aynı durumdayım göğüslerim yumuşacık aylık kontrolü bekliyorum bizde 1 buçuk aylığız kilo alımı azsa mamada vericem çiş kaka takibi yapıyorum bakalım sende yap bazen gazı oluncada huzursuz oluyorlar 
tarafından
1 aylık kontrol iyiydi canım ama sütüm hep olmuyo yumuşacık
(774 puan) tarafından
Canım işte bende 2 aylık kontrolü bekliyorum benimde aynı yumuşacık sadece seni emince uyumuyor mu canım uyuyorsa doyıyordur sen anlarsın zaten
tarafından
En uzun 1 saat oda derin uyku degil canim hareket halinde
(774 puan) tarafından
O zaman sen mama ver canım doymuyor demekki doysa uyur olsun yinede emzirirsin biliyorum mama verdiğim için kendini yetersiz hissediyorsun ama sen mükemmel bir annesin önemli olan doyması bende veriyorum mama uyumadan gece nabalım yetmiyorsa eminim elinden geleni yaptığına hiç stres yapma mama takviyesi yap herşey düzelir inşallah
tarafından
Ya diyorum ki hani onlar sadece annes utu verebiliyorsa ve yetiyorsa belki benimkide yeter Surekli emzirirsem.gelir diyorum ama öyle ne taş gibi oluyor ne de çocuğum doyup rahatca uyuyor uzunca uyudugunu yolculuk harici yorulmasi dışında görmedim diyebilirim
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Bol bol uyu ve su iç. En iyi süt yapan şeyler.

Stres varsa süt olmaz mesela. Kafana takma. Yoksa yoktur elinde olan bişey değil ne yazık ki
(1,635 puan) tarafından
Dene canım mutlaka. Sen deyince okudum eski postlarını.
Eşinin bi suçu yok stres yapma boşuna. Bak güzelce anlatmış sana herşeyi.
Sen millet için evinin huzurunu bozma. Eşin yanında olduktan sonra dünya yansa umrunda olmasın
tarafından
Allah razı olsun kuzum insallah bakalım zaman neyi göstercek
(1,635 puan) tarafından
Sen içini ferah tut. Bu kadar açıklama yapmış eşin. Demek ki değer veriyo.
İnşallah herşey istediğiniz gibi olur
tarafından
Zaten kuzum onun sevgisi ilgili olmasa ilk günden biterdi çünkü ilk gunden beri kaynanamdan dolayı kavgamiz
(1,635 puan) tarafından
İşte eşin sana iyiyse sen tutup şunu yaptılar bunu ettiler diye kavga etme eşinle.
Kaynananlara da sevginizi gösterin iyice kusurlar.
Bak burda nice kadın var eşim hiç beni tutmaz, aldattı, dövdü diyen.
Sen eşine şükret ve sımsıkı sarıl sevgisine ilgisine.
Gerisini hiç kafana bile takıp huzurunuzu kaçırma
0 oy
tarafından
Olmayınca olmuyor zorlamanın alemi yok. Mama ile de büyüyor bebek benimki 1 yaşında oldu gayet de sağlıklı. Karnı doyuyor mu ona bakarım.
tarafından
Evet bende demin mama yaptım cocugumun keyfi yerine geldi :( stresten gidiyor sanırım
tarafından
Bence hiç üzülme ver bebeğine yesin sende sürekli sağ gelirse gelir elbet. Ama dediğim gibi ben ne yaptıysam olmadı. Oğlum doğdu kayınvalidem mama verme ama verme emzir alışmasın dedi öyle yaptım ilk iki gün acemilik var birde öyle yaptım kaşıkla felan mama verdim. Ona kalsa çocuk açlıktan ölürdü ama. Sarılık oldu bebeğim kan verdik her gün o ağlamadı ama ben ağladım kan verirken çünkü benim salakligimdı. Doktor beslememişsin bebeği dedi. Sonra hem mama verdim hem emzirdim. Doktor bana önce emzir sonra mama ver bilsin seni emmeden mamà gelmeyecek dedi bende öyle yaptım. 6 aya kadar ilaclik emzirdim resmen hiç bir zaman doyumluk sütüm olmadı. 6 aydan sonra da tamamen kestim. Mama ile büyüdü yani. Saģdım bi kaç kez 90 gördüm başka da görmedim. Ver yesin bebe sende rahat et o da.
0 oy
tarafından
Sütün olmadığını düşünmek buna inanmak bile sütünü etkiler sen sütüne güven. Gelir o.
tarafından
Insallah canım demin çocuğuma mama yaptım inanir misin keyfi yerine geldi ac bırakmışım bunu net anladm :(
0 oy
tarafından
Meme yumusamis işte terbiye olmuş. Yumuşak meme candır. İlk başlarda fışkırtıyor diye sütum çok sanıyoruz. Sonra fışkırma durunca süt bitti sanıyoruz. Hiç alaksi yok. Göğsun terbiye olmuş senin iste emzir bol bol. Ve sütum yok deme hep var de buna kendini inandir
tarafından
Zaten oyle diye diye hep emzirdim kuzum ama farkettim ki heo huzursuz gazi cikiyor alti kuru uykusu var ama yok yine huzursuz demin mama verdim keyfi yerine geldi açmış megerse :(
0 oy
tarafından

image

bebek bakım bolmnde bir bayan yazmıştı bunu bunları kaynatıp dene bu tarffn faydasni gören çok olmuş yormlarda öyle yazıyordu aylar önce SS almıştım buldum inşallah faydasni gorursn ayrca sütun gelemzse sen kötü anne olmuş olmuyorsun canım bünye meselesi bu bunlari düşünme sütun en büyük düşmanı stres 
tarafından
Yaptım bunu kuzum harfi harfiyesini yaptım ama fayda etmedi
tarafından
Kuzum ben tahin helvası yiyordum bende gerckten farkettiriyordu onu yiyip su içip yattmmi uyanasya kadar sütüm baya oluyordu ki uyudugmda bı yarm saat belki ancaydi kolikti benm kızım doğru düzgün uyumazdi hala uyumuyor gerçi denemedysn onu dene herşeyi denedysen olmuyorsa olmuyor dünyanın sonu değil ya 4 ay atağında kızım beni hiç emmedi kesinlkle bende mama verdm sol gogsumu tamamn bıraktı mesela arada hala veririm mama
Mama ya kötü birseyms gibi bakanları kafana takma sen eskisi gibi degilki herşey hormnlu yedklermzn insanın bünyesini etkiliyor olmayabilir sütun kafana takma bebeğine odaklan en güzel zamnlari bunlar
0 oy
(795 puan) tarafından
Canım dogdugundan beri mama takviyesi yapıyorum 5 gün sütum gelmedi çocuk aç aç ağladı ne yapalım mecbur mama kullandık hadi tam başladım emzirmeye kilo alımı olmadı doktor mamanın dozunu arttırdı inan sütun olmaması ya da az olması seni kötü bı anne yapmaz sen huzurlu mutlu olacaksın ki bebeğinde huzurlu olsun emzirmek için tabi ki elimizden geleni yapmalıyız ama şu anki aklımla doğum yaptığımda ki zamanlarıma çok kızıyorum keşke diyorum çocuğumu inat uğruna aç birakmasaydim kendim de o kadar hirpalanmasaydim sağlıklı olsun da varsın anne sütünü az alsın damlası bile yeter ayrıca mama da öcü değildir kaynanam eşimi hiç emzirememis adam mamayla büyümüş benden daha dayanıklı Allah çocuklarımıza sağlık versin gerisi bı şekilde hallolur sen sıkma canını doyur karnını bebişin hayırlı geceler
tarafından
1 aylik kontorlde kilosu iyi diye bebek hemşiresi mama verme dedi bende azalttim bugun hic vermedim sadece emzirdim ama surekli huzursuzdu demin verdim keyfi yerine geldi valla sagol kuzum ♡

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 351 göst.
6 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kucukhanim1710 (3,046 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.

379,575 soru

11,362,716 cevap

34,840 kullanıcı

...