0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde (1,398 puan) tarafından
Benim yakın bi arkadaşım var hamile dün kontrole gitti kadın doğum doktoruna orda muayene falan olmuş üzerine düzeltirken doktorla hemşire kendi arasında konuşuyor muş doktor demiş ki ben hastalarıma bundan sonra progestan yazmicam bebekleri ergenlik cağına gelince cinsiyet farklılığı gösterebiliyor muş demiş ben kullanmadım hiç o arkadaşım da kullanmadı ama burada çok gördum progestan hakkında açılan postları buraya yazmak istedim kullananan arkadalar biraz daha araştırmasını öneririm yâda progestan yerine içeriği daha güvenli başka bise yazmalarını isteyebilir ler doktorlarından ben bilgilendirmek istedim şüpheye düşüyor insan yinede araştırmak fayda kullananlar için söylüyorum 

11 Cevaplar

+2 oy
(3,901 puan) tarafından
Cnm bnm doktorum profesör bi kadindi ve bizzat bu ilacin düsük riskinde kullanilacagini ispatlayan ve bunun icin yurt disina davet edilen biri..ayrica universitede hala hoca..bn 9 ay kullandm ve 28.haftada baslamsti sancilarim..doktorum o ilaca erken basladgmz icin erken dogum olmadi demisti..ayrica bn o ilaci ağızdan almıyodum alttan attriyodu bna..yani diyecegim o ki kendi doktorum disinda baska hicbir doktorun dedigine güvenmem..ama siz tabi ki arastirabilirsiniz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim canım araştırmaktan zarar gelmez. 
(1,398 puan) tarafından
Aynen canım ben çok üzüldüm şahsen duyunca
0 oy
tarafından
Bn kullandım çok yan etkisi olan bir ilaç ne çektim o ilaç yüzünden .. ama bebeğimin kalbi durdu nasip olmadi kucağıma almak . O ilacın adını duymak bile bni sinir ediyot 
(1,398 puan) tarafından
Ayyy Allah sabır versin
tarafından
Canım nasılsın s. Ö.
0 oy
(530 puan) tarafından
Bende kullanmıştım ya :/ Rabbim korusun 
(1,398 puan) tarafından
Inşallah etkilenmemiştir bebeginiz Allahım korusun inşallah çocuğunuzu
(530 puan) tarafından
Amin inşallah kötü oldum bir an
0 oy
(5,377 puan) tarafından
Allah Allah progestan neydi yaü düşük riski içinmiydi
tarafından
Ben sadece sancım var dedim diye vermişti kanamam felan hamilelik boyunca hic olmadı hamile oldugumu ogrendim ertesi günü kan testi ve useye gittim kese göründü ama adet sancısı çekiyordum dedim agrım var onu yazdı
(1,398 puan) tarafından
Evet galiba düşük riskine karşı veriliyor muş bende tam bilmiyorum da çok gördüm ama burada postlarını
(5,377 puan) tarafından
Anladım kızlar inşallah öyle bşy olmaz yani kullanan çok bn kullanmadım şükür ama
(1,398 puan) tarafından
Evet çok şükür bende kullanmadım ama hangi ilaç olursa olsun vitamin vs bence iyi araştırmak lazım sadece prospektüs okumakta yetmiyor maalesef
0 oy
tarafından
Bende kullandım yeni ögrendigim zaman cok sancım vardi keseydi sadece bebek oluşmamıştı o zaman kullandm Rabbim korusun çocuklarımızı 
0 oy
(12,500 puan) tarafından
Koktum ben de kullandım 3 hafta kadar Rabbim korusun 

Birde 9 ay boyunca kullananlar var 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ayy ben kullanıyorum ya erken doğum riskinden dolayı bırakayım artık 35 haftalık olduk 
0 oy
(194 puan) tarafından
Sanmıyorum öyle birşey olacağını cnm çünkü zararlı birşey olsa 1 düşük yaptım Doktorum banada kullandırdi üstelik profesör doktor zararlı olsa niye yazsın 
0 oy
(205 puan) tarafından
Surekli kanamasi olan biri ne yapacak o zaman ki.. insan hergun kan gordugunde psikolojisi bozuluyor 11.haftamdayim hergun dusuyormu diye tedirginim.. insallah oyle bisey yoktur.. gebeliklerin yuzde 40 zaten progestan kullaniyor.. Rabbim hepimize saglikli evlat versin
0 oy
tarafından
O ne ki ....

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 54 göst.
0 oy
4 cevap 71 göst.
29 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hryhry1 (1,795 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 42 göst.
24 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deryaa24 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.

374,656 soru

11,206,419 cevap

34,508 kullanıcı

...