0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
Kizlar kizim 3 ay sonra 2 yasina giricek ama cok zayif 11 kilo ve cok kucuk yemesi guzel aslinda bi turlu kilo almiyor bagisikligida kuvvetli daha 1 kez hasta oldu havale gecirmisti sonra hic hasta olmadi vitamin acisindan kuvvetli ama zayif bi bebek ne yapmam lazim ya

11 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Zayif mi kizim 22 aylik anca 10 kgya ulaştık önemli olan norolojik gelişimi. Genetik yapısı metebolizmasi kilo almaya elverişli değilse zaten çocuk ne kadar yerse yesin yakar bünye meselesi yani herseyden yiyorsa gelişimi iyiydi takma kafaya
(128 puan) tarafından
Minyatur filan diyolar canim sıkıliyor ya
(4,290 puan) tarafından
Ya olabilir esim zayif uzun boylu ne kadar yesin 1 kg makarna yiyip gece sabaha kilo almayan bir adam sen düşün. Kizim hem fiziksel hem de genetik olarak babaya cok baskın bu yüzden kafaya takmiyorum artik çünkü hersey den yiyir cümle kurup konuşuyor herseyi yerinde sukur takviye olarak nutrigen üzüm surubu kullandım onun cok güzel etkisini gördüm 17 aylikken sutten kestim ek gıda yemek istemiyordu simdi şükürler olsun yiyor.  Herkesi memnun edemesiz ki etmek de zorunda değilsin.  Her birey kendine özeldir. Bebek dahi olsa o kendine özgü bir insan. Neden bebekken sisko olsun büyüyünce kilolu insanlara zayıfla deniliyor bole tezat bir toplum da yetistigimiz icin tüm anneleri etkiliyor inan hiç umrunda olmasın gerekirse laf sole ekmek vermiyorum diyette çocuğum de gec bana da gına gelmişti artik bole tersledim anca anladilar
-Reklam-
0 oy
(208 puan) tarafından
Benimkide 20 aylık 11 kilo zsyıf değil bence 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tiroid tahlili 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Kilo sorun degil saglikli olduktam snr
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Benimkide aynı banada çok zayıf gelıyo heleki banyoda :ermm: vitamin kan değerlerine baktırıcam ben. İştah açıcı şeyler varmış eczanede daha çok yemesi için onlara bak canım sende 

(128 puan) tarafından
Ya yemesinde sorun yok kuzum hic kilo almiyor sadece
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Zayıf mi size göre öyle demekki ayına göre hiç zayıf bir çocuk değil 
(128 puan) tarafından
2 yasina giricek canim doktorlar bile zayif diyor yani bana gore degil sadece
(7,441 puan) tarafından
Dediğinize göre 21 aylık galiba ve persentil tablosuna göre tam ortalama ve olması gereken kiloda nasıl oluyor ki doktorlar zayıf diyor 2.5 yaşında yeğenim 12.5 kiloydu doktor 12 kilo olması yeterli demişti
(128 puan) tarafından
Kilo boy orantisina gore o tablolar ben boyunu yazmadim buraya o yuzden boyuna gorede zayif bi bebek kilo almiyor doktorun diyor yani nasil doktor zayif diyor derken yalanmi soyliyolar
(7,441 puan) tarafından
Belli bir dönemden sonra çocuğun kilo alması değil boyunun uzaması kilosundan daha önemlidir bu durumda zayıf olabilecek bır durum söz konusu olamaz boy genetik yapıya sahiptir bende saglikciyim sayisiz tanıdığım doktor var hepsinden de aynı şeyi duymuslugum var şuan kendi doktorumuzda aynı şeyi soyluyor kilo alıp boyu kısa kalması sorun teşkil eder ama boyu uzayip kilo almaması sorun teşkil etmez dediğim gun kilosu zaten ayı ile uyumlu
0 oy
tarafından
Bence normal benim oglum 27 aylik 13 kilo
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Sevdiği şeyler yokmu onlardan yedir sevmediklerini sepzelerin içine kat köfte yap bizimkide 2 yas
(128 puan) tarafından
Yiyo herseyi zaten kilo almiyo
(3,701 puan) tarafından
Troit falan hızlı çalışıyor sa yediğini yakıyordur kendimden örnek veriyim misal dünyayı yesemde kilo almıyorum
0 oy
tarafından
Gece uyurken yemek yedir benim oğlum da öyleydi hiç kilo almıyor eve tartı aldım sırf kilosunu takip edeyim diye gece 1 gibi yoğurt içine 3 cici bebe atıp yediriyorum faydasını gördüm ben gün içinde cok koyduysa yediğini yakar 
(128 puan) tarafından
Canim 10 da uyuyor o saate kalmiyor ki yatirmadan yediriyorum 1 kase corba icine ekmek koyuyorum, sebzeli makarna, cilekli sut ustune iciyor yogurda bile ekmek koyuyorum
tarafından
Uyku esnasın da yiyicek zaten dene bak kilo aldığını görürsün bazen pirinç unu yapıyorum inan çok fark etti gece 1 de mutlaka bisey yediriyorum uyurken alıştı şimdi yemese ağlıyor
0 oy
tarafından
Çokmu diş çıkardı acaba benimkide 18 aylık 12 buçuk kilo ama çok diş çıkardı 16 adet falan ondan kilo alamıyo 2 aydir

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 197 göst.
20 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Toprakinannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 167 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 456 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,397 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 351 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,397 puan) tarafından soruldu

380,046 soru

11,376,493 cevap

34,862 kullanıcı