0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben istanbula gelin geldim bilen bilir kaynanayla bir sürü olay oldu şuan evim ayrı. Eşim asgari ücret alıyo 1600 kira veriyoruz 5.5 aylık bebeğim var yeri geliyor ekmek alıcak paramız olmuyor. Oncedem kaynana yardim hic etmiyordu ama şimdi en azından oğlumun mamasını bezini alıyor biz ne olsak yeriz. Arada eve de bir kac bir sey alıyor. Eşim dün akşam bana dedi ki senin ailen de hic sormuyo var mi yok mu tamam ben onlara güvenerek ayrı çıkmadım ama sen sonuçta kızlarısın ve bizim durumumuzu da biliyorlar 5 aydır bir kere sormadılar 5 aydır bir ufak bir yardim da bulunmadılar. Abime her akşam poşet poşet getiriyolae ki kendi evi arabası olmasın ragmen faturalarıni da babamlar ödüyo abim aldığı para cebine kalıyo sizce haklı mı ?

Birde geçen gün annem ile görüntülü konuşuyorduk evim temiz mi toplu mu diye her odayı göster dedi mutfağı falan gösterdim sonra buzdolabını da göster dedi ama dolap bomboştu utandım yok göstermedim diye kızdı pis diye göstermiyom sandı eşim de duydu bunu orda da laf söyledi bana 50 yaşında annen yani birşey demek istemiyorum ama nasıl saçmalık bu dedi

44 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence eşin haklı
-Reklam-
0 oy
(358 puan) tarafından

• Esin hakli cnm annengil abine ok adar yardim ediyormus  sanada ufak defek yardim etmeliler etmeseler bile sormalari lazim hic yoktan sen esine karsi mauhcup duruma dusmezsin annemgilde soruyor dersein
0 oy
(133 puan) tarafından
Kendince haklı ama bana göre degil kendi ailesi yardım ediyor diye senin de ailen sana yardim etmek zorunda degil elbette ederlerse daha iyi olur sizin için ama kimse kimseye güvenerek evlenmiyor yada kimseye güvenerek cocuk yapmıyor 
tarafından
Canım konu sadece yardım etmeleri değil hiç sormuyorlar bile yani napıyosunuz ne ediyosunuz diue
0 oy
(406 puan) tarafından
Bence sonuna kadar haklı. Ayrıca buzdolabına bakmakta ne biliyim yani 
0 oy
(507 puan) tarafından
Haklı tabiki canım ama onlar düşünmedikten sonra senin yapacağın bişey yok ki. Nasıl kayınvalide kayınbaba ayrımcılık yapınca kiziyorsak seninkiler de aynı şeyi yapıyorlarmis biraz annene duyur istersen nasılsınız filan deyince pazara gidecektik para kalmadı baya zordayız bu ara filan desen belki düşünür destek olur.
0 oy
tarafından
%100 esin hakli ailenin durumu olmasa belki ellerinde yok da yapamiyolar derdim ama abine birsuru tasiyip da sana hicbisey sormamalari ayip bence erkek kiz ayrimi yapiyolar tabi ki esin kimseye guvenerek ayri eve cikmamistir ama boyle durumlarda insan destek istiyo az cok fark etmez onemli olan yaninizda olduklarini bilmek
0 oy
tarafından
Esin hakli bence abinin herseyini yapiyolarsa sanada yapmalilar
0 oy
tarafından
Eşin haklı. Abin onların evlatlarıysa sende evlatlarısın ayrımcılık oluyo ki daha çok ihtiyacı olan sensin 
0 oy
tarafından
Eşin sonuna kadar hakiki ve sen ailene bu durumu söylemeliyim buzdolabında açıp göstereyim yiyecek bisymis yok aç duruyoruz diyip biraz duygu sömürüsü yapsaydın yardımları olurdu belki bisekilde ben olsam çocuğum için herşey yaparım yarın çocuğun ek gıdaya başlamak herşey isteyecek ozman napacaksin sen herşey tersin ama çocuk öyle değil bence ailene anlat durumu yani bu başka türlü olmaz 
0 oy
(471 puan) tarafından
Eşin haklı da canım yerinde olsam anlatırdım annene yiyecek ekmek bulamadiginizi. Keşke buzdolabını gosterseydin sen utanmasaydin onlar utansaydi . Ayrıca ondan bundan yardım beklemek yerine sende bı işte çalış . Çocuğuna kaynanan baksa bı işte calişsan iyi olur. Haftada bir temizliğe bile gitsen ayda 600 lira para . En azından mutfak paran biraz çıkar . Yani yanlış anlama canım senin için diyorum düşenin dostu yok inan ki . Bizde nerdeyse aynı durumdayız . Benim eşimin maaşı iyi ama kredi kira faturalar kredi kartı derken maaştan 1 lira kalmıyor borç üstüne borç oldu . Ve bizde ne kaynanam gil ne annem gil yardım etmiyolar hepsinin de durumu iyi 
tarafından
Kaynanam kendi çalışıyor canım oğlumu birakicağım kimse yok evde ek iş çok aradım ama zaten olmayan parayı dolandırıcılara kaptırmak istemedim güvenemedim hiç birine
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Eşin haklı evet
0 oy
(3,921 puan) tarafından

Ne desem bilemedim 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Eşin haklı bencede aynı kendi ailemi gördüm valla bana verdikleri borç abime ev aldılar
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Eşin yüzde yüz haklı. Durumları varsa en azından bi sormaları gerekir bence
0 oy
tarafından
Esine söyleme.. annene citlat meseleyi bana harclik yollarmisiniz de annene abine de soyleyebilirsin hangini yakin hissediyosan kendine he onun ailesinin yapması gerekir bence sonucta ailene yakin olsaniz onlar yapardı goz görürken o halde birakmazlardi ama uzak olunca illa bidi bidi etcekler yapacak bisey yok canım ailen gönderirse sen istediğini söyleme eşine göndermisler dersin direk ailende ne derse desin esine belli etme
0 oy
(169 puan) tarafından
Akıl vermek istemem ama şöyle bi durumda var her zaman ayağını yorganına göre uzatacaksin. İstanbul evet ev kiraları yüksek ama uygun fiyata oturblcgin evlerde var semt semt farkedior. Bence ilk bunun hesabını yapmak gerek . En ucuzu en yeteni ...
0 oy
tarafından
Keisnlikle haklı benim esim 1 aydır çalışamadı benim annem 1 ay her hafta benim pazar alışverişi mı yaptı kaynanam da 1 kuruş yardımı olmadı maalesef 
0 oy
tarafından
Yardım etmek zorunda değiller evet ama abine alıp sana almaması ayıp olur daha uygun bi eve çıkın yani başka oluru yok anadolu yakasın da kiralar daha uygun 
0 oy
(4,673 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun elin haklı sonuna kadar 
0 oy
tarafından
Annenin temizliğine karışması da tuhaf  oradan oraya. Buzdolabı da eşini ezecek bir durum. Ailenin bilmemesi gerekir. 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 611 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 585 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 379 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 278 göst.