0 oy
339 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (148 puan) tarafından
Kızlar herkese iyi akşamlar öncelikle nasılsınız ? Ben 31+2 günlük hamileyim bebeğim normalde önde gidiyordu 30.hafta kontrolünde gelişim geriliği olduğu bebeğe kan akımının yavaş olduğunu erken alınması gerektiğini söyledi dr um normalde yediğine içtiğine çok dikkat eden biriyim hergun bebeğe kilo yapacak gıdalar tuketiyorum başına böyle bir durum gelen varmı? Diğer bölümden sordum ama pek yanıtlayan olmadi bilen başından geçen varsa Allah rızası için yardımcı olsun çarşamba günü başka dr a randevu aldım 

13 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeğine giden kan akışının senin yeme ve içme ile alakası yok
(148 puan) tarafından
Biliyorum canım sağlıklı beslendigimi bilerek belirttim ki tavsiyelerde bulunulmaması için çünkü benim için şuan kan akımı yavaş dendi :(
(6,203 puan) tarafından
Sırt üstü yatma bundan kaynaklanıyor.Omurganin yanından senin kalbine giden ana damar var sen sırt üstü yatinca tüm ağırlık o damara yüklendiği için kan pompalanmasi yavaşlıyor o yüzden bebeğe giden kan akışı da yavaşlıyor.O yüzden sol tarafına yatmaya dikkat et
(148 puan) tarafından
Gece uyku halinde eşim uyandırıyor canım zaten beynime nasıl işlendi ise soluma yatmaktan sol tarafım ağrıyor otururken uzanırken hep sol a yatıyorum inşallah birşey olmaz sağlıkla zamanında alırım yavrumu kucağıma ilk gebelik olunca insan tecrübesiz ve çok tedirgin oluyor:(
(6,203 puan) tarafından
İnşallah hiçbir sorun olmaz kendini strese sokma ve kontrollerini aksatma
-Reklam-
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Bende 30 haftalığım çarşamba kontrolum bilmiyorum kuzum gönlünü ferah tut dediğin gibi başka doktorada görün bi
(148 puan) tarafından
Bende çarşamba günü için farklı bir dr tercih ettim inşallah içimi rahatlatır:(
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun kuzum bi bilgim yok ama zülme sakın bebegi de etkiler kendine dikkat et Rabbim dermansız dert vermesin <3

(148 puan) tarafından
Allah razı olsun canım, evet evet güçlü durmaya ve stres yapmamaya çalışıyorum inşallah sag salim zamanında doğar oğlum
0 oy
tarafından
Bsnm ilk oglum oyeydi 37 de tesaduf kontorle gittim acil aldilar kalp atislarinda anormallik olmuştu cok şükür suan saglikli 4.5 yasinda allahin izniyle korkma bsey olmaz kontrollerini aksatma yeter
(148 puan) tarafından
Çok şükür Rabbim uzun ömürler versin canım ben şuan 31+2 yim çok erken alınması için. Organlarinda veya kalp atışlarında hareketlerinde bir sıkıntı yok şuan ama bakalım çarşamba başka bir dr gideceğim
0 oy
tarafından
Yemenle alakası yok canim kordonda ki kan akımıyla alakali. Gelişim olmaza ciğer geliştirici iğne vuruyorlar 35 hafta gibi alıyorlar 
(148 puan) tarafından
Inşallah o zamana kadar biraz toplar kendini sag salim dünyaya getirmeyi nasip etsin Rabbim hepimize
tarafından
Sağlıkcakla kucağına alırsın inşallah
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bi bilgim yok valla canım canını sıkma içini ferah tut rAbbim büyük 
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin canım başka bir doktora daha mı gitseniz acana
(148 puan) tarafından
Evet evet canım gideceğim çarşamba günü inşallah biraz içim rahatlar en azından
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Seninle ilgisi yok canim ya onun insallah duzelir kac kiloa suan bebegn
(4,237 puan) tarafından
Ben devlete gidiyorum yani nerdeyse ayni haftalarimiz ben ogluma hamileyken ki kagitlarima baktim bu haftada oda ayni kilodaymis asil bundan sonra kilo aliyor bebekler sikma canini stres yapma benide 2 hafta sonra cagrdi 32. Haftada gidicem bakalim kilosuna ne diycek
(148 puan) tarafından
Ben hem devlete hem özel e gidiyorum canım özeldeki ultrason cihazları daha iyi ve kaliteli diye ama dr lar da keşke makinalar kadar iyi olsalar yarin baska dr  ne dicek çok merak ediyorum
(4,237 puan) tarafından
Insallah hayirli haberler alirsin yaz olurmu bende merak ettim kilolari ayni bebeklerimizin aramizda sadece 4 5 gun var
(148 puan) tarafından
Yarın akşam post açarım canım gelişmelerden haber veririm sen şuan tam kaç haftaliksin canım ben bugün 31+2 yim inşallah birşey yoktur zamanında doğururuz:(
(4,237 puan) tarafından
30+4 um canim bnde insallah hayirlisi.olsun hakkimizda
0 oy
(866 puan) tarafından
Evet ben yaşadım 30. Haftadan sonra bebek hep bir hafta gerideydi ama sadcee göbek çevresi sonra 2 haftaya çıktı  bu süre tabi bu arada doktorum her hafta çağırdı surekli kan akışına bakıldı. Kan akışı tamamen kesilmemiş ti ama azdı sanirim çünkü haftada 50 gram alıyordu 2500 kilo doğdu. Bize de çok erken doğabilir  kan akışı bi anda kesilir vs dediler ama doktor değiştir dim bende  zayıf bi bebek olur dedi ve oyle de oldu ama çok şükür suan iyi .kan akışına surekli baktır .allah şifa versin
(866 puan) tarafından
Bir de suyu az mi oda önemli suyu iyiyse sorun olmaz demisti bana doktor baktı ve suyu iyiydi hic bisey olmaz allahın izniyle dedi 38 haftaya kadar bekledik hatta daha çok bekliycekti ama ben daha fazla stres yaşamamak icin 38 de sezeryan oldum  .zaten sezeryan olacağım kesindi  beklemek istemedim bende
(148 puan) tarafından
Benim herşeyim normal gidiyordu suyum olsun değerlerim olsun bu son kontrolde sınırda dedi anlamadım valla canım şimdi şu tüketimini arttırdım birde hergun deveci armudu yiyorum 1 tane iyi geliyormuş yarın ki dr ne diyecek çok merak ediyorum  benim ilk gebeliğim hep normale hazırlamıştım kendimi şimdi sezeryan nasıl olur bilmiyorum inşallah erken alırız demezler :(
(866 puan) tarafından
Benim de ilk gebeliğimdi ve bende normale hazırlamıştım. Erken doğurman gerekirse bile suni sancı ile normal yapabilirsin  belki .erken dogum olursa da korkma allah baska dert vermesin .biraz kuvezde kalır sonra yine kucağına alırsın. Insaallah buna hic gerek kalmaz .olumlu düşün  .yarin gidince haberdar et beni merak ettm
(148 puan) tarafından
Ben özeldeki dr a sordum canım normal yapabilirmiyim diye yapamazsın dedi haftan küçük olur dedi açıkçası dr çok çelişkili konuştu bi dedi erken alabilirim sezeryan ile bi dedi belki zamanında doğar yani ben amacını anlayamadım dr un öğleden sonra randevum canım akşam yazarım inşallah iyi haberler ile evime dönerim:(
(866 puan) tarafından
Naptın canm var mı bi gelişme
0 oy
(264 puan) tarafından
Benim öyleydi yemeyle içmeye alakası yok benim kızımda 37 haftada sezeryan la alındı 2 250 kilosuydu daha almıyordu son haftalar ciğer geliştirici yaptılar öyle ama çok şükür sağlıklı küveze fln koymadılar 
(148 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım inşallah bende 37  38 i görürüm zayıf olması önemli değil sonra toparlar emerek ama benim dr um sanki yarın alması gerekiyor gibi konuştu ve çok korktum
0 oy
(1,426 puan) tarafından
24 hafta 2.5 hafta Geriden geliyordu kızım doktor acil kan sulandırıcı başladı 1 ay kullanacaz olmazsa alırım bebeğin dedi kan sulandırıcı her gün yaptım liste yaptım yeme içme soluma yattım doğuma kadar çok şükür 1 ayda topladık ve kizmin göbek çevresi hep bir hafta Geriden geldi doğuma kadar bana bebeğin 3 kilo doğmaz dediler olursa belki 3 olur dediler benim kızım 3200 kilo gayet sağlıklı haftasına uygun doğdu doğuma kadar kullandım iğneyi çok şükür şuanda 1 yasin da hemen tek bir doktora bağlı kalıpta çocuğu erken doğurma bana doktorum bebeğin 2 hafta Geriden yafa önden gelmesi hiç önemli değil ama biz 3 haftaya yaklaşıyoruz mecbur kan sulandırıcı başlayacam dedi başladık1 hafta gerlikle nasıl alacam bebeği dedi onu da anlamadım 
(148 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım bana daha kan sulandırıcı vermedi ciğer geliştirici de vurmadı innate omega 3 verdi yarın başka bir dr a gideceğim böyle konularda tek dr a bağlı kalmak istemiyorum son haftalardayım Rabbim zamanında sağlıkla doğurmayı nasip etsin herkese inşallah
(1,426 puan) tarafından
Amin kuzum allah da senin bebisini sağ salim kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Canim naptin kontrole gittinmi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 136 göst.
23 Ekim 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 166 göst.
29 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde AdaSu (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 194 göst.

380,152 soru

11,380,438 cevap

34,870 kullanıcı

...