0 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba hayırlı cumalar güzellikler. Dün yeni katıldım bugün bir soru sorayım. Acaba bende mi sorun var . Oğlum 2 buçuk yaşında ama uysal laf dinleyen bir çocuk yani yaramaz değil dağıtmasi yok sofra bezi olmadan bişey yemez ama ben halsiz olduğum halde her gün sabah kalkar halıları kaldırır çırpar komple toz alır makine atar haftada iki kere cam silerim haricinee her gün cam önü ve ara boşluğuna bez sürerim tuvalet banyo çamaşır suyu basarım bu arada kaynanamla birdim yeni ayrıldım bende iki ay oldu yani günlük rutin böyle sonra yemek falan derken yatma saati geliyor panik atağım var gece de yatamıyorum durduk yere gardolap boşaltıyorum haftada üç kere temiz yeri temizliyorum. Acaba bende sorun mu var olması gereken mi

26 Cevaplar

0 oy
(14,027 puan) tarafından
Bence sende garip bir şey var canım 
tarafından
Dimi ya safiye başlamayana kadar eşim de herhalde kafa dağıtıyosun diyordu ama o başladı bana psikologa git deyip duruyor
(14,027 puan) tarafından
Bence de gitmelisin temizlik yapmak tabiki güzel bir şey ama seni maneviyat olarak vücut olarak cok yorar bu enerjini başka şeylere harca mesela atıyorum börek aç baklava yap oğlunla oyunlar oyna
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum bende her gün sil şupur banyo temizle toz al çarşafları ve koltuk örtülerini cirparim ama cam silip dolap boşaltma işi fazla geldi bana 
tarafından
Yapma ya sende bendensin ya bide kısa süre önce kovid atlattım bende halsizlik bıraktı yine vazgeçemiyorum
tarafından
Kuzum yapmayınca olmuyor birde benim oğlum alerjik bir çocuk bir gün evi supurmesem öksürmeye başlıyor tıkanıyor kimi zaman günde iki kere bile süpürge açıyorum mecbur çarşaf yorgan oğlumun yatağı hepsini her gün çırpıyorum tıkanmasın diye önceden iki günde bir cirpardim eşim dedi ki doktora danisicam senin bu durumunu doktor demiş ki evi pislenicek diye eve hkimseyi almıyor ise kendine temizlik için fiziksel zarar veriyor ise temizlik için tehlikeli maddelere baş vuruyor ise o zaman görüşelim çoğu türk kadını bu sorun ile bana geliyor esinizde ben bir sorun göremedim gayet normal dediğim şartlarda değil ise içiniz rahat olsun demiş seninde için rahat olsun kuzum içini rahatlar yap temizliğini istediğin gibi
tarafından
Hayır canım kovid olmasa misafire can kurban yani asla öyle düşünmem koca bebegum kocam bey zaten pasakliyo zaten temizliyosun pislensin diyor da.  Tabi deterjan zaafım var ama oda her kadinda var bence
0 oy
tarafından
Hastalık haline gelmiş normal değil canim
tarafından
Panik atak varya ilaçta alamıyorum sürekli düşünce var kendimi öyle rahat ettiriyorum galiba yada mutfakta yemek yaparken
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Senin ki fazla ya kaçıyor canım 
tarafından
Ah canım işte içimi bilsen
0 oy
(649 puan) tarafından
Bence bi psikoloa görün normal değil çünkü panik atak aynı şekilde 
tarafından
İşte emzirdigim için ilaç alamıyorum hayat kalitemi sıfır dualar olmasa bitiğim
(649 puan) tarafından
Bende de vardı panik atak hamile kaldım kendiliğinden geçti şükür
0 oy
(215 puan) tarafından
Valla ben bir gun supursem ertesi gun supurmem sagolsun cocuklar yaptirmio is falan:)mas sana canim hergun temizlik yapmak zor vala
tarafından
Ya beni zorluyor boyun fıtığı var bide akşam her yerim ağrıyo sabah hoppa gene aynı oğlum da kadir olacak yakında oda alıyor eline bez bende yapcam daloye
(215 puan) tarafından
Vala benimkiler dagitmaya meyilli:)kanepe ustunde ziplar büyük oglum;)
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Hergün halilari cirparken toz görüyor musun peki işin normalini burdan anla
tarafından
Bende dahil yeni komşular da görmüyor alt katim boş ve işin kitusu ben önce halıya makine atıyorum sonra çırpıyorum :-(
(4,040 puan) tarafından
İşte toz görmeyince demek ki sirkelemen gerekmiyormus bence tedavi ol
0 oy
tarafından
Canım seninki hastalık aşman gerek ilerde çok sorun yaşarsın hepimizin yaptığı şey temizlik ama aşırıya kaçma kendine haftalık gün belirle büyük temizlik günü öyle yap yoksa oohoo zor valla sosyal hayatınıda etkiler 
tarafından
Etkiliyor a sosyal oldum zaten çıktığımız yok gelen giden yok
tarafından
Sadece onunlada bitmez sağlığın açısından da iyi değil kuzum biraz sal kendini
0 oy
tarafından
seninki biraz fazla canım haftada 2 kere cam silmek dolap boşaltmak yorucu yanı bu kadar işi yapıp oğluna nasıl vakıt ayırıyırson peki? ben izinli olduğum zamanlar oğlum uyanıkken hiç iş yapmam sadece yemek yaparım ondada yanımda mama sandalyesınde oturur şarkı söyleriz yada babasıyla oynar
tarafından
Oda benim gibi oldu anne bende sileyim diyor garibim.
tarafından
bence biraz başka şeylere yönel panik atak tetikliyor bu durumu. oğlunla vakit geçir, ilerde oğlun içinde sıkıntı bi durum, hafta da 2 kere yapsan yeter zaten.
0 oy
tarafından
Haftada bi kere olsun bana gelsene nolur 
tarafından
Ahahahah
0 oy
tarafından

Hahaha kız haftada 2 kere cam mı silinir canına yazık 

Banada gelsene gıı:D

tarafından
Kaynanam her gün siler yağmurda bile bir durdum bulaştı kovid gibi bulaşıcı ahahah
0 oy
(3,303 puan) tarafından
Profesyonel bir destek alın. Bir ömrü böyle yaşayıp bitirmeyin. 
tarafından
Kesinlikle en kısa zamanda
0 oy
tarafından
Pislik içinde her yer =  safiye , şeklindeysen terapiye git derim herşeyin fazlası zarar, temizlikte Bi yere kadar. 
tarafından
Yok canım ya her yer temiz biliyorum :-)
tarafından
O zaman boşver. Sal gitsin :)
0 oy
(1,327 puan) tarafından
eğerki çokstresliysem gece gündüz hiç farketmez asla oturmam temızledim yerleri yine temızlerim eşim bazen der sana temızlık stoku yapmamiz lazım diye dün gece bana ikitane yag çöz al dedım nerde yağ varda hemde ikitane alayım diyor :)) 
tarafından
Kocam doğum günümde temizlik malzemeleri aldı bana :-) aynı benim gibi
0 oy
tarafından
Bencede sende sorun var kız hshsh
tarafından
Ahahahha ama varmış benim gibiler hıh
0 oy
(405 puan) tarafından
Temizlikle rahatlatıyorsan onun yerine geçecek başka bir şey bul kendine. Kitap oku, örgü ör, film izle. Ne hoşuna giderse onu yap. Bu kadar temizlik yapman normal değil canım 
tarafından
Yapıyorum tatlım arta kalan da cüz falan okuyorum da yine de uykudan ölsem ortalıkta bir dağınıklık bitmeyen kadar yatmam
0 oy
(1 puan) tarafından
sende sorun var canım biraz sakin ol kendini bukadar yorma rahat bırak kitap falan oku iyigelcek
tarafından
Çok haklısın canim
0 oy
(671 puan) tarafından
Genelde kaynana yanında olanlarda böyle huylar gelişiyor canım :) üzülme evin ayrildiysa başına vuran yok kendini neden bu kadar strese sokuyorsun iş güç nedir ki yapılır elbet haftada bir yapsan yeter hergun bende yapıyorum banyo tuvalet ozon kokusu olması lazım tezgah boş olmalı daima odalarda toz olmamalı hergun süpürür toz alırım kayınvalidem var laf eder çünkü :) 
tarafından
Ahahah bende öyleydi işte hâlâ devamke alışamadım
0 oy
(894 puan) tarafından
Okurken yoruldum canım ya... Yazık bedenine bir sürü boş vaktin olur sen onu da temizlikle dolduruyorsun bir plan yap abartı olmayan ona uy bence
tarafından
Doğru işte buda vebal bedene zarar veriyorum farkındayım da
0 oy
tarafından
Sende gariplik var cnm fazl atitisiniz
tarafından
İşte kaynana yanında alıştım ya hâlâ devam aslında işte yok ama varmış gibi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 182838485868 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy