0 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (680 puan) tarafından
Linckeyecek olursa hic yazmasın 

25 Cevaplar

+3 oy
(7,208 puan) tarafından
Edebiyata gerek yok iğne ucu kadar delik istemezse kendini bildiği zaman takmaz .. . Bir süre sonra kapanıyor zaten . Hiç bir zararı da yok. Kupe takmak sünnettir . Ve küçükken takılan küpeyi bebek kendi vücudundan bir parça gibi görür cekistirmez ellemez. 
(7,208 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim kızım 11 aylık olamaya yakın deldirdim bir kere görmedim kulağını elledigini . Ama kafasına bandana bileğine bileklik ayağına çorap üzerine yorgan ortturmez :)
(9,264 puan) tarafından
:)) aynen oyle.. valla biz gec kaldk kulak deldirmekte 15 aylık oldu. Ne zmn deldirirm blmiyorum
(7,208 puan) tarafından
Zaman geçtikçe bence zorlaşır biraz daha deldirmezsen bekle bilinçlenince deldir öbür türlü kulağını cikistirebilir .
(9,264 puan) tarafından
Aynn bakalm artk :)
tarafından
İlk defa biri bukadar net anlattı alkışlıyorum seni 11 aylık deldirdim asla elini kulagına atmaz karışan olursa bagırır dokunmayın diye :)
-Reklam-
+1 oy
(4,725 puan) tarafından
Kızımın vücudunda ondan habersiz bir iz bırakmak istemiyorum, o yüzden o kendini ifade edebildiğinde isterse birlikte yaptırırız. Ama bana kalırsa çok küçükken yaptırma kulağını çeker durur zarar verebilir
(1,012 puan) tarafından
Aynen küpesi düşer ağzına atabilir küpeyi bı küpe için bu kadar entrikayi çekemem şahsen
(4,725 puan) tarafından
Aynen öyle. Küçücük bebek ne anlayacak küpeden sırf göze hoş gelsin diye bencilce hareket.
+1 oy
tarafından
Kızım yok ama olsa deldirmezdim. Bebek ya canının acımasını istemezdim. Büyüyünce kendi deldirsin. Çocukları süslemek bana doğru gelmiyor. Hem kız diye küpe takmak zorunda mı?
(1,327 puan) tarafından
+++++++ arkadaşım
0 oy
tarafından
Niye linclesinler kuzum 1 yaş sonrası deldır bence
(680 puan) tarafından
Kız ne bileyim var işte öyle bir linc grubu
tarafından
Çocuk senin çocuğun kimseyi ilgilendirmez
(680 puan) tarafından
Aynen valla haklısın canım ama ben kafaya takıyorum işte
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Beni lincleyin sksjsjsjsjsjs

Kızım 1 Haftalıkken deldi annem :D gelin baaaaa

(27,357 puan) tarafından
Deldir cnm
(7,208 puan) tarafından
Ben pandemi de deldirdim kızımın kulağını Eylül ya da ekil ayı olacak gümüşçüler deliyor bilgin olsun
tarafından
Yaaa dur birde gümüşçüye sorayım :)
(48,735 puan) tarafından
ahanda linclicem kiz ne diye erkenden deldirdiniz eczaci bize 10 aylik olmadan delmiyoruz demisti
(27,357 puan) tarafından
O eczaci tatlım bizim nesil başka ajajajajajja
Ben istedim öyle :)
0 oy
(2,009 puan) tarafından
3.5 yasinda daha deldirmedim :)
0 oy
(671 puan) tarafından
Birini 7 aylık birini 2 aylık diğerini de kırkı çıkmadan :) 
0 oy
(3,446 puan) tarafından
İlk kızım doğdu ben küpe takmayı seven biri değilim, 

Ama kulak delik olunca evli olunca falan filan ortamda altın filan takmak gerekiyor bu yüzden çok rahatsız oluyorum

Neyse annemler deldirelim dedi ve. Sevmiyorum belki o da sevmez isterse büyüdüğünde kendisi deldirir dedim yıllarca deldirmedim..

4 yaşında gelince merak sardı süslemeye kendisi istedi küpe deldirdik 4 yaşında

Kardei de 18 aylık ti onu deldirmisken onu da deldirdik :D
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kendi bedeni kendi karar versin büyüyünce.  2 kızım içinde aynıdır düşüncem. 
0 oy
tarafından
Benimki 7 aylık geçen ay sordum eczaneye pandemiden dolayı yasak dedi yoksa deldirecektim 
(25,224 puan) tarafından
Deldir kanka düğünde küpe takcam ahahahah
tarafından
Hahahaha takacan tabii laa :)
0 oy
tarafından
Annem kız kardesiminkini 6 yaşında deldirdi aklı erdiği için sürekli küpeleri çıkardı kulakları yine kapandı:)
0 oy
tarafından
Kızım değilde oğlum var çok özeniyorum tek kulağını deldirmeyi ama deldirmiycem sanırım büyüyünce istemez belki niye deldirdin der ama ilerde kendisi deldircem derse hiç karşı çıkmam kendim götürürüm deldirmeye
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Aslında çok sevıom ama kıyamam

Ancak o anlarsa yapmak isterse yaparım 
(48,735 puan) tarafından
duruyada cok yakışır küpe ❤️
0 oy
(530 puan) tarafından
10 aylıktı kızım fark etmedi bile deldirdik eline şeker verdik çok az ağladı :) 
0 oy
tarafından
Bende çok heves ediyorum sonra vazgeçiyorum kendi büyüsün isterse deldiririm diyorum ama bakalım 
0 oy
tarafından
Benimkini deldirmisler senelerce küpe takmadım yine de kapanmadı. É takmak zorundayım ama takamıyorum kulaklarim kıpkırmızı oluyor zonkluyor. Japon tarzı dedikleri küpeden aldım senelerdir takiyorum rahat ettim. Şimdi kızım olacak asla deldirmem isterse kendi deldirsin büyüyünce 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Valla buna hiç ama hiç gerek yok. Belki büyüdüğünde istemeyecek. Belki küpeden nefret edecek. Annem benim kulağımı delirmedi. Ben 15 yaşımda gittim kendim deldirdim. Ayrıca bebeklerde çocuklarda da küpeyi hiç beğenmiyorum 
0 oy
(48,735 puan) tarafından
☺️ 10 aylikti canim
0 oy
tarafından
11aylikken delinmiş bnmki bn kızım olsa bnde 11aylikken yaptrrdm
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Eşim istemiyor gerçi bende sevmiyorum küpeyi büyünce isterse deldiririm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 185 göst.