0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde (535 puan) tarafından
Kızlar gelinimiz doğum yapacak 1 ay dan az var çocuğa elbise felan alicam ama hastaneye gitmicem evine giderken ne götüreyim yiyecek olarak falan evinde tek olmicak ablası olacak yanında yani yemek felan ona sorun olmaz diye düşünüyorum ablası yapar ben ne yapıp götürsem yok pandemi var söyle böyle diyecekler yazmasın herkes zaten kafasına göre takılıyor kimse yasak dinlemiyor 

29 Cevaplar

+1 oy
(3,078 puan) tarafından
Meyve al canım komposto yapıp götürebilirsin 
(535 puan) tarafından
Evet zaten Hoşaf yapmayı düşünüyordum meyve bide tatlı iyi olur
(3,078 puan) tarafından
Aynn canım
-Reklam-
+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Bu herkeslere o virüs bulaşsa da görseler ebelerini bir. Komposto falan yapabilirsin. Lohusa serbeti ya da.
(535 puan) tarafından
Öyle yapicam canım saol
+1 oy
(1,320 puan) tarafından
Yeni doğum yapan birine misafir gidilmez 

Bence gitme 

Lohusa kadınlar terellelli oluyor kendini yorma 
(535 puan) tarafından
Zaten hemen gitmeyi düşünmüyorum canım annem biraz kırkı çıksın öyle gel diyor ama şimdiden hem fikir olsun hemde ayarlayayim diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Yemek yap dicektim ama ablasi var diyosun yine de bi corba falan yapsan fena olmaz sanki
(535 puan) tarafından
Olabilir canım da o kadar yola çorba gitmez sanki 1. 5 saat mesafe var
tarafından
O zaman meyve alabilirsin tatli da olabilir
(535 puan) tarafından
Öyle yapicam canım saol
0 oy
tarafından
Meyve al canım 
(535 puan) tarafından
Evet meyve olur canım saol
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Sen yine yap pasta kek poğaça kıyafet içecek meyve ablası tekse nasıl yetişecek 
(535 puan) tarafından
Haklısın canım kek VS yapayım
(2,055 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen yenir canım illaki gönlünden ne geliyorsa yap gelininizmiş sonuçta :)
(535 puan) tarafından
Aynen canım saol
0 oy
(57 puan) tarafından
Süt getirici şeyler alabilirsin rezene çayı olabilir ya da laktamil Stil tea gibi içecekler 
(535 puan) tarafından
Evet güzel olur rezene dut incir felan alayım iyi olur
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Kek poğaça türü yapabilirsin bide meyve yada meyve suyu alırsan yeterli bence
(535 puan) tarafından
Öyle yapicam canım saol
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim yengem doğum yapsa ben 2 koli 1 litrelik meyve suyu alırdım bikaç paket süt alırdım kek pogaca yapardım götururdum çabuk toparlansin diye
(535 puan) tarafından
Canım herkesin durumu buna yetmeyebilir ama herkes kendi bütçesine göre birseyler yapar
(10,411 puan) tarafından
Tabi canım orası öyle ama Benim 4 tane erkek kardeşim var ve evlenmiyolar bende böyle hayaller kuruyorum evlensinler eşleri hamile olsa şöyle şöyle yaparım diyorum insaallah Rabb'im her kese basip etsin sonrada bana nasip etsin inşaallah
(535 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbım sizede nasip etsin
(10,411 puan) tarafından
Amin kuzum çok saol
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Hediyeni  alırsın  bir de kurabiye kek tarzı bir iki bir şey  yap götür.  Yemeği  ablası  yapar zaten.
(535 puan) tarafından
Aynen canım saol
0 oy
(833 puan) tarafından
Tatli al giderken bebege sut olsun meyve al .meyve suyu falan al
(535 puan) tarafından
Öyle yapicam canım saolasin
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canli bir cicek olabilir, tatli, cikolata veya börek olabilir, bi paket bez olabilir :)))
(535 puan) tarafından
Canlı çiçek solar gider atarlar canım ama börek tatli kek VS yapicam inşallah
(6,978 puan) tarafından
Saksıli olanından olani katsetmistim canım, bana almislardi hala durur mutlu eder kadini :) tabi secim senin, yiyecekte guzel
(535 puan) tarafından
Anladım canım olabilir neden olmasın
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Buzluğa atmalık bir sarma, sigara böreği yada gül böreği, kurabiye götürsen o kadar hor geçer ki. Bide hoşaf kaynatsan götürsen sütü çoğalsın diye. Bebeğe kıyafet almaktan ziyade ne ihtiyaçları var ara sor bence mesela ateş ölçer olabilir, bez olabilir, ıslak mendil olabilir, emzik vs olabilir yani. Daha çok gerçekten ihtiyacı olan birşey al. Kiyafet herkesten gelir. 
(535 puan) tarafından
Hoşaf zaten aklımda canım diğerlerini de yapcam bebek için a dan z ye herseyi almışlar pek bisey kalmamış benim aklımda bir sepet yapmak vardı içine ıslak mendil şampuan pudra bebek yağı koymak falan ama hepsini almışlar
(2,633 puan) tarafından
Anladım canım, hadi kolay gelsin :) . Kiraz çekirdeği bel bağcıkları oluyor ondan alabilirsin bak. Odaya nem sağlayıcı bide saat ve nem ölçer alabilirsin bunlar da farklı ihtiyaçlar. Yada gelinin eline para verirsin istediği ne varsa alır hatta bunu yapman daha mantıklı bak
(535 puan) tarafından
Güzel fikir canım parada olur ne istiyorsa alır
0 oy
tarafından

Yeni doğum yaptım. Ben olsam bana bebek bezi alıp getirmelerini isterdim :D çok pahalı yav :D

(535 puan) tarafından
Hahaha gerçekten öyle bim candır bimden alalım :)) (
tarafından
Asdfasdf
0 oy
(64 puan) tarafından
Hurma incir kuru yemiş süt çayları bebek bezi ıslak mendil en büyük ihtiyaç 2 takım kıyafet bence şehriyeli tavuk suyu çorbası yapabilirsin çok güzel süt olur 
(535 puan) tarafından
Aynen canım güzel süt yapar saolasin
0 oy
(36 puan) tarafından
Sütlü tatlı iyi oluyor teyzeme tavuk göğsü getirmişlerdi Bende teyzem bana yapar diye bekledim  iyi geliyor tatlı bişeyler 
(535 puan) tarafından
Evet canım sütlaç felan yapmayı düşünüyorum iyi olur
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Tatli gaz yapiyo aklinzda olsun sutlu tatli goturebilsnz serbetli tatlilar gaz yapiyo
(535 puan) tarafından
Sütlaç felan yapmayı düşünüyorum iyi olur
(1,475 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Üzüm hoşafi yapabilirsin canm 
(535 puan) tarafından
Yapicam canım saol
0 oy
(48,689 puan) tarafından
herkes kafasina göre takildigi icin zaten yayiliyo virus azalmiyo heleki bebek olan yere gitmemen en dogrusu.

yakin akraban oldugu icinde gitmesen olmuyo iki ucu b.oklu degnek hesabi onlemlerini alip bes dakika ugrayabilirsin 

tatli goturebilirsin süt yapar meyve corba evde ne kadar olsada disardan gelende mutlu ediyo
(535 puan) tarafından
Aynen öyle canım gitsen bir dert gitmesen ayrı zaten fazla kalamam sonuçta benimde çocuklarım var ve kimseyi rahatsız etmek istemem sütlü tatlılar felan yapmayı düşünüyorum meyve börek felan iyi olur
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yemekten ziyade dolabina arkalık börek kek tarzı şeyler olablr yada çay yani yemelik.ablasi yemek yapsada biri gelmez diye düşünüp o telaşla uğraşmaz zor olur ..
(535 puan) tarafından
Öyle yapmayı düşünüyorum canım aynen iyi olur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 220 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 387 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (429 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 343 göst.
0 oy