0 oy
843 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (28 puan) tarafından
Hanımlar sorum yukarda

24 Cevaplar

0 oy
(544 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben gerekiyor diye biliyorum. Çünkü başkasına mahrem olduğu için görmesi bile gusül gerektirir diye biliyorum ama yinede emin değilim. Ben ağdaya falan gittiğim de bile alırım ne olur ne olmaz 
tarafından
Yok zaten ama doktor hariic.
(7,208 puan) tarafından
Böyle bir açıklama yok kim görürse görsün eğer sen o halden zevk almıyorsan gusle gerek yok haram olduğu için bolca günaha girmiş olunur sadece
(544 puan) tarafından
Zaten bildiğim kadarıyla dedim emin olmadığımı söyledim
tarafından
Ne olursa olsun hanim efendi. Bir kadin bir kadinin bile uzuvlarini gordugunde gusul.almali.. Bunu biz hocalarimizdan ogrendik bi taraflariizdan uydurmuyoeuz. Lakin doktor disinda. Cunku bu zaruri bir durumdur. Zaruri. Ama icimiz rahat etmiyorsa alinir gusul almak bu devirde zor degil.
(7,208 puan) tarafından
Ben size fikihta geçeni söyledim böyle bir zorunluluk yok alan alır almayan almaz . Bir taraflarınızdan uydurduğunuzu iddia etmedim bir hoca olarak bende  hükmü söyledim .
-Reklam-
0 oy
(578 puan) tarafından
Ben alıyorum 
0 oy
tarafından
Ben yinede alıyordum kuzum
0 oy
(29 puan) tarafından
Ben gerekiyor diye biliyorum. Ve alıyorum abdestimi
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Bilemedim ya gerektirirmiki:pinch: hiç bu konuda birşey duymadım

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Muaine de olsa kadına da erkeğe de müstehcen bölge old için alınması gerekir bence 
0 oy
(3,900 puan) tarafından
Tabiki de gerekiyor benim bildiğim, ben alırım hastaneden gelince direk 
0 oy
(119,481 puan) tarafından
Dr kadindi benim gerekiyomuydu bende bilmiyom
0 oy
(2,722 puan) tarafından
 Bnce gerekiyo 
0 oy
(28 puan) tarafından
Bende alıyım madem pazartesi doktoruma gitcem
0 oy
(964 puan) tarafından
Gerekiyo mu bilmiyorum ama ne olur ne olmaz her hastaneden gelince banyo yapıyoruz nasılsa alınabilir yani zor bisey değil 
(28 puan) tarafından
Ay çok sağolun
0 oy
tarafından
Deme kız alttan muayne oldum 2 saat sonrada dogum oldu cenabet cenabet dogummu ettim şimdi
tarafından
Hayır hayır tabiki hayır gusül gerektiren durumlar hayız nifas ve cünüplüktür alttan muayene de cünüp olunmaz cinsel ilişki ile cünüp olunur
0 oy
tarafından
Ben alıyorum canm gerci en son 2 yil once bu sebepten almıştım daha gisteremedm o zamnda kizima hamileydim mecbur kaldim altan muayeneye
0 oy
(2,861 puan) tarafından
İlk defa duydum bilgim yoktu gebeyken alttan muayene olmadım hiç.. olsaydım da abdest aklıma gelmezdi kesin soruyu gördüğüm iyi oldu
(7,208 puan) tarafından
Gerek yok gusle
0 oy
tarafından
Alinmasi gerekiyor
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Gerektirmez, canım diyanetin sitesinden baksan daha güvenilir olur bence
0 oy
tarafından
Fetva alınması gereklilik değil-dir yönünde ama eğer imkanın varsa gusül almak her daim daha iyi sonuçta şüpheye düşmek zaten abdesti bozar 
0 oy
tarafından
Evet gerekiyor. Sonuçta içine biseyler giriyor. 
tarafından
Gusül gerektiren durumlar hayız nifas ve cünüplüktür içine birşey girdi diye cünüp olunmaz cünüp eden Şehvet duygusuyla gelen sıvıdır
tarafından
Haklisin googleden baktım gerektirmiyormus.
tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Ben sadece doguma girecgimde bakildi o yüzden hic dusunmemistim ;) 
0 oy
tarafından
Gusül geeektiren haller hayız nifas ve cünüplüktür alttan muayene de cünüp olmuyorsunuz cünüp olmak için ya cinsel ilişki ya da zevk hissiyle Cünüp olmak gerekir böyle bir durum söz konusu olmadığı için gusül gerekmez şart değildir ama almak isterseniz de neden olmasın 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 144 göst.
17 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Haniye_Irmak (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 134 göst.
0 oy
13 cevap 404 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde SelvaDurgun (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 250 göst.
30 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,861 puan) tarafından soruldu