0 oy
374 göst.
Aile kategorisinde (179 puan) tarafından
Hissedenler neden hissediyor

Dr kaynaklı mı

Kişinin alışkanlıklarına bağlı mı (sigara alkol vs)

24 Cevaplar

0 oy
(5,376 puan) tarafından
Ben hiç uyuşmadm 2 kez vurdular sonra genel anestezi yaptılar sebep kilo fln diye duydum ama bilmiyorum tam 
(179 puan) tarafından
Kilolumusun yoksa zayıfmısın canım
(179 puan) tarafından
Birde uğuşmadığını nasıl anladın ?
Test mi yaptılar yoksa direk kesmeye başladıklarında acı mı hissettin
(5,376 puan) tarafından
92 yle girdim canm doğuma.. Uyuşmadı deyip yatırdılar sedyeye yani uyuşsa bacaklarım tutmazdı heralde bnde tam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(271 puan) tarafından
Doktor sordu hissettim dedim tamamen bayilttilar
0 oy
(514 puan) tarafından
Belden uyusmali oldu cnm benimki doktorun tercihi geneldi ama kaldirsmam diye yapilmadi suyum geldi atesim vardi plasanta kopmustu bebegin de kalp atislari da hizlaninca Cesarwt edemedi oldum oldum dirildm ama
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Spinal oldum hissetmedim .Hissederim diye çok korktum ama hiç hissetmedim
0 oy
(18 puan) tarafından
Belden oldum hicbirsey hissemedm 
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Bende belden asagi oldum canm ama baya hissettim hatta bian bagirdigimi bile hatırlıyorum sonra kafamı sağ tarafa çevirdim kanlı bezleri falan görünce bayilmisim:Dsuan guldugume bakma ozmn bas bas bagryodum agliyodum

(179 puan) tarafından
Kılolu musun ? Yanlış anlama bi arkadaş kıloyla bağlantılı olabılecegını söyledı
(1,505 puan) tarafından
Yok canım 60 yani çok değil bana göre ama
(179 puan) tarafından
Yok canım maşallah çok değil hıc değil hatta
(1,505 puan) tarafından
Sağol canm
(775 puan) tarafından
Canım ben 93 kilo. İle belden. Oldum. Kilo ile ilgili değil bence  zaten seni ilk anestezi uzmanı giriyo test falan yapiyo ona göre genel mi lokal ki karar veriliyor
0 oy
(137 puan) tarafından
Belden oldum doktorlar iğneyi yapar yapmaz kesmiyorlar canım emin olunca başlyorlar amelyta ayrıca yerinde olsam genel anestezi istemem bebegini ilk sen görceksin sesini ilk sen duycaksın o anı dolu dolu yaşicaksın bu anı uyuyarak harcama ben hep güzel hatrlyorum
0 oy
(870 puan) tarafından
Hemen uyuşuyor canım bakıyorum ayaklarımı oynatıyorlar hissetmedim cok garip geldi 
0 oy
(844 puan) tarafından
Ya ben herkes öyle oluyor sandıydım sanırım doktorla alakalı bende hissettim ne kadar canım yanıyor desemde tepemdekii hemşire imkansız hissetmeniz demişti kesiği tabiki hissetmedim ama karnıma oynadıklarını hissediyordum canım yanıyordu bebeği çıkarırlarken çığlık attım bağırdım ben herkese öyle oluyor sanmıştım şuan o doktora sövüyorum 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hissediyorsun ama ağrı acı hissetmiyorsun karnında ellerin gezdiğini hissediyorsun ama bı acı yok ağrı yok his var mı yokmu onlar kontrol ettikten sonra kesmeye başlıyorlar zaten direk kesilmiyor 
0 oy
(658 puan) tarafından

Spinal oldum canım şöyle hissediyorsun ama acı değil. Zaten ilk başta bakıyorlar uyudu o uyusmadigina benim doktorum yak parmağına iğne batırmıştı mesela seni hissettim kesmeden önce biokadinle siliyorlar karın bölgeni falan onun soğukluğunu hissettim ama sürüldüğünü hissetmedim ben hazırlık yapıyorlar sanırken kesmişler bile :D benim kız sıkıştı derim esnek değilmiş 3 hemşire bastırdı o zaman organlarım oynuyor gibi hissettim çocuk çıkınca da bi boşluk hissettim ama hiç acı yok. Bence kiloyla alakalı değil ben 115 kilo ile doğum yaptım tek seferde uyuştum

0 oy
(2,447 puan) tarafından
Bünyeyle alakalı galiba. Benim arkadaşım hissetmiş mesela 92yle girmişti doğuma alkol sigara vs hiç kullanmadı. Ben sigara kullandım 90ls girdim doguma direk uyuştum hiç bisey de hissetmedim. Kuzenimde sigara kullandı çok zayıftı mesela oda 2 kere vurmuslar uyusmamis genel olmuştu. Sigara alkol vs alakası yok bence canım. Bi tanıdığımda genel oldu kilodan iğne girmedi falan demişler. Doktor ve bünye önemli 
0 oy
(467 puan) tarafından
Hissettim malesef canim. Uyuşturdular kestiklerini diktikleri falan hissetmedim ama Kesik atıp karnımı açmaya çalıştıkları an bağırıyordum yanımdaki anestezi doktoruna dedim ben hissediyorum iğne yapın durun diye söyledigimi hatırlıyorum ama o diyordu hissetsen duramazsın böyle falan zaten o ara bebek cikti gordum onu sonra galiba uyumuşum bayildim mi noldu bi ara doktor  adimi soyluyordu gozumu açtım dikiyorlardı  beni yani yukarda ayna gibi bisey var  ordan gözüküyordu. 
(1,578 puan) tarafından
Ya bende çok korktum o aynadan görcem sandım da zaten uyusmadim bayilttilar o aynadan doğum anını flan izleyebiliyomusun goruyomusun yaptıkları işlemi bunu çok merak ediyorm bez gibi bişey ortuyolar bildiğim
(467 puan) tarafından
Bezi örtüyorlar ama önüne o yukardaki şey ışık zaten ameliyat yerini aydınlatıyor ama ayna gibi yani yaptıkları herşey gözüküyor. Ben kestiklerini falan gördüm sonra acarlarken falan bakmadım korktum. Ama çok net gözüküyor yani ablamda sezeryan oldu oda dedi ben ordan izledim diye ben tamamını izlemedim için gitti valla
(1,578 puan) tarafından
Bende gördüm de biokadin flan sürdüklerini iğne batrdilar hissediyomuyum diye onu flan hep gördüm hissediyorum dedim birazda korktum genel anestezi yaptılar ondan snra
0 oy
(505 puan) tarafından
Hic kotu alisknligim yok sigara dahi kullanmiom 1 ay once sezeryn oldum uyusmadi resmen hossettim genel yapip uyuttular
0 oy
tarafından
Ben çok hissettim hemde çok 
(179 puan) tarafından
Hissettiğin acı mıydı
0 oy
tarafından
2 tane spinal yaptim sukur oyle bi sıkıntım olmadi 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben epidural oldum hissettiğin şey acı değil canım karnında bir el gezdiğini hissediyorsun bastırdıklarını bebeği çıkardıklarını hissediyorsun ama hiç acı olmuyo. O hisleri panikle acıyo ya da acıyacak gibi algılayan çok oluyo. Ama sana şunu söyleyebilirim ki o an dünyalara bedel.  Ben tercihi doktora bıramıştım iyi ki de öyle yapmışım. Bir de benim tek derdim bebeğin sağlıklı doğmasıydı o yüzden bana ne oluyor diye endişelenmek hiç aklıma gelmedi. Hiç korkma sağlıkla huzurla gelsin kuzun...
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Hemen hemen uyuştum birşey hissetmedim
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Belden uyuşturduiar hiç hissetmedim sade ittiklerini cekistirdiklerini hissediyorsun 
0 oy
(289 puan) tarafından
Hic bisey hissetmedim sigarda kullandim hamilelik boyunca

Hamilelikm9nceai alkolde alirdim arada 

Hatta 24 saat pek bisey hissetmedim sezeryandan sonra

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 258 göst.
22 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seval Aydın (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 392 göst.
6 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Gamzeulusu (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 55 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde 2prensannesi. (900 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 120 göst.
3 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2prensannesi. (900 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...