0 oy
835 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
 Çünkü sabrımın sonlarındayımda artık Allah kaynanayla yaşayanlara sabır versin 3 günde evimin düzeni bozuldu çocuğun uyku saati bile değişti çocuğum 5 buçuk aylık 

27 Cevaplar

+2 oy
(1,908 puan) tarafından
Idare et canm gidecekse bosver bisey deme kalp kirma
(62 puan) tarafından
O zaman olan o çocuga olcak bence demelisin canm
(17 puan) tarafından
Evet ozaman bikere müsamaha gösterince genelde devamı geliyor ve kendilerinde hak görüyorlar kolaya kadar veriyorlar
-Reklam-
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Her seferinde verme onu diyeceksin hele de domates asla verilmemesi gerekiyor 
0 oy
tarafından
Senin değil bebeğin yeme düzeni olduğunu bugün sabah ne yedirmek istiyorsan onu söyle senin verdiğin patates yarın anne öğünü düzeni var sen gidince yeyisemem  de
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Hepsi aynı kız aynı.  Üstüne onlar haklı olur.  5 buçuk aylık bebek yani.  Onun düşünmesi lazım.  Sabret gidecekse eğer 
0 oy
tarafından

yani zaten yiyemez tattiriyodur.tadimlar için küçük değil bence.6 ayligiz kizim kahvaltidaki herseyden yer veririm tadına bakar.kalp kırma senelerin tecrübesi sonucta.bende cok korkuyodum cocugun eline ekmek vermişlerdi birinde ama buraya bakıyorum yok çocuğum istahsiz yok taneli yiyemiyo falan diye birsuru yazan var.bazen biz cok korkuyoruz :blush:

0 oy
tarafından
Anne ben vermiyorum yapma daha çok küçük de kibar bir dille 
0 oy
(790 puan) tarafından
Benm kaynanamda yapyor canim malesef
0 oy
tarafından
Doktor önermiyor alerjisi var diyebilirisn . Benim kaynanamda kalp hastası ve ek gıdaya geçmesi yasak bebege bal yediriyordu .cocuk öksürük krizine girmişti.  Gine bisey diyemedim ben eşim kızdı 
0 oy
tarafından
Sen bebegine ozel tabak hazirla kaynananin onune koy al bunlari ver de :D 
tarafından
Bak bu en mantıklısı olmadı kucağından alıver valla senin bebeğinden daha mı kıymetli
tarafından
Kesinlikle...
(1,125 puan) tarafından
Yok artık kızlar abartmayın ya verdikleri şeyi zehir değil sonuçta onlar da biliyor onlar da büyütmüşlerdir kaç tane
(1,347 puan) tarafından
Beş buçuk aylık ek gıda bile daha almayan bir bebek normal şartlarda
0 oy
tarafından
Desende anlamaz kırılır boşver dışını sık
0 oy
(817 puan) tarafından
Tek kelime yapma! Bu kadar 
(17 puan) tarafından
Keşke anlasa yapma demeden :))
(817 puan) tarafından
Anlasın kıtlar valla birde biz böyle büyüttük hani bişe mi oldu derler benim bebeğime yapsa yapma diye terslerim ben o şekilde beslemiyorum çocuğumu anne verme derdim
0 oy
tarafından

5 bucuk aylik cocuga recel cat vermek ne demek 

Uyut bebegini yemek saatlerinde assagi tukursen  sakal yukari tukursen biyik 
Kizim 13 aylik benden iziznsiz kimse tatli yediremez duzgunce soyledim ben cocuga cikolata abuur cubur yedirmiyirum diye anlayisla karsiladilar egerki anlamiyorlarsa bebgini verme onun sagligindan degerli hic birsey yok cunku
(17 puan) tarafından
Anlamıyorlar yapma desem de ben mutfağa gidince gizli gizli veriyor. Çok çaresizim eşimde yanımda olmuyor
0 oy
tarafından
Yani güzellikle anlat gıda alerjisinin ne kadar tehlikeli olduğunu internetten örnekli olarak göstererek anhalt çocuğu senden sakindigim için değil anne yanlış anlama beni lütfen ama bak çocukların halini görüyorsun daha o çok küçük alerji olma riski çok yüksek zorlama vs anlat eğer anlarsa ne ala anlamazsa başka yapacak bir şey yok canım 
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ben herkese müdahale ettim. hep onu yiyemez bunu yiyemez daha şunu yemiyor onu yemiyor diye hep baskı uyguladım. 2 yasina girecek bisey vermeden bana sorarlar hep 
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Valla anlamak istemeyince anlamıyorlar ilkinde kaç kez verdi öyle söylememe rağmen alerji pisik oldu ikincisinde arkamı bi dönüyorum gizli gizli çikolata çay ne varsa veriyor yani gizli saklı yapıyor bir gün bende çıldıracam bunun yüzünden 
(17 puan) tarafından
Benimki okadar cahil ki ne desem anlamıyor anca kalbi kırılması lazım
0 oy
tarafından
O değilde galiba tüm kaynanalar aynı .bu durumda bizi de onlar büyüttü ya acaba biz hep bebekken böle herşeyi yiyip mi büyüdük 

Kafamda deli sorular :)))) 
(17 puan) tarafından
Ben böyle bi kaynana olmucam
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Direk. Verme diyeceksin.O domatesten dolayı bebeğinin bağırsağı bozulsa,alerji olsa annesi yaptı diyecek
0 oy
(184 puan) tarafından
Kendimi senin yerine koyuyorum ve şöyle cevap veriyorum: Anne onlar bebek için zararlı şeyler kesinlikle verilmemesi gerekiyor hatta geçen doktora gittiğimde o da söyledi sakın vermeyin dedi. Bu yüzden bana rahatsız olarak gelen çok bebek oluyor dedi de 
(17 puan) tarafından
Doktor onlara göre kim ki hacı hoca varken
(184 puan) tarafından
eskiden biz verdik bişey olmadı laflarida vardır. Ya da biz seni böyle büyüttük derler
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Aynı benim annem gibiymiş senin kaynanan gelinimiz doğum yaptı sütü yoktu mamaya başladı annem de 5 aydan sonra hatta 4 ayında bile bebeğin ağzına her şey veriyordu gelin görmeden gördüğü zaman da kızıyordu gelin ama benim bebeğime de aynı şeyi yapıyordu annem şu an eğenim 1 yaşında ama maşallah yemediği hiçbir şey yok iyi ki de öyle yapıyor annem bırak Kaynanalar anneler her şeyin en iyisini bilir bence benim görümcelerimin çocukları var hiç biri doğru düzgün yemek yemiyor evde 10 çeşit yemek pişiyor herkesin keyfine göre ama bizim evimizde asla öyle şeyler olmaz bir kap yemek pişer o bitene kadar herkes onu yer çünkü annem öyle alıştırmıştır şunu yemem diye bişey asla olmaz evde bırak versin sonuçta kendi çocuklarına da öyle büyüttü yani vermekten zarar gelmez yemekten zarar gelmez sonuçta ağzına doldurup yedirmiyor karnı doyasıya tattırıyordur ileride işini kolaylaştırır en azından çocuğun her şeyi yer mızmız Bir çocuk olmaz ben de şu an hamileyim haftaya doğumum var 4 5 ayından sonra ben de her şeyi tattırırım
(11,257 puan) tarafından
Eski post
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ayy Allahım benimki de kurban bayramında çocuğun ağızına kanlı et vermeye çalıştı birden çektim aldım çocuğu verme dedim. Annemde böyle ne olsa tıkıştırmaya çalışıyor ona da bağırdım 
(11,257 puan) tarafından
Eski post
(2,829 puan) tarafından
2 sene öncenin hemde baya eskiymiş:)
(11,257 puan) tarafından
Tarihe bakmıyorlar :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 134 göst.
26 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 682 göst.
22 Eylül 2021 Aile kategorisinde Meyrammm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
18 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 515 göst.

379,655 soru

11,364,951 cevap

34,841 kullanıcı

...