0 oy
334 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Bana göre var gibi kız bebek daha geç gelişiyo sanki oğlum çok çabuk büyüdü 4 aylikta dönmeye başladı 6 aya varmadan emekledi yaşına gelmeden yürüdü şuan 18 aylık oğlum kısa kısa kelimeler söylüyor top anne baba dede anane hadi al git gel gibi. Ama kızım var bide şuan 4 buçuk aylık daha yeni dönmeye başladı çok zor büyüyor gelişimi çok yavaş kilo konusunda da doktor kontrolündeyiz yavaş kilo alıyor zaten. Sizlerin kız erkek bebisleriniz nasıl büyüdüler ikisi de aynı mı büyüdü yoksa böyle farkları var mıydı aralarında. Aslında kız bebeklerin çıtı pıtı olması hoşuma gidiyo sağlıklı olsun kilosuna takilmiyorum ama ne bileyim gelişimi algılaması geç gibi sanki 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Annem de tam tersi der mesela ben 7 aylıkken yürümeye başlamışım 8 aylıkken konuşmaya başlamışım erkek kardeşim bir buçuk yaşında yürümüş 1 yaşında konuşmaya başlamış kız kardeşim de 8 aylıkken yürümüş 9 1 yaşında konuşmaya başlamış mesela
(1,114 puan) tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor o zman cnm
-Reklam-
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Alakasi yok her bebek bir degildir  ondan  benim kizim  8 ayllken mekmeleme basladi  11 ayllken yurmeye bslaldi  donme işini.eeken yaptı ama.unuttum  ve herşeyi konsuuuo soulio yami kısacası bebekten beebege  değişiyor kiz erkek farketmiyor bunye 
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Bebeğin şuan kaç kilo canım benimde kız 4 bucuk aylık Aralık 28 de 5 aylık olacaz bizde dönemde yok şuan 
(1,114 puan) tarafından
Canım biz yavaş ilerliyoruz. İlk bir ay 1 kilo aldı iknci aydan sonra 250 300 gram almaya başladı aylık doğduğundan beri toplam 2 kilo anca aldı
(1,114 puan) tarafından
Sürekli kustugu için reflü dedi doktor reflü ilacı ve maması kullanmaya başladık
0 oy
(121 puan) tarafından
Genelde tam tersi olur canim :) ama benim kizim suan 19 aylik en zor cumleleri bile soluyo portakal kurbaga ws. :)  bebekten bebege degisir bence kardesim de erkek tam 4 yasinda iyice cümleleri solemeye basladi 
(1,114 puan) tarafından
Maşallah cnm benim de oğlum 18 aylık çoğu kelimeleri söylüyo kısa kısa ama kziim geç ilerliyo herşeyi 4 buçuk aylık daha anca dönmeye çalışıyo
(121 puan) tarafından
Doner doner ya saglikli olsunda hem konusur hem yurur canim hic kafana takma bole seyleri
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm önce sağlığı tabi gerisi boş
0 oy
tarafından
O kız bebek erkek bebek değil de her bebek için geçerli. Her bebek farklıdır. Benim kızım 5 buçuk aylık emekledi 8 buçuk aylık yürüdü. Fazla hızlı atıldı herşeye 
(1,114 puan) tarafından
Maşallah cnm
0 oy
tarafından

Sanmıyorum kizim 6 aylik nerdeyse 10 kilo :)) cok erken dondu su an ayakta duruyor adim atıyor (destekli) yürütecle uçuyor, hoppaladayken millete doğru koşup tekme atıyor yakaliyo yoluyo felan ailece illlah etmek üzereyiz :D 41 haftayi doldurdu dogdu iri de oldu maasallah insan içine çıkaramıyorum

Ha anne baba dede mama ah(ellerle vurma) gel gel diye elle çağırma müzik açınca oynama kalem tutup biyerler çizme 

(1,114 puan) tarafından
Oh masallah cnm benim kızım 4 buçuk aylık daha ayakta zor dikiltiyoz elimizle ayaklarını yeni yeni tam basmaya başladı
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Hiç alakası yok abim 15 aylıkken yürümüşüm ablam 11 aylıkken ben 18 aylıkken yürmüşüm benim kızım 12 aylık daha yeni adım atıyor arkadaşımım bebeği 15 aylık erkek çocuğu daha yürümüyor 
(1,114 puan) tarafından
O zman bebekten bebeğe değişiyormuş cnm bende kızlar geç gelişir diye düşündüm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bebeğe göre değişir kızı erkeği yok 
(1,114 puan) tarafından
Anldm cnm öyleymiş çoğu yorumlar o yönde bende kafama takiyodum oğlan hızlı gelişti kız yavaş gelisince çok taktım kafama
0 oy
(658 puan) tarafından

Erkeği bilmiyorum canım ama kızım 3 aylikta kendini kaldırabiliyordu yattığı yerden 4de dönmeye başladı 6da dışını çıkardı desteksiz oturuyordu baba dedi 7de emeklemeye 8de tutunarak kalkmaya tutunarak yürümeye başladı 10 aylığın sonunda tutunmadan adım atmaya başladı şuan 1 yaşına giriyor tutunmadan yürür duse kalka 8 dışı cıktı  baba dede nene gel geldim abicik pisi meme mama ham diyor. Inadi inat bi anne demiyor :D

(1,114 puan) tarafından
Evet manasına gaviscon koyuyorum. Bebelac ar daha iyi sanki kabızlığı çok sık olmuyor
(658 puan) tarafından
Tek ar mama her markada kabızlık yapar kuzum köyü kıvamlidir bide gaviscon koyuyorsun bence normal bebelac al yarı yarıya koy ben 2 ay boyunca kabızlık çektim bebeğimde nasıl ağlardı karnı şiş kaka yapamıyor yaparken ağlıyor onun için diyorum kötü yaşadım biliyorum
(1,114 puan) tarafından
Evet bizde öyle kakasını yapamiyo sürekli zeytinyağı sürüyorum iciriyorum yada mamasına katıyorum ama yine çoğu zman kabız oluyo :(
(658 puan) tarafından
Mamasını dediğim gibi hafiflet canım ar mama o şekilde yine kusturmuyor merak etme benim kızda çok kötüydü ağzından burnumdan kusardı.1 saatte 2 3 defa  kusardı bazen az bazen çok merak etme 4.ayda gözle görülür şekilde azalıyor 6da geçiyor
(1,114 puan) tarafından
Bizmde şuan ilaç ve mamadan dolayı azaldı baya
0 oy
(29 puan) tarafından
Kesinlikle bebekten bebeğe değişiyor erkek kiz olarak öyle olduğunu düşünmüyorum benim kiz kardeşimimin gelişimi herşeyi önde idi çok güzeldi yeğenim oldu şimdi erkek o da tam tersi ağır ilerliyor bakalım bende kiz bebek bekliyorum nasıl olacağız ama çocukla alakalı bir durum kesinlikle
(1,114 puan) tarafından
Benim kız yavaş kilo aliyo geç gelişiyo yani
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Benim oğlum  5 ayliken döndü 9 aylıkken emekledi şuan 14 aylık 3.5 adım atıp düşüyor 
(1,114 puan) tarafından
Seninde oğlan geç ilerliyo demek ki bebekten bebeğe değişiyor cnm. Sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 54 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde asllyd (322 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 358 göst.
16 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Zambak (1,975 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Yrdsn (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
2 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu

379,732 soru

11,367,449 cevap

34,850 kullanıcı

...