0 oy
1,279 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Cuma günü taşındılar iyi bayana benziyodu telefonumda alarm lar kurulu kerahat vakitlerinde kızımın canlı ders saatlerinde falan çalıyor normalde sessizde ama çalar saatler de ilahi var sabah gelmiş oğlanı emziriyordum güm güm kapıya vuruyo bı dakka dedim feracemi giydim buyurun dedim bebeğin uyuyo diye zile basmdim ne bu bu kadar ilahi ilahi gümbür gümbür diyo ne alaka dedim telefon titreşimi ve ilahi sesi geliyor kis sesini dedi siz gidin eşiniz eşimi arasin ben bu tür ikili tartışmaya diyaloga girmiyorum dedim numarasını verdim gönderdim solene solene gitti acaba telefonum yerlerde oluyor ses gidiyomudur biraz kistim şimdi ama bu bina 16yillik duvarları kalın öle ahım şahım ses gürültü gelmiyor telefon dan ilahi sesi gitmesi normal mi siz duydunuz mu hiç bide diyo bana kapıda beklettin bayanım ben dönme değil yemem seni anlamadım bunuda niye dedi :/

33 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ses gidiyor olabilir, apartmandayız telefon televizyon konuşma sesleri falan gelebilir yani bunlar normal hani hiç ses istemiyorsa evine yalıtım yaptırsın özel olarak. Kimse bilerek rahatsız etmeye uğramadığı sürece apartmanda yaşamayı bilmek lazım. Sesi duyuyor olabilir bu normal, bunu bu kadar büyütmsi anormal, rahatsızlığını daha uygun dile getirebilirdi bence.

Allah bilir niyetini ama bence arkadaşın dediği gibi o sesin ilahi olmasından senin görüntüden falan dolayı daha fazla tepkili gelmiş.. Böyle insanlarla çok karşılaşıyoruz çünkü sosyal hayatta, sadece dışarıda dışlanan tuhaf bakılanlar anlar bu durumu.. 
tarafından
Aynen bende haklı buldum ama üslup rahatsız edici bidaha yüz göz asla olmak istemem  ben sizler yazınca ikinci kere düşündüm
-Reklam-
+7 oy
(3,901 puan) tarafından
Anladigim kadariyla kadini rahatsiz eden alarm sesi degil alarm sesinin ilahi olmasi..o bundan rahatsiz olms..emin ol baska bi müzik olsaydi bu kadar tepki vermicekti..kapiya feraceni giyip çıktığın icin laf sokms bide aklınca kadinim yemem seni diye..bu tipler genel olarak kapali insanlarin her hareketinden onlarla ayni ortamda bulunmaktan rahatsiz olam tipler yani senlik bisey yok aslnda ne yapsan batacak gözüne..
tarafından
Dün üst komşumla ekmek almaya çıktığımda da gördü selamlastik birşey demedi  acaba sebebi öle birşey mi gerçekten bende safimdir varya laf soksa anlamam
(27,311 puan) tarafından
Aynen katılıyorum.
(3,901 puan) tarafından
Muhtemelen öle cnm..o tarz insanlarla cok calistm mecburi..belli ederler kendilerini
(749 puan) tarafından
Ne alaka sizde cocgu varmış kadının bizim ustumzdekide aynı telfon yerde gezdriyor herhlde hep titreşim sesi geliyor biseyide gerçekten  tersine çevirmeyin hoş görülü olun
(3,901 puan) tarafından
Canim biz bunu 20 aralıkta konuşmusuz bitmis gitmis..tekrardan eski posta yorum yapmanin mantığı ne
+3 oy
(2,266 puan) tarafından
Titreşim gerçekten çok sinir bozucu oluyor onların evinde ses yapan yoksa sizin evdeki tüm sesler alt kata gider alarm çalır çalmaz durdurmalısın bence üst kat aynısını sana yapsa eminim sende raahtsız olursun. Eşinin numarasını vermende tuhaf olmuş tamam dikkat ederm deyip konuyu kapatsaydın kadın tartışmasına neden erkekleri dahil ediyorsun ki erkekler bizim gibi sakin olamıyor bazen aranızda halletmelisinz
tarafından
Bende haklı olabilir düşüncesindeyim zaten de üslubu kızdırdı bugün gelen yarında gelir ister istemez ses gidecek kapıya yüz kere gelse açmam ben evde yanlızım çünkü eşimi arasam gelemi bilecek ben kapıyı açmam eşimi arasınlar
(2,266 puan) tarafından
Eşinide aramasınlar canım o konuda yanlış yapmışsın zaten kimseye kapı açmak zorunda degilsin evde tekken bende açmam bifaha gelirsede duymazdan gel yada kapıyı açmadan müsait degilim de
tarafından
Aynen acmiycam ikili tartışmaya asla girmem haklı olabilir tabi kistim zaten ama demekki sakin insanlar bende üç çocuk var işte
(6,978 puan) tarafından
Aynen katiliyorum Nazli yorumuna. Rahatsiz olmus olabilir bunda ne var yani, tamam dikkat ederim kusura bakma deyip gönderebilirdin. Banada cok ses geliyor yepyeni bina olmasina rağmen, bazen komsunun tv sesine uyaniyorum, gercekten sinir bozucu.
+1 oy
tarafından
Eşinin numarasini kadina neden verdin ki diyecegini demişsin zaten
(18 puan) tarafından
Hayır eşinle münasebeti olması hoş değil sen kendini savunamiyor musun da kadına numara veriyorsun
tarafından
Bak anlamak mi istemiyorsun demekki evlerinde ses olacak durum yok sakin insanlar bende üç çocuk var kapıya gelicekler benim eşim evde olsa kapıya o çıkar eşim asker ve Azerbaycan da tartissak koşup gelemi bilcek yüz kere gelseler kapıyı birdaha açmam çocukların önünde hanimlami tartışayim eşimi arasınlar o uygun bı dille anlatır
(18 puan) tarafından
Anlamak istemiyorum değil bir kadın olarak eşin olsun olmasın kendinizi savunabilin konuşabilin yüz defa da gelse kapına korkacak birşey yok hem her konuşma niye tartışma ile bitsin ki kendini doğru ifade ettikten sonra. Sen burda derdini anlatamiyorsun eşin taa Azerbaycandan mi anlatacak onu diyorum. Güzelce dikkat ederim bundan sonra sesin gelebileceğini düşünmemiştim deyip kapatırsın kapını. Bu durumda eşinin numarasını verecek eşini de taa Azerbaycanda tedirgin edecek ne var onu anlamıyorum . Ayrıca ilk defa yazdım önceki yazan ben değilim anlamıyor musun diye bir üslup kullanamazsın bana burda savunduğun gibi kendini komşuna da savunsaydin bize soracağına
tarafından
Sorduğum soru ses gerçekten geliyirmu oldu nur un cevabın altına yazmışsın üstte anlattım niye verdigimi kalktı ters birşey dedi üç çocuk var evde asla onların yanında tartışmaya girmem herkesin yapısı farklı tabi savundum ama kadın haklı belliki sakin insanlar bidaha bidaha kapıya gelince acmiycam eşimi arasınlar ben zaten arayıp anlattım eşime ben hallederim dedi bunlar olabilcek şey
(749 puan) tarafından
Yani bndede saçma olmuş kadının çocuğu var bellimi rahatsz olmuş olabilir esinle  niye konuşanlarki sesi eşiniz degl siz yapmissnz komşu yüzyüze hep gelceksin hep esinlemi konnuscklar ozmanda çok mantiksiz
0 oy
(552 puan) tarafından
Suratına kapıyı kapatsaydin terbiyesi, şey sanki kötü bı ses geliyo sende ona de kız tepinketin aşağıda diye ***** şey 
tarafından
Ben ses gitmesine şaşırdım haklı olabilir diye çekindim önce
(552 puan) tarafından
Ya kuzum ses gitse bile evin içinde gibi gitmez ya başka bı ses olsa hani rahatsız edici diyicem haklı gelmiş olabilir ve sen yedi yirmidort ilahi dinlemiyosun ki abartılacak bişey değildir bence
tarafından
Yani öle gümbür gümbür zaten dinlemem 60 günlük bebeğim var belli bunlar yanlız insanlar devamlı şikayetçi olucak bende üç çocuk var çünkü
0 oy
tarafından

Evet duyuluyo bazen bizim üst kattan ama kadının uslubü çok yanlış seninde kocana elin numarasını vermen yanlış ya ters bişey deseler birbirlerine kavga çıksa birine bişey olsa keşke vermeseydin sen zaten demişin diyceni 

tarafından
Benim eşim öle ters bişey demez ben asla bidaha muhattap olmama bu kadın bugün kapıya geldi yarın bigun yine gelicek kapıyı yiksa açmam kalkar birşey der çocuklarımla evde yanlızım eşim azerbaycanda koşup gelemez ki eşime anlattım oda siz ses olursa beni arayın kapıya gitmeyin falan diycek çocuklarım korktu ben ses gidiyo diye zaten çekindim
tarafından
Amann bırak vursun vursun gitsin
tarafından
Öle cnm açmam eşim i arasin
0 oy
tarafından
Kadın haklı aslında benm de üstkatımda telefon titreşimdeyken beni çok rahatsız ediyor çalarken ama tabi bişey demem gayet normal yani
tarafından
Yani bende haklı olabilir çare bulamam belki diye kapıya bidah gelse ters düşmemek için açmam eşimi arasınlar
tarafından
Oda öyle tabi
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Aynı durumdan  bende rahatsizdim  eski evimde  sabahin  besinde  calardi  bende hamileyim  gece uyuyamiyorum  felan esimi  gondermsdm
tarafından
Ya bende zaten olabilir haklı buldum ama üslubu sinir bozucu oldu zaten bidaha gelse kapıya açmam
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım belki ses gediyodur üst komşnun ta ben titreşimini duyyorum mesela her sabah artık kapat alarmı diyorum kendimce ama asla gidipde lafını etmem
tarafından
Bende haklı buldum canm bide yanlız yaşayan insanlar galiba en küçük seste gelirler gibime geliyo asla kapıyı açmam eşimi arasınlar ikili tartışma taraftarı değilim
(2,127 puan) tarafından
Aynen canım sen dikkat edersin duyabilcegin kadar ac zil sesini malesef böyle saçma sapan insanlar olabiliyo en ufak sese gelir artık
tarafından
Evet cnm o yüzden gelse bile açmam zaten dikkat edicem canım sağol yorumun için
0 oy
tarafından
Keşke eşinin numarasını vermeseydin canım, sonuçta kadın böyleyse adam nasıldır belki. Ben böyle şeylere eşimi karıştırmam onlar bizim gibi sabırlı değiller, en küçük bi lafa alevlenebiliyorlar
tarafından
Benim eşim işte sakin insandır öle bağırıp çağıran bi yapısı yok kapıya gelirlerse ikili diyaloğa asla girmem açmam kapıyı sorumsuzlar kapıyı açmıyor dedirtmiyim diye eşimi arasınlar Azerbaycan da o zaten biz tartissak koşup gelemez ki çekindim yani
tarafından
Anladım canim eşin öyleyse iyi yaptın sen muhatap olmadın
tarafından
Sağol canım teşekkürler
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ses gider canım bizim bina da inan komşuların afedersin burun temizleme sesini duyuyorum yani gidiyordur 
tarafından
Evet kuzum bende haklı buldum sesini kıstim
0 oy
(4,102 puan) tarafından
kadın açık mı 
tarafından
Açık canm
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Benim üst katimdakilerde de telefon çalıyor sanki evimin içinde çalıyor gibiydi çok rahatsız ediciydi o da bundan rahatsız olmuş olabilir
tarafından
Evet cnm kıstim demekki duyuluyor benim üst kattan gelmiyor ama hanim a gidiyor olabilir diye kistim inşallah bidaha yüz göz olmayız bile ters konularda
(3,107 puan) tarafından
İnşallah canım hani bazı arkadaşlar kadını suçlamış ama bence ilahi değil de başka bir ses olsaydı yine gelirdi kapına çünkü ben çıktım komşuma demiştim yani. Alarm sesin ilahi diye arkadaşlar hassaslasmis olabilir
tarafından
Doğru cnm teşekkürler
0 oy
tarafından
Bence tamamen haksız bir alarm ne kadar uzun çalabilir ki hadi çaldi diyelim ses sistemi ile mi dinleniyor sanki o kadar fazla gürültü olsun anladım kadarıyla kadın biraz din düşmanı ne dmeek dönme değilim yemem ben olsam agzının payını verir kapıyı da suratına çarpardm
tarafından
Art niyeti anlamadım önce ben bidaha asla muhattap olmak istemedim haklı olabilir ama çocukların yanında bidaha gelir tartışır falan çocuklarımın gözü önünde asla azarlanmak istemem
tarafından
Böylesine iyilik yaramaz bacım dişini göstercen
tarafından
Ev sahibini aradı esim halletsin üst kat çocuklu diye soledim demis eşime
0 oy
tarafından
Kadının yaptığı çok ama çok saçma ama annemde kaldık bi ara biz üst kattakilerin telefon alarim sesine ben uyanırdım onlar kalmazdı ki uyusu çokta hafif bi insan deilim annemin bide evde içten yalitim var düşün ama o ses için gelmesi çok yanlış 
tarafından
Bende haklı olabilir dedim ama bidaha gelse çocuklarımın gözü önünde azarlanmak hoş değil asla kapıyı açmiycam
0 oy
(444 puan) tarafından
Senin telefon sesine kimse karışamaz onun haddine değil onun bahanesi sana sataşmak için telefon zil sesi nasıl bir komşuyu o kadar rahatsız edebilir çok saçma 
tarafından
Evet cnm art niyetli insan yani ben yine alttan alıp kistim ne olur ne olmaz bidaha kapıya gelse asla açamam
0 oy
tarafından
Sen genede arana mesafe koy bir şeyi söyleme uslubu vardır aynı sorunu bende aşağıdakilerle yaşıyorum taşınalı 7 ay oldu burnumuzdan getirdi tuttuğum evin yan dairesinde 3 sene oturdum 1 gün sorun yaşamadım bu tarz insanlara yüz verince astarını istiyorlar muhatap olmaman iyi olmuş 
tarafından
Sağol canım konuşmam zaten kapıyı açmam çocuk var yani evde ev sahibimizde aynı kişi eşim aramista ben soledim abim üç çocukları var çocuklu bı aileye vermek istiyorum demiş eşim olsun abi sorun olursa ararlarsa eve cikarlarsa sen gidiver demiş tamam demiş özür dilemiş ev sahibimiz de çok iyi birileri sagolsunlar
0 oy
tarafından
Gürültü olsa rahatsız olur anlarım birde sürekli müzik çalsa ilahi de olsa onu da anlarım da alarm bu yani :))) hayırlı olsun başına iş gelmiş. Uğraş dur
tarafından
Öle cnm açmam kapıyı eşim sağolsun ev sahibini aramista abim biz onlara yukarıda bebekler çocuklar var dedik bilerek kabul ettiler demiş sana zahmet bidaha şikayetçi olurlarsa gidiver demiş oda tamam demiş açmam kapıyı kirsalar ev sahibi halletsin
tarafından
Ben evde tek olduğum halde alttakinin 3 çocuğu vardı kadın benden sikayetciydi :))) kendisi sabah akşam gece gündüz bişeyler silkelerdi bende gidip en ücra yerde bişeyler silkeliyordum haliyle haftada bir kere yapıyordum yine laf ediyordu. Çiçeklerim vardı balkon içinde suladım bikaç kez geldim baktım aktı mi diye bişey yoktu sonradan akmis her seferinde hemen kapıda bitiyordu. Bigün yine geldi neyden sebepti hatırlamıyorum artık da ben sabah gider aksam gelirim eve aksama kadar otururdu aksam ben gelince alta iner odun yarardı binanın içinde dedim sen bunu yapiyorsun ve hala yapıyorsun gıcıklığına dedi konuşturma beni söylüyorsun kocana dedim senin gibi çirkefle muhatap mi olayım varsa bi yanlışım söyle kocama dedim kapadım suratına. Ugrasilmiuor bazıları yla kendisi gece vakti evi yıkardı bi kez kapısına gitmiş değilim o su yolu yapmıştı artık
tarafından
Ya neler var dimi sanada denk gelmiş
tarafından
Ben eşi ile eşim aynı yerde çalışıyor samimiler birde eşim benden önce de burda duruyordu nadir de olsa iyilik etmiş sanırım eşimin hatrına kadına cemkirmedim yani hiç ama eşim de söylemiş ben tutuyorum onu diye. Kimseye bulaşmam ama bulaşana iyi bulaşırim gitti neyse ki
tarafından
Gitmesi iyi olmuş ben çocuklar olunca çekindim
0 oy
tarafından
Bizim üstteki de alarm kuruyo ama sadece titreşim o bile beni uyandırıyor düşün. Dizztt dizttt diye aşırı bir ses geliyor o yüzden eşimin alarmı çalınca hemen uyanıp telefonu yatağa koyarım aşağıya ses gitmesin diye
tarafından
Bende haklı buldum canm gidiyor yani anladım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Evet duyuluyor  benim  alkat  ew sahibinin teli  çalar titreşimi  ve zil  sesi  gelir  hatta  kendi telefonum çalıyor  bile  sanıyordum  ama  bunu  büyütmeye ne gerek  warki  onu anlamadım keske  kocanın  numarasını  vermeseydin  ben arkadaşlarıma  bile  vermek  istemem numarasını 
tarafından
Ben yuzgoz olmak istemem bidaha kapıma gelmesin eşim zaten ev sahibimiz i aramış bidaha öle olunca gelip müdahale edicek

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 478 göst.
0 oy
13 cevap 121 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ercaneymen (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
+1 oy
12 cevap 166 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu

377,359 soru